Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenia


yoogix

Rekomendowane odpowiedzi

...  Gorąco polecam silikonowy, półotwarty "futerał". Chroni też ekran, bo wystaje nieco ponad niego, więc jak się kładzie ekranem w dół, to się nie rysuje. Fajnie też przenosi światło latarki na boki telefonu (na podobnej zasadzie jak światłowody), na całą ramkę - bardzo pięknie to wygląda w nocy, gdy tel. leży ekranem do góry i dzwoni, a masz ustawione sygnalizowanie połączeń przychodzących miganiem latarki – cała ramka wtedy świeci dookoła żółtawym światłem. Zachwycające :)

Zaciekawiło mnie to etui, mógłbyś wrzucić jakiegoś linka do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiło mnie to etui, mógłbyś wrzucić jakiegoś linka do niego?

Zwykły "silikon": https://www.xiaomiforsale.com/pl/akcesoria/153-silicon-case-for-redmi-note-4g-2779898755276.html (uwaga, ten link jest do wersji dla Redmi Note 4G, nie znalazłem dla RN2, ale na pewno istnieje, albo się pojawi nieabwem).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech........... Nigdy w życiu bym nie pomyślał by ciągnąć apki w górę :). Dzięki! Co do braku apek w MIUI. Mi to akurat nie przeszkadza. Przyzwyczaisz się po 3 4 dniach. Natomiast kwestie takie jak apki w pasku lub brak zmiany ustawienia smsów np. czy trudzenie się z brakiem śćź w smsach.. Jeśli taka maruda jak ja. Zmuszona zaakceptowała system. To nie jest taki zły.No ale właśnie takie upierdliwości powodują że nie chce się tego systemu. Np to usuwanie apek przez przeciągnięcie do góry? Kto normalny na to wpadnie. Albo jak pisałem cały dzień szukałem jak zmienić nazwę folderu. System jest po prostu specyficzny...

Etui to TPU.

Kosztuje ok 0,6$ na ali.http://www.aliexpress.com/item/for-Xiaomi-Redmi-Note-2-Hongmi-Note-2-Case-Back-Cover-Skin-Ultra-Thin-Crystal-Pure/32490208001.html?spm=2114.01020208.3.32.h8tgck&ws_ab_test=201556_7,201527_1_71_72_73_74_75,201560_1

Ja kupiłem tęczowe za 1,57$ znajdziesz na pewno. Bo teraz akurat  tam gdzie kupiłem podnieśli cene na 2,5$

http://www.aliexpress.com/item/Ultra-Thin-0-5mm-Gradient-color-Transparent-Soft-TPU-Back-Cover-Case-for-Xiaomi-Mi4-Redmi/32448445836.html

 

W dziale akcesoria > obudowy. Wstawiłem tanie zadrukowane modele dla dziewczyn.

http://miuipolska.pl/forum/topic/6272-polecane-casecover-do-redmi-note-2/page-7#entry86545

Osobiście uznaje tylko miękkie TPU ale z nadrukiem. Nie mylić z plastikowym hard case.Niestety jest na razie mało męskich dlatego zamówiłem tęczowe. Przykładowe zadrukowane TPU :

TPU_printed_cartoon_cases_for_iphone_6.j

Edytowane przez Nezumi
Kilka poprawek niepotrzebnych odstępów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie co ty pierwszy w życiu smartfon masz? Ubijanie apek przez przeciagniecie to miałem już w poprzednim telefonie na androidzie 4.2 i nie widzę nic dziwnego w takim sposobie. Szukania cały dzień jak zmienić nazwę folderu to wgl nie skomentuje...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ecosilver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy samsung ma X przy liście działających app. Podobnie ma cyanogen.LG też ma w ten sposób.

MIUI jest dla mnie pierwszym softem który tak ma.

Nadawanie nazwy folderów każdy rom ma przez przytrzymanie folderu i wpisujesz na pulpicie nazwę. Tu masz po otwarciu.

Tak że jw. Jeśli ktoś jest z samsunga to zmiana jest niebo a ziemia i trzeba wzystkiego szukać.

Jedynie motorola i sony ma podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątek i zastanawiam się, czy jest ktoś, kto nie ma trzasków przy wyłączaniu dzwonka?

