Jump to content

HyperOS 1.0.23.12.4.DEV

Kacper Skrzypek

Recommended Posts

3 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Powinno to działać od razu...

a tak zapytałem - bo i przy skanowaniu urządzenia jest wykrzyknik przy zabezpieczeniach ... może trzeba ta apke sklepu przeinstalować ... o ile da się to zrobić własnymi siłami 🙃

Screenshot_2023-12-10-21-43-00-838_com.android.vending.jpg

4 minuty temu, Master napisał(a):

a tak zapytałem - bo i przy skanowaniu urządzenia jest wykrzyknik przy zabezpieczeniach ... może trzeba ta apke sklepu przeinstalować ... o ile da się to zrobić własnymi siłami 🙃

Screenshot_2023-12-10-21-43-00-838_com.android.vending.jpg

Wykrzyknik może być związany z czymś innym. Certyfikat to certyfikat, u mnie na Xiaomi 12 i 14 przechodzi bez konieczności kombinowania z niczym... Play Integrity przechodzi? Cache Sklepu wyczyszczone?

20 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Wykrzyknik może być związany z czymś innym. Certyfikat to certyfikat, u mnie na Xiaomi 12 i 14 przechodzi bez konieczności kombinowania z niczym... Play Integrity przechodzi? Cache Sklepu wyczyszczone

właśnie zrobiłem ... wpadłem na pomysł żeby poczyscic wszystkie dane zarówno usługi Googla jak i sklepa ...zrobiłem restart fona uruchomiłem sklepa i już jest ok 🙃 oczywiście wcześniej zrobiłem ta rejestrację id u nich ... no i to zalatwia sprawę ... integrity jest ok - dwa pierwsze zielone i ostatnia czerwona

a ten wykrzyknik to chyba wygląda że to coś z aktualizacją? pokazuje to na środowisko płatności ...

Screenshot_2023-12-10-22-06-53-625_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2023-12-10-22-06-58-765_com.miui.securitycenter.jpg

Edited by Master

12 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Spróbuj wejść w aktualizator albo wyczyścić jego dane. Generalnie to się pojawia, jak w ustawieniach masz info o nowej aktualizacji.

wszystkie dane wyczyszczone infa o aktualizacji nie ma ale ten monit i wykrzyknik w skanerze zostaje jak był ... ogólnie to dziwne że pokazuje to info o aktualizacji skoro jej nie ma ... 🙃

Screenshot_2023-12-10-22-25-28-829_com.miui.securitycenter.jpg

Edited by Master

Przecież tam wyraźnie jest, że to ryzyko i wykrzyknik w płatnościach jest spowodowane tym właśnie, że system twierdzi iż jest nowa aktualizacja. Wyczyszczone mam wszystkie dane ale i tak uparcie mi pokazuje, że jest. Ten błąd był już wcześniej, został naprawiony, ale widać powrócił. Przynajmniej na Xiaomi 13 tak jest, ale jak dla mnie, to najmniejsze zmartwienie z możliwych ;) 

Screenshot_2023-12-10-21-35-01-099_com.android.settings.thumb.jpg.62a0c2b511db245bfb06f05b42522cdc.jpg

Edited by Test

12 minut temu, Master napisał(a):

no ok - tylko u mnie nie ma tego monitu że jest update ... 🙃

Security scaner widzę, że Ci jednak pokazuje, u mnie również ale ja jeszcze dodatkowo widzę to właśnie na głównej stronie. Widocznie na 14-tkach tam się nie pojawia. Za to Google Play jest u mnie certyfikowane, ot taki urok DEV ;) 

Edited by Test

31 minut temu, Test napisał(a):

Security scaner widzę, że Ci jednak pokazuje, u mnie również ale ja jeszcze dodatkowo widzę to właśnie na głównej stronie. Widocznie na 14-tkach tam się nie pojawia. Za to Google Play jest u mnie certyfikowane, ot taki urok DEV ;) 

no ja już zrobiłem ta certyfikacje i jest ok ... za to wywala mi dziwny błąd przy uruchomienie portfela Googla 🙃 co ciekawe jak wejdę do tego portfela przez ustawienia telefonu i zakładka Googla to wygląda że jest ok - za to jest komunikat że urządzenie nie spełnia warunków bezpieczeństwa - apka integrity check przechodzi ok - poprawka Xiaomi eu z 5 grudnia też wrzucona ...

