Skocz do zawartości

Polecane Case/cover do Redmi Note 2


bartol435

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 28.05.2016 o 13:41, lolek5733 napisał:

Witam. zależy mi na czasie a nie chce długo czekać na przesyłkę z aliexpress. czy polecacie jakiś case który dobrze chroni redmi note 2?

czekam na odpowiedź :)

wpisz w googlach "redmi note 2 heavy case". Ze swej strony mogę polecić ten case, już kilka razy mój RN2 upadł bez żadnych przykrych konsekwencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam z Allegro "

IPKY CARBON HYBRID | ETUI DLA XIAOMI REDMI NOTE 2" i szczerze mówiąc nie polecam. Po upadku rameczka pękła, przy noszeniu w kieszeni farba na każdym rogu zdarla się do plastiku. Generalnie kaszana

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do farby się zgodzę, lecz etui parę razy uratowało mi telefon.

Upadł z wysokości metra i nic się nie stało, etui całe, telefon też.

Wiadomo będą różne opinie, ja od siebie polecam. Bardzo ładnie kryje telefon i co fajne, aparat też jest bezpieczny.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory przetestowałem dwa rodzaje etui - niestety żadnego nie mogę w pełni polecić. Pierwsze Ipaky - wygląda niby solidnie, ale ramka pęka. Najsłabsze miejsce tak jak pisano wcześniej przy porcie usb, wystarczy mały upadek, zbyt gruba wtyczka usb i pęka. Poza tym w ciasnej kieszeni potrafiło wyczepić narożnik plecków - trzeba było zdemontować etui wraz z pleckami, delikatnie wyciągnąć plecki z etui i wszystko poskładać. Lakier z twardej ramki zaczynał się przecierać, jednak zakończyła żywot łamiąc się na dobre. Na plus - wygląd i nie pogrubia mocno telefonu.

Kolejna próba to etui z aluminiową ramką i wsuwanym plastikowym tyłem (ponoć lustrzanym), jakich sporo na naszym rodzimym portalu aukcyjnym. Zdecydowałem się na nie po doświadczeniach z pękniętą ramką Ipaky. Wygląd początkowo nie najgorszy, choć bardzo pogrubia telefon. Po kilku dniach niestety tył z plastiku uległ porysowaniu, już tylko szpecił, jednak używałem go nadal żeby chronić telefon. Tylne plecki zaczęły się wysuwać, np. podczas wyciągania z kieszeni. Ostatecznie pękły, na wysokości okienka na logo Mi. Po pozbyciu się go zauważyłem, że niestety strasznie porysowało plecki telefonu, może nie bezpośrednio etui a jakieś zanieczyszczenia które się pod nie dostawały, przez zsuwający się tył.

Może ktoś poleci kolejne ciekawe i wytrzymałe etui? Najlepiej połączenie dwóch poprzednich - elastyczny tył i cienka ramka jak w Ipaky, jednak wykonana z aluminium jak w drugim etui.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mmozol napisał:

Do tej pory przetestowałem dwa rodzaje etui - niestety żadnego nie mogę w pełni polecić. Pierwsze Ipaky - wygląda niby solidnie, ale ramka pęka. Najsłabsze miejsce tak jak pisano wcześniej przy porcie usb, wystarczy mały upadek, zbyt gruba wtyczka usb i pęka. Poza tym w ciasnej kieszeni potrafiło wyczepić narożnik plecków - trzeba było zdemontować etui wraz z pleckami, delikatnie wyciągnąć plecki z etui i wszystko poskładać. Lakier z twardej ramki zaczynał się przecierać, jednak zakończyła żywot łamiąc się na dobre. Na plus - wygląd i nie pogrubia mocno telefonu.

Kolejna próba to etui z aluminiową ramką i wsuwanym plastikowym tyłem (ponoć lustrzanym), jakich sporo na naszym rodzimym portalu aukcyjnym. Zdecydowałem się na nie po doświadczeniach z pękniętą ramką Ipaky. Wygląd początkowo nie najgorszy, choć bardzo pogrubia telefon. Po kilku dniach niestety tył z plastiku uległ porysowaniu, już tylko szpecił, jednak używałem go nadal żeby chronić telefon. Tylne plecki zaczęły się wysuwać, np. podczas wyciągania z kieszeni. Ostatecznie pękły, na wysokości okienka na logo Mi. Po pozbyciu się go zauważyłem, że niestety strasznie porysowało plecki telefonu, może nie bezpośrednio etui a jakieś zanieczyszczenia które się pod nie dostawały, przez zsuwający się tył.

