Skocz do zawartości

częstotliwości


puti100

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie nikt z Polski Ci tego nie potwierdzi, chyba że ktoś kupił tą wersję przed informacją o tym, że działa na niej polskie 3g i 4g. Trzeba poczekać aż ludzie (zamawiający kurierem) dostaną pierwsze egzemplarze. Ja mogę powiedzieć, że informacje o tym, że telefony mają ten sam network pojawiają się:

1) na aukcji HK Goldway (innych sklepach pewnie też) 

2) w odpowiedziach od pracowników tego sklepu

3) na ich fb https://www.facebook.com/hkgoldwaypl?fref=ts

 

Ja kupiłem TD, jak przyjdzie dam znać, aczkolwiek trochę to potrwa (wysyłka Singapore Post).

Edytowane przez ravee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do systemu miui polska to nie ma znaczenia chyba jaka wersja nie? Powinien dzialac na wersji TD tak samo prawda?

 

Z pudełka wlasnie nie ma co sprawdzac bo na tej wresjii TD sa napisane tylko te chinskie częstotliwosci a dopiero w testach okazało się, że dzialają także inne. Poki co tylko filmik z Rosji widzialem ze dziala 3g i 4g a jak reszta to czas pokaze.

Edytowane przez bartol435
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może potwierdzić czy wersja TD (chińska) będzie działać w polsce jak FDD?, na telchina.pl ludzie piszą, że działa i czy będzie pasował rom miuipolska?

dzięki

tutaj http://miuipolska.pl/forum/topic/6118-xiaomi-redmi-note-2-hit-czy-kit/?p=77601ravee chwali się że zakupił, poczekaj dwa tygodnie i będzie wszystko jasne

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do systemu miui polska to nie ma znaczenia chyba jaka wersja nie? Powinien dzialac na wersji TD tak samo prawda?

 

Z pudełka wlasnie nie ma co sprawdzac bo na tej wresjii TD sa napisane tylko te chinskie częstotliwosci a dopiero w testach okazało się, że dzialają także inne. Poki co tylko filmik z Rosji widzialem ze dziala 3g i 4g a jak reszta to czas pokaze.

Jeśli telefon przedstawia się jako "hermes" (nazwa kodowa) to aktualny rom jest na stronie pod ten konkretny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to telefon jest w wersji 2 i 2 Prime z szybszym taktowaniem rdzenia i 32GB pamięci. Z częstotliwościami wspiera polskie, ale fakt pewności nie ma póki ktoś nie napisze. Sam sadzę się właśnie na tą wersję. 
Najprawdopodobniej ładują jeden i ten sam moduł radia i programistycznie są odblokowane częstotliwości. (kernele te sprawy).

W poniedziałek lub coś koło tego zamawiam. Będzie to mój pierwszy Xiaomi więc trochę z obawą, ale i wielkimi nadziejami na zastąpienie wraku HTC One X.

Ciekawe czy nie ma innych różnic. 
Czy ktoś wie czy jest do tego telefonu choćby angielska instrukcja w PDF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to telefon jest w wersji 2 i 2 Prime z szybszym taktowaniem rdzenia i 32GB pamięci. Z częstotliwościami wspiera polskie, ale fakt pewności nie ma póki ktoś nie napisze. Sam sadzę się właśnie na tą wersję.

Najprawdopodobniej ładują jeden i ten sam moduł radia i programistycznie są odblokowane częstotliwości. (kernele te sprawy).

W poniedziałek lub coś koło tego zamawiam. Będzie to mój pierwszy Xiaomi więc trochę z obawą, ale i wielkimi nadziejami na zastąpienie wraku HTC One X.

Ciekawe czy nie ma innych różnic.

Czy ktoś wie czy jest do tego telefonu choćby angielska instrukcja w PDF?

Instrukcja do telefonu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem info gdzie indziej to wam też podam.

 

TDD działa w Polsce. Info potwierdzone.

 

TDD mają dodatkowy chip na częstotliwość. A mimo to mają chip na FDD.

 

NIE WIEM TYLKO CO PO WGRANIU MUI POLSKA np. Jak z zarządzaniem energią.

 

Dziś jest promo u goldwaya 

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-Note-2-4G-LTE-Mobile-Phone-MTK-X10-Octa-Core-5-5-1920X1080P/311331_32436849319.html?spm=5261.7049941.1998656331.1.8atcfo&sdom=101.143984.130411.0_32436849319

 

I też potwierdził takie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nic.

