Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenia


yoogix

Rekomendowane odpowiedzi

Są w sprzedaży, ale nie na polskim rynku. Jak chcesz kupić coś na ekran to nie wybieraj tanich rozwiązań. U mnie folia dodawana przez sprzedawców ma już drobne ryski, a telefon trzymam w kieszeni sam.

U mnie pod folie dodana przez sprzedawcę podczas zakładania dostały się jakieś pyłki co spowodowało pęcherzyki powietrza czego nienawidzę. Folie wywalilem narazie noszę bez. Kupił bym raczej coś z polskiej dystrybucji nie chce mi się czekać miesiąc na przesyłkę z chin.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod folie dodana przez sprzedawcę podczas zakładania dostały się jakieś pyłki co spowodowało pęcherzyki powietrza czego nienawidzę. Folie wywalilem narazie noszę bez. Kupił bym raczej coś z polskiej dystrybucji nie chce mi się czekać miesiąc na przesyłkę z chin.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 Prime

Proponuję pomęczyć 3MK mailowo, albo na fejsie i się dowiedzieć czy chociaż w planach mają :P Ja na Mi4 mam od nich flexible Glass i prezentuje się to wybornie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy narzekacie na zajęty RAM? Po to macie go tyle żeby system z niego korzystał, im więcej zajętego ramu tym jest z niego większy pożytek ponieważ system i aplikacje mogą z niego korzystać. Gdy RAM nie jest wykorzystany to włączając jakaś aplikacje system musi kopiować dane do ramu a to zajmuje czas i energię. Generalnie lepiej gdyby cały RAM był zajęty wtedy byłby po prostu dobrze wykorzystany. Jeżeli martwicie się o jakieś gierki że nie starczy ramu to bez obaw, jak będzie potrzebny to system zwolni miejsce.

Edytowane przez Winiu89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem szybkie porownanie jakosci fotek vs prawie 3-letni NEXUS 5 (8Mpix). Nie wypada zbyt korzystnie dla Redmi note 2.

A nalezy dodac, ze jakosc fotek w nexusie 5 nigdy nie byla chwalona, nawet jak telefon pojawil sie na rynku.

JEdyna przewaga Xiaomi to szybkosc ostrzenia.

 

LINK do galerii. Ostrosc na pudliszki:)

 

Porownanie w standardowych ustawieniach (z tym, ze jakosc w obu tel. przestawiona na najwyzsza).

Dodatkowo wrzucilem tez kadr z nexusa w opcji "Super Sensor", ktora interpoluje rozdzielczosc do 18mpix. i daje minimalny efekt hdr (szerszy zakres tonalny). W tym trybie to nexus zwyczajnie miażdży redmi;)

Edytowane przez bikej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem szybkie porownanie jakosci fotek vs prawie 3-letni NEXUS 5 (8Mpix). Nie wypada zbyt korzystnie dla Redmi note 2.

A nalezy dodac, ze jakosc fotek w nexusie 5 nigdy nie byla chwalona, nawet jak telefon pojawil sie na rynku.

JEdyna przewaga Xiaomi to szybkosc ostrzenia.

 

LINK do galerii. Ostrosc na pudliszki:)

 

Porownanie w standardowych ustawieniach (z tym, ze jakosc w obu tel. przestawiona na najwyzsza).

Dodatkowo wrzucilem tez kadr z nexusa w opcji "Super Sensor", ktora interpoluje rozdzielczosc do 18mpix. i daje minimalny efekt hdr (szerszy zakres tonalny). W tym trybie to nexus zwyczajnie miażdży redmi;)

Jak dla mnie ostrość obrazu i kolorki lepsze są w Redmi Note 2.

 

PS: Dobry kepucz! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie wiem jakim cudem tak oceniasz. Dla mnie zdecydowanie odwrotnie! W nazwach plikow jest podane ktore tel.

Wiem, na tyle ciemny nie jestem :D

 

1 porównanie, 2 pierwszych fotek: redmi 8mpx i nexus 8mpx, oba w standardzie, Kolorystyka liści drzew, ostrość napisów na butelce od Coli (lokowanie produktów! :D), odbicie światła od gazetki, no i tuje, moim zdaniem bardzo ładnie na redmi widać każdą z gałązek, a na nexusie widać jedynie cień,

Co do fotek 3 i 4, znowu lepiej wypadł Redmi, zdjęcie ładne, ostre, jasne, co prawda w trybie HDR moim skromnym zdaniem kolorki "natury" (zielenie) są lekko przekłamane, ale nadal wygląda to ładnie, nie ma smużenia, nie ma utraty ostrości w żadnym miejscu zdjęcia, zdjęcie z nexusa jest znowu ciemne, ostrość słaba, ale już ciut lepiej wyglądają roślinki względem zdjęcia nr 2 :P 

 

To są tylko moje luźne spostrzeżenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym Mi4c średniakiem, to że nie ma najmocniejszego Soc na rynku i metalowej ramki nje oznacza, że nie jest to high-end.

