Jump to content

Czy nadchodzi już koniec Xiaomi.eu???

AdrianJarocin

Recommended Posts

17 godzin temu, brawo napisał(a):

[...] Brak pasm jest katastrofalny uważam. Oczywiście możesz tego nie zauważać i zadowalać się tym co masz. Brak jakiegoś pasam, to brak agregacji. Brak agregacji to wolniejszy internet. Działa, ale mógłby szybciej to robić. Ludzie nie zdają sobie raczej sprawy jak często pasmo B20 występuje w agregowanych pasmach. No i nie tylko dlatego B20 jest istotne. Ale to nie istotne ;)

Być może jest tak w rejonie, który zamieszkujesz. Ja chwilowo mieszkam poza Polską i tu częstotliwość pasma B20 operatorzy wykorzystują wyłącznie do sieci 4G, z której praktycznie nie korzystam, gdyż zasięg 5G mam właściwie cały czas full i internet nigdy lepiej mi nie działał. Zresztą nawet jak jestem w Polsce, to obserwuję podobną sytuację, więc na pytanie czy potrzebne mi jest B20 śmiało odpowiadam NIE i to tyle w temacie, bo przecież każdy ma inne potrzeby/wymagania/oczekiwania. Chcesz telefon z B20, nie widzę problemu, ja nie potrzebuje, Ty nie powinieneś go widzieć ;)

5 godzin temu, Test napisał(a):

Zresztą nawet jak jestem w Polsce, to obserwuję podobną sytuację

Zaczynasz pisać głupoty ;) W Polsce nie ma sieci 5G. Obecnie jest tylko protezowania sieci 4G właśnie. Aukcje częstotliwości dopiero zakończyły się w październiku. Zanim to zostanie wdrożone na cały kraj to miną lata. Faktycznie nie mamy o czym rozmawiać ;) Nie masz wiedzy co w Polsce jest potrzebne, a zabierasz głos.

Edited by brawo

8 godzin temu, brawo napisał(a):

Zaczynasz pisać głupoty ;) W Polsce nie ma sieci 5G. Obecnie jest tylko protezowania sieci 4G właśnie. Aukcje częstotliwości dopiero zakończyły się w październiku. Zanim to zostanie wdrożone na cały kraj to miną lata. Faktycznie nie mamy o czym rozmawiać ;) Nie masz wiedzy co w Polsce jest potrzebne, a zabierasz głos.

No brawo ty, wierzę że stanowisz nieocenioną wartość dla tego forum i na pewno wiesz najlepiej co jest komu potrzebne w Polsce. Tyle, że jak napisałem chwilowo tam nie mieszkam, a tu sytuacja jest dokładnie jak opisałem. Nigdzie nie mówiłem nic o 5G w Polsce, tylko że jak tam przyjeżdżam to też mam wszędzie pełny zasięg, tak że cieszę się również z zakończenia dyskusji z tobą.

Edited by Test

Po pierwsze olać McDonalda - tam z ich menu nic nie nadaje się do jedzenia i picia. Kawa do zlewu, a frytki są z papieru. Nie warto.

Po drugie zwykle po postatnich zmianach nie ma problemu większego z płatnościami. Moduł aktualizuje się szybko i w ten sam dzień naprawia problem, a nawet jeśli w danym dniu wyskoczy Basic w PI to płatości nadal działają i jest czas na aktualizację modułu. Tak to jest pewna trudność i nie wiemy póki co jak to się skończy ale wszystko jest jeszcze rozwojowe.

Pamiętaj też, że dużo osób ma chińskie wersje Xiaomi i nie można ot tak nakłaniać wszystkich na Global + blokada BL bo potem ktoś to przeczyta, zrobi jak sugerujesz i sobie zrobi cegłę. Mało to takich już było? Dla osób z chińskimi wariantami nie ma innego wyboru i tak. Nie wszyscy też używają portfela google co wiem od różnych osób i przełkną ten minus byle mieć taniej kupione np. Xiaomi 14.

3 godziny temu, Acid napisał(a):

Po pierwsze olać McDonalda - tam z ich menu nic nie nadaje się do jedzenia i picia. Kawa do zlewu, a frytki są z papieru. Nie warto.

