Skocz do zawartości

Oficialny CM 12.1 dla Cancro


baku1991

Rekomendowane odpowiedzi

Potestowałem trochę jeszcze tego CM12.1 I nie jest źle. Okazało się, że sam sobie zablokowałem przypadkowo internet :)

 

Co do MMsów, u mnie działają, ale...

Pousuwać musiałem wszystkie APN'y.

Dołożyć APN ręcznie. I zaznaczyć kółeczko w nim.

 

Wtedy, gdy włączam "transmisję danych" (internet i tak nei działa, bo kółeczko jest przy apn od mms) MMSy się wysyłają.

 

Trochę to kłopotliwe, to tak jakby system nie umiał korzystać z kilku apnów.
Ale wysyłać się da, jakotako.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mms na kartach play to jest lepszy rebus. Swego czasu jak miałem redmi 1s i CM to dzwoniłem z ciekawości (bo karty play nie miałem) do bok-u play, udało mi się w końcu przełączyć do działu technicznego i z rozmowy wynikało, że jak karta play pracuje w romingu krajowym to mms nie ma prawa działać!

Developerzy CM tego nie ogarniają a na miui pewnie Acid robi jakies fix-y. Jak działają Ci mms w romingu play to podaj konfigurację, pewnie kilku osobom się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Testuję aktualnie najnowsze oficjalne CM12.1 z 12.11.2015 i przy podłączeniu do netbook-a który ma windows XP okazało się, że nie jestem w stanie znaleźć driverów dla MTP i ADB. Sprawa jest prosta, sprowadza się do edycji VID i PID w istniejących driverach. Poniżej przerobione drivery:

1. Driver dla MTP (poprawnie pracuje z samym MTP z MTP + ADB czyli włączone debugowanie oraz z MTP w trybie TWRP) - https://drive.google.com/open?id=0B53npZ8SzgVdbWdLOHRudnFBUVE

2. Driver dla ADB - https://drive.google.com/open?id=0B53npZ8SzgVdM0xIUEFCMTNXNkU

Drivery trzeba rozpakować z zip i ręcznie wskazać ścieżkę do instalacji.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zapowiada się, że w najbliższych dniach a być może już jutro rano pojawi się oficjalny CM 13.0 dla cancro.

Dzisiaj wszystkie poprawki niezbędne do automatycznego zbudowania romu zyskały status "Merged" na stonie http://review.cyanogenmod.org/#/q/project:CyanogenMod/android_device_xiaomi_cancro

Ciekawe tylko co z firmware (baseband) bo to w sumie ostatni klocek układanki. Niby firmware jest dostępne w wersjach testowych miui 7 na androidzie 6.0, które wyciekły ale oficjalne wersje CM nie powinny na czymś takim bazować.

Nieoficjalny rom skompilowany z wykorzystaniem tych źródeł dostępny jest tu https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=43700

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2015 at 20:17, tomekw100 napisał:

Czyli co prezent na gwiazdkę

Święty Mikołaj pewnie przywiezie nową wersję, bo już pojawił się temat: [OFFICIAL] CyanogenMod 13.0 - Mi3 [cancro] ;-)

Nawet upgrade z CM 12.1 będzie możliwe bez fullwipe...

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę już teraz napisać, bo są błędy, które dla mnie tą wersję dyskwalifikują:

1. Nie działa szybkie ładowanie QC 2.0, nie przełącza na 9V, co więcej standardowe ładowanie jest bardzo wolne, max prąd 500 mA.

2. Nie działa też nagrywanie rozmów, sprawdzałem w ACR

Jest też trochę napisów po angielsku ale to drobiazg.

Aparat, BT, Wifi, GPS, latarka, transmisja danych, połączenia głosowe i inne podstawowe funkcje działają, z xposed też nie problemu.

Błędy zgłosiłem do dev-a, na ten moment wracam do backupu CM 12.1 i poczekam na poprawki, wtedy dalej potestuję ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przez twrp bez problemu wgram cm? Wczoraj wgrywałem cm12 to przeszło, ale gapps nie chciał się zainstalować. Failed był też przy wgraniu Flyme (przez cwm na logo się zatrzymał).
Używacie twrp czy cwm?
 

Może głupie pytania, mam Mi3 od dwóch dni pierwszy raz korzystam z xiaomi.

Edytowane przez Tomek_Tcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam extended partycję 1.2 GB a nie standardową.

Używam twrp ale resize robisz w CWM.

Ten błąd gapps pewnie masz przez to, że masz za mało miejsca na partycji system.

Jak byś chciał instalować CM na standardowej partycji system to musisz mieć jakieś bardzo małe gapps typu nano lub pico.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wersja snapshot jest dosyć stara i nie pamiętam co tam było, ja wiem że to jest tzw. stable ale po niej było jeszcze ~20 wersji nightly CM12.1 i coś tam poprawiali. Snapshot raczej nikt tego nie używa, zainstaluj ostatnią wersję: cm-12.1-20151222-NIGHTLY-cancro.zip, na xda na końcu tematu masz mój link do mirror-a, bo na głównych serwerach już nie ma. I ta wersja nie ma problemów, które opisujesz, używa jej wiele osób i nikt na nic nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, baku1991 napisał:

A nightly nie zaktualizuje mi z automatu do CM 13?

Nie. Informuje tylko, że jest nowa wersja (CM13) ale musisz potwierdzić 2 razy: raz pobranie pliku, jak pobierze robi weryfikację i drugi raz potwierdzasz jak chcesz zaktualizować.

Wyłączasz to w Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Aktualizacje CyanogenMod -> i Sprawdź czy są dostępne nowe aktualizacje przestawiasz na Ręcznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie krócej bateria trzyma niż na miui, a szkoda bo pasuje żeby mi ciut dłużej niż do 15 wytrzymała.

No i dzisiaj w nocy mi miband taką szkołę dał, że spać nie mogłem, cały czas wibrował bo na pasku się pokazują powiadomienia od budzika już 2 godziny wcześniej :-P

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, baku1991 napisał:

Widocznie krócej bateria trzyma niż na miui, a szkoda bo pasuje żeby mi ciut dłużej niż do 15 wytrzymała.

Greenify sobie doinstaluj, tu się przydaje bo system sam z siebie nie mrozi apek, daje im swobodnie działać. Co ma tą wadę, że bateria trochę krócej trzyma, ale ma też zaletę - działają powiadomienia aplikacji, zawsze i wszędzie, bez dodawania apki w 5 miejscach do wyjątków jak w miui. Jak używasz xposed to jeszcze amplify ma sens, trochę ogranicza zapędy apek od google. Ja mam przeważnie jak idę spać ok 30% baterii ale mam cały czas włączoną dokładną lokalizację, wifi, bt, dane mobilne i synchronizację kilkunastu aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wróciłem na drugi telefon z miui. Najgorszy był bug, że bo wyjściu z zasięgu wifi pojawiał się wykrzyknik przy zasięgu i nie łączyło z danymi (njumobile). Żeby było śmieszniej, mogą dziewczyna ma na OnePlus One cm 12.1 dokładnie ten sam problem, ale tylko w UMTS. LTE już działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...