Skocz do zawartości

Różnice między 16GB a 32GB prime. MMS dual sim. Pytania przed zakupem.


homman

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno K3 note. Nie wiedziałem jeszcze o istnieniu redmi note 2. Lenovo leży z softem. One plus one trochę drogi, a wolałem lenovo niż meizu. Pewnie został bym na k3 gdyby nie xiaomi. Natomiast przed zakupem mam dwa istotne pytania:

1. Czy wersja 16GB FDD potrafi odbierać MMSy z obu kart przy dual sim, czy może na jednym jest 2G, a na drugim 4G?

Aero zakładam ze działa na wszystkich.Czy jest sens dopłacać do 32GB 35$ ? Jaka dokładnie jest różnica w prędkości tel. Ile dokładnie trzyma wam bateria? Nigdzie nie widzę testów aparatu, z jednej strony powinien być lepszy niż K3, ponieważ jest AF jak w lustrzance, z drugiej strony na rosyjskich forach mówią że gorszy. Nie widzę też potwierdzonego info o stabilizacji. Ile GB jest wolnych na aplikacje w 16GB? Czy klawisze funkcyjne u dołu są podświetlane? W k3 niestety nie.

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez Nezumi
Poprawa pkt 22 regulaminu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) Odbiera raczej tylko z karty, która działa w 4G. Dla drugiej w tym samym czasie nie ma w ustawieniach możliwości edycji punktów dostępowych.

2.) Jedna karta 4G, druga 2G. Jeżeli wybierzesz jako drugą, że ma z niej być internet to restartuje się radio i karty zamieniają się miejscami (bez potrzeby przekładania ich).

3.) Aero2 działa na wszystkich.

4.) Nie wiadomo jeszcze, bo Prime dopiero jest wysyłana do kupujących. Jak dla mnie nie ma sensu dokładać bo RN2 chodzi wystarczająco szybko.

5.) ~4h czasu ekranu przy pełnym synchro i WCDMA/LTE, czyli jeden dzień użytkowania.

6.) Jeszcze zbytnio nie testowałem aparatu więc się nie wypowiadam.

7.) Optycznej stabilizacji na 99% nie ma.

8.) Około 11GB.

9.) Tak, są podświetlane na czerwono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w K3 note jeśli na jednej mam aero na normalnej mogę odbierać MMSy bez problem, a to dla mnie dość istotne. Byłem niemal pewny że w wersji 32GB również się tak da. Producent w wersji 32GB chwali się DUAL 4G. 
4) Według tego co piszą w necie różnica to 10k w antutu. Inna grafika i taktowanie 2,2GHz. a różnica nie jest duża.
8) Czyli spokojnie każdemu starcza. W note 1 n7000 zostawało mi z 4/5 GB :)
Najważniejsza dla mnie to kwestia mmsów, bo przełączanie się co chwile najwygodniejsze nie jest, a wsparcie xiaomi kusi. Dołożenie tych 30$, a w praktyce pewnie 0pln bo pewnie k3 udało by się sprzedać drożej niż zakup.

Edytowane przez Nezumi
Poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent mówi o dual 4G. Czy to pewne nie wiem. Po drugie grafika:

16GB ma mt6795M a 32GB mt6795T 

16GB mowa jest o ok 45- 47 tyś w antutu  a 32GB ok 55tyś.

Wersja z 32GB jest w htc m8. i są takie wyniki ok 55 tyś. więc mnie interesuje tylko kwestia tego duala że na pewno działa. Karta 32GB też 50pln > stoi, a różnica 30$. Wątek o prockach widziałem nawet na tym forum. Identycznie jest w HTC jest m9 + i One E9

Edytowane przez Nezumi
Poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba nie ma jeszcze prime, 26.08 czy jakoś tak zaczęli je rozsyłać. Ja nie mam wątpliwości, że warto zmienić k3 na prime na wersji T. Lepszy wyświetlacz, prawdopodobnie lepszy aparat, Usb normalnie od dołu = brak kłopotów w samochodzie. Ponoć xiaomi ma dobrą jakość, nigdy nie miałem, wiec nie wiem jak to jest w porównaniu do lenovo. Nie wiem również jak to jest z cenami po premierze w przypadku xiaomi, czy idą do góry czy spadają. Natomiast co z MMs? O soft bym się nie bał. Xiaomi odkąd istnieje chyba nigdy się nie wyparło i to jeden z powodów zmiany. Tutaj macie wątek o 3 prockach na waszym forum:
http://miuipolska.pl/forum/topic/6277-trzecia-wersja-telefonu/
 
Więc jw dopłacenie 100 wy za 16GB + 0,2 GHz + 150Mhz na grafice wydaje mi się słuszne.
I nie dziwię się że htc robi 10k wyższy wynik. Bo jednak to jest +30% podkręcona grafika
 
helio-1.png
 
Ile w tym prawdy? Nie wiem. Tak samo jak nie wiem z MMSami. Ale samo 0,2 Ghz + 16Gb dla mnie i tak jest powodem do dopłaty.
 
Znalazłem jeszcze coś takiego więc jw jest to na 90% prawda:
Antutu-Benchmark-Xiaomi-Redmi-Note-2-Pri
puntuacion-antutu-redmi-note-2.jpg
 
Moim zdaniem meizu mx 5 powinien być między note 2 a prime bo ma :
clocked at 2.16GHz per core and has 700MHz PowerVR G6200 GPU.
I wyniki w necie to ok 53 tyś. Ale ma 3GB ram więc...
 