Po drugie zwykle po postatnich zmianach nie ma problemu większego z płatnościami. Moduł aktualizuje się szybko i w ten sam dzień naprawia problem, a nawet jeśli w danym dniu wyskoczy Basic w PI to płatości nadal działają i jest czas na aktualizację modułu. Tak to jest pewna trudność i nie wiemy póki co jak to się skończy ale wszystko jest jeszcze rozwojowe.

Pamiętaj też, że dużo osób ma chińskie wersje Xiaomi i nie można ot tak nakłaniać wszystkich na Global + blokada BL bo potem ktoś to przeczyta, zrobi jak sugerujesz i sobie zrobi cegłę. Mało to takich już było? Dla osób z chińskimi wariantami nie ma innego wyboru i tak. Nie wszyscy też używają portfela google co wiem od różnych osób i przełkną ten minus byle mieć taniej kupione np. Xiaomi 14.

Masz całkowitą rację. McDonald do niczego nie jest potrzebny. Płatności zbliżeniowe portfelem Google (jeśli dla kogoś są niezbędne) można ominąć w bardzo prosty sposób - płacić zegarkiem z wear os. Ja też korzystam z telefonu w wersji chińskiej (cena) i w pewnym momencie byłem już tak zdesperowany że chciałem przejść na China ROM i zablokować BL - dobrze że poczekałem. W sumie największym problem przynajmniej dla mnie był brak możliwości korzystania na telefonie z aplikacji bankowej Citi Mobile (mam w tym banku konto), który wykrywał roota (ani zrobić przelewu, ani skorzystać z blika ....  - oczywiście zawsze można użyć komputera ale po to człowiek kupuje telefon żeby przecież nie tylko móc dzwonić i wysyłać smsy). Dziękuję za waszą pracę i pozdrawiam.

Edited by AdrianJarocin

W moim mi11 drugi raz wymienili płytę główną i aktualnie za nic nie jestem w stanie odblokować BL. Telefon jest z x-kom czyli global.
Wiadomo, że nikogo to nie wzruszy, ale wziąłem ten tel ze względu na snapa, ceny i możliwości odblokowania BL, choć z roota nie korzystałem. Jak faktycznie xiaomi wraz z Google umówił się na blokowanie to w zasadzie widzę powrót do Samsunga, bo fabryczne Romy są lepsze a patrząc na ceny to flagowce już przebiły Apple, więc argument po co przepłacać przestaje obowiązywać.
Do tej pory android miał atuty customów, dla jednego root jest niezbędny dla mnie akurat już nie ale inne możliwości.
Teraz te atuty znikają, coraz częściej chodzi za mną zgniłe po ponad 20 latach androidowania. Ale jeszcze spokojnie będę obserwował, bez nerwowych ruchów.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, AdrianJarocin napisał(a):

przejść na global China

Nie ma czegoś takiego. Wariant telefonu Global posiada system MIUI Global. Wariant China (chińskie znaczki na pudełku) nie China ROM. Nie wolno blokować BL mając skrzyżowany typ romu czyli Global rom na wariancie China (lub odwrotnie).

18 minut temu, piqpoq napisał(a):

Jak faktycznie xiaomi wraz z Google umówił się na blokowanie to w zasadzie widzę powrót do Samsunga

Nikt z nikim się nie umówił. Gdzie tak ktoś napisał czy wymyśliłeś to zdanie? Blokada bootloadera jest w każdym producencie z Androidami. Apple zresztą tak samo.
A działania Google co teraz obserwujemy to co innego i dotyczy wszystkich custom rom. Nie tylko Xiaomi.

20 minut temu, piqpoq napisał(a):

W moim mi11 drugi raz wymienili płytę główną i aktualnie za nic nie jestem w stanie odblokować BL

Możliwe, że ta część zamienna jest z czarnej listy tzn IMEI został zbanowany w bazie. Może przez jakieś serwisowe zmiany IMEI podczas wymiany płyty. Czy za każdym razem jak miałeś płytę wymienianą to miałeś taki sam czy inny IMEI?

39 minut temu, Acid napisał(a):

Nie ma czegoś takiego. Wariant telefonu Global posiada system MIUI Global. Wariant China (chińskie znaczki na pudełku) nie China ROM. Nie wolno blokować BL mając skrzyżowany typ romu czyli Global rom na wariancie China (lub odwrotnie).

Sorry z pomyłkę. Chodziło mi oczywiście o China ROM. Poprawione.

