Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenia


yoogix

Rekomendowane odpowiedzi

hmm no widzisz. Tak to jest z danymi.....

 

Ale mikrofon potwierdzasz że jest od góry koło blastera ir ?

 

hmm dziwne ja wszędzie widzę że gorilla. A przynajmniej na aparacie.

Przydało by się oficjalnie od xiaomi. Ale pewnie to i tak jest lepsze od plastiku lenovo.

 

Bartol 

Jw bateria trzyma 1 dzień spokojnie.

 

I jw jeśli masz mocniejszy procesor a nie grasz tylko użytkujesz mało wymagające app twój czas pracy wzrośnie.

I to jest właśnie powód dlaczego ja chcę się przenieść.

Liczę natomiast że będzie wspierany przez lenovo system ultra niskiej energii mediateka. Jak widzisz lenovo potrafi wytrzymać 2 tygodnie. Na BW + tel i nic więcej. Producent podaje chyba 30 czy 45 dni tia...

Stand-by Up to 750 h (3G) Talk time Up to 36 h (3G)

 

Meizu również ma taką opcję. W lenovo w dodatku działa tylko na oryginalnym zasfionym sofcie którego nikt nie używa.

A wątpię by xiaomi jej nie dorobiło. 

Choć jeśli nie dorobiło 2 tapnięć to kto wie..

 

 

Jeśli grasz. To już zależy od tego jak sobie ustawisz proc. Jeśli będziesz grał na full tu i tu. To pewnie mocniejszy proc zje szybciej. Ale jw jeśli porównasz 3 jądra do 4 na słabszym procu to mocniejszy proc wychodzi lepiej.

 

ŻADEN TELFON NA RYNKU NIE PRZEBIJA +-5h wyświetlacza + youtube czy cokolwiek.

Jedynym wyjściem jest OLED. I chyba LG wygięty ma coś koło 7h.

Więc wynik ok 5,5h na xiaomi jest naprawdę dobry.

Tu masz testy :

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mikrofon jest na gorze.

Co do dluzszego dzialania na baterii to raczej malo prawdopodobne ze wersja z 2.2 ghz bedzie dzialac dluzej. Jezeli nawet beda to minimalne wartosci prawie nieodczuwalne.

Co do gorilla glass to przy redmi 1s i redmi 2 tez wszedzie byly info ze gorilla glasa. Z czasem wypowiedzialo sie xiaomi i poywierdzilo ze dragontrail. Dla mnie xiaomi to zrodlo a nie jakies gizchina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że różnice są minimalne. BO TO WYŚWIETLACZ JE. Dlatego jw bez oleda jest jak jest.

 

W testach np taki oled od LG na ultra oszczędzaniu i tylko czarne tło (czarne tło u oled = 0mA)  wytrzymał miesiąc.

 

I to czy mój n7000 padnie po 3,5h czy xiaomi po 5,5 to i tak jest d*pa. Bo żeby sobie pograć dłużej. Pooglądać film czy nawet ponawigować. potrzebujesz źródło energii. Chyba że wyłączysz ekran..

 

Ludzie czasem kupują tel który ma trzymać niby 3 dni. A okazuje się że po kilku h grania czy choćby włączonego wyświetlacza padł. I gdzie te 3 dni ?

 

Zastanawianie się nad baterią ma sens w huawei / htc. Gdzie często oszczędzają i władują 2,2Ah i wówczas tel ma problem wytrzymać dzień.

 

Reszta co by to nie było wieczorem do ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzisiaj przyszło moje RN2 - moje pierwsze Xiaomi i MIUI.

 

Pierwsze wrażenia jako użytkownik Nexus 7 2013 i LG G3s:

 

1) Bardzo duży ale dobrze leży w dłoni. Podoba mi się jakość zastosowanych plastików, trzeszczy gdzieniegdzie ale jest git. Na filmach podejrzanie łatwo zdejmowali tylną klapkę, myślałem że telefon będzie przez to bardziej chybotliwy. Nic takiego nie ma miejsca, ba, osoba z krótkimi paznokciami taka jak ja może mieć nawet problem, żeby tylną klapkę ściągnąć. Wizualnie telefon jest atrakcyjny, nawet posiadana przeze mnie biała wersja. Tylna klapka ma bardzo przyjemny feeling, taka gładka. Dobrze, że Xiaomi zastosowało tutaj matową, nie fortepianową powierzchnię.