Zauważyłem to już w kilku urządzeniach, RedMi Note 1s, Mi4 czy nawet Mi Note. Co ciekawe, zauważyłem, że bez względu na ROM fastboot czy ROM MIUI Polska, dotyczy to nie wszystkich plików muzycznych. Nie bardzo bawi mnie jednak szukanie na liście 1,5k utworów muzycznych takiego, który będzie odpowiedni na dźwięk budzika (żebym nie musiał od rana kogoś zabić po jego usłyszeniu ;) ), a jednocześnie nie będzie kończył się trzaskiem przy wyłączaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pojedynczy trzask, ale zauważalne tylko przy utworach, które zaczynają się z pełną dynamiką. Jeśli dźwięk narasta, to trzask występuje sporadycznie. W przypadku filmików z YouTube, gdy dźwięk jest całkowicie wyciszony, to też czasem trzaśnie. Widać TTTM.

Wytapalkowane z Redmi Note 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy samsung ma X przy liście działających app. Podobnie ma cyanogen.LG też ma w ten sposób.

MIUI jest dla mnie pierwszym softem który tak ma.

Nadawanie nazwy folderów każdy rom ma przez przytrzymanie folderu i wpisujesz na pulpicie nazwę. Tu masz po otwarciu.

Tak że jw. Jeśli ktoś jest z samsunga to zmiana jest niebo a ziemia i trzeba wzystkiego szukać.

Jedynie motorola i sony ma podobnie.

Panie homman, toś mnie pan rozbawił. Pan chyba wypowiada się o telefonach, których nigdy w ręku nie trzymał.

1. Mam LG G2 mini z lollipopem, aplikacje zamyka się przez przeciągnięcie w prawo lub w lewo; dopiero po odczekaniu ~1 sekundy pojawia się X przy aplikacji.

2. Nazwę folderu, który zajmuje jedno pole (ikona) w siatce zmienia się po otwarciu go i kliknięciu na nazwę. Żeby zmienić nazwę folderu, który zajmuje więcej niż jedno pole i wyświetla się jak otwarty folder, trzeba kliknąć na górną belkę tegoż folderu, po czym kliknąć na jego nazwę. Więc nie, w żadnym wypadku nie zmienia się nazwy folderu na pulpicie.

I nie pisz pan więcej głupot, dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stwierdzam trzasków, a napewno nie stwierdzam ich w budziku bo kiedy on sie odzywa to ja nie jestem nawet pewien czy jeszcze zyje : /

 

No wiesz, w dzisiejszych czasach dla każdego codzienne, poranne wstawanie jest niczym... zmartwychwstawanie... ;)

Można to sprawdzić wybierając dzwonek z listy. Przy próbie włączania innego, ten odtwarzany kończy się trzaskiem. Właściwie nie trzaskiem tylko takim dźwiękiem przepięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój RN2P też 'szaleje' z dźwiękiem budzika.

Brzmi to nie tyle jak trzask, ale jakby słuchawka na ułamek sekundy ustawiała sobie głośność na 100% (albo nawet podkręcała ją jeszcze bardziej :))

Mam ustawioną narastającą głośność alarmu i zwykle wyłączam go na początku dzwonienia - wyraźnie wtedy słychać że chodzi o pogłośnienie. 

Edytowane przez steev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi więc na to, że większość, jeśli nie wszystkie telefony Xiaomi mają tę przypadłość. Miałem jak dotąd kilka telefonów Xiaomi i w kazdym był ten sam problem. A jesli tak, to wina MIUI, a nie telefonów.

Wiem, dla niektórych to nie problem. Tylko to nie oznacza, że nie istnieje. Monituję na ten temat już od dłuższego czasu i jak dotąd słyszałem jedynie: "u mnie tego nie ma". Dla mnie jest to na tyle denerwujące, słyszeć trzask za każdym razem, czy to przy wyłączaniu budzika czy dzwonka, że zaczynam myśleć o zmianie telefonu, a nawet marki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi więc na to, że większość, jeśli nie wszystkie telefony Xiaomi mają tę przypadłość. Miałem jak dotąd kilka telefonów Xiaomi i w kazdym był ten sam problem.

Może to celowe, przemyślane i mądre? Trzask się wkurzy, więc się lepiej, skuteczniej obudzisz.

 

P.S. U mnie (RN 4G problem nie występuje).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to celowe, przemyślane i mądre? Trzask się wkurzy, więc się lepiej, skuteczniej obudzisz.

 

P.S. U mnie (RN 4G problem nie występuje).

 

Gdyby to dotyczyło tylko budzika. Te trzaski zdarzają się nawet przy odbieraniu połączeń.

