Skocz do zawartości

Mi4i nie pobiera danych


frozz23

Rekomendowane odpowiedzi

ustawienia > sieci komórkowe i SIM > roaming danych > przesył danych podczas roamingu powinno być zaznaczone

 

Kiedyś w Lenovo miałem też podobny problem do Twojego i pamiętam że pomogło ustawienie na jedną antenę operatora np. Orange . Warunkiem jest to że musisz być w Play . NIe powinienem pytać bo to oczywiste ale rozumiem że masz ustawione preferowany typ sieci na 4G LTE?


"Dziś robiłem instalację miui polska. U mnie powyższy komunikat również się pojawił i również, mimo tego, instalacja przebiegła pomyślnie. ROM działa bardzo dobrze, nie zaobserwowałem większych problemów. Z jednym może wyjątkiem. Nie wiem na ile to problem, a na ile ciekawostka. Mam dwie karty sim, z tego jedna do netu z sieci lycamobile. Na wcześniejszym romie International normalnie się zgłaszała. Natomiast po zmianie zgłasza się sieć plus i cały czas mam komunikat, że jestem w roamingu. Spowodowało to pewne komplikacje gdy przyszło do konfigurowania internetu. Ostatecznie ruszył, ale wciąż nie wiem na ile obecna sytuacja jest normalna."

 

Tu widzę też miał kolega idee fixe jakiś problem z netem. Gdybyś sobie nie poradził a problem podobny to może napisz do niego .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia > sieci komórkowe i SIM > roaming danych > przesył danych podczas roamingu powinno być zaznaczone

 

Miałem to wyłączone, teraz włączyłem, zobaczymy czy to pomoże. Troche dziwne, że czasami działa, a nagle karta przestawała pobierać danych i potrzebny był reboot telefonu. Czy zwiększa to pobór energii z akumulatora? Bo mimo 3100 mAh telefon wcale nie ma tak dobrej baterii, przy średnim użytkowaniu (30 min rozmów, z 15 smsów, 1h neta) od rana do wieczora zjada mi ok 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie. Wiem że to nie dział gdzie testuje się telefony ale może to niektórych przekonać do zakupu Mi4i lub też instalacji MIUI7.

W momencie pisania tego posta mam 40% baterii.

Telefon odłączyłem od ładowarki o godzinie 6:45 .

W tym czasie wykonałem 70 minut rozmów, wysłałem 20 smsów, siedziałem na WIFI około 4 godzin ( czuwanie 3h, praca 1h ), używałem internetu od operatora 5 h ( czuwanie 4h, praca 1h ) . Do tego trzeba dorzucić pracę na bluetooth w samochodzie jakieś 2 h .

Myślę że na poprzednim romie miałbym teraz poniżej 30 % bo tak przeważnie miałem .

Wydaje mi się że wynik jest całkiem dobry :)

Chyba masz chyba nie tak z bateria. Ja ten post powyżej pisałem jakiś czas temu około godziny 19 w dziale 5.8.20.

Edytowane przez bobslej22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się używać, ale myślałem że będzie lepiej. Zobaczymy, mam też taki problem że jak np. zostawiam telefon do ładowania na całą noc to rano wstaje i dziś np. telefon się odłączył przy 92% ładowania, mimo że kabel dalej siedział i dioda ładowania się paliła, to bateria stała w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj. Ja pisałem wczoraj o problemie z aplikacja internet że się zawiesza tak że muszę resetować telefon. Zrobiłem przywróć do ustawień fabrycznych iu jak ręką odjął. Jedynie co zostało to czasami sama aplikacja została zamknięta ale nie zawiesza mi telefonu. Zrób tak też. Uważaj bo wyrzuca aplikację i dane osobiste.

Daj znać czy pomogło

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Tak zrobię. Najwyżej zostanę z marnym chromem co następnej aktualizacji. Dziwi mnie bardzo że dzieje się to co aktualizację. Tak samo z połączeniami gdy dzwonię to telefon po wygaśnięciu ekranu co jakiś czas się blokuje i gdy już chce zakończyć rozmowę muszę odblokować żeby zakończyć rozmowę. Ta przypadłość też jest co aktualizację. Nie słyszę też żeby inni mieli takie przeboje. Te wyrzucenie i backup zrobić titanium..?

