Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenia


yoogix

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, piotr469 napisał:

Jeszcze nie minęło nawet 3 miesiące od premiery note 2, a Ty o note 3 pytasz? emoji14.png

Krąży tylko jakaś informacja, że ma wyjść (bodajże w grudniu) wersja z metalową obudową i czytnikiem linii papilarnych

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2

 

 

Nie wierz w to. Xiaomi nie da do serii "Redmi" (budżetowej) metalowej obudowy, czy (o la boga) czytnika linii papilarnych. Jak już się pojawi RN3, to za rok :P. Teraz do końca roku raczej już się nic nie pojawi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że to po prostu poczta pantoflowa i przez to piszą o tym różne serwisy i news zginie śmiercią naturalną (na którymś chyba pisali też nowym modelu i o certyfikatach, przez jakie przechodzi telefon zanim trafi do sprzedaży). Z drugiej jednak strony, Xiaomi przecież w miejscu nie stoi. Włożenie metalowej obudowy do tak rozchwytywanego budżetowca mogłoby być kolejnym skokiem naprzód dla rozwoju firmy.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2015, 09:42:55, latet napisał:

1) Jakoś ostatnio liczba użytkowników tego tel. zgłaszająca problemy z GPS niepokojąco rośnie...

4) Skoro to dla Ciebie tak ważne, bo poproś posiadaczy o test, zdjęcie jakiegoś przedmiotu typu moneta czy fragment banknotu. Bo jeśli chodzi o makro, to, obawiam się, że aparat w tym telefonie nie powala możliwością ustawienia ostrości naprawdę blisko. Ale może do Twoich potrzeb wystarczy. Taki prosty test powinien to pokazać.

1) Szkoda, bo dla mnie telefon to jedyny GPS i nie chce oddzielnego urządzenia kupować. Nie używam dzień w dzień, ale czasem jeżdżę w nieznane tereny i by się zdecydowanie przydał działający.

4) Często muszę w robocie pstrykać takie rzeczy, żeby pamiętać okablowanie czy pin outy albo podejrzeć model urządzenia, więc jest to zdecydowanie ważne, używam w zasadzie ciągle. Nie zależy mi w ogóle na jakichś aspektach piękna i jakości lustrzanki, ma być po prostu widać ostro co jest co.

Dnia 2.11.2015, 09:57:14, skrzek napisał:

 

 

Może nie idealne foto jak na płytkę drukowaną ale elektronika. Robione w aucie z flashem bo było już ciemno. Moim zdaniem daje radę.

 

 

 

4c05fd3c4c74fda7c408214943ede5c1.jpg

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

EDIT: chyba kompresja fotki przy dodawaniu ją pogorszyła - na oryginalnym zdjęciu kod kreskowy jest czytelny i ma więcej szczegółów.

Wygląda wystarczająco dobrze.

Dnia 2.11.2015, 09:57:44, galakty napisał:

Powiedz co chcesz to porobię dziś fotki ;)

Płytki PCB, żeby było widać ścieżki, jakieś tabliczki znamionowe nalepione na urządzenia (odczyt parametrów). Bardzo bym prosił jeśli to możliwe i przetestowanie programu LUPA ze sklepu google, używam go do lutowania elementów SMD czy innych malutkich rzeczy. Chodzi o to czy potrafi złapać focus na np. rezystor SMD na płytce PCB, ogólnie na mały element, który bez lupy ciężko polutować. To się bodajże nazywa Magnifier HD.