Więc ok 45 tyś i 55 dla prime jest raczej prawdą. Bardziej bym się skłaniał dla < 10 tyś różnicy ale zawsze.

Edytowane przez Nezumi
Poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba nie ma jeszcze prime, 26.08 czy jakoś tak zaczęli je rozsyłać. Ja nie mam wątpliwości, że warto zmienić k3 na prime na wersji T. Lepszy wyświetlacz, prawdopodobnie lepszy aparat, Usb normalnie od dołu = brak kłopotów w samochodzie. Ponoć xiaomi ma dobrą jakość, nigdy nie miałem, wiec nie wiem jak to jest w porównaniu do lenovo. Nie wiem również jak to jest z cenami po premierze w przypadku xiaomi, czy idą do góry czy spadają. Natomiast co z MMs? O soft bym się nie bał. Xiaomi odkąd istnieje chyba nigdy się nie wyparło i to jeden z powodów zmiany. Tutaj macie wątek o 3 prockach na waszym forum:

http://miuipolska.pl/forum/topic/6277-trzecia-wersja-telefonu/

 

helio-1.png

Miałem kiedys budżetowca lenovo a850, a teraz mam xiaomi note 1 pro, jakość bardzo podobna, z lekkim plusem dla Xiaomi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się założyć, że wersja 16gb i PRIME na jednym sofcie np MIUI Polska róznica będzie max 5 tyś w Antutu, w życiu realnym nieodczuwalna. Jak mówie jedyny argument to sama pamięć, jak ktoś ma dużo aplikacji (ja nie mam) to 16gb w skrajnym przypadku może być mało. Ja potrzebuje dużo masowej pamieci na zdjęcia czy muzę, ale to załatwia karta SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Czekam na jakiś sklep z kolorami innymi niż biały za 32GB i kupuje. Choć zastanawiam się czy cena nie spadnie... Różnie to po premierach jest. Jak było w przypadku innych xiaomi ktoś wie?

Sprawdziłem sobie dokładnie różnice miedzy moim k3 a tym i opcji jest naprawdę wiele.  W sensie proc - proc. Tutaj ma być np możliwe wyłączenie z chipu zużycia energi do minimum tzw super oszczędzanie. Telefon powinien się zachowywać jak stara nokia trzymająca przez tydzień. Tak samo powinno się dać w mi4. Kwestia tylko softu.

Edytowane przez Nezumi
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 32gb soft ten sam. Jutro sprawdzę wynik w Antutu. Phonika 32gb mam od piątku, nie mam za to zbyt wiele czasu na odarnięcie miui, bo siedziałem do tej pory na prawie czystym androidzie, lekko zmodyfikowanym przez baunera z xda. Przy okazji na miui 5.9.2 działa wbudowana przeglądarka internetowa i to działa błyskawicznie np. w porównaniu z operą. Ostatnia sprawa Miui zaskoczyło mnie na wielki plus.

 

Antutu wer. 64-bit: 47944

Edytowane przez piterj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldway potwierdził że na GSM (TDD) działa FDD. Czyli telefony na chiny działają w Polsce. I są ok 15$ tańsze.

I tylko dziś jest promo na 16GB FDD 159$

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-Note-2-4G-LTE-Mobile-Phone-MTK-X10-Octa-Core-5-5-1920X1080P/311331_32436849319.html?spm=5261.7049941.1998656331.1.8atcfo&sdom=101.143984.130411.0_32436849319

 

Jak pewnie wiecie goldway to jeden z najpewniejszych sprzedawców z Chin.

Edytowane przez Nezumi
Poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info od znajomego i jest na innym forum. Aero też działa. Po prostu wersja na chiny jest tańsza bo więcej wyprodukowali, a zmiana linii produkcyjnej = koszty. Więc dołożyli tylko chip TDD. Ponoć 32 GB posiada również TDD i FDD, a sprzedają jako FDD. Jak widzisz zrobili jeden soft na 3 modele też znacznie niższe koszty. Małe chińskie rączki jeszcze myślą tam na górze :). Żaden sklep z chin nie wyśle Ci przy odbiorze. Tylko przelew E lub $.

Edytowane przez Nezumi
Poprawki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 jesli tak to polecam mi flash zrobic a potem upgare do miui polska ;P mi pomoglo mam teraz 46-48k z zainstalowanymi ponad 100 apkami i bateria sie ustabilizowala znacznie :P

 

albo poczekaj na nowa wydanie miui   :P

 

 

pomogło ;) już mam ponad 40 tys wiec to wynik chyba normalny dla wersji 16GB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już od jakiegoś tygodnia.

 

Ja właśnie zamówiłem Prime w wersji black (czyli grey :). 195$ mnie to kosztowało. Nie najtaniej, ale nigdzie nie znalazłem wersji black i prime, tylko na gearbest.com.  A ty gdzie zamówiłeś?

 

BTW. OTG faktycznie nie działa? Może wersja Prime jakimś cudem go wspiera.

Edytowane przez DjLeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna kupiła wersje 32gb bo bała się ze w 16gb będzie źle działać w Polsce internet.. Wyczytala ze są dwa modele 16gb gdzie jeden działa normalnie w Polsce a drugi nie... Dowiedziała się ze 32gb jest International i jest jedną wersja która działa na cały świat i ma teraz 32gb bo bała się ze Chińczyk może wysłać jej przez omylke zła wersje 16gb...

Ja tam nie widzę aby było 10k więcej w antutu.. Jest około 50k

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...