 

2) Ekran jest piękny, super czytelny i jasny. Średniawo działało mi automatyczne podświetlenie jak korzystałem z niego w aucie na postoju (świeciło dobrze i nagle mocno się ściemniało by po kilkunastu sekundach powrócić do odpowiedniej jasności) ale póki co winię niski stan baterii w tamtej sytuacji. Kontrast ekranu jest taki se, przy krawędziach nawet patrząc relatywnie blisko i pod odpowiednim kątem potrafi zrobić się taki 'kontrastowy edge bleed", zwłaszcza jak wyświetlany jest jakiś biały menus. 

 

3) Soft jest ciekawy, byłem do tej pory zwolennikiem czystego Androida i Nexusów ale podoba mi się MIUI póki co. Tylko powiadomienia są tak trochę mniej widoczne w porównaniu do stocka. Może to kwestia przyzwyczajenia.

 

4) MIUI Polska myślałem, ze jest raczej czysty od syfów ale zauważyłem co najmniej jeden (przynajmniej dla mnie): Cheetah Mobile sdk i CM Transfer czy jakoś tak. Ta firma znana jest z raczej kiepskich appek, które lubią wysyłać dane do Chin. Wystarczy spojrzeć na ostatnią aferę na Reddicie kiedy to CM kupiło appkę Quickpic. Jest też jakiś Kuaipan, jeszcze nie jestem pewien co to. Obserwuje też logi na routerze bo niestety nie potrafię zaufać temu telefonowi. 

 

5) Brakuje mi dt2w z LG. Ale coś za coś.

6) Wkurza mnie, że przy powiadomieniach telefon wibruje i póki co nie widzę opcji żeby to wyłączyć.

7) Aparat jest ok, mi więcej nie trzeba - jestem zadowolony. Za tę cenę aż za dobry.

8) Jest jakiś dysonans w DPI. Tzn. elementy systemowe są małe, czcionki są małe ale gdy załączymy appke to wszystko jest znacznie większe. Może to normalne?

9) Mam chyba defekt fabryczny. Głośnik... hmmm... Gdy zaczyna grać melodię zaczynającą się od wysokiego tonu to przez milisekundę tak... strzela wysokim tonem. Trudno mi to opisać. Może to kwestia softu? Dunno. Jest to o tyle uciążliwe, że chociażby dźwięki blokowania/odblokowywaniu to krótkie, dość wysokie tony. Więc za każdym razem ten głośnik tak strzela. Może potem nagram to dla potomności, najlepszy efekt jest w menu zmiany dźwięku dzwonka, gdzie niemal każdy domyślny zaczyna sie wysokim tonem i głośnik strzela jak najęty.

10) Telefon mi się ładuje bardzo szybko, oryginalną ładowarką jeszcze nie mierzyłem ale Powerbankiem 10k właśnie kończy ładować po 2h. Dla mnie git wynik. Nie jest specjalnie ciepły.

11) Z włączonymi mobile data, w kiepskim zasięgowo miejscu, z małym stanem baterii i dość sporą jasnością wyświetlacza ciut się nagrzewał. Ale było to znacznie mniejsze/przyjemniejsze ciepło niż to generowane w tym samym miejscu przez mojego LG.

12) Telefon jest absurdalnie wydajny jak na moje standardy. Gierki mnie nie interesują, więc nie wiem ale jeśli chodzi o uruchamianie appek czy ogólną pracę systemu 5+. Zdecydowanie szybciej niż w moim Nexus 7.

13) Jednak multitasking w porównaniu do wyposażonego w taką samą ilość RAMu Nexusa jest mizerny. Na moje potrzeby wystarczający bo LG potrafił zamykać spotify jak się otworzyło Chrome. Szlag mnie trafiał. Tutaj jest ok. MIUI jednak ma swoje wymagania.

14) Podpiąłem kontakty google do tego telefonu i wyświetla mi wszystkie kontakty z mojego maila, wszystkie adresy emailowe z jakimi kiedykolwiek korespondowałem itp itd. Prawie 390 kontaktów, mimo że realnie powinno tam być z 40? W stockach mogłem wybrać zawsze kontakty do wyświetlenia, powyłączać Google+ itp. Tutaj takiej opcji nie widzę. Będę jeszcze googlował za rozwiązaniami ale jestem otwarty na sugestie.

