Jump to content

POCO X6 5G/X6 Pro 5G - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy


Recommended Posts

Jestem prostym, acz wieloletnim użytkownikiem MIUI Polska. Nie śledzę forum każdego dnia. Jako że noszę się zamiarem zakupu X6 Pro, bardzo proszę o kilka zdań wyjaśniających kiedy orientacyjnie będzie dostępny MIUI dla X6 Pro i co to jest ten program Patreon? Czy wiąże się to z jednorazową opłatą, czy jest to bardziej coś jak abonament? Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

MIUI - rozumiem że chodzi Ci o HyperOS od Xiaomi.eu? Tego nie wiem.

Patreon jest generalnie modelem subskrypcyjnym, ale nikt nie broni zapłacić raz, uzyskać ROM, a potem anulować subskrypcję (by nie pobierało w kolejnych miesiącach opłaty). Na razie jednak nie ma ROM-u dla X6 Pro, więc nie płaciłbym, póki się on nie pojawi.

Link to comment
Share on other sites

No i jestem. Poco X6 Pro 5G. Od poniedziałku u mnie. Fonik rewelacja. Szybkość ekstra,kolory też. Bateria 2dni spoko przy normalnym użytkowaniu. Bawię się ustawieniami ale to długa droga. Możliwość bardzo dużo.

Link to comment
Share on other sites

W przypadku POCO X6 5G (bez pro) warto się wstrzymać z aktualizacją do HyperOS (jak wyjdzie)? Na poprzednim redmi śmigałem na czystym androidzie, jednak słyszałem że Xiaomi utrudniło odblokowanie bootloadera w HyperOS, a nie chcę zablokować sobie możliwości zmiany systemu w przyszłości.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nabyłem POCO X6. Telefon jeszcze nie jest nigdzie zalogowany. Czy bez problemu da się odblokować bootloader i wgrać oprogramowanie eu. Czy trzeba uważać na jakieś pułapki.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Może się okazać, że nie przejdzie dodanie konta w opcjach programisty ze względu na "prace konserwacyjne". Wtedy być może będzie trzeba skorzystać ze skryptu: https://github.com/MlgmXyysd/Xiaomi-HyperOS-BootLoader-Bypass. Jeśli i ten skrypt nie pomoże, najpewniej czeka Cię płatne odblokowanie...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mam pewną  zagwozdkę, która dotyczy Poco X6 Pro 5G, która dotyczy wyłączania się ekranu po słynnych 10 sekundach (AOD). Widziałem na filmach, że telefony w Indonezji mają się pod tym względem lepiej. I teraz pytanie: co z tym można zrobić? Zależy mi tylko na tej funkcjonalności.

- Czy jest możliwość np. zaktulizowania tylko appki odpowiedzialnej za taki stan rzeczy, na taką z Indonezji np. Motywy?

- Albo jeśli zmienię region na Indonezję, to czy kolejna aktualizacja dla Indonezji wskoczy mi i będę mógł mojego Globala zaktualizować do wersji indonezyjskiej?

- Albo może czy  mogę podmienić mojego oficjalnego Globala (1.0.4.0.UNLMIXM) na oficjalną Indonezję 1.0.1.0.UNLIDXM? Kombinowałem z podmianą nazw ROMów wg. jakiś tutoriali, ale to chyba już nie działa w HyperOS. Dodam, że Chińczycy zaakceptowali moją chęć odblokowania telefonu - zrobiłem to na wszelki wypadek jeśli będę tego potrzebował.

- Nie wiem (jeśli to będzie potrzebne) jak się uruchamia ten telefon w trybie Fastboot? Nie działa Vol- + Power podczas uruchamiania telefonu. Na innych moich Xiaomi nie ma z tym problemu - widzę tam napis Fastboot.

Wybaczcie za ten chaos w moim poście, ale nie siedzę w temacie i błądzę zapewne. Jeśli możecie mnie nakierować na właściwe rozwiązanie, to ja i pewnie parę osób będzie wdzięcznych.

Link to comment
Share on other sites

z tym uruchamianiem w fastboot czy recovery to najlepiej wejść sobie w opcje programisty i tam jest coś takiego jak rozszerzone menu zasilania - wtedy można suwakiem sobie ustawić w jakim trybie uruchamia się telefon - domyślnie to nie jest włączone ... a przydatne ... unlock zawsze może się przydać ... dobrze że dali zgodę ... teraz trzeba z tym nieźle się na kombinować 🙃

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Jacek Marecki napisał(a):

- Czy jest możliwość np. zaktulizowania tylko appki odpowiedzialnej za taki stan rzeczy, na taką z Indonezji np. Motywy?

ROM-y regionalne zazwyczaj nie różnią się wersją takich apek, więc moim zdaniem nie ma to sensu.