Może ktoś poleci kolejne ciekawe i wytrzymałe etui? Najlepiej połączenie dwóch poprzednich - elastyczny tył i cienka ramka jak w Ipaky, jednak wykonana z aluminium jak w drugim etui.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Jest tutaj 18 stron o etui... Poszukaj, a na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyobrażam sobie telefonu bez takiego etui http://www.banggood.com/Flip-Up-And-Down-PU-Leather-Protective-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-2-p-996165.html

Wcześniej miałem Alcatela i też takie etui. Teraz RN2 i etui z linku. Telefon mam zawsze przy sobie i od września nie widać śladów zużycia etui(jedynie trochę starte przy przycisku power od wybudzana tele).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

367716293b1272aca905531cc92b19f5.jpg56e92143845eb5cd966fd15cf0155ace.jpg

Obiecałem fotki

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Mam ten sam, tylko z gładkimi pleckami (bez wzorka). Trochę żałuję, że nie są one bardziej porowate, chociaż i tak nie jest źle. Dobrze zabezpiecza telefon, rant minimalnie wystaje ponad ekran z naklejonym szkłem. Ma dodatkowe pogrubienia na rogach, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie w trakcie upadku. Oczko kamery i dioda doświetlająca są w dodatkowym pogrubieniu, jednak pomimo tego, że są wtedy nieco bardziej zagłębione, nie ma to wpływu na zdjęcie (np. winietowanie). Etui nie łapie brudu, nie elektryzuje się przyciągając (co prawda mam w kolorze czarnym) np. jakieś paprochy. Obawiałem się trochę wyczuwania palcem klawiszy, ale pomimo tego że są płaskie, łatwo je bez patrzenia wyczuć pod palcem. Ze względu na elastyczną gumę, zadziwiająco lekko się je przyciska, tak jakby telefon nie miał etui. Co też nie oznacza, że przyciskają się one same "niechcąco". Ogólnie polecam. Po próbach z innymi, ten pozostaje u mnie chyba na stałe.

W porównaniu do poprzedniego Ipaky, wcale mocniej nie pogrubia telefonu. Takie wrażenie może powstać w wyniku tego, że ma mniej łagodnie wyprofilowane krawędzie. Za to jest monolitem, bez łamiącej się plastikowej ramki.

Mam pytanko: ten wzorek to nie są otwory na wylot? Jak podatne na brud są te etui w jaśniejszym kolorze?

Wytapatalkowane z XRN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Miałem to etui ,ale mi nie pasowało i sprzedałem.

Wzorek ,to nie są otwory na wylot .Nie zdążyłem sprawdzić podatności na brud , bo raz założyłem i tyle.

Tak naprawdę , każdy musi sam przetestować , bo jednemu będzie pasowało to co komuś innemu nie pasuje.....

Ja kupiłem kilka tanich z Chin i wybrałem dla siebie to co dla mnie jest wygodne , a nie co inni polecają....

Pozdrawiam   Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak w temacie, czy ktoś ma do sprzedania etui nilkin lub inne na redmi note 2. Jeżeli tak proszę o info.

Cytat

Cześć. Jestem posiadaczką etui nillkin frosted. Byłam z niego zadowolona do dzisiaj... Na moje nieszczęście kupiłam białe etui i po 3 tyg użytkowania wygląda paskudnie. Dlatego chciałam go dziś doprowadzić do porzadku. Jednak mam trudności z jego ściągnięciem. Wyciągam telefon z baterią a tzw. Plecy zostają w etui...może ktoś zna jakiś sposób jak się tego etui pozbyć bez szwanku dla telefonu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Nie ma. Zdecydowana większość etui jest nakładana na obudowę, a te flip cover (zarówno w poziomie jak i w pionie) są nakładane na kilka sposobów - w etui silikonowe (tak jakbyś miał normalne silikonowy case), w plastikowe boczki (lubią pękać) i droższe (jak moja Imuca) elastyczny plastik zintegrowany z tyłem, dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
33 minuty temu, krzyzu napisał:

Poleci ktoś sprawdzony pokrowiec typu Filip Cover?
Najlepiej otwierany do dołu ;)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Przecież wystarczy poczytać i wiadomo co polecane......

Nie chcę się powtarzać , ale to co jednemu pasuje ....nie musi pasować drugiemu .

W tych pokrowcach przecież nie ma wielkiego wyboru.

Albo otwierany pionowo , albo na bok  i to cała filozofia.

Można kupić w Chinach ......dużo taniej , ale długo się czeka.

Można kupić u nas ..........drożej , ale jest szybko do sprawdzenia i użycia.

Acha są jeszcze z szybkami i bez ...jak komu pasuje i z różnych materiałów

Ja polecam otwierany na bok ........już kilka razy uratował mój telefon przed upadkiem ( szybsze i łatwiejsze złapanie )

Kupiłem sobie kilka  ,różnych ( tani zakup w Chinach , więc drogo nie wyszło )  i wybrałem taki  jaki mi pasował , a nie polecany :)

pozdrawiam Wojtek

.