15) Google Play non stop się mnie pyta "Pobieranie dużej aplikacji. Hej ta appka jest duża, czy chcesz ją ściągać" etc etc. Przy pierwszym setupie wkurzające.

16) Chrome nie ma wbudowanej w system kwadraciakowej ikony :( Brzydko to wygląda.

17) Przyciski są średniawe, bardzo płytkie i nie są - jak to za granicą mówią - tactile. Mam też od czasu do czasu problem z wybudzeniem telefonu, że reaguje za którymś razem.

 

18) Nie miałem MiRemote zainstalowanego, nie chce mi się szukać ani zakładać kont Xiaomi więc zmotałem Zaza Remote i działa. Tylko zasięg jest dość mały.

Być może niektóre moje problemy/obserwacje są łatwe do naprawienia, ale są to moje pierwsze wrażenia. Dopiero zaczynam zabawę z telefonem i będę jeszcze czytał dokładniej forum.
 
 

Edytowane przez meathor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meathor bardzo bym cię prosił o komentarz odnośnie baterii po kilku dniach testowania i twoją opinie czy byś drugi raz wybrał ten telefon:)

 

Jasna sprawa, potestuję i zdam raport. Dziś chyba osiągnąłem jakieś 3h ekranu, na naładowanej nie do końca baterii (nie wiem ile), włącznie z instalowaniem softu, instalowaniem dziesiątek appek, zabawą jasnością ekranu, trochę mobile data w kiepskim zasięgu. Także wstępnie się wydaje ok. Ale czas pokaże. Pamiętajmy też, że telefon ma wymienialną baterię wiec w razie czego można się zaopatrzyć w drugą zapasową i jakąś ładowarkę baterii.

Wstępnie, poza głośnikiem, jestem bardzo bardzo zadowolony. Za cenę z kuponami którą zapłaciłem (520zł) i nawet dodawszy do tego VAT (120zł), to jakość i specyfikacja jest ABSURDALNIE dobra. Prawie kradzież. Przecież mój LG G3s kosztuje więcej a w porównaniu ssie wiadomo co. A głośnik? Przeżyję, nie słucham na głośniku muzyki, wyłączę dźwięki blokowania, ot - jedynie dzwonek może czasem strzelić na początku. 

 

 

a i 9 to chyba ktoś już o tym pisał więc nie jesteś sam

 

Najgorzej jakby to powodowało szybsze zepsucie głośnika. Bo bez dzwonka czasem ciężko. Wtedy musiałbym się zaopatrzyć w miBanda chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, potestuję i zdam raport. Dziś chyba osiągnąłem jakieś 3h ekranu, na naładowanej nie do końca baterii (nie wiem ile), włącznie z instalowaniem softu, instalowaniem dziesiątek appek, zabawą jasnością ekranu, trochę mobile data w kiepskim zasięgu. Także wstępnie się wydaje ok. Ale czas pokaże. Pamiętajmy też, że telefon ma wymienialną baterię wiec w razie czego można się zaopatrzyć w drugą zapasową i jakąś ładowarkę baterii.

Wstępnie, poza głośnikiem, jestem bardzo bardzo zadowolony. Za cenę z kuponami którą zapłaciłem (520zł) i nawet dodawszy do tego VAT (120zł), to jakość i specyfikacja jest ABSURDALNIE dobra. Prawie kradzież. Przecież mój LG G3s kosztuje więcej a w porównaniu ssie wiadomo co. A głośnik? Przeżyję, nie słucham na głośniku muzyki, wyłączę dźwięki blokowania, ot - jedynie dzwonek może czasem strzelić na początku.

Najgorzej jakby to powodowało szybsze zepsucie głośnika. Bo bez dzwonka czasem ciężko. Wtedy musiałbym się zaopatrzyć w miBanda chyba.