Edited by AdrianJarocin

Masz całkowitą rację. McDonald do niczego nie jest potrzebny. Płatności zbliżeniowe portfelem Google (jeśli dla kogoś są niezbędne) można ominąć w bardzo prosty sposób - płacić zegarkiem z wear os.

Po co zegarkiem (nie każdy używa) wystarczy telefonem i płatności Google kompletnie nie są do tego potrzebne

17 minut temu, zeno55 napisał(a):

Po co zegarkiem, wystarczy telefonem i płatności Google zupełnie nie są do tego potrzebne

?????? Kolego, czy przeczytałeś mój cały post ze zrozumieniem? Zapłacić wg mojej wiedzy telefonem można na dwa sposoby. Portfelem Google poprzez dodanie do niego karty płatniczej lub blikiem przy pomocy aplikacji bankowej. Jeżeli portfel Google i aplikacja bankowa nie działa na telefonie z odblokowanym BL to czym według ciebie mógłbym jeszcze zapłacić? Może kosiarką do trawy???

Edited by AdrianJarocin

Możliwe, że ta część zamienna jest z czarnej listy tzn IMEI został zbanowany w bazie. Może przez jakieś serwisowe zmiany IMEI podczas wymiany płyty. Czy za każdym razem jak miałeś płytę wymienianą to miałeś taki sam czy inny IMEI?
O zmowie ktoś wyżej napisał. Nie Ważne. To są tylko domysły, przecież nikt tego oficjalnie nie potwierdzi ani xiaomi ani tym bardziej Google.
Wiem, że producenci blokują nie musisz mnie uświadamiać, ale xiaomi odblokowywało, a teraz jest z tym problem coraz częściej. Może Google się to nie podoba i pogroziło palcem.
Poprzednia płyta odblokowała się bez problemu.
Za każdym nowy imei był.
Na reddit i forum xiaomi sporo takich osób wysypało.
Nowe konto nic nie daje. Większość ludzi sprzedało telefon. W każdym razie nie znalazłem rozwiązania na to.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Już nie płaczcie proszę, o końcu Xiaomi i miui.eu. Co prawda system przeinstalowałem 8 razy z aktywowaniem aplikacji, a robić to 8 razy po nocach to wiecie. Acid miałeś rację MMS-y działają, ale tylko z apki systemowej, SMS-Y też. Tylko niepotrzebnie kupiłem w sklepie Play Chomp SMS PRO i TEXTRA PRO bo na miui działały. No nic, 80 złotych poszło się jebać. Jeszcze raz ACID I KACPER przepraszam to tylko moja wina, że oczywistej rzeczy nie sprawdziłem. Tylko teraz 9 raz wszystko przywracam nie wiem kiedy to zrobię. A reszta niech nie rzuca gromami HYPER OS jest super w porównaniu z poprzednimi. tylko, ze nie bardzo da się ustawić dźwięki, jakie chcę w SMS i MMS, ale muszę przeżyć. A Kacper dba o pliki naprawiające aplikacje bankowe i mObywatela. Pobrałem nowa apk. i wszystko ok. Czekam tylko  do soboty na nową wersję HYPER OS może wyjdzie. Pozdrawiam Krzysztof.

XiaomiEUModule_2023.12.05.apk

?????? Kolego, czy przeczytałeś mój cały post ze zrozumieniem? Zapłacić wg mojej wiedzy telefonem można na dwa sposoby. Portfelem Google poprzez dodanie do niego karty płatniczej lub blikiem przy pomocy aplikacji bankowej. Jeżeli portfel Google i aplikacja bankowa nie działa na telefonie z odblokowanym BL to czym według ciebie mógłbym jeszcze zapłacić? Może kosiarką do trawy???

Mam wrażenie że większość osób (nie odnoszę tego personalnie do Ciebie) żyje w błędnym przekonaniu że do płatności telefonem służy Google i tylko Google i jeśli ono nie działa to jest tragedia i życiowy dramat. No niestety tak nie jest i wbrew pozorom google nie ma (na całe szczęście!) monopolu do płatności telefonem. Prawie każda apka bankowa ma coś takiego jak płatnośc kartą w telefonie (blik zbliżeniowy to jest jeszcze coś innego ale działa na podobnej zasadzie). Nie używam płatności Google od roku więc nie wiem czy i kiedy dzialaja , mam za to kilka apek bankowych z różnych banków i cały czas śmigają bez problemu - płacę w ten sposób telefonem na co dzień (najczęściej kartą z ING) i to działało zawsze - nawet wtedy kiedy kupony MC Donald nie chciały odpalać a wbrew pozorom BL mam odblokowany. Roota nie mam ale jeśli ktoś nie umie bez niego żyć to niech się później nie dziwi że co chwilę ze coś mu nie będzie działać.