Wysłane z mojego Mi 4i

Edytowane przez bobslej22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Za chwilę zrobię. Tak jak pisałem wcześniej. Czasami jest tak że wszystko jest ok. Czasami po 5 sekundach blokuje ekran czasami po 30 czasami wcale. Robię test.

Wysłane z mojego Mi 4i

Diagnostyka zrobiona. Wynik 0 i Ok.

Wysłane z mojego Mi 4i

Edytowane przez bobslej22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czujnik działa a to co opisujesz może wynikać z po prostu błędów w sofcie. Na innych telefonach np Mi3 na taki problem pomagał MiFlash czyli format telefonu do czysta. Tu jeśli jest to tylko problem z jakimiś danymi to MiFlash pomoże. Ale jeśli to bug w MIUI dla Mi4i to trzeba czekać na update.

Wysłano z MI Note

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mogę sobie przypomnieć jak to było z 5.8.6 bo na pewno było na 5.8.20 oraz teraz na 5.9.1 Mnie tylko dziwi że inni tak nie mają. Skoro ten sam telefon ten sam soft ? No chyba że to nie reguła. A ten Mi Flash to z poziomu telefonu czy raczej z kabla i komputera. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wyszukane . Muszę na coś uważać w przypadku mi4i? Rozumiem że mój problem jest w tym "pierwszym" sofcie?

http://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/

Mówimy o tym ?

Kurde na pierwszy rzut oka boję się . Poczekam do następnej aktualizacji i zobaczymy. Jeżeli się nie poprawi to będę działać z miflash.

Tak się teraz zastanawiam. Ja chyba robiłem ustawienia fabryczne z poziomu telefonu a nie z poziomu twrp. Może spróbuję full wipe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ogarnę temat z flashify bo już to robiłem. Dobra zaczynam działać. Jak nic nie spartole to napiszę czy pomogło za kilka dni po sprawdzeniu. Z góry dzięki.

Hmmm no chyba za trochę dłuższy czas bo wersja china trochę wolniej idzie. Całe 0 kb/s :(

....

O przyspieszył 20kb/s

Nie ma opcji ściągniecia wersji china dev . Niby przyśpieszyło do 132 kb/s ale za chwile urwało pobieranie a plik miał 1.3 mb . Trudno jest wgrać root do wersji global ?

Sorry z global jest ta sama sytuacja . Może się coś serwer spie... . Kurde szkoda. Nie ma możliwości sćiągnięcia tego z innego miejsca ? Sorry że tak męczę .

Dobra już doczytałem że trzeba przez menadżer pobierania :)

Dobra Flashuje się telefon. Niepokoi mnie fakt że proces stoi w miejscu już jakieś 5 minut .

 

No więc wyskoczył nieokreślony błąd na czerwono. Na szczęście nadal jest tryb fastboot .

 

Wrzuciłem w advanced flash_all_except_data_storage i na około 80 % wyskoczył ten błąd .

 

Tym razem wrzuciłem flash_all ale coś czuje że moje szczęscie zawsze nie halo.

Jutro do pracy chyba bez telefonu :(

No niestety drugi raz to samo . 

 

Mam tez około 70-80 % procesu i komunikat na czerwono " nieokreślony błąd ( 0 x 8000405:FAILED ( remote: data too large )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoim linkiem jest problem ale ściągnąłem wersję 20150731. 

Stanęło w tym samym miejscu

....

ale poszło dalej 

!!!!! 

Dziękuję 

Gdyby ktoś miał ten sam problem to ściągałem z tej stronki >>> http://en.miui.com/a-234.html

Soft wrzucałem ze starego laptopa który jest na XP.

Ogólnie jak to czasami z telefonami a raczej z komputerami i oprogramowaniem potrzeba cierpliwości i kontaktu z mądrymi ludźmi.

Chłopaki jeszcze raz dziękuję !!!

Edytowane przez bobslej22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...