50 minut temu, Jacek Marecki napisał(a):

- Albo jeśli zmienię region na Indonezję, to czy kolejna aktualizacja dla Indonezji wskoczy mi i będę mógł mojego Globala zaktualizować do wersji indonezyjskiej?

Nie wskoczy. Niezależnie od regionu będziesz miał ten sam ROM.

51 minut temu, Jacek Marecki napisał(a):

Albo może czy  mogę podmienić mojego oficjalnego Globala (1.0.4.0.UNLMIXM) na oficjalną Indonezję 1.0.1.0.UNLIDXM? Kombinowałem z podmianą nazw ROMów wg. jakiś tutoriali, ale to chyba już nie działa w HyperOS. Dodam, że Chińczycy zaakceptowali moją chęć odblokowania telefonu - zrobiłem to na wszelki wypadek jeśli będę tego potrzebował.

Jeśli podmiana nie działa, to tylko z odblokowanym bootloaderem lub ewentualnie wgraniem ROM-u w trybie download, ale raczej tu za darmo nie pójdzie.

51 minut temu, Jacek Marecki napisał(a):

Nie wiem (jeśli to będzie potrzebne) jak się uruchamia ten telefon w trybie Fastboot? Nie działa Vol- + Power podczas uruchamiania telefonu. Na innych moich Xiaomi nie ma z tym problemu - widzę tam napis Fastboot.

Kombinacja powinna być ta sama wszędzie (vol- i power). Jeśli nie działa, spróbuj włączyć debugowanie USB i z wiersza poleceń wpisać adb reboot bootloader. To wymusza przejście w fastboot.

49 minut temu, Master napisał(a):

najlepiej wejść sobie w opcje programisty i tam jest coś takiego jak rozszerzone menu zasilania

Na Globalu tego nie ma.

Link to comment
Share on other sites

jest światełko w tunelu. Chińczyk każe czekać 72 godziny i pewnie będę odblokowany :)

Pytanko, które rozwiązanie jest bardziej sensowne żeby zainstalować oficjalny ROM z Indonezji? W sieci są 2 wersje: Recovery i Fastboot? Którą opcją powinienem się zainteresować? Czy dobrze pamiętam, że dane z telefonu podczas odblokowywania są i tak wymazywane? Jeśli tak, to czy ROM Fastboot jest wtedy naturalnym wyborem?

a teraz o pewnych problemach które miałem do tej pory, może się komuś przyda:

- fastboot w Poco x6 pro nie zaskakuje trzymając VOL- +Power - ja użyłem XiaoMiTool V2 - bardzo fajnie to działało, ale Miflash unlock i tak było potrzebne do odblokowania telefonu. XiaoMiTool podczas odblokowywania wywalił błąd, dość popularny chyba, bo w wielu wątkach na forach ludzie o tym dyskutują.

ADB AppControl też uruchamiał sprawnie telefon w fastboot po komendzie adb reboot bootloader - dzięki Kacper

- Miflash unlock po zalogowaniu "kręcił kółkiem" w nieskończoność - moje niedopatrzenie - do konta nie dodałem maila i stąd taki stan rzeczy. Nie dostałem informacji, że @ jest niezbędny.

- Miflash nie zechciał odblokować mojego telefonu, bo w opcjach programistycznych w "stan blokady Mi" po kliknięciu "Dodaj konto i urządzenie" parowanie nie kończyło się sukcesem, a czemu to? Musiałem w się wylogować z konta Xiaomi na telefonie i się ponownie zalogować i parowanie poszło :)

jestem ciekaw ile spotka mnie jeszcze niespodzianek za te 72 godziny :)

Link to comment
Share on other sites

Mi zależy przede wszystkim na Always on display w pełnym wymiarze jak w "wyższych" modelach, a nie tylko 10 sekund jak w innych Redmi :) Oglądałem recenzję tego telefonu z Indonezji i tam ta funkcja działała bez ograniczeń. No chyba, że recenzent odblokował ją w jakiś magiczny sposób :) 

A telefon jest kapitalny, nie mogę się od niego odkleić.

