Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenia


yoogix

Rekomendowane odpowiedzi

Uśmiałem się zacnie :D

Ten tekst wyjęty z kontekstu faktycznie i mnie rozbawił :D

 

- Jeszcze jedno co do baterii - dzisiaj wysłałem około 200 sms-ów , 30 minut rozmowa -  Pracuję od godziny 6:00 - spadło - 10% :) No no. Mój note po takim wyniku miał już 50%.  (Mimo wszystko ekran 1h 30 min) ale jednak.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomek, 200 smsów w 10 godzin ?! Serio wysyłasz dużo, u mnie taki wynik to w miesiącach liczony :D

A propos baterii, to ja jestem jak najbardziej zadowolony. Dla mnie codzienne ładowanie to nie problem.

200 SMS to w3h. Praca, żona i znajomi i moment wyskakuje taka liczba.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ktorej wersji miui macie te prime i 47k w antutu? bo ja na swoim nie dosc ze mam 41k to bateria mi leci na leb na szyje siedze na najnowszym miui polska

Teraz zrobiłem na 5.9.11, zrobiłem z marszu.

post-6628-1442329205,203_thumb.png

 

Widoczny stan baterii po 26 godzinach, przy umiarkowanym użytkowaniu, trochę słuchania muzy, trochę netu, obejżałem rozpakowanie RMN2 (filmik z tego forum), poczta, kilka rozmów. Ekran rozświetlony - strzelam ok. 30 - 40min, może trochę więcej. To Cię wkurzyłem, co... Na poważnie, coś nie tak z tym twoim phonikiem.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez piterj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko, porownujac z moim Nexus 5:

 

Ekran jakis taki ciemniejszy niz w nexie. Niezaleznie od tego jak ustawie jasnosc. W rd2 ma tendencje do zbyt duzego sciamniania sie jak dla mnie. Kolor czarny nie jest tak gleboko czarny jak w nexusie co widac na piewszy rzut oka. Na pewno duzo slabsze kąty widzenia niz w nexusie.

Krotko mowiac wyswietalacz w moim prawie 3letnim nexusie robi lepsze wrazenie, co nie znaczy, ze ten w redmi jest zły.

 

BAteria na pewno duuzo lepsza niz w NExusie. POwiedzialbym, ze dwa razy dluzej ten tel wytrzymuje:)

 

Szybkosc dzialania spoko, ale zdarzaja sie minimalne zacinki w normalnym uzytkowaniu - na pewno czesciej niz w nexusie, gdzie praktycznie nie wystepuja.

 

Glosnik jeszcze gorszy niz w nexusie, ale to nie jest jakis problem, jak dla mnie.

 

Kamere musze potestowac i porownac, ale wydaje sie w porzadku. Faktycznie szybko ostrzy - na pewno szybciej niz nexus.

 

Zasieg w play lepszy niz w nexusie.

 

Baardzo sliska obudowa. Łatwo moze wypasc z rak. Koniecznie musze zamoc jakiego case'a, bo żona na pewno wkrótce go uglebi.

Edytowane przez bikej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy wieć prosze o wyrozumiałość :) jak sie da :) Dziś zamówiłem z GEARBEST to cacko ( http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_229216.html). Ma dojść z MIUI v.6 bez Polskiego języka bo tak mi odpisali. Pytanie jak zabrać się za aktualizację ? Nie spodziewam sie tam opcji "Updater (Aktualizacje)" a zgodnie z instrukcją na MIUIPOLSKA metoda 2 "Procedura nie dotyczy Redmi Note na procesorze MTK" ! A metoda 3 "dotyczy tylko i wyłącznie urządzeń Xiaomi na procesorze QUALCOMM". Redmi Note 2 jest na MTK podzespołach. Więc Pierwsze pytanie: czy METODA 2 - odnosi sie jedynie do pierwszej wersji REDMI NOTE na MTK ? i śmiało można ja zastosować do REDMI NOTE 2 z MTK Helio X10 64bit 2.0GHz Octa Core ? I pytanie 2: czy "MiFlash" i metoda 3 zadziała na tym modelu ( jeśli nie to czy jest wersja "MiFlash" dla REDMI NOTE 2 z MTK Helio X10 64bit 2.0GHz Octa Core ? z góry dzieki za odpowiedz mam nadzije że nikogo to pytanie nie zbulwersuje :) Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy wieć prosze o wyrozumiałość :) jak sie da :) Dziś zamówiłem z GEARBEST to cacko ( http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_229216.html). Ma dojść z MIUI v.6 bez Polskiego języka bo tak mi odpisali. Pytanie jak zabrać się za aktualizację ? Nie spodziewam sie tam opcji "Updater (Aktualizacje)" a zgodnie z instrukcją na MIUIPOLSKA metoda 2 "Procedura nie dotyczy Redmi Note na procesorze MTK" ! A metoda 3 "dotyczy tylko i wyłącznie urządzeń Xiaomi na procesorze QUALCOMM". Redmi Note 2 jest na MTK podzespołach. Więc Pierwsze pytanie: czy METODA 2 - odnosi sie jedynie do pierwszej wersji REDMI NOTE na MTK ? i śmiało można ja zastosować do REDMI NOTE 2 z MTK Helio X10 64bit 2.0GHz Octa Core ? I pytanie 2: czy "MiFlash" i metoda 3 zadziała na tym modelu ( jeśli nie to czy jest wersja "MiFlash" dla REDMI NOTE 2 z MTK Helio X10 64bit 2.0GHz Octa Core ? z góry dzieki za odpowiedz mam nadzije że nikogo to pytanie nie zbulwersuje :) Podrawiam

