Jump to content

POCO X5 Pro/Redmi Note 12 Pro Speed - MIUI 14 Polska/Xiaomi.eu stabilne - V14.0.6.0.TMSCNXM - Android 13


Kacper Skrzypek

Recommended Posts

Wątek poświęcony najnowszej aktualizacji stabilnej wersji MIUI dla urządzenia POCO X5 Pro 5G/Redmi Note 12 Pro Speed (nazwa kodowa: redwood).

Link do pobrania ROM-u: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv14/xiaomi.eu_multi_REDWOOD_V14.0.6.0.TMSCNXM_v14-13.zip/download

ROM można zainstalować zarówno przez tryb Recovery, jak i przez tryb Fastboot. Poradnik: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/

Proszę o kulturalną dyskusję, dotyczącą przede wszystkim tematyki tego wątku.

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę aktualizować aplikacji Mi Music.53d90ba59263b39f357a32ee5a0de38b.jpg

Wysłane z mojego 22101320G przy użyciu Tapatalka
Bardzo proszę używać miniatur. Na Tapatalku tego nie widać, ale w przeglądarce na komputerze obrazek zajmuje całą stronę. /Kacper Skrzypek

Edited by Kacper Skrzypek
Link to comment
Share on other sites

Bateria szału nie robi. Spodziewałem się lepszych wyników, bo dotychczas byłem zadowolony z jakości baterii w Redmi i Poco (prócz wariującego po roku używania Redmi Note 2 na Mediateku). Poco X3 NFC po trzech latach trzyma mi tak samo jak miesięczny X5 Pro. Nie używam dużo, najwięcej używam do dzwonienia i mailowania + jakieś krótkie przeglądanie wiadomości i podczas takiego używania teraz mam wynik 34 godziny, zostało 22% (według systemu jakieś 5 godzin). Jak używam telefonu do słuchania podcastów, muzyki, filmów, to trzyma spokojnie od rana do wieczora, przy czym nie używam tak jak młodzież bez przerwy. Myślałem, że po wgraniu xiaomi.eu i kilku cyklach ładowania sytuacja się poprawi, ale nie zauważyłem żeby było jakoś lepiej. Z pewnością szybkie ładowanie choć brzmi fajnie, to nie daje takiego zastrzyku energii jak wolne ładowanie zwykłą ładowarką 5V/2A, bo po tym trzyma lepiej. Oczywiście to moje subiektywne odczucie, bo może być też tak, że czas mi leci coraz szybciej i wydaje mi się, że bateria jest słaba, a to życie tak za***prza. ;)

Co możesz poprawić, to sprawdzić w ustawieniach baterii, czy któraś aplikacja nie pobiera zbyt dużo energii. U mnie taką aplikacją jest np. Aliexpress, którą usuwam jak nie potrzebuję, bo to gówno potrafi wciągnąć ponad 20% z całego zużycia. Jeśli nie korzystasz, to oczywiście wyłączyć GPS, zmniejszyć jasność ekranu, ograniczyć synchronizację danych/email i to w sumie tyle.

Poco X3 aktualnie leży jako zwykły telefon z dwoma kartami SIM i od ostatniego ładowania minęły 73 godziny, a stan baterii to 64%. Jak był nowy, to przy intensywnym użytkowaniu spokojnie trzymał 2 dni.

Edited by mgcompany
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
17 godzin temu, mgcompany napisał(a):

Ktoś podpowie jak ukryć roota? Nie rootowałem systemu, ale aplikacje twierdzą, że mam i nie chcą się uruchomić.

Nie musi w takim razie chodzić o root. Pomyśl czy nie masz jakiejś aplikacji trefnej. Mi taki cyrk wychodził z apk bugjaeger.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 22.02.2024 o 22:19, Piotr W napisał(a):

Załóż drugi profil na tel i sprawdź 

Na drugim profilu działa. Nie wiem co mu dolega, nie robiłem roota, nie mam nawet włączonych opcji programisty.

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, mgcompany napisał(a):

Na drugim profilu działa. Nie wiem co mu dolega, nie robiłem roota, nie mam nawet włączonych opcji programisty.

Myślę że jakaś aplikacja przeszkadza. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...