Link to comment
Share on other sites

ja aparatem jestem mile zaskoczony :) porównując do 12T Poco nie ma się czego wstydzić. W sumie zdziwiłem się opinii youtubera pana Mirka, który chyba z Redmi 12 pro porównywał właśnie aparat i też chyba zaskoczyła go na plus jakość tych fotek. Ja wcześniej miałem Redmii 8 pro i tam to faktycznie nie było za ciekawie. Na co dzień pstrykam lustrzankami Sonego, także jest do czego porównywać. Kupując ten telefon, nie brałem aparatu na poważnie - a jednak będę z niego korzystał :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Szukam czegoś od dłuższego czasu i o ile przy pamięci 512GB z karty pamięci mogę zrezygnować to ten procesor nie daje mi spokoju. Jeżeli dobrze pamiętam (a było to dość dawno) to  Redmi Note 8 Pro miał mediateka i jego przygoda z xiaomi.eu skończyła się dość szybko, a po tylu latach nie wyobrażam sobie używać globala...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy nie złamię regulaminu tym wpisem, ale znalazłem, po bardzo długich poszukiwaniach aplikację idealną zastępującą AOD (Always on dispay) w moim telefonie. Apka ta jest po pierwsze bardzo łatwo konfigurowalna, bardzo przejrzysta i co było dla mnie ważne może wyświetlać sterowanie odtwarzaną muzykę na wyłączonym ekranie i to nie dotyczy np. tylko Spotify, ale różnych nietypowych aplikacji - u mnie jest to aplikacja MAFA - służąca do zarządzania muzyką na NASie, a doskonale działającą na Malince i Moode. Ta aplikacja idealna, to Muviz Edge. Świetnie działa także z powiadomieniami itd. 

Aplikacja, która zwróciłem, bo najpewniej miała problemy z nowym Androidem, albo z HyperOS zwała się AOE Always On Edge - bardzo rozbudowana, ekstremalnie rozbudowana konfiguracja, ale niestety zostawiała jakieś śmieci po powiadomieniach na dalszych ekranach, uruchamiała się w sposób niepowtarzalny, wrzucała ikony powiadomień z aplikacji systemowych typu Panel Sterowania i innych, których powiadomień nie widać i nie można ich szybko ubić, no i żarła baterię jak zła - 25% przez noc. no i niestety zapewniała sterowanie tylko dla Spotify. Nie wiem czy o tek apce nie pisał kiedyś Kolega Kris68 :) 

Jedna i druga apka kosztuje około 20 zeta. Można niby bawić się za darmo, ale w AOE reklamy przy zmianie każdej z opcji bardzo dokuczają, a w Muviz Edge ograniczona jest liczba motywów i efektów, ale działa. Załączam zrzut ekranu. Zegar i inne elementy mogą mieć różne wielkości, kształty, charakter, kolory, jasność itd, mogą się wyświetlać od kilku sekund do nieskończoności, także zgodnie z harmonogramem. Sterowanie muzyką może także wyglądać różnie i co ważne może się wyświetlać np. określony czas po włączeniu się nowego kawałka z albumu lub może świecić ciągle gdy muzyki słuchamy.

Jeśli ten wpis powinien znaleźć się w innym miejscu - bo jest dość uniwersalny i dotyczy wszystkich lub prawie wszystkich maszyn Redmi i  Poco z Globalem.

Apka Muviz Edge to dla mnie petarda :)   aaaaaa, nie mam nic wspólnego z tą firmą. Po prostu nie muszę kombinować z Indonezją żeby mieć na Poco na Mediateku, to co mieć bardzo chciałem - właściwie jest to dla mnie jedna z kluczowych funkcji. Telefon czy w domu, czy na spotkaniu leży sobie spokojnie, a j w dowolnej chwili widzę czas, powiadomienia bez stukania, machania itd., na moich zasadach. Oczywiście mogłem za podobną cenę kupić np. 12T (żonie wziąłem, bo nie chciałem kombinować z jej telefonem), ale jednak Poco X6 Pro i jego procek i nie tylko, tzw. lekkość bytu :) Telefon jeszcze raz

gorąco polecam.Screenshot_2024-02-07-10-02-10-899_lockscreen.thumb.jpg.1cb69fa4de6aebfa9af2e72bff1e36ca.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pro 5G i mała zagwozdka.

Czy ktoś spotkał się z problemem w obsłudze asystenta Google?
Doświadczam dziwnych problemów w rozpoznawaniu komend, telefon często nie słyszy całego polecenia, albo słyszy coś innego - aktualizacja wzorca głosu niczego nie zmienia.
Wcześniej miałem Redmi Note 8 Pro, telefon bez problemu z odległości 1 - 1.5m łapał i wykonywał polecenia.
Po zmianie na POCO X6 Pro 5G zaczęły się jazdy, telefon leżący na biurku w odległości gdzieś 20cm od głowy ma problemy ze słuchem.
Więcej, ma problemy nawet gdy mówię wprost do mikrofonu.
No i teraz przykład "OK Google, wyłącz wzmacniacz" - a telefon uparcie albo sobie słyszy "WŁĄCZ wzmacniacz", albo gubi początek i słysząc samo "wzmacniacz" podaje wyniki wyszukiwania. "OK Google, nawiguj do domu" też słyszy samo "do domu".
Generalnie myli słowa, nawet bardzo i często gubi słowa.
No trochę bez sensu, jak się mówi wprost do mikrofonu językiem jak do małego dziecka, a ten jak by przygłuchy dalej nie łapie o co chodzi.
 