update - z komunikatem o braku spełnienia wymagań bezpieczeństwa już sobie poradziłem ... jest ok ... ale apka GW dalej nie chce zaskoczyć 🙃

Screenshot_2023-12-10-23-07-45-681_com.google.android.apps.walletnfcrel.jpg

Screenshot_2023-12-10-23-10-11-926_com.google.android.gms.jpg

Edited by Master

Tak jak pisałem, ten komunikat to najmniejsze ze zmartwień podejrzewam. U mnie za to GW ma się znakomicie jak na razie. A masz w opcjach NFC ustawione płatności domyślnie za pomocą Google Pay ? Zresztą chyba sam pisałeś, że nie jest Ci to potrzebne, bo nie używasz...ale możliwe też, że to ktoś inny ;) 

Aaaa i jeszcze taki niedziałający ficzer, nie bardzo przeszkadza, acz niepotrzebnie wprowadza w błąd. Otóż w ustawieniach blokady ekranu jest taka opcja, która bardzo fajnie działa na 14-stce, lecz za Chiny nie chce na 13-stce. Mam tu na myśli uniemożliwienie wygaszenia i zablokowania ekranu, kiedy telefon wykryje, że się na niego patrzy. Swoją drogą to już po cichu są przemycane wszelakie szpiegowskie opcje, o których aktualnie w żaden sposób telefon Cię nie informuje, bo jak niby wykrywa, że patrzę na ekran ? To jest jakiś inny sposób niż poprzez kamerę, która o tym fakcie nie raczy poinformować i nawet jak za przeproszeniem sr** z telefonem, to mnie obserwuje, żeby niby przypadkiem nie zgasł mi ekran :D Bo że podsłuchują, to już od dawna jest oczywiste, ech, co za czasy... ;) 

Edited by Test

19 minut temu, Test napisał(a):

Tak jak pisałem, ten komunikat to najmniejsze ze zmartwień podejrzewam. U mnie za to GW ma się znakomicie jak na razie. A masz w opcjach NFC ustawione płatności domyślnie za pomocą Google Pay ? Zresztą chyba sam pisałeś, że nie jest Ci to potrzebne, bo nie używasz...ale możliwe też, że to ktoś inny ;) 

włączenie na domyślne google pay nie zmienia tu sytuacji ... nadal apka się nie odpala 🙃 tak - mi do niczego to niepotrzebne ale chciałem sprawdzić czy będzie ok - bo dużo było tych informacji że są z tym problemy - ot tak bardziej z ciekawości niż potrzeby to wrzuciłem - no i tak jak pisałem - jak wejdziemy do GW przez zakładkę Googla w ustawieniach - wszystko jest ok - przy najbliższej okazji sprawdzę jeszcze czy pójdzie przez to zbliżeniowka i czy przejdzie płatność kartą (akurat za kilka dni opłacę tak rachunek w apce tmobile) - ciekawe z tą apka portfela to to że nie miałem jeszcze takiego błędu i problemu 🙃 ogólnie i bez tej apki powinno to działać no ale postaram się z tym uporać ...

Teraz, Test napisał(a):

Znaczy co powinno działać bez apki, płatności GooglePay ? A w jaki sposób ?

no ta funkcjonalność jest w ustawieniach konta google - apka jest zainstalowana tyle że nie można jej uruchomić - ale płatność myślę że powinna przejść ... w ustawieniach NFC też jest google pay do wyboru - tak więc pod koniec tygodnia sprawdzę czy uda się puścić opłatę dla tmobila a w weekenda zrobię zakup zbliżeniowo i będzie wszystko jasne 🙃 ogólnie wygląda że powinno być ok ...

Screenshot_2023-12-11-00-15-27-974_com.google.android.gms.jpg

A to się wyjaśniło, po prostu Tobie chodzi o samą aplikację Wallet, która u Ciebie nie działa. Ale jest wbudowana w ustawienia aplikacji Google i tam Ci się odpala normalnie tak ? No to u mnie działa sama apka również, ale no ja patrzę na Xiaomi 13, nie mam jeszcze na 14-tce odblokowanego BL.

Edit: Odinstalowałem nawet Wallet, aczkolwiek wygląda że jest on w tej samej formie zawarty i tak w ustawieniach aplikacji Google, więc się odpala nawet jak nie jest zainstalowany. Ale oczywiście apka myślę jest dla tych, którzy mają np. chiński rom, gdzie nie ma zainstalowanych usług Google, więc w opcjach tego nie znajdą.