podpinam się pod przedmówcę i załoganta wczesniej - też nie bawię się w roota - zero problemów z apką bankową - karta czy blik - wszystko działa jak należy ... z GP korzystałem w sumie tylko do opłacania faktury za telefon w T-Mobile - teraz robię to samo blikiem i jest ok ... na próbę też płaciłem zbliżeniowo przez GW - w sumie jest mi bez różnicy ... teraz przełączyłem na zbliżeniowa przez blika i jest luks ... a system stareńki ... z połowy września 🙃 i daje radę ... bez żadnych kombinacji z mojej strony ... osobiście za Xiaomi eu trzymam kciuki i liczę że sobotnia dev beta już u mnie zaskoczy ...

@kris68 gratulacje że jest ok i dałeś radę to ogarnąć 🙃 od tego mamy forum i załogantów żeby sobie pomagać ... z każdego problemu mamy wiedzę i doświadczenie i to najważniejsze - sami ogarniemy swoje biedy a może i kiedyś pomożemy innym ...

Master  najbardziej mnie śmieszy to, że dzis  rano wstaję o 6, wiadomo toaleta, papierosek i czytam najnowsze wiadomości. Super informacja. W pierwszym kwartale 2024 r. pierwsze telefony otrzymają HYPER OS i tylko 4 modele. Ze śmiechu wyplułem papierosa i chciałem dopisać, że Polacy już ładnych parę dni śmigają na tym systemie (wiem, że wersja DEV) i ma się całkiem dobrze. Co do SMS i MMS jest ok, ustawiłem sobie swój dźwięk przychodzenia wiadomości, tylko boli mnie jedno, a tego pewnie nie da się zmienić. Przy wysyłaniu wyskakuje mała fajka, przepraszam litera v tak niewidoczna, a mam słaby już wzrok, a nie zawsze okulary przy sobie ze czasem się wpatruję i nie jestem pewien dostarczona czy nie, a czasem to ważne, żeby doszło, bo ktoś czeka, no niby jest cichutki dźwięk, ale to chyba jakby było ściszone na minimum. Ale tego pewnie nie da się zmienić. Nie szkodzi i tak system wymiata. Tez czekam na jutro na nową wersję. Pozdrawiam.