Dnia 2.11.2015, 11:13:52, BamboszeK napisał:

GPS jeszcze nie używałem. Bateria to dla mnie miłe zaskoczenie. Przy moim użytkowaniu spokojnie wystarcza na 2 dni. Co do jakości dźwięku przy podpięciu do wzmacniacza nie ma raczej na co narzekać. Aparat spisuje się nieźle, jak mamy stabilną rękę to zdjęcia z bliska ładnie ostrzy ;)

Też używam aparatu przy zabawie z elektroniką. Pod ręką mam tylko taka fotkę jak ostatnio wymieniałem kondensatory w wzmacniaczu - http://imgur.com/nAm39lw

Z drugiej strony PCB nie mam jednak też wychodzą wyraźne i da się bez problemu rozróżnić ścieżki czy wychwycić zimne luty. Do trwałości trudno się odnieść, telefon mam dopiero miesiąc. Wygląda jednak porządnie, noszony w etui spokojnie wytrzyma 2 lata.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Mi baterii potrzeba na 1 dzień użytkowania gdzie ekran chodzi ze 2h, internet 3/4G, www, lupa, foto, rozmowa, raczej bez ciągłej synchronizacji z mailem itp.

Jak używasz do elektroniki to masz może doświadczenie z programem LUPA? Wiem, że to nietypowa potrzeba, ale naprawdę w robocie mi to pomaga, lupa z diodą doświetlająca robi cuda np. na galaxy s5. TA fotka elektroniki co podałeś jest OK, wystarczy mi taka jakość.

 

Przejrzałem multum internetu i ciężko mi znaleźć cokolwiek lepszego od RN2P w tej cenie. Zenfone 2 gorszy, Meizu note 2 też mi mniej pasuje, jakieś Huawei Honor też jakby jednak odstają ważnymi parametrami. Samsungi w ogóle nie oferują tych parametrów w tej cenie co Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lupa działa bardzo dobrze, 3 zdjęcia na szybko z tej samej odległości od przedmiotu koło 10cm od tylu łapie ostrość

1. Podstawowe zdjęcie aparatem z HDR

16270be996c01.jpg

2. Zdjęcie przez lupe z max zoom

4cc0ad47a44e7.jpg

3. Zdjęcie przez lupe z max zoom i z diodą

892145575e64e.jpg

Trzeba mieć mimo wszystko stabilne ręce albo statyw przy lupie bo ostrzy z każdym większym poruszeniem.

Jeśli ogarnia taki drobny druk to raczej ze ścieżkami również sobie poradzi.

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi, ryzyk fizyk, kupuje RN2P. Ostatnie pytanie, dużo ludzi kupuje z allegro od tego gościa TV SAT czy coś w podobie. Facet pisze, że 24 miesiące gwarancji konsumenckiej. Co to znaczy? To znaczy, że nie ma gwarancji producenta typowej 12 miesięcznej? Coś mi tu nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda weryfikacja oryginalności i czas gwarancji jaką daje Xiaomi dla Redmi Note 2

0ad4afb68cfc3.jpg

Rok czasu. Jeśli ktoś w allegro daje 2 lata to taka gwarancja sam wiesz.

Oczywiście miło rok dłuższa gwarancja ale realizowana już będzie u nas.

Może za rok powstanie dużo serwisów Xiaomi w Polsce, wtedy to będzie fajna gwarancja.

 

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale dalej nie wiem czy mam 12 miesięcy Xiaomi gwarancję czy NIE mam jej, a mam tylko nieautoryzowaną gwarancję na terenie PL, ale za to 2 lata? Zastanawia mnie czy to nie jest ściema i np. w razie awarii nie napiszą mi "uszkodzony z winy użytkownika" i kto się będzie kłócić i udowadniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od kilku dni posiadam Redmi Note 2 Prime. Przez lata używałem iphonów, ale potrzebowałem tel z dual sim i zdecydowałem się na Xiaomi.

Nie żałuję! :)

 

Telefon kupiłem tutaj:

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-prime-32gb-lte-wysylka-z-pl-i5707609093.html

Co ciekawe sklep udziela gwarancji konsumenckiej na 2 lata. 

 

Dokupiłem też etui:

http://allegro.pl/etui-aluminium-bumper-xiaomi-redmi-note-2-i5772765287.html

ale wydaje mi się ze ogranicza zasięg bo u znajomego był problem z GPS lokalizacją a po zdjęciu wszystko natychmiast załapało. Druga sprawa, znacząco powiększa tel, który w nim przypomina wielkością starą nawigację. Oczywiście na telefonie jest już szkło 9H zakupione wraz z tym etui.

