Jump to content

HyperOS 1.0.23.11.27.DEV

Recommended Posts

231122-723x1024.png

• Poprawki błędów, m.in. źle działającego paska jasności w starym wyglądzie Centrum funkcji czy braku opcji Dźwięku migawki w ustawieniach Aparatu
  • Dla Xiaomi 14 i 14 Pro wydajemy wersję OS1.0.23.11.30.DEV
  • ROM-y tylko dla: Xiaomi 14, Xiaomi 14 Pro, Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro, Xiaomi 13 Ultra, Redmi K60/POCO F5 Pro i Redmi K60 Pro. Pozostałe urządzenia, które otrzymywały aktualizację wersji beta, otrzymają ROM-y dopiero w grudniu, zgodnie z informacją Xiaomi
  • W razie problemów z Portfelem Google należy wgrać ten plik APK
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Informacja dot. aplikacji

Jeśli po aktualizacji ROM-u aplikacje przestają działać, należy wydać w ADB polecenia:

1
2
3
4
adb shell
pm compile -a -f -r cmdline
pm compile -f -r cmdline --secondary-dex com.google.android.gms
exit

Po wykonaniu tych poleceń aplikacje powinny zacząć działać tak jak wcześniej.

Informacja – POCO F5 Pro

W nowych ROM-ach opartych na Androidzie 14 nie ma potrzeby instalowania modemu z ROM-u Global. Chiński modem działa normalnie.

Wspierane urządzenia w wersji rozwojowej

devices_weekly_23081114.png

Tabela z ostatniej aktualizacji MIUI 14 - aktualna zostanie dodana później

Poza urządzeniami wymienionymi powyżej udostępniamy również aktualizacje wersji beta dla niektórych telefonów z procesorami MediaTeka:

• Xiaomi 12 Pro Dimensity [daumier] (Dimensity 9000+)
  • Redmi K50 Pro [matisse] (Dimensity 9000)
  • Redmi K50 [rubens] (Dimensity 8100)

Są one dostępne dla osób, ktore wspierają projekt Xiaomi.eu w serwisie Patreon na poziomie Contributor lub wyższym.

W ramach Patreona są również dostępne wersje stabilne Xiaomi.eu dla modeli z procesorami MediaTeka:

• Redmi Note 13 Pro+ (Dimensity 7200 Ultra),
  • Xiaomi 13T Pro (Dimensity 9200+),
  • Redmi K60 Ultra (Dimensity 9200+),
  • Xiaomi 13T (Dimensity 8200 Ultra),
  • Xiaomi Civi 3 (Dimensity 8200),
  • Redmi K60E (Dimensity 8200),
  • Xiaomi 12 Pro Dimensity (Dimensity 9000+),
  • Xiaomi 12T (Dimensity 8100 Ultra),
  • Redmi K50 Pro (Dimensity 9000),
  • Redmi K50 (Dimensity 8100),
  • Redmi Note 12 Pro/+ 5G (Dimensity 1080),
  • Redmi Note 11T Pro/+/POCO X4 GT (Dimensity 8100),
  • Redmi Note 11 Pro/+ 5G (Dimensity 920),
  • Xiaomi 11T (Dimensity 1200 Ultra).

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum lub w naszych poradnikach.

Sprawdź też dostępne poradniki instalacji:

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

CHCESZ NAM POMÓC W ROZWOJU OPROGRAMOWANIA?

Możesz wesprzeć nas dowolną kwotą dotacji, którą przeznaczymy na utrzymanie serwera i kawę, pozwalającą lepiej skupiać się przy pracy nad rozwojem softu.

Motyw: domyślny.

• Thanks 1

Aplikacje bankowe działają, mObywatel też to tak na gorąco natomiast nie działają MMS-y ani Portfel-karty nie da się dodać, bo telefon nie spenia wymogów bezpieczeństwa. Czy ktoś ma jakiś pomysł, żeby to przeskoczyc-dzialajacy no i te MMS-y. Wysyłanie często zdjęć jest dla mnie ważne a tu kiszka, jak nikt nie znajdzie opcji pomocy a znajdę jeszcze jakieś błędy to wracam zaraz do globala Indonezja. Tam działa wszystko włącznie z nagrywaniem nie wiem jak apki bankowe, ale działały a Rom Indonezja jest już z wersja androida 14. Tyle na gorąco.......

9 minut temu, dzanas69 napisał(a):
2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Czy to się tyczy tylko hyper os, czy innych stabilnych Romów też?

Tylko Xiaomi.eu.

• Like 1

3 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Jeśli to jest poprawka dla wszystkich romów Xiaomi.eu, to dla mnie to nie działa na stabilnej wersji miui 14 dla Xiaomi 12T Pro Diting.

Witam. Czy mając wersję Hyperos 1.0.23.11.17.DEV a chcąc zainstalować najnowszą którą opcje muszę wybrać? Z pełnym czyszczeniem czy niekoniecznie? Dodam że wolałbym nie ustawiać mojej 14 od początku :)

Witam. Czy mając wersję Hyperos 1.0.23.11.17.DEV a chcąc zainstalować najnowszą którą opcje muszę wybrać? Z pełnym czyszczeniem czy niekoniecznie? Dodam że wolałbym nie ustawiać mojej 14 od początku :)

u mnie jest problem z restartem systemu - ladnie wszystko dziala, potem przygasa ekran pojawia sie na