 

Edytowane przez fancik
tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z Aliexpress, to iMuca: https://www.aliexpress.com/w/wholesale-imuca-redmi-note-2.html?spm=2114.01010208.0.0.TZJzIq&initiative_id=SB_20170107113316&site=glo&groupsort=1&SortType=price_asc&g=y&SearchText=imuca+redmi+note+2
Mam i naprawdę dobre dopasowanie i jakość, dużo lepsza niż te za pół ceny, gdzie okazywały się totalną klapą, plastikiem, folią czy papierem. Owszem, to też jest sztuczna skóra, ale nie zawiedziesz się. Fajne kolory, które są takie jak na zdjęciach, a nie wyblakłe, czy w zupełnie innym odcieniu niż na fotkach, dobrze trzyma się w dłoni. Klapka zaczepiana jest o telefon na górze, a nie na magnes czy luźna, rozwiązanie najlepsze z tych, które używałem.

Edytowane przez mgcompany
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem czy ktoś odpowie ale co mi tam.

Czy można gdzieś dostać same plecki tylko że całe z metalu? (aluminium)

Tak żeby nie pogrubiało telefonu zdejmujesz plastik i zakładasz zamiast tego metal. 

Fajnie by było aby był zakup z polski ale już ostatecznie mogę z ali. 

Mój tył już nie wygląda za dobrze i chciałbym jakoś odświeżyć bo za szybko go nie zmienię może na note 6 jak wyjdzie hyhy:)

https://zapodaj.net/ed7289ee6d7c0.jpg.html

https://zapodaj.net/19c92696dca33.jpg.html  

ps mam ryskę na obiektywie na szczęście lekko obok i nie przeszkadza w robieniu zdjęć.Sprawa jest taka czy i gdzie dostane obiektyw na wymianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Xen napisał:

Metalowych nie kupisz, tylko plastik, natomiast jeśli chodzi o obiektyw to kupisz na Ali, polecam jednak serwis wraz z wymianą u Acida.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

to trochę słabo :(

dużo pogrubia taki case z aluminium ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalowych pokryw na baterię nie ma. Jak kiedyś szukałem, to były tylko zamienniki klapki i skórzane w stylu Samsunga czy LG (znajdziesz na pierwszych stronach wątku). Mam taką skórzaną klapkę, to o ile ta skóra (oczywiście nie prawdziwa) jest spoko, nie widać zniszczeń, to ramka jest plastikowa i połysk już znikł.

A i jest jeszcze klapa w tym stylu: https://www.aliexpress.com/item/xiaomi-redmi-note-2-Luxury-Metal-Aluminum-Frame-Tempered-Glass-PC-Back-Cover-Case-For-xiaomi/32477211454.htmlPodobno na tył jest nakładane szkło, ale to byś musiał dopytać, na pewno powiększa w mniejszym stopniu niż dodatkowe nakładki.

Ten wspomniany case aluminiowy powiększa telefon mniej więcej tak jak silikonowy pokrowiec typu dragon czy tam slim, o taki jak w tym poście: 

 

Mam taki pokrowiec i case złoty, jakość tej ramki całkiem dobra, tyle że dla mnie śliska, a tył jest akrylowy więc szybko się porysuje. Parę miesięcy temu były też droższe modele z szklanym tyłem. Jest też dostępny case tego typu z szklanym tyłem, ale kosztuje już 15$.

Jeśli nie chcesz powiększać mocno telefonu, to możesz po prostu zmienić klapkę na nowy zamiennik i na to założyć dodatkowy ochraniacz plastiku, taki jak np. ten: https://www.aliexpress.com/item/Luxury-Oil-coated-Rubber-Matte-Hard-Back-Case-for-Xiaomi-Redmi-Note-2-3-4-for/32780197614.html Może nie jest to jakaś super jakość, ale zawsze minimalna ochrona, choć jeśli chodzi o jakość, to lepiej zainwestować w Nilkina, tyle czy warto przy tej wartości telefonu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja używam już parę miesięcy jedno etui i kupiłem nawet na zapas bo tylko ono mi się sprawdza.

To drugie jest bez szybki bo tak naprawdę jest mi zbędna.

Dzięki niemu kilka razy telefon został uratowany przed upadkiem , a nawet dwa razy zaliczył glebę z wys. ok 1m i jest ok .

Może nie jest to szczyt bajeru ale liczy się dla mnie funkcjonalność i bezpieczeństwo a pod tym względem jak dla mnie jest OK.

pol_pl_Etui.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Może już po temacie, ale odpowiem. :)

Pierwszy miałem i jest fajny, dobry, zamiast oryginalnej klapki, minimalnie większy od oryginału. Zresztą znajdziesz kilka opinii o nim w tym wątku. Jedyne co, to po kilku miesiącach użytkowania zużywają się plastiki dookoła, a sama skóra jest nienaruszona.

Drugiego nie miałem, tylko podobny i sporo powiększa telefon. Jakość ich jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...