 

Zamówiłem wczoraj oryginalne etui xiaomi, czarne:

http://allegro.pl/oryginalne-skorzane-etui-do-xiaomi-redmi-note-2-i5705662786.html

 

Dopiero poznaję ten telefon. Mam na poczatek kilka pytań:

Czy mam aktualny soft?

Po kliknięciu w aktualizację, pokazuje że mam aktualną wersję

Screenshot_2015-11-24-13-32-06.thumb.png

a tu wersja Androida:

Screenshot_2015-11-24-13-32-29.thumb.png

Jestem zadowolony z długości działania i funkcji.

 

Problemy jakie  napotkałem dotychczas:

1.Po zmianie jakości zdjęć na "wysoka jakość"

Screenshot_2015-11-24-13-57-18.thumb.png

a potem włączeniu kamery w celu zobaczenia różnicy telefon się zawiesił. Nie reagował na dotyk ekranu ani przycisków u dołu ani po boku. Dopiero przytrzymanie przycisku wyłączenia wyłączyło tel i zrestartowało go. Pojawiła się ikona głowy wikinga zdaje się... system odpalił i wszystko działa normalnie od wczoraj.

2. Pudełko ma naklejkę, ale SN na naklejce jest inny jak w tel. Czy mam powody do zmartwienia? Dodam, że Antutu pokazało mi ponad 48 000 pkt. więc wydajność jest chyba jest ok. ;)

3. Mam wrażenie że nie działają poprawnie powiadomienia. Mam ustawione włączone powiadomienia dla niektórych aplikacji a nie widać ich na ekranie ani ikonach. czy to może być wina thema ios9 ?

 

dziękuję za wskazówki i witam grono sympatyków Xiaomi!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie masz najnowszej wersji. Masz wgraną chińską Stable pewnie wielojęzykową. Nie jest to ani Global ani MIUI Polska.

Lepiej aby numery były zgodne, może jesteś kolejną ofiarą pomylonego pudełka, a IMEI zgodne ?

Nie działają powiadomienia w pewnych wersjach romu i może w twojej też, w najnowszej też zepsuli to i WiFi ludzie siedzą na starszych.

 

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, d3tr0 napisał:

1. Nie, nie masz najnowszej wersji. Masz wgraną chińską Stable pewnie wielojęzykową. Nie jest to ani Global ani MIUI Polska.

2. Lepiej aby numery były zgodne, może jesteś kolejną ofiarą pomylonego pudełka, a IMEI zgodne ?

3. Nie działają powiadomienia w pewnych wersjach romu i może w twojej też, w najnowszej też zepsuli to i WiFi ludzie siedzą na starszych.

 

1.Dzięki za info. Znalazłem coś takiego u mnie w Ustawienia/Informacje o telefonie/Tłumacznie MIUI:

Screenshot_2015-11-24-16-44-28.thumb.png

 Posiadam też aplikację Aktualizacje:

Screenshot_2015-11-24-16-57-48.thumb.png Screenshot_2015-11-24-16-43-27.thumb.png

Widać, że chce pobrać wersję Xiaomi.eu. ale po kliknięciu wyświetla : Błąd pobierania, spróbuj później.

Pobrałem właśnie Plik na PC i wgram go na tel i spróbuję z pliku.zip. 

Oczywiście naładuję go uprzednio.

 

2. Sprawdziłem  pod baterią naklejkę, numery seryjne się tam zgadzają. Numer IMEI zgadza się i na pudełku i w menu telefonu. Tylko ten numer seryjny z 99999999 na końcu nie pasuje. 

3. Mam nadzieję, że wszystko się ustabilizuje wraz z wgraniem nowszej wersji od Was.

 

 

 

Edytowane przez adagdu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adagdu napisał:

 

To tylko nasze tłumaczenie, MIUI Polska to nie jest tak do końca.