Sorry jeszcze jedno mi się przypomniało, przecież chińczyków jako mocarstwo atomowe i ogólnie gospodarcze wali Ameryka, Europa i inne kraje. Więc czemu nie wypuszczą dla wszystkich ogólnego Romu z nagrywaniem. Najwyżej sami operatorzy próbowaliby to blokować. A teraz wyjaśnię, dlaczego potrzebne mi jest nagrywanie. Wiem, że "niby" nie wolno nagrywać, ale jak o tym poinformujesz rozmówca się rozłącza. A nagranie jest mi potrzebne jako dowód. Już wyjaśniam. Jestem zboczony elektronicznie i mam dwa lącza - Vectrę ta śmiga równo i ostro 600/60 tyle że nie mają w planach podwyżki prędkości, bo to koncentryk. Ale ja potrzebuje szybszego łącza i  w razie wpadki drugiego zapasowego. Wiec dałem się skusić na światłowód Play. Światełko w domu mam wiec technik założył ruter, ale mówi, proszę pana wymień pan zaraz tego syfa router Huawei bo gdzie go zakładam, tam są problemy z prędkością. I miał rację. Ma być 1Gb/300Mb a tu matko Boska 100/100 a ostatnia niedziela to już przekroczyli granice prędkość 30/19 Mb. To ja internet radiowy miałem szybszy. Wiecie, jak wtedy net chodzi, a telewizja od nich przestaje działać. Wiec walczę od 3 miesięcy i mówiłem, żem wariat wysłałem do nich, żeby ich wkurzyć około 500 !!!! Tak to nie pomyłka maili z zadaniem naprawy i wymiana routera. I teraz to nagrywanie do czego się przydało, nie da się wymienić routera, bo nie  da się. Ostatnio dzwoniłem przełączali mnie 7 razy (sic!) do kolejnych działów i w ostatnim babka wyraźnie stwierdziła !!! Że da się wymienić na Kaona który przyszłościowo może osiągać prędkość do 5 GB tylko muszę zamówić w salonie. Tak zrobiłem. Jak tam pojechałem to 1,5 h była awantura, wrzaski, kłótnia w dwie strony, bo z pracownicą salonu i przez telefon z konsultantką-puscilem nagranie a oni stwierdzili, że konsultantka mnie okłamała. Ręce opadły. Jedyne co uzyskałem , że może przy takim necie niskim to mogą mi obniżyć cenę. Ja się pytam, o ile  przy prędkości 30/11 Mb a oni mówią, ze kolo 45 zł. No toż mowie babie strony się ledwo ładują i TV się zatrzymuje to ja zapłacę  więcej za prąd za urządzenie, niż za ten obniżony abonament. Baba tylko wzruszyła rękami. Kiedyś przyjechał inny technik, jakiś stary dziadek z równie starym laptopem i mówi działa, to pan ma albo słaby komputer, albo trzeba na nowo postawić Windows. No i postawiłem od początku Windows i dalej to samo. Tylko że laptop ma procesor i7, 1 TB dysk SSD, i 16 GB szybkiej pamięci, kartę sieciową chyba 1,2 GB więc  dziadek raczej miał słabszego kompa. Pytam na wymianę, choćby na próbę ma pan inny router, a dziadek z rozbrajającą szczerością nie nie mam na aucie żadnego routera, nie wziąlem - to się go pytam, po co pan przyjechał. Przecież wysłałem ponad 500 maili ze screenami prędkości to po co przyjeżdżać i sprawdzać na miejscu ? Wczoraj dzwoni opiekun mojego numeru wysłuchał wszystko, puściłem mu nagranie tej rozmowy z kobietą z działu technicznego, babka się przecież na początku przedstawiła a facet mówi no rozumiem Pana jak na laczach światłowodowych z Orange ma pan takie prędkości. I tyle-zadzwoni za 2 tygodnie czy coś się zmieniło. No ja nie rozumiem jak technicy dokładnie przez 3 miesiące i 3 dni nie potrafią poradzić sobie z jednym klientem ani nawet wymienić rutera. Wielka zagadka. Play to syf a działa na lacza Orange. Jak by się komuś chciało kuknąć to w załączniku zdjęcie prędkości, a plik dźwiękowy chyba się nie załaduje, bo jest za duży. Ale takich jaj to nawet w Chinach nie ma.Aha i każdy pomiar prędkości jest certyfikowany, co dla Play nic nie znaczy. No i nie przydaje się nagrywanie ??

Screenshot_11.jpg

Screenshot_12.jpg

Edited by kris68

Xiaomi i tak jako jedna z nielicznych obecnie firm dawała zezwolenie na oficjalne odblokowywanie.
Się zastanawiam czy kwestia BL nie jest wymuszona zakulisowo przez google...

Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka

Jeszcze ciekawe czy te problemy co się zaczęły z BL na nowych fonach dotyczy tylko rynku EU czy reszty też (po za CN)
W czwartek mija mi 168h dla pocoF5 zobaczymy jak pójdzie...

Poszło
Indonezja się zainstalowała.47d0f42665635a8efddbdc2376b59a3e.jpg2e1a1d6faab92fbcd2094d9b282868dd.jpg

• 2 weeks later...

Powiedzcie mi z czego wynikają te blokady (raz lub dwa na tydzień) aplikacji bankowych, Google Pay czy mc Donalda i jaki sposób one są wprowadzane? Google to zapodaje? Jakim sposobem ? Nie aktualizowałem zupełnie nic w systemie, ani apki MC Donalda (jej używam głównie jako testera) a z dnia na dzień nagle wrzeszczy o blokadzie z powodu bezpieczeństwa i bez fixa oczywiście nie pójdzie

Cytat

W tej chwili te poprawki opierają się głównie na innym fingerprincie

OK, ale przecież liczba działających fingerprintów jest ograniczona i na bieżąco zmniejszana (przez kolejne bany od G).

Co będzie w momencie, w którym nie będzie już żadnego działającego FP od innego urządzenia?

Godzinę temu, piotrek1111 napisał(a):

Jeśli się pomylę to ucegle czy nie ma znaczenia?

Nie ma znaczenia. Możesz zablokować na każdej wersji globala. Indonezja, Tajwan to też globale i mają nagrywanie rozmów.