Co do wydajności to 615 jest pewnie słabszy pod względem CPU i podobny/gorszy od względem GPU. Poza tym telefony podobne. Dlatego nazwałem Note 2 średniakiem, bo nie można go umieścić w low-endzie razem z Redmi 2 na Snapie 410...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię, telefonów nie nazywa się low czy high-endem ze względu na cenę, bo wtedy MiNote Pro przy iPhone 6 Plus byłby low-end.

To, że Google czy tam LG bierze dużą marżę to inna sprawa. Nowy Nexus 5X ze Snapem 808 i 2 GB RAM ma kosztować 399$,a Mi4c z większą baterią i 3 GB RAM na ibuygou tylko 278. Różnica ogromna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do malucha raczej nie powinno się go równać, wszystko jest OK w telefonie - pod względem aparatu, muzyki, obrazu, wykonania (po jednym dniu cos chcialo trzeszczec, teraz ku zdziwieniu chyba się klapka "dotarła" :D ). Wydajnościowo tym bardziej bliżej mu do high-endu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć  :)

Jutro powinien do mnie przyjść Xiaomi Redmi Note 2 i pewnie opisze swoje wrażenia, ale co najważniejsze chce go porównać do mojego Samsunga Galaxy S5, bo nie powiem parametry obu telefonów dość podobne, ale cena w przypadku Samsunga dwa razy droższa, a skrzypienie obudowy jest już po 2 miesiącach. Xiaomi zamówiłam jak drugi telefon plus taki mini tablet, bo mam kartę aero2, ale do S5 jej nie wsadzę i to duży minus. Jestem ciekawa jak się będzie sprawdzał, jak będzie z zasięgiem i czy po czasie pojawią się jakieś lagi. W benchmarkach przebija s5, zobaczę czy w praktyce będzie tak samo, jeśli tak to będę wiedziała jaki kupić mamie na prezent :D

 

 

EDIT:

Telefon fajny, sporo większy, ale wygodnie trzyma się w dłoni. Wyglądem przypomina mi Lumie :D System chodzi szybko i sprawnie. Nakładka hmmm to dla mnie nowość, bo jestem do TouchWiza przyzwyczajona, aczkolwiek ta tez mi się podoba. Aparat robi dość dobre fotki, interfejs tez spoko. Aparat przedni nadaje się do selfie (ta nazwa zawsze będzie mnie śmieszyć :D ) i zdjęcia wychodzą przyzwoite. Siec działa, aero2 też także na razie jestem zadowolona :)

Edytowane przez Veronique228
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Telefon mam od dwóch tygodni. Jestem pod wrażeniem jakość, wydajność - cena. Natomiast są rzeczy które mnie irytują lub do których nie mogę się przyzwyczaić. Irytuje mnie zwłoka w odpowiedzi na polecenia, ślamazarne działanie serwera Xiaomi z chińskimi krzaczkami i śliska tylna obudowa. Nie jestem też w stanie przyzwyczaić się do nakładki Miui, gdzie brak mi wyrzutni oraz łatwości w dowolnej konfiguracji pulpitu. Stąd też również na tym telefonie zainstalowałem sobie Nova Launcher, który bardzo lubię i który zaspokaja moje wymagania w tym zakresie. Cóż, siła przyzwyczajenia :)

Jestem pod mega wrażeniem aparatu, a jego jakość była jednym z podstawowych kryteriów przy wyborze telefonu. Generalnie, z telefonu jestem bardzo zadowolony.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wolnej reakcji na polecenia -  zmniejszyłeś sobie w ustawieniach miui czas reakcji?

Które konkretnie ustawienie masz na myśli i gdzie je znaleźć?

 

@Carburator:

 

Co to jest "wyrzutnia", której Ci brak w MIUI?

 

Z ciekawości - wolne działanie serwera Xiaomi - jakie tu konkretnie sytuacje / usługi masz na myśli?

 

Śliski tył - fakt. Gorąco polecam silikonowy, półotwarty "futerał". Chroni też ekran, bo wystaje nieco ponad niego, więc jak się kładzie ekranem w dół, to się nie rysuje. Fajnie też przenosi światło latarki na boki telefonu (na podobnej zasadzie jak światłowody), na całą ramkę - bardzo pięknie to wygląda w nocy, gdy tel. leży ekranem do góry i dzwoni, a masz ustawione sygnalizowanie połączeń przychodzących miganiem latarki – cała ramka wtedy świeci dookoła żółtawym światłem. Zachwycające :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia-urządzenie-przyciski-czas przytrzymania

To ustawienie określa jak długo trzeba przytrzymać przycisk, aby wywołać funkcję przypisaną do długiego przytrzymania. Nie ma to nic wspólnego z czasem reakcji na zwykłe (krótkie) naciśnięcie. Nie pomoże więc na problem "zwłoka w odpowiedzi na polecenia", zwany zwykle po prostu lagowaniem (swoją drogą ciężko mi uwierzyć, że poprawnie/normalnie skonfigurowany RN2 laguje, skoro nawet mój RN-4G tego prawie nie robi).