Akurat przy pierwszej wersji RedMi Note Pro, z prockiem MTK, tego nie bylo. W Mi3 również. Ale w Mi4, RedMi Note 1s czy nawet ostatnim Mi Note już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie wczoraj.
Zamówiony na JD.com 16 września, a wysłany około 30 września. (z kuponem i wysylka za free 146$) przesyłka z opisem zawartości - mobile phone, gift, 40usd. Dotarła bez VATu :)

Jedyny problem, że Chinczyk (BJone Limited) zamiast kupionej fdd-lte wysłał mi td-lte (pod baterią 2015052) już do niego napisałem zobaczymy co odpowie.
Ogolnie telefon ok - wrzucone miuipolska i LTE wydaje się działać.

Edytowane przez skrzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem dziś mojego 16GB kolor PANDA.

 

Zapłaciłem 650 zł z przesyłką kupiłem na OLX miesięczny.

 

wersja 2015051 czyli FDD z tego co się orientuję :)

 

 

Pierwsze wrażenie w porównaniu do Pentargam Monster P430 to że jest ogromny :)

 

Napisze potem jak rozkminię co i jak bo to moje pierwsze MiUi

 

 

 

-----

 

Edit:

 

Już poustawiany, wyciągnął mi 47520 pkt w Antutu. Jak narazie MiUi odbieram bardzo pozytywnie. Jest trochęta kich zakamarków, ustawienia sapochowane, trzeba szukac, no ale jakby nie patrzył to mój pierwszy kontakt z Lolipop i MiUi. 

 

Narazie się cieszę

Edytowane przez Marcin.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post. :cool:  Witam.

Redmi mam od dzisiaj. Po włączeniu miałem mieszane wrażenia. Domyślna wersja MIUI wgrana na urządzeniu to 66.77.33 nie zachwycała, było trochę błędów.

Dodatkowo Eset, którego zainstalowałem wykrywał mi 8 wirusów (głownie trojany) w aplikacjach: do odczytywania kodów QR, do "chyba" obróbki zdjęć, Processor, com.android.cośtam. Nie dało się ich usunąć bo to aplikacje systemowe, poza tym po usunięciu tych dwóch ostatnich mogłem mieć jakieś problemy z softem :-|

Zainstalowałem polskie MIUI7 5.10.8 i teraz to przypomina normalny telefon. Ukłony w stronę osób, które nad tym pracują. Dobra robota. Eset już nie wykrywa żadnych błędów, wszystko działa jak powinno.

Co myślicie o tych wirusach? Czy to przez nadwrażliwy program antywirusowy czy może faktycznie coś tam było? Jeden nazywał się trojan.dropper.cq. Zrobiłem błąd, że od razu nie zgłosiłem tego do analizy, wtedy wiedziałbym więcej.

Telefon kupiłem tu: http://allegro.pl/show_item.php?item=5675977268

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po tygodniu użytkowania, można się już pokusić o 'pierwsze wrażenia' :)

 

Co mi się nie podoba :

  • dual sim 2g/4g - net działa OK, ale w miejscu gdzie zazwyczaj siedzę (aka pracy) rozmowy albo ślicznie bulgoczą, albo w ogóle nie można się do mnie dodzwonić bo komórka dostaje pierdolca i ciągle zmienia sieć play/tmobile (tylko dziś miałem dwa takie przypadki)
  • to, że przy ustawieniu na sztywno sieci play, fon po chwili upierdliwie przełącza się na t-mobile, mimo że play ma zasięg - żeby było śmieszniej przy ustawieniu na automat, wszystko się uspokaja i nic się nie przełącza

Co mi się podoba:

  • jak na razie - cała reszta... :)

Gdyby net nie był zarzucony marketingowym bełkotem 'dual sim 4g' czy wręcz 4g/4g, to nie wiem czy bym się na RN2P zdecydował... a tak, pewnie za niedługo zostanę z fajną komórką, ale za to bez netu (bo jednak rozmowy mają w moim przypadku priorytet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne grono posiadaczy RN2 mocno się powiększa, to dobrze.

 

Widzę że sporo ludzi dalej ma wątpliwości odnośnie tego tel więc

Dopisze kilka znań od siebie.

 

Kupiłem tel dla mojej Kobiety, z racji ograniczonych funduszy kupiłem wersje najtańsza TD. 16GB

 

od tygodnia tel jest używany, spisuje się wyśmienicie, oczywiście wsadziłem miui Polska z zeszłego tygodnia.

pomimo zatrzymania w cle w WER Warszawa, a potem WER Zabrze, nie dowalili mi VATU. 

Paczka szła NL post ok 2,5tyg.

tel w antututusrutu wywala coś koło 46-47k.