Aktualizacja tylko z plików, ten updater OTA nie działa.

Jeśli nie pójdzie ci przez aktualizacje i wywali tekst typu corrupted file to musisz wgrać metodą TWRP - opisana w problemach technicznych.

Nie chce mi się grzebać za pudełkiem, ale jeśli IMEI się zgadza to wszystko w porządku.

Na MIUI Polska powinno lepiej działać, ale uważaj z aktualizacjami te najnowsze 5.11.xx mają problem z powiadomieniami i WiFi.

Ja bym ci radził zainstalować 5.10.16 (powiadomienia raz są raz nie ma ale przynajmniej wifi stabilne nie zrywa jak zgasisz ekran)

Najbardziej rozsądny co do działania i baterii (5h na wyświetlaczu), powiadomienia działają na starszym 5.9.8 czy coś takiego.

 

 

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, d3tr0 napisał:

 

MIUIPolska_hermes_5.10.16_v7-5.0.zip

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347838936

 

1. Czy to wersja o której piszesz do Redmi note 2 Prime? Trochę dziwne, bo pobiera się z serwerów USA czy Kanady :o

2. Gdyby mi się nie udało zrobić aktualizacji przez Aktualizer metodą 1 i wywali błąd jak piszesz, to czy będę mógł używać telefonu, czy się skaszani system?  

3. Czy XRN2 ma 2 partycje systemowe? Jeżeli tak to jak wybrać na której robić aktualizację? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prime i zwykła ma ten sam rom, byle był hermes i będzie pasować. Wybierz serwer blisko nas będzie może szybciej. Nic się nie stanie przy tym błędzie, nic nie wgra pewnie stanie na 3% ale to różnie bywa. Ma dwie partycje ale wszystko jest z automatu, metoda 1 ogranicza się do wgrania pliku do pamięci telefonu (nie mylić z sd) i włączenie aktualizacji z pliku .zip i go wybrać - telefon się wyłączy zainstaluje i włączy nic nie wybierasz więcej. Reboot to system one chyba się wybierało w recovery ale ty robisz przez aktualizacje to nie ma się co tym przejmować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pierwsze wrażenia? Chyba najlepsza decyzja którą podjąłem w ostatnim czasie, sprzedaż Galaxy S4 i kupno Redmi Note 2.

Ogromne przyśpieszenie względem Samsunga, tak więc, nawróciłem się :D

 

Mam tylko jedno pytanie, wcześniej na telefonie był starszy rom z xiaomi.eu, zainstalowałem najnowszą wersję miuipolska przez recovery, nie robiąc wipe etc.

I jak na razie wszystko działa bez zarzutu, lecz zastanawiam się czy nie należy wykonać wipe po takim zabiegu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z pierwotnym załozeniem tematu - pierwsze wrazenia:

Tel kupiony na Gearbest 11.11 za 144$ z rabatem za punkty kosztowal łącznie 110$. Wysyłka z EU bez Vat. Wersja FDD

Zainstalowany 5.10.29, wszystko działa bez zarzutu, restartów i problemow opisywanych na forum zero albo nie zauwazyłem :D chociaz jeszcze nie wszystko dokladnie nie przetestowalem. Mam nadzieje ze po tygodniu sie to nie zmieni. Zainstalowane ok 20 apek. 

Jedyny powazny minus to lekko trzeszcząca na bokach obudowa. Wczesniej mialem tel metalowy unibody (HTC One M7) wiec tutaj widzę znaczącą róznicę. Fajnie lezy w dloni mimo duzego rozmiaru. Ogolnie nie zaluje i polecam ten model.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - po tygodniu z RMN2 chyba zrobię wyprzedaż jabłek (w tym 6s) :)