Te metoda gdzie masz na procesorach mtk odnosi sie do redmi i redmi note 3g bo one nie mialy mirecovery. Ty mozesz instalowac normalnie bo redmi note 2 ma mirecovery. Mozesz instalowac metoda 2. Edytowane przez tosshi2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAH wiem wszyscy mi mówią że panikuję i się śmieją  :P Jak narazie zamówiłem od nich ( GEARBEST ) jedynie BLUBOO X550 i wsparciem byłem sam sobie i  innym :P powinni mi za to płacić hehe :) Jak dojdzie  to się odezwę. Dzięki za chęć wsparcia - pewnie się przyda :P Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy wieć prosze o wyrozumiałość :) jak sie da :) Dziś zamówiłem z GEARBEST to cacko ( http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_229216.html). Ma dojść z MIUI v.6 bez Polskiego języka bo tak mi odpisali. Pytanie jak zabrać się za aktualizację ? Nie spodziewam sie tam opcji "Updater (Aktualizacje)" a zgodnie z instrukcją na MIUIPOLSKA metoda 2 "Procedura nie dotyczy Redmi Note na procesorze MTK" ! A metoda 3 "dotyczy tylko i wyłącznie urządzeń Xiaomi na procesorze QUALCOMM". Redmi Note 2 jest na MTK podzespołach. Więc Pierwsze pytanie: czy METODA 2 - odnosi sie jedynie do pierwszej wersji REDMI NOTE na MTK ? i śmiało można ja zastosować do REDMI NOTE 2 z MTK Helio X10 64bit 2.0GHz Octa Core ? I pytanie 2: czy "MiFlash" i metoda 3 zadziała na tym modelu ( jeśli nie to czy jest wersja "MiFlash" dla REDMI NOTE 2 z MTK Helio X10 64bit 2.0GHz Octa Core ? z góry dzieki za odpowiedz mam nadzije że nikogo to pytanie nie zbulwersuje :) Podrawiam

Napisz jak dojdzie, na Gearbest sprzedają wersję TD więc jak Ci się zainstaluje polskie MIUI , to może też się skuszę, mam tam 45$ do wykorzystania

Lenovo S650 Miui v6 5.9.10 PL

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak dojdzie, na Gearbest sprzedają wersję TD więc jak Ci się zainstaluje polskie MIUI , to może też się skuszę, mam tam 45$ do wykorzystania

Lenovo S650 Miui v6 5.9.10 PL

Jaka wersja tdd wejdz sobie w link ktory podal i zobacz jaka wersje zamowil, pisze wyraznie ze fdd lte.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

This phone is the 2015052 version. We hope you enjoy shopping here with us.

Warto czytać odpowiedzi sprzedawcy na zadawane pytania.

Lenovo S650 Miui v6 5.9.10 PL

Jak zamawialem mini boxa to na gearbest w odpowiedziach pisalo ze nie obsluguje jezyka angielskiego wiec oni maja takie pojecie ze wiesz. Ogolnie ten sklep to porazka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam porażka bez przesady.

 

Ja kupuje głopoty tylko u nich tj. kable, baterie itd.

 

Mają zawsze najtaniej. Zawsze masz jakiś kupon. A że schodzi i 40 dni...

I że podają prawie normalne ceny na przesyłce.

Nie zdziw się jak na telefonie napiszą ci z 45$ a takie przesyłki to niemal pewne cło.

 

Najtańsze sklepy to własnie zawsze :

https://www.allbuy.com/
http://www.everbuying.net/
GEARBEST
 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nie wspieramy na MIUIPolska modeli telefonów TD-SCDMA z wyjątkiem wariantów TD-LTE dla nowych Xiaomi, które mają też możliwość łączności z polskimi sieciami.