Tel wyszedł mnie jeśli dobrze pamiętam 566zł

A w tej cenie ten telefon jest totalnie BEZKONKURENCYJNY!

 

- Ekran jest jasny, wyraźny. Jest oczywiście zauważalnie gorszy od amoledów samsunga ale w zupełności wystarczający.

- Wifi trzyma zasięg ok.

- LTE z Playa działa poprawnie.

- Zasięg sieci OK.

- Bateria OK, przez noc schodzi 1%, Moja kobieta używa radia, spotify, FB, itd. Energi wystarcza na cały dzień

  normalnego użytkowania.

- Aparat foto OK, przy dobrym świetle robi fotki poprawne, ładne.

  przy słabym świetle jest słabiej, ale nie spodziewajmy się w tej cenie Cyfrowej Lustrzanki :mrgreen:

- Głośnik działa OK, nic nie strzela, szumi itd. i do tego jest głośny, do słuchania muzy np ze spotify bdb.

- Ogólna wydajność telefonu i MIUI Polska Bardzo dobra! - na chwile obecną poinstalowane

  tylko 15 apek i tel śmiga wyśmienicie!

 

 

Jest to pierwszy mój kontakt z MIUI więc dopiero się uczę,

 

Jedyne co zauważyłem to że jak kobieta wybierze sobie jakiś motyw/tapetę z tej wbudowanej wyszukiwarki to po jakimś czasie samo

wraca na motyw domyślny... nie wiem czemu, pewnie coś w sofcie ....

 

Testuje jeszcze możliwości LTE, ogólnie działa szybko i poprawnie, zdjęcia, strony ładuje błyskawicznie...

ale na programach testowych np speedtest mam problem z uzyskaniem wysokiego wyniku powyżej 30Mbps/10Mbps

(w tym samym czasie i miejscu na moim S4 robie wyniki takie same lub często wyższe)

Wiem że jest problem z uzyskaniem miarodajnego wyniku bo nadajniki często przeciążone itd,

może spróbuje w nocy lub nad ranem na obydwu tel na raz test odpalić i zobaczę co wtedy...

 

Słyszałem bajki że różne wersje tel mają inne baterie to dla mnie lipa i czyjeś wymysły,

bawiłem się wersją PRIME sąsiada, i mojej kobiety TD, różnicy w działaniu nie zauważyłem żadnej.

 

Dodam jeszcze że tydzień przed moim zakupem na ali, sąsiad kupił na aledrogo wersje PRIME...

i na chwile obecna on ma ~4000pkt więcej w antututusrutu niż ja, a tel wyglądają i chodzą dokładnie tak samo

(nie licząc jego 32GB i innej naklejki pod baterią  :cool:  )

różnica jest tylko w cenie ja zapłaciłem 566PLN a on 1150PLN,

oczywiście mi się lekko poszczęściło bez dowalenia vat'u ale w zasadzie to nic nie zmienia.

sąsiad jest mocno wk*****ny i obrażony :-P , ale już zapowiada że dla syna na urodziny zamówi wersje TD w listopadzie :)

Oczywiście teraz PRIME kosztuje znacznie mniej, i różnica w cenie obu wersji jest znacznie mniejsza.

 

mam nadzieje że moje szczere wypociny komuś pomogą w podjęciu trudnej decyzji jaki tel kupić.

:arrow: ja śmiało polecam RN2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego RN2 Prime mam od 2dni . Wgrałem najnowszego MIUI 5.10.8. Telefon jest świetny, używam go w silikonowej obudowie + oryginalne szkło hartowane (pierwszy raz udało mi się idealnie coś takiego założyć  :mrgreen: )

Dziwi mnie tylko to, że telefon coś nie chce mi fixa złapać (w mieszkaniu na 3 piętrze, w Samsungu i9060 nie było problemu).

Poza domem jeszcze nie sprawdzałem, bo nie zabierałem ze sobą telefonu. 

Hmm. Poza w/w problemem z gps trapi mnie tylko to że nie działa mi LTE w T-mobile choć jestem z Torunia a drugi telefon z T-mobile ma zasięg normalnie.