Wydaje mi sie ze ten glosnik to pewnie wina systemu. Telefon jest nowy wiec jakies niedociągnięcia moga byc. Trzeba dac chinczykom czas. Akurat nie bylo jeszcze telefonu xiaomi ktory po premierze dzialal super zawsze byl jakis problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez na poczatku nie slyszalem tego. Dopieo jak wczoraj wlaczylem filmik na malej glosnosci to uslyszalem. Tylko to jest problem z softem, z czasem to powinni poprawic. Na najnowszej wersji miui zauwazylem problem z kontrastem z ta ich technologia sunlight display. Przy przewijaniu rozjasnia i przyciemnia deliktnie. No ale to sa pierwsze wersje miui wiec to normalne ze sa jakies problemy.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dało by się to nagrać ten dźwięk ? Czy jest to raczej pomijalne i nie usłyszy się tego na nagraniu

 


Dziwiłem się temu promo wczoraj na geekbuing. A dziś czytam że xiaomi ogłosiło oficjalnie ceny po premierze :

 

16GB $125 (799 yuan)

32GB 999 yuan or $155

 

Jeśli takie będą ceny to raczej poczekam z zakupem :)

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do głównego tematu wątku:

 

Telefon mam od wtorku.

W piątek po odebraniu miałem pewien, spory jak na moje możliwości problem softwarowy, spowodowany przeze mnie, otrzymałem na forum trochę wsparcia, teraz pora nieco się odwdzięczyć.


Uwagi

Mam doświadczenie wyłącznie z najtańszymi budżetowcami i z takiego punktu patrzę na RN2. Telefon dla mnie to tylko narzędzie mające spełniać pewne zadania.


Wrażenie po rozpakowaniu.

Dobre, jeśli nie bardzo dobre. Prosty kształt, taki jak lubię. Przyjemna tylna klapka. Biały kolor w mojej ocenie dobrze tu wygląda. Ja używam telefon do celów firmowych. Żółty czy niebieski to koniecznie w takiej sytuacji, czarny mi się już znudził.

Klawisz wybudzania mógłby bardziej wystawać. Jeśli ktoś ma twarde opuszki może mieć niejaki problem.

Spasowanie z początku wydaje się bardzo dobre. W piątek zajmowałem tylną klapką kilka razy i zauważyłem, że jeśli złapiemy telefon od góry u dołu i lekko spróbujemy go do tyłu wygiąć, to da się odczuć lekki stuk wewnątrz, jakby było coś obluzowane.


Ekran

Mam mieszane uczucia. Niby wszystko jet jak należy: kolory są, kontrast wystarczający, jasność w porządku - w słoneczny dzień dość dobrze widać, ale jednak czegoś brakuje. jakiegoś pazura. Kolory są jakieś takie bez wigoru. Może zapatrzony jestem w ekrany Samsungów. Cóż, inna półka.

Katy widzenia drobne - przy odchyleniu ekranu tylko odrobinę ekran robi się bardziej szary. Na plus należy zaliczyć możliwość przyciemnienia ekranu prawie do wyłączenia podświetlania.


Bateria

Spodziewałem się dobrej baterii. Jest słabo. telefon przyszedł do mnie z wersją ROM 5.8.27, od razu zainstalowałem 5.9.2. I było fatalnie. Przy włączonym ekranie procenty leciały w dół na łeb na szyję. Po godzinie jazdy do domu komunikacją publiczną bateria potrafiła spaść o 20%. W stanie czuwania w nocy, bez WiFi i transmisji danych 15% w dół.

W piątek zainstalowałem wersję 5.9.11 i jest lepiej. Noc minus 5%. Od 17tej w piątek (100% naładowania) do godziny 10 w niedzielę bateria spadła do poziomu 21%. Ekran w tym czasie 4 godziny. Prawda, że nie użytkowałem zbyt intensywnie (godzina wi-fi, może z godzina LTE), ale mnie wynik ten ucieszył, mając porównanie do mojego poprzedniego telefonu i wersji ROM 5.9.2.


GPS

To ważny dla mnie element, ze względu na nawigację, geocaching i Locusa. Fix łapie w kilka sekund - cieszy mnie to, bo z poprzednimi telefonami miałem średnie doświadczenia. Dokładność przetestowałem w warunkach pieszo-miejskich - 4 metry. W trasie w samochodzie nie maiłem jeszcze okazji sprawdzić.


Aparat

Nigdy nie uważałem, za ważny element smatrfona. Jako osoba uważająca się za wtajemniczoną, korzystająca z lustrzanki, z pogardą patrzyłem na wszystko co ma matrycę mniejszą niż APS-C. Ale, tylko krowa nie zmienia poglądów, sprzęt się rozwija. Na ostatni wyjazd w Tatry z premedytacją nie wziąłem lustrzanki - moich pleców na to już nie stać. Znowu porównuję, z moim poprzednim telefonem i jest to na razie porównanie powierzchowne - jest na plus. Fajne kolory, nie przesadzona ostrość, akceptowalne szumy, akceptowalny jak na smatrfon zakres tonalny. Jako podręczny aparat do pamiątkowych fotek bardzo wystarczający.