Edited by infok
Link to comment
Share on other sites

Tak tylko informuję, że po wykonaniu czynności wskazanych w poradnikach na miuipolska zainstalowałem tę wersję stabilną oprogramowania garnet na POCO X6 5G i póki co wszystko działa. Tj. mbank z kartą, mobywatel - i telefon nic nie melduje o problemach.
Kupiłem telefon w styczniu w Polsce, a było oryginalnie wgrane MIUI 14.

Wysłane z mojego 23122PCD1G przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, piterchmiel1 napisał(a):

Co ona wnosi nowego?

Updated Android Security Patch to February 2024. Increased system security.

tylko tyle i aż tyle ... 🙃

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś może mi pomóc z wyświetlaniem powiadomień na górnej belce?

Po lewej stronie mam tylko jedną ikonkę aplikacji, a reszta powiadomień "jest kropkami" - chcę zrobić tak żeby reszta też była ikonkami - łatwiej się zorientować co i jak. 

Po prawej stronie z kolei mam poziom baterii, włączone wifi, siec GSM i BT. I nic innego. Np jak mam włączone VPN to nie widzę tego bez rozwinięcia menu z górnej belki 😕

Miejsca na wyświetlanie tego jest pełno - nie wiem czemu to się nie pokazuje.

 

Czy ktoś wie jak się to ustawia? Bo nie mogę znaleźć :(

 

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, rafmik napisał(a):

Czy ktoś może mi pomóc z wyświetlaniem powiadomień na górnej belce?

Po lewej stronie mam tylko jedną ikonkę aplikacji, a reszta powiadomień "jest kropkami" - chcę zrobić tak żeby reszta też była ikonkami - łatwiej się zorientować co i jak. 

Po prawej stronie z kolei mam poziom baterii, włączone wifi, siec GSM i BT. I nic innego. Np jak mam włączone VPN to nie widzę tego bez rozwinięcia menu z górnej belki 😕

Miejsca na wyświetlanie tego jest pełno - nie wiem czemu to się nie pokazuje.

 

Czy ktoś wie jak się to ustawia? Bo nie mogę znaleźć :(

 

to ustawienie co do wyświetlanych ikonek jest tutaj (załącznik) tyle że to jest w wersjach dev beta ... w stabilnych prawdopodobnie tego nie ma ... a to co piszesz o ikonach widocznych po rozwinięciu ustawień to tak to celowo zrobiło Xiaomi ... w swojej nieskończonej mądrości 🙃 u mnie ikonka VPN jest widoczna cały czas - to też wskoczyło całkiem niedawno w którejś becie ... pozostałe typu budzik czy NFC są widoczne tylko po rozwinięciu (nie są wyświetlane normalnie na pasku statusu w widoku pulpitu)

Screenshot_2024-03-11-22-03-10-059_com.android.settings.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Master napisał(a):

to ustawienie co do wyświetlanych ikonek jest tutaj (załącznik) tyle że to jest w wersjach dev beta ... w stabilnych prawdopodobnie tego nie ma ... a to co piszesz o ikonach widocznych po rozwinięciu ustawień to tak to celowo zrobiło Xiaomi ... w swojej nieskończonej mądrości 🙃 u mnie ikonka VPN jest widoczna cały czas - to też wskoczyło całkiem niedawno w którejś becie ... pozostałe typu budzik czy NFC są widoczne tylko po rozwinięciu (nie są wyświetlane normalnie na pasku statusu w widoku pulpitu)

 

To u mnie w sofcie 1.0.4.0 niestety jest tylko tak:

 

Screenshot_2024-03-11-23-23-10-702_com.android.settings.thumb.jpg.2aebe01df2437615068322203ed3c7f6.jpg

 

Trochę bieda w tym zakresie :-(

Te kropki są w całości bez sensu. Miejsca jest pewno żeby wyświetlić ikony aplikacji. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, rafmik napisał(a):

To u mnie w sofcie 1.0.4.0 niestety jest tylko tak:

 

Screenshot_2024-03-11-23-23-10-702_com.android.settings.thumb.jpg.2aebe01df2437615068322203ed3c7f6.jpg

 

Trochę bieda w tym zakresie :-(

Te kropki są w całości bez sensu. Miejsca jest pewno żeby wyświetlić ikony aplikacji. 

 

 

no masz rację ... już dawno też o tym pisałem 🙃 oni widocznie wiedzą lepiej ... wiesz może te ustawienie wskoczy do następnych wersji stabilnych Xiaomi eu - czyli za jakiś czas ... a w globalu to nie wiem czy to w ogóle będzie ... na to nie mamy żadnego wpływu 🙃 global i oryginalna wersja CN to inne systemy ... nawet jak w jednym to wejdzie to nie wiadomo czy i kiedy będzie w drugim 🙃

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...