(LTE może być zablokowane u operatora? Pytam ponieważ abonament w t-mobile na ten numer jest z czasów gdy 3G dopiero wchodziło :D)

 

Co do baterii - noc 0% strat, w ciągu 3 godzin mojego użytkowania(czytaj. Facebook,20 minut youtube w FHD, pare fotek, Snapchat, gry takie jak: Clash of Clans, Deck Heroes, Plemiona) jasność automatyczna w jasnym pomieszczeniu(ok 70/80% podświetlenia) spadło ze 100% do 33%

Edytowane przez Gabewu5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego RN2 Prime mam od 2dni . Wgrałem najnowszego MIUI 5.10.8. Telefon jest świetny, używam go w silikonowej obudowie + oryginalne szkło hartowane (pierwszy raz udało mi się idealnie coś takiego założyć  :mrgreen: )

Dziwi mnie tylko to, że telefon coś nie chce mi fixa złapać (w mieszkaniu na 3 piętrze, w Samsungu i9060 nie było problemu).

Poza domem jeszcze nie sprawdzałem, bo nie zabierałem ze sobą telefonu. 

Hmm. Poza w/w problemem z gps trapi mnie tylko to że nie działa mi LTE w T-mobile choć jestem z Torunia a drugi telefon z T-mobile ma zasięg normalnie.

(LTE może być zablokowane u operatora? Pytam ponieważ abonament w t-mobile na ten numer jest z czasów gdy 3G dopiero wchodziło :D)

 

Co do baterii - noc 0% strat, w ciągu 3 godzin mojego użytkowania(czytaj. Facebook,20 minut youtube w FHD, pare fotek, Snapchat, gry takie jak: Clash of Clans, Deck Heroes, Plemiona) jasność automatyczna w jasnym pomieszczeniu(ok 70/80% podświetlenia) spadło ze 100% do 33%

 No niestety musisz wymienić kartę sim u operatora na tą z LTE no i trzeba mieć abonament z internetem LTE.

Edytowane przez Mundi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karte wymieniłem, na niej napisane jest "LTE Ready" hehe. A nie wiesz może czy da się to jakoś włączyć przez biuro obsługi bez kosmicznych opłat ?  :-P

T-Mobile jest w kwestii LTE specyficzny. Teoretycznie LTE wymaga posiadania jednej z najnowszych taryf z LTE. W praktyce można poprosić o bezpłatną aktywację LTE także w starszych taryfach (nie wiem, czy we wszystkich, ale w moim przypadku aktywowali). Tylko że nie załatwisz tego przez telefoniczny BOK. Tam Ci powiedzą, że to niemożliwe. Musisz się udać do jednego z fizycznych punktów obsługi i tam aktywacja LTE będzie możliwa. Może "specyficzny" to zbyt grzeczne określenie w tym przypadku. Anyway... warto spróbować, działa bardzo miło:

 

post-1689-0-32264700-1444834324_thumb.pn

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z LG F60. 

 

1. Pierwsze co wyjąłem z pudełka ... "O Panie co to za patelnia". Lecz zaskakująco dobrze trzyma się go w jednej dłoni. Jest bardzo cienki jak dla mnie i to pewnie przez to. Kilka godzin i idzie przywyknąć do jego rozmiarów.

 

2. Wyświetlacz - 200 ppi vs 400 ppi, co tu dużo mówić? Nie widać poszarpanych krawędzi, kolory są ładne, auto jasność działa z lekkim opóźnieniem ale to mój pierwszy telefon z tą funkcją więc nie wiem jak to jest.

 

3. GPS - poprzedni telefon w mieszkaniu nie łapał. Xiaomi łapie na środku pokoju 2 satelity, ale przy oknie w 5 sekund łapie fixa, gdzie poprzednik nie widział żadnej satelity.

 

4. Muzyka - odtwarzacz muszę obadać, ale opcje podkręcania dźwięku i wyboru słuchawek jest boski. Kilka kliknięć i mam swoje ulubione ustawienia. 

 

Co do reszty na razie nie mam zdania, muszę się obyć z tym telefonem kilka dni / tygodni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Wyświetlacz - 200 ppi vs 400 ppi, co tu dużo mówić? Nie widać poszarpanych krawędzi, kolory są ładne, auto jasność działa z lekkim opóźnieniem ale to mój pierwszy telefon z tą funkcją więc nie wiem jak to jest.

Pewne opóźnienie jest tutaj bardzo wskazane. Bez tego jasność może czasami zmieniać się w zbyt gwałtownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne opóźnienie jest tutaj bardzo wskazane. Bez tego jasność może czasami zmieniać się w zbyt gwałtownie.

 

Po napisaniu swojego posta trochę to potestowałem i stwierdzam, że to genialne rozwiązanie. Opóźnienie to kilka sekund, ale nie jest męczące .. W końcu idąc spać do łóżka nie muszę bawić się suwakiem, tylko gaszę światło a ekran za chwilę sam się ściemnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...