Wydajność

Mierzę organoleptycznie. Nie interesują mnie liczby benchmarków, w gry nie gram.

Pomiary organoleptyczno-porównawcze wykazują, że jest dobrze. Tak mi wychodzi z porównania do poprzedniego telefonu. I koniec tematu z mojej strony.


Głośnik

Jak dla mnie gra zadziwiająco przyjemnie. Czytałem na forum o problemie, u mnie póki co nie występuje.


Oprogramowanie

Z MIUI nie miałem do czynienia. Nie mam doświadczenia, więc nie będę się za dużo wypowiadał. Miłe są dodatki jak kompresowanie danych komórkowych, backup, aktualizacje, root (z tego co wiem dot. MIUIPolska), ViperFX.

Dużym minusem są niedoróbki - w wersji 5.9.2 brak praw zapisu na karcie zewnętrznej, na 5.9.11 problemy z ustawieniem tapety, brak możliwości odtworzenia kopii zapasowej Titanium Backup, zawieszająca się nawigacja Be On Road. Jestem w stanie to wybaczyć jeśli system jest pod ciągłym rozwojem


Podsumowanie

Coż, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Patrząc z punktu widzenia budżetowca, przy atrakcyjnej cenie telefon jest rewelacyjny. Patrząc z widzenia segmentu premium to chyba będzie przeciętniak.

Ja jestem na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje przed wyrażeniem opini : Przesiadka Samsung Galaxy Note N7000 - > 4 lata ( żona użytkuje LG G2 Mini, Mama Nokia Lumia 520)

 

Pierwsze wrażenie - ooo f*ck dłuższy niż Note. No nic wkładamy simkę i jedziemy.

Dość szybko ładuje się menu, które samo w sobie jest bardzo eleganckie i proste w obsłudze.

Szybkość działania - błyskawica nie ma się czemu przytrzepić wszystko bardzo ładnie się wczytuje bez żadnych zacieć.

Aparat - Jest dobry, oprogramowanie do niego jest bardzo funkcjonalne.

Wyświetlacz - bardzo dobry nie mam się do czego przywalić ( w sumie za taką kase) ? [ jutro ma przyjść szkiełko do niego to wtedy będę szalał)

Rozmiar - mimo dużych rozmiarów bardzo dobrze leży w ręce. Mam małe dłonie ale przyzwyczajony jestem do obsługi bydlaków jedną ręką.

Wykonanie - nic nie trzeszczy wszystko ładnie spasowane. (Mam zwykły przeźroczysty silkon)

Głośnik - Głośno, wyraźnie i czysto.

Bateria - tutaj czuje, że szału nie będzie :) -> Niesamowicie dużo sms-uje do tego 30 minut dziennie rozmowy plus internet i inne głupoty. Wątpie by dał radę bez doładowywania. ( PowerBank mam nadzieje mi pomoże w kryzosowych sytuacjach)

MIUI - jest naprawdę fajne :) szybko się znim zaprzyjaźniłem - Żonie bardzo się spodobał gdy nie rozmiar telefonu pewnie by mi go porwała.

 

- Nie lubie wymieniać telefonów co parę miesięcy wieć mam nadzieje, że ten telefon posłuży mi minimum 12 miesięcy. Później pomyśli się nad prawdziwym flagowcem Xiaomi.

 

Polecam serdecznie ten telefon w tej klasie cenowej.

Edytowane przez DonMisiek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj doszedł, naprawdę kawał dobrego telefonu, raz dwa wgrałem miui polska i hula, jedyne co mnie trochę martwi to jak coś piszę, albo przewijam coś to tak lekko ekran przygasa, na romie od chińczyka czegoś takiego nie miałem, więc jest to z lekka dziwne, ale poza tym jest ok.
Jeszcze mój unboxing:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę i ja.

Bo nikt nie potwierdził antutu na 32GB jedynie na 16GB jest 47tyś. 32 powinna mieć 55.

Ja wciąż czekam :(

Trzeci raz piszę, na Redmi Note 2 prime też mam wynik 47944 i nic więcej. Jakoś nie jestem zawiedzionypost-6628-1442322950,257_thumb.png

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...