Jump to content

POCO X5 Pro/Redmi Note 12 Pro Speed - MIUI 14 Polska/Xiaomi.eu stabilne - V14.0.6.0.TMSCNXM - Android 13

Kacper Skrzypek

Recommended Posts

Wątek poświęcony najnowszej aktualizacji stabilnej wersji MIUI dla urządzenia POCO X5 Pro 5G/Redmi Note 12 Pro Speed (nazwa kodowa: redwood).

Link do pobrania ROM-u: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv14/xiaomi.eu_multi_REDWOOD_V14.0.6.0.TMSCNXM_v14-13.zip/download

ROM można zainstalować zarówno przez tryb Recovery, jak i przez tryb Fastboot. Poradnik: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/

Proszę o kulturalną dyskusję, dotyczącą przede wszystkim tematyki tego wątku.

Nie chcę aktualizować aplikacji Mi Music.53d90ba59263b39f357a32ee5a0de38b.jpg

Wysłane z mojego 22101320G przy użyciu Tapatalka
Bardzo proszę używać miniatur. Na Tapatalku tego nie widać, ale w przeglądarce na komputerze obrazek zajmuje całą stronę. /Kacper Skrzypek

Edited by Kacper Skrzypek

Bateria szału nie robi. Spodziewałem się lepszych wyników, bo dotychczas byłem zadowolony z jakości baterii w Redmi i Poco (prócz wariującego po roku używania Redmi Note 2 na Mediateku). Poco X3 NFC po trzech latach trzyma mi tak samo jak miesięczny X5 Pro. Nie używam dużo, najwięcej używam do dzwonienia i mailowania + jakieś krótkie przeglądanie wiadomości i podczas takiego używania teraz mam wynik 34 godziny, zostało 22% (według systemu jakieś 5 godzin). Jak używam telefonu do słuchania podcastów, muzyki, filmów, to trzyma spokojnie od rana do wieczora, przy czym nie używam tak jak młodzież bez przerwy. Myślałem, że po wgraniu xiaomi.eu i kilku cyklach ładowania sytuacja się poprawi, ale nie zauważyłem żeby było jakoś lepiej. Z pewnością szybkie ładowanie choć brzmi fajnie, to nie daje takiego zastrzyku energii jak wolne ładowanie zwykłą ładowarką 5V/2A, bo po tym trzyma lepiej. Oczywiście to moje subiektywne odczucie, bo może być też tak, że czas mi leci coraz szybciej i wydaje mi się, że bateria jest słaba, a to życie tak za***prza. ;)

Co możesz poprawić, to sprawdzić w ustawieniach baterii, czy któraś aplikacja nie pobiera zbyt dużo energii. U mnie taką aplikacją jest np. Aliexpress, którą usuwam jak nie potrzebuję, bo to gówno potrafi wciągnąć ponad 20% z całego zużycia. Jeśli nie korzystasz, to oczywiście wyłączyć GPS, zmniejszyć jasność ekranu, ograniczyć synchronizację danych/email i to w sumie tyle.

Poco X3 aktualnie leży jako zwykły telefon z dwoma kartami SIM i od ostatniego ładowania minęły 73 godziny, a stan baterii to 64%. Jak był nowy, to przy intensywnym użytkowaniu spokojnie trzymał 2 dni.

Edited by mgcompany

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
17 godzin temu, mgcompany napisał(a):

Ktoś podpowie jak ukryć roota? Nie rootowałem systemu, ale aplikacje twierdzą, że mam i nie chcą się uruchomić.

Nie musi w takim razie chodzić o root. Pomyśl czy nie masz jakiejś aplikacji trefnej. Mi taki cyrk wychodził z apk bugjaeger.

W dniu 22.02.2024 o 22:19, Piotr W napisał(a):

Załóż drugi profil na tel i sprawdź 

Na drugim profilu działa. Nie wiem co mu dolega, nie robiłem roota, nie mam nawet włączonych opcji programisty.

24 minuty temu, mgcompany napisał(a):

Na drugim profilu działa. Nie wiem co mu dolega, nie robiłem roota, nie mam nawet włączonych opcji programisty.

Myślę że jakaś aplikacja przeszkadza.