Jump to content

Gtr4 zepp 3.0, szybsze rozładowywane baterii.

Recommended Posts

1706734355534.pngCzas podświetlenia ekranu po wybudzeniu. 

Os 2.0/ 2.1:

Podniesienie ręki zawsze 3 sekundy.

Dotknięcie przycisku, zgodnie z ustawieniem (10 sekund). 

Os 3.0 :

Podniesienie ręki, zgodnie z ustawieniem (10 sekund). 

Dotknięcie przycisku, zgodnie z ustawieniem (10 sekund). 

W Gtr4 3.0 ustawienie czasu podświetlenia ma wpływ nie tylko na przycisk,  ale też na podniesienie ręki. Ta mała zmiana funkcjonalności pociąga za sobą duże zmiany w czasie świecenia ekranu. W przykładzie z zdjęcia, czas świecenia ekranu wydłuży się 3.razy..

Jak dodamy do tego, że gtr4 potrafi wybudzić ekran od samych wstrząsów (podczas 1 godziny jazdy rowerem w terenie ~200 wybudzen),  to mamy potencjalny powód szybszego zużycie baterii w gtr4 3.0, zwłaszcza u osób które dużo machają rękoma. 

Edited by slimak131

Hmmm, nic nie zmieniałem po upgrade do ZeppOS 3.0 i nie zauważam różnicy w rozładowywaniu się baterii - są takie same, jak w poprzedniej wersji systemu. Fakt, że nie sprawdzałem jeszcze jak będzie to wyglądało przy jeździe na rowerze w terenie, ale przy zwykłym użytkowaniu u mnie zmiana wersji nie wpłynęła na baterię.

Pierwsze wnioski z ustawieniem 5s. 

Przy zwykłym używaniu w ciągu dnia, zużycie energii jest właściwie takie same jak w os 2.1.

W trybie treningu z GPS, os 3.0 zużywa trochę więcej baterii ~3%/h (os 2.1 2,4-2.7%/h).

Czy znane są jakieś sposoby na zużywająca się szybko baterię? Jak kupowałem zegarek to średnio 5%/dobę schodziło mi baterii (na 5s podświetlenie ekranu, włączone monitorowanie snu, wibracje przy alarmach i powiadomieniach). Teraz nagle schodzi mi 15-20%/dobę przy takim samym użytkowaniu i ustawieniach.
Zastanawiam się na zwrotem zegarka z tytułu rękojmi bo wygląda to na celowe zagranie ze strony producenta lub mega błędy w oprogramowaniu.

Zegarek wytrzymywał mi ok 20 dni. Ustawienia miałem bardziej wymagające niż teraz bo obecnie w ramach testów wyłączyłem dodatkowo wibracje przy "poruszaniu się" po zegarku, i podświetlenie zegarka na ruch nadgarstkiem mam między 8 a 20. Tarczę również mam ze sklepu i używam jej praktycznie od początku odkąd mam zegarek.
Restartowałem do ustawień fabrycznych kilka razy ale nie ma to znaczenia bo i tak zegarek jest już w najnowszej wersji.

da_c5KuK.jpg

I7978coV.jpg

_VJFjk23.jpg

6gprrazb.jpg

mgvcSxvs.jpg

8lVCsTIL.jpg

PlQ7ejez.jpg

t95PNmc4.jpg

Edited by hektor105

Na próbę wyłącz BT i przełącz gps na zrównoważone. Jeżeli po 1 dniu nie będzie różnicy, to prawdopodobnie masz wadliwy akumulator lub zalany zegarek. :-(

Baterie można sprawdzić miernikiem usb (20zł).

Przy ładowaniu od ~2-100% ok 3h miernik powinien pokazać ~450mAh.

Można jeszcze spróbować rozładować baterie poniżej 10%, zrestartować zegarek i naładować do 100%.

Edited by slimak131

Dzięki za wskazówki. słuchawki mam wyłączone według Twojego screenu. GPS zmieniłem chodź treningów ostatnio nie używałem.
Zegarek z początkiem stycznia reklamowałem ale nie zaskoczył mnie Amazfit, który twierdzi, że zegarek jest ok :(
Walka z wiatrakami.

Spróbuję też z tym rozładowaniem zegarka :)

Edited by hektor105

14 godzin temu, hektor105 napisał(a):

Amazfit, który twierdzi, że zegarek jest ok :(
Walka z wiatrakami.

Usterki typu krótszy czas działania są trudne do wykrycia  udowodnienia. Twoje 5%, u mnie jest do osiągnięcia w szary dzień z 4-6 powiadomieniami i bardzo rzadkim spoglądaniem na zegarek. 

Mój miernik USB pokazuje 440mAh, po 3h (7-100%). Czyli po 1.5 roku bateria jak nowa. 

W sklepie jest fajny program "battery graph".

1707116110707.thumb.png.4ea55a304a80559d4f3e7893f0dc8462.png

-----------‐--------------

Prawie w każdym urządzeniu wskaźnik procentowy nie pokazuje w sposób ciągły liniowy zużycia baterii. 

Przykład

3% pomiedzy 100-97% = 15mAh zużycia baterii. 

3% pomiedzy 30-27% = 10mAh zużycia baterii. 

Edited by slimak131

• 1 month later...

U mnie dokładnie przeciwnie. JEST SUKCES. Na sofcie 6.3.2.3 zegarek wytrzymywał mi jakieś 5-6 dni (monitorowanie pulsu, monitorowanie snu, powiadomienia z telefonu, raz na dwa dni trening przez godzinę albo pływanie albo siłownia czyli bez GPS). Wychodzi jakieś 15-20% na dobę. Aktualizacja na 6.4.0.1 poszła w piątek około 11 rano, czyli niemal dokładnie 3 doby temu (mamy poniedziałek 9:45). Poziom baterii wynosił wtedy 37%. Trzy dni później bateria jest na poziomie 28% czyli schodzi 3% na dobę - nawet lepiej niż przed aktualizacją do ZeppOS 3.0 !!

Telefon to S21 5G. Myślę, że to jest istotne bo w opisie zmian w nowym sofcie jest info, że poprawili problem z baterią "na niektórych wersjach Androida". Od dawna miałem podejrzenie, że problem baterii jest związany z bluetooth - syn ma identyczny zegarek jak mój ale ma manierę wyłączania ręcznie bluetooth jak nie używa i nie ma też włączonych powiadomień. U niego zegarek wytrzymywał przy niemal tych samych ustawieniach jakieś 10 dni na 6.3.2.3 czyli prawie dwa razy dłużej niż u mnie. Jego telefon to S20. Niestety nie pamięta ile dokładnie miał baterii przed aktualizacją ale też zauważył, że "schodzi dużo wolniej".

Żeby nie było, zdjęcia z apki Battery Graph na dowód.

20240325_095127.jpg

20240325_095220.jpg

Update po dokładnie 7 dniach od zainstalowania aktualizacji 6.4.0.1 (jest piątek, 10:00):

• wciąż zostało 11% baterii, wychodzi średnie zużycie 3,85 % na dobę. W międzyczasie wykonałem pełny cykl tygodniowy moich treningów czyli 2 x 1h ćwiczeń aerobowych + 1h pływania w basenie,

Wychodzi z obliczeń, że zegarek przy moim używaniu powinien wytrzymywać do 25 dni na jednym ładowaniu.

20240329_100559.jpg

• Thanks 1