Edited by Test

21 minut temu, Test napisał(a):

A to się wyjaśniło, po prostu Tobie chodzi o samą aplikację Wallet, która u Ciebie nie działa. Ale jest wbudowana w ustawienia aplikacji Google i tam Ci się odpala normalnie tak ? No to u mnie działa sama apka również, ale no ja patrzę na Xiaomi 13, nie mam jeszcze na 14-tce odblokowanego BL.

Edit: Odinstalowałem nawet Wallet, aczkolwiek wygląda że jest on w tej samej formie zawarty i tak ustawieniach aplikacji Google, więc się odpala nawet jak nie jest zainstalowany. Ale oczywiście apka myślę jest dla tych, którzy mają np. chiński rom, gdzie nie ma zainstalowanych usług Google, więc w opcjach tego nie znajdą.

bardzo możliwe ... ta apka to chyba po prostu tylko dostęp do tego co mamy w ustawieniach Googla ... jak tam jest oki to i bez apki się obejdzie 🙃 

Mam porównanie tylko do wersji stabilnej. Zarządzanie ramem jest lepsze/inne/gorsze gdyż w stable zwykle było 6.5 wolnego natomiast w tej wersji jest nawet 8,4 przy tych samych apkach uruchomionych. Dobrze czy źle to się okaże przy dłuższym użytkowaniu.

10 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Przełączniki od Wi-Fi Calling nie będą się wyświetlać w kolejnej becie.

To samo się tyczy wersji China ? Wiadomo.... że nie potrzebny Wi-Fi Calling ten drugi, a na lepiej Wi-Fi Calling dać na pozycji 1 a na drugim dać VoLTE ?

50 minut temu, maxxsony napisał(a):

To samo się tyczy wersji China ?

Nie, my po prostu wyłączamy to wymuszenie które dało Xiaomi.

50 minut temu, maxxsony napisał(a):

Wiadomo.... że nie potrzebny Wi-Fi Calling ten drugi, a na lepiej Wi-Fi Calling dać na pozycji 1 a na drugim dać VoLTE ?

To nie od nas zalezy. Obawiam się, że Xiaomi nie zaimplementowało tych dużych przełączników pod kątem VoLTE.

• Like 1

16 minut temu, kozuro napisał(a):

Czy na Xiaomi 13 ostatni wydany stable mogę zrobic po prostu update na najnowszy dev czy trzeba format?

powinno pójść bez formata ... Dev na stable powinien wejść tym bardziej że będzie miał nowsze (albo te same) poprawki zabezpieczeń ...

• Thanks 1

1 godzinę temu, ukey napisał(a):

Ja mam problemy na Xiaomi 12 z messengerem. Po kliknięciu w "dymek" przycina się i nie można już zamknąć okna wiadomości. 

tez korzystam - na razie zadnych klopotow ... powiadomienia sa ok zadnych przyciec czy opoznien ... zmien ew. styl wyswietlania z android na klasyczny - nie wiem czy pomoze ale warto sprawdzic ... tez w przypadku problemow mozna przelaczyc oszczedzanie baterii z miui na bez ograniczen - w sumie jeszcze zostaje czyszczenie cache aplikacji ... wiecej tu chyba nie poradzisz ...

2 godziny temu, ukey napisał(a):

Ja mam problemy na Xiaomi 12 z messengerem. Po kliknięciu w "dymek" przycina się i nie można już zamknąć okna wiadomości. 

A próbowałeś tych komend w ADB?

adb shell pm compile -a -f -r cmdline (zatwierdź prośbę, która pojawi się na telefonie)

adb shell pm compile -a -f -r cmdline --secondary-dex

Edited by Lukasz07

pewnie że tak ... ja to zrobiłem na poprzedniej wersji systemu 11.17 zanim zrobiłem update do tej grudniowej ... ale też nie pamiętam żeby był problem z messengerem bez tych komend - chyba było wszystko ok ... w każdym razie nie zaszkodzi 🙃

3 godziny temu, Lukasz07 napisał(a):

A próbowałeś tych komend w ADB?

adb shell pm compile -a -f -r cmdline (zatwierdź prośbę, która pojawi się na telefonie)

adb shell pm compile -a -f -r cmdline --secondary-dex

To nie jest problem z tym związany. Po prostu dymki czasem się bugują, u mnie też niestety to się zdarza.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...