 

Po prostu na zasadzie co jeśli w którymś sofcie producent sobie zapomni o zarządzaniu energii do tego chipu?

 

Rozumiesz na zasadzie 10$ taniej już tylko są.

A może być kiedyś tak że chip TDD będzie działał non stop na fula żrąc energię. Bo producent zapomni o drugim chipie.. Jeśli na 16Gb 32GB i na TDD i FDD jest totalnie jeden soft. To pewnie taka sytuacja nie nastąpi.

 

W sensie że nikt nie pisał softów oddzielnie a po prostu soft sobie wynajduje model.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nic.

Po prostu na zasadzie co jeśli w którymś sofcie producent sobie zapomni o zarządzaniu energii do tego chipu?

Zapomni? Tzn? W taki sam sposób jak robi BMW, że w wersji na rynek amerykański jest bez kierownicy?

 

Rozumiesz na zasadzie 10$ taniej już tylko są.

Nie rozumiem

 

 

A może być kiedyś tak że chip TDD będzie działał non stop na fula żrąc energię. Bo producent zapomni o drugim chipie.. Jeśli na 16Gb 32GB i na TDD i FDD jest totalnie jeden soft. To pewnie taka sytuacja nie nastąpi.

Zawsze możesz zadzwonić do Xiaomi i się zapytać czy pamiętają o "drugim chipie"

 

 

W sensie że nikt nie pisał softów oddzielnie a po prostu soft sobie wynajduje model.  

Pod Redmi 2 są co najmniej dwa różne softy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miui polska jaką wersję RM2 będzie wspierało? Czy soft dla FDD i TDD nie będzie się niczym różnił i ten sam soft będzie można instalować na obu telefonach?

Chociaż pewnie jeszcze nie wiadomo jak to będzie.. :P

Edytowane przez xbaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Was nie ogarniam, czemu miało by nie działać miui polska? Skoro to są dokładnie takie same telefony posiadające taka sama specyfikacje różniące się tylko tym ,że ta wersja TD obsługuje także pasma chińskie. To równie dobrze możecie napisać, że wersja 32gb i 2.2ghz też nie będzie działać z miui polska bo ma więcej pamięci i inne taktowanie ...

Edytowane przez bartol435
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Was nie ogarniam, czemu miało by nie działać miui polska? Skoro to są dokładnie takie same telefony posiadające taka sama specyfikacje różniące się tylko tym ,że ta wersja TD obsługuje także pasma chińskie. To równie dobrze możecie napisać, że wersja 32gb i 2.2ghz też nie będzie działać z miui polska bo ma więcej pamięci i inne taktowanie ...

 

Pewnie masz rację, problem z tym że Acid nie chce napisać wprost, że to jest ten sam telefon, będzie wydawana jedna wersja MIUI Polska i wszystko będzie działać tak jak należy. Wszystko opiera się póki co o domysły i informacje czysto teoretyczne. Ja na dniach zamówie kurierem i wszystko będzie jasne, napiszę tutaj jak to wygląda w rzeczywistości - najwyżej oddam albo sprzedam komuś kto nie używa LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol z Was to straszni teoretycy są... 

A żaden nie wejdzie na stronę miui by samemu sprawdzić:

http://www.miui.com/download-290.html#430

 

Rom MIUIPolska jest dla urządzenia 双网通版 co jak ktoś zna Chiński to wie, że to oznacza dual networks.

Na tej stronie dodatkowo póki co jest błąd bo dodali zakładkę z china mobile version ale jest taka sama i to wygląda na błąd w URL.

 

To raz. Dwa jak już ktoś otrzyma sobie Redmi Note 2 to niech sobie podłączy do adb i wyda komendę adb shell, telefon zamontuje się w terminalu z nazwą urządzenia:

shell@leo:/ $ 

Jak będzie hermes to rom macie hermes i tyle. Cała wasza filozofia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@acid

O 10 $ chodziło mi o równicę w cenie między FDD I TDD. Z tego co mi wiadomo soft na 16GB TDD, FDD i 32GB ma te same oznaczenia. Zgadzało by się z tym co podałeś że my w europie po prostu wgrywamy multi podobnie jak cały świat. A Chińczycy swój rom I TYLKO ICH INTERESUJE żeby mieć chip TDD.

 

@Bartol.

NIE ZNAM SIE NA XIAOMI, ale normalnie każdy producent ma inny soft nawet na telefony dla różnych regionów świata. Ilość pamięci itd. i dlatego tu teoretyzowałem. Co jeśli xiaomi tak zrobi, a nie że jeden ogólny soft, ale wychodzi na to że kupować TDD i niczym się nie przejmować.