 

Z ciekawości, bo może ktoś wie (a ja nigdy nie używałem na poważnie innego Androida niż MIUI, nie znam też iOS, ani WinPhone) – czy możliwość przypisywania odrębnych funkcji do długiego przytrzymania przycisków występuje jeszcze gdzieś poza MIUI? Dla mnie osobiście możliwość skutecznego ubijania apek długim przytrzymaniem klawisza "back" to jedna z najbardziej wartościowych i przydatnych cech MIUI, wielka wygoda.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopakowi chodzi o szybkość animacji.

Standardowo w 5.0 andzie robi się to przez 4 tapnięcie w wersję. Odkrywają się ustawienia programisty i tam masz czas animacji.Zmniejszasz z 1x na 0,5.

A tutaj nie wiem pewnie też się da ale nie bawiłem się.

 

Co do miui czego np nie ma.

TO UBIJANIA TYLKO JEDNEJ APKI.

Masz np x apek otwartych. Ale chciałbyś by ta jedna działała wciąż. W TEJ KONKRETNEJ CHWILI.

Normalnie w andzie masz x przy działających app. I zabijasz tylko te które chcesz albo też wszystkie.

Tutaj możesz zabić tylko wszystkie. Albo wyłączyć aplikację z zabijania.

Co dla mnie jest bez sensu. Bo w danym czasie chcę np zostawić przeglądarkę. A potem ja też zabić żeby nie drenowała baterii. W miui się nie da. 

Co do ustawiania kolejności przycisków itd. To cyanogen ma i sony.

 

Co do serwerów xiaomi to lagują i to strasznie. Np jak przeglądasz pulpity czy nawet muzykę. Bardzo długo się wczytują.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miui czego np nie ma.

TO UBIJANIA TYLKO JEDNEJ APKI.

Masz np x apek otwartych. Ale chciałbyś by ta jedna działała wciąż. W TEJ KONKRETNEJ CHWILI.

Normalnie w andzie masz x przy działających app. I zabijasz tylko te które chcesz albo też wszystkie.

Tutaj możesz zabić tylko wszystkie. Albo wyłączyć aplikację z zabijania.

 

To nie jest prawda. Można ubijać poszczególne - przesuwając ich ikonki w górę. Działa nawet jeśli dana apka ma kłódkę. Odpowiada to kliknięciu na "X" przy apce w czystym Androidzie.

Edytowane przez latet
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzutnia to nic innego jak szuflada aplikacji. Tego mi w miui brakuje. No i wybudzania przez dwukrotne tapnięcie w ekran. Coś co jeszcze mnie drażni, to w większości białe tło, a ja wolę ciemne. Szukałem wśród motywów, ale zawsze coś było nie tak i dałem sobie spokój.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie całkiem rozumiem, co jest takiego w "szufladzie", że może jej brakować, to wiem, że można w pewnym sensie jej funkcjonalność zastąpić folderami. Po prostu te rzadziej używane apki trzymasz w folderze (możesz go nawet sobie nazwać "Wyrzutnia"), a te częściej potrzebne - na pulpicie. Klasyczna szuflada oznacza, że ikony niektórych apek są po prostu dwa razy - wszystkie w szufladzie, a wybrane na pulpicie. Jaki z tego dublowania pożytek to nie bardzo rozumiem. No, ale moim pierwszym Androidem było MIUI, więc mam nieco inne nawyki.

 

BTW: fajny awatar. Przez sekundę naprawdę myślałem, że mi mucha usiadła na monitorze. Tyle, że jakaś podejrzanie mała. Większa powinna być dla bardziej realistycznego efektu ;)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzutnia to nic innego jak szuflada aplikacji. Tego mi w miui brakuje. No i wybudzania przez dwukrotne tapnięcie w ekran. Coś co jeszcze mnie drażni, to w większości białe tło, a ja wolę ciemne. Szukałem wśród motywów, ale zawsze coś było nie tak i dałem sobie spokój.

I bardzo dobrze. Dzięki temu telefon z MIUI jest w końcu inny niż reszta. Chcesz szufladę kup Samsunga.

Wysłano z MI Note

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Was, ale zrozumcie i mnie. Próbowałem przekonać się do launchera Miui, a wcześniej do wzorowanego na iPhone i cały czas wracałem do typowego z androida. Siła przyzwyczajenia i już. Na Samsunga o zbliżonych parametrach mnie nie stać, poza tym nie lubię fizycznego superprzycisku. A co fajnego jest w szufladzie? No choćby to, że można mieć np. tylko jeden ekran, obsługa głównie poprzez tapy a nie suwanie palcem po ekranie. Foldery i ikony "na wierzchu" mam w szufladzie. Mogę wg. własnego widzimisię zmieniać kolory, tapety, ikony i nie jestem zmuszony do szukania i korzystania z gotowych motywów lub mieszania ich poszczególnych części. Lubię aby launcher wyglądał dokladnie tak jak ja chcę, a nie tak jak ktoś mi zaproponował. A w niektórych przypadkach jeszcze każe sobie za taką przyjemność płacić. Nikogo zresztą nie staram się przekonać do takiego postępowania, ja po prostu wybieram taki wariant.

Wytapalkowane z Redmi Note 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...