 

Zakładam z góry że nawet jak to będzie TD-LTE to i tak uda się zainstalować polski język zgodnie z instrukcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nie wspieramy na MIUIPolska modeli telefonów TD-SCDMA z wyjątkiem wariantów TD-LTE dla nowych Xiaomi, które mają też możliwość łączności z polskimi sieciami.
Zakładam z góry że nawet jak to będzie TD-LTE to i tak uda się zainstalować polski język zgodnie z instrukcjami.
Rom jest jeden dla wszystkich wersji wiec tak. Jak dostaniesz to zobaczysz jak bedzie 2015051 to masz dobra wersje. Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie to 2015052 ? Ponoć ta wersja też działa z częstotliwościami "The supported network: 2G: GSM 900/1800/1900MHz 3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz 4G: FDD-LTE 1800/2100/2600MHz" mimo iz to TD ! Na GEARBEST jak zapyta się o wersję to odpowiadaja ze to 2015052 ale jak zapytasz o czestotliwości to odpisują "This one is unlocked phone, it can work the carrier which can support Frequency 2G: GSM 900/1800/1900MHz 3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz 4G: FDD-LTE 1800/2100/2600MHz" - juz nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

czaje sie na tą słuchawke... pisałem do 4 czy 5 sprzedawców z ali,

trzech odpisało że TD nie będzie działało w UE, a 2 że będzie działało bo sprawdzali (ciekawe jak ?)

 

mam dylemat jak cholera, TD jest dla mnie znacząco tańsze i nie chciałbym przepłacać....

wychodzi na to że trzeba poczekać aż ktoś z forum potwierdzi ten temat na własnym fonie który kupił np z alli ....

 

już nie wiem co robić kupować teraz TD lub dopłacić do FDD, czy poczekać np miesiąc to sprawa będzie już jasna,

no i może coś już ceny spadną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon byłby dla mnie idealny, gdyby nie tak słaba bateria. O 5:00 odłączam telefon od ładowarki, a o 13:00 mam już informację o słabej baterii. Wszystko to w Redmi Note 2 PRIME z ekranem na połowie jasności i włączonym trybie danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 dollarow roznicy to naprawde ogromna roznica. Mieszkanie za to mozna kupic.

 

Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Dla jednych 20$ to żadna różnica, dla innych bardzo duża, takie życie.

Telefon byłby dla mnie idealny, gdyby nie tak słaba bateria. O 5:00 odłączam telefon od ładowarki, a o 13:00 mam już informację o słabej baterii. Wszystko to w Redmi Note 2 PRIME z ekranem na połowie jasności i włączonym trybie danych.

 

tylko pytanie co robiłeś na tym tel przez te 8h ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Dla jednych 20$ to żadna różnica, dla innych bardzo duża, takie życie.

No bez przesady 15-20 dollarow roznicy. Po aktualnym kursie daje to 56-75 zl. Dobrych butow czy spodni nawet za tyle nie kupisz. Natomiast jak wyjdzie z czasem lipa z tym to nie bedziesz mial 3g i lte.

kurde to jest mało prawdopodobne że w ciągu 8 godzin zjadło ci prawie całą baterie. Może wipe by pomógł?

P.S No chyba że przez 6 godzin siedziałeś ciągle na YT :)

Jak mial sredni albo slaby zasieg to jak najbardziej jest mozliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, ale jak będe miał pecha i doj**ią mi VAT to przynajmniej będe miał częśc kasiory na niego  :)

 

przeglądając opinie o tym tel na necie zauważyłem równiez dużą rozbierzność odnośnie PKT z antutututu

osobiście mnie walą te pkt, byle by tel sie nie ciął, ale różnice czasami są po kilka tyś pkt... dziwne

 

wiem że jest też prime, ale on podobno znacząco nie odbiega od zwykłego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon byłby dla mnie idealny, gdyby nie tak słaba bateria. O 5:00 odłączam telefon od ładowarki, a o 13:00 mam już informację o słabej baterii. Wszystko to w Redmi Note 2 PRIME z ekranem na połowie jasności i włączonym trybie danych.

 

 

Internet, Fb, Messenger, Snapchat i czasami jakaś gierka na ok. 10 minut. 11% baterii, wyświetlacz włączony przez 3,5h.

 

musze cie zasmucic 3,5 h na ekranie w trybie danych z graniem w gierki to jest baaardzo dobry wynik :D

@ Lamcza

Dokładnie tak!

@dAND

Ja mam telefon na baterii od 25 godzin (MiUI 5.9.11). BT oraz WiFi/transmisja włączone non stop. Przyznam, że nie włączałem YT, FB ani przeglądarek. Już na pewno nie grałem w nic. Telefon po prostu był użyty do paru smsów, paru połączeń i może max razem 20 minut na Viberze. Na ten moment 54% baterii. Jeżeli bym robił tak dalej to spokojnie 40-45h na pełnym ładowaniu :P

Dlatego też to zależy jak używasz. 

Edit: Jasność na połowie oraz wersja FDD 16gb

Edytowane przez dajnos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...