Edytowane przez Nezumi
pkt. 22 regulaminu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Xiaomi też są różne softy. Taki Mi4 ma dwa bo jest jeszcze model CU LTE chyba. To samo z MI Note. Tyle, że różne softy były przed unifikacją modemów. Teraz prawie każdy model z LTE ma obsługę FDD i TDD. A np drugi rom dla MI Note wynika już z brandu a nie modemu.

Oczywiście są wyjątki bo Redmi 2 ma różne romy z uwagi na różne konfiguracje pamięci RAM i ROM. I jeszcze inny rom dla wariantu na Indie.

Wysłano z MI Note

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc, kupiłem TD i LTE u mnie śmiga. Nie wiem jak sprawdzić(jakim testem) TDD/FDD. Bo to chyba nie tylko częstotliwość a także budowa pakietu. Niemniej telefon nie miał nic anglojęzycznego. Zakochany w nim jestem.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Bogas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, kupiłem TD i LTE u mnie śmiga. Nie wiem jak sprawdzić(jakim testem) TDD/FDD. Bo to chyba in tylko częstotliwość a także budowa pakietu. Niemniej telefon nie miał nic anglojęzycznego. Zakochany w nim jestem.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Masz rom miuipolska?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ikonka baterii to jest w miui 7 czy jakiś motyw?

Motyw. Domyślny motyw mabcos takiego. c83435f9e39ed3a35c02cc52dc04610f.jpg

Motywów jest od groma online.

Jak na razie dałem radę jeden dzień na baterii. Z messenger'em się nie rozstaje w sumie więc telefon jest "piłowany". Dziś odkryłem profilowanie zasilania tj. zmiana profili po %rozladowania albo odpowiedniej godzinie więc będzie jeszcze lepiej podejrzewam.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefony są te same pisałem, jedynie na chiny jest dodatkowy układ. W pierwszym miui był błąd i brały energię, bo zarządzenie było złe. W chwili obecnej DZIAŁA, a czy będzie działać zależy od tego czy xiaomi rozdzieli softy na 3 tel. zwłaszcza że przy 32GB primie nie ma lepszych wyników z powodu softu.

Z tego co mi wiadomo, to z powodu wzięcia telefonów china z końcówką 2 przestała być produkowana i dają wersję międzynarodową w chinach. Czyli utrzymanie 1 i częstotliwości chińskich jest 99%. Czy na 1 jest 99% utrzymanie LTE ?

Jak nikomu się nie będzie chciało to nie będą tego blokować, nie bardzo widzę w tym interes producenta, koszty rozdzielania na 3 softy. itd nie są małe, więc moim zdaniem poprawią soft by lepiej wykrywał wersje 32GB. Taką informację może wiedzieć acid ale jej nie podaje.

Cena za TDD na JD com to 136$ Więc prawie jak darmo. Najwyżej jak ktoś poda że na nowym sofcie nie działa LTE wgra stary i po problemie.

Edytowane przez Nezumi
pkt. 22 regulaminu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze stroną http://www.mi.com/note2/specs/

Model China Mobile (TD) nie powinien działać bo 

TDD-LTE (B38 / B39 / B40 / B41: 2555-2655MHz)

Nie są nasze. 

 

Dopiero model dual netcom TD/FDD będzie działać.

TDD-LTE (B38 / B39 / B40 / B41: 2555-2655MHz) 
FDD-LTE (B1 / B3 / B7)

Przynajmniej tak wynika ze strony producenta ze specyfikacją. 

 

Albo ktoś kto ma TD to ma model standard dual netcom albo jakimś cudem model z China mobile ma wbudowany modem na nasze pasma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze stroną http://www.mi.com/note2/specs/

Model China Mobile (TD) nie powinien działać bo

TDD-LTE (B38 / B39 / B40 / B41: 2555-2655MHz)
Nie są nasze.

Dopiero model dual netcom TD/FDD będzie działać.

TDD-LTE (B38 / B39 / B40 / B41: 2555-2655MHz) FDD-LTE (B1 / B3 / B7)
Przynajmniej tak wynika ze strony producenta ze specyfikacją.

Albo ktoś kto ma TD to ma model standard dual netcom albo jakimś cudem model z China mobile ma wbudowany modem na nasze pasma.

Ja mam TD-Lte pod baterią 2015052 i mam Band 1-3-7. Specjalnie sprawdziłem w MTK Engineering.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Edytowane przez Bogas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...