Telefon jest rewelacyjny, szkło i plecki Nillkina spisują się świetnie, Pistons v3 wymiatają (ale dopiero po ustawieniu profilu w telefonie dedykowanego dla nich), do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko głośnika bluetooth i Mi Band 1s, które są w drodze. Gdyby ktokolwiek zastanawiał się nad zakupem - kupować, bardzo kupować!

pk.waw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po 2 miesiącach trochę mam mieszane odczucia. Z grubsza wszystko na + ale męczy mnie powoli bycie wiecznym testerem tego telefonu i zmiany romów a to na nowszy a to na starszy. Ktoś kto kupi ten telefon a nie ma smykałki do tych wszystkich romów i wgrywania TWRP czy miflash, blado to wygląda. Odnoszę wrażenie że producent ma gdzieś użytkowników i na odczepkę robi te niby tygodniowe aktualizacje mało wnoszące a często coś psujące i taka sytuacja się powtarza. Nawet wersje romów Stable nie są wolne od pewnych wad a każdy z nas chciałby mieć telefon w pełni sprawny a nie w 95%. Ale poczekajmy ktoś mówił że ze starszymi modelami ustabilizowało się to po pół roku od wypuszczenia na rynek. może tu będzie miała miejsce podobna sytuacja.

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, d3tr0 napisał:

Ja po 2 miesiącach trochę mam mieszane odczucia. Z grubsza wszystko na + ale męczy mnie powoli bycie wiecznym testerem tego telefonu i zmiany romów a to na nowszy a to na starszy. Ktoś kto kupi ten telefon a nie ma smykałki do tych wszystkich romów i wgrywania TWRP czy miflash, blado to wygląda. Odnoszę wrażenie że producent ma gdzieś użytkowników i na odczepkę robi te niby tygodniowe aktualizacje mało wnoszące a często coś psujące i taka sytuacja się powtarza. Nawet wersje romów Stable nie są wolne od pewnych wad a każdy z nas chciałby mieć telefon w pełni sprawny a nie w 95%. Ale poczekajmy ktoś mówił że ze starszymi modelami ustabilizowało się to po pół roku od wypuszczenia na rynek. może tu będzie miała miejsce podobna sytuacja.

Przecież nikt Cię nie zmusza do siedzenia na dev. Możesz zawsze wejść na stronę Xiaomi i pobrać Global Stable, tam masz wszelkie funkcje dopieszczone i działające. Redmi 2 na początku miał straszne problemy, po ok. ~6miesiącach (przy romie ostatnim z MIUI 6) telefon na devie był praktycznie pozbawiony bugów. Po 2 powiedz mi jaka firma wydaje "Stable" w 100% sprawne? Bo żadna nie przychodzi mi na myśl, sony, samsung(BugWizz), LG, Google, HTC, Huawei, wszystkie te firmy mają "stable" sprawne w ~95%, zawsze znajdzie się coś, co nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon mam od ponad miesiąca, wgrałem na start 5.10.29 i... cały czas jest.

Jakieś 2-3 lata temu na pierwszych seriach Galaxy zmieniałem ROMy co tydzień. A to kernel, a to soft, a to jakaś beta, a to ICS wyszedł i trzeba wgrać na już. Co z tego, że nie działa Bluetooth, nie potrzebuję, musi być nowy soft.

A teraz? Znudziło mi się to, telefon ma działać. Widzę nowe softy, przeczytam listę zmian i nic nie zmieniam. I to wcale nie dlatego, że się obawiam czy nie umiem.

Jeśli nie mam tutaj problemów z czymkolwiek, bateria trzyma dobrze to po co cokolwiek zmieniać? Nie widzę potrzeby.

Także nie zgadzam się z opinią @d3tr0.

Xiaomi Redmi Note 2 - Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z telefonu jestem zadowolony chociaż trzeba się przestawić na MIUI jak jest się przyzwyczajonym do czystego Androida którego miałem na Oukitel U8. Ogólnie polecam go kupić ja zamówiłem go z Gearbest, opisałem swoje spostrzeżenia na jego temat na stronie   xiaomi-redmi-note-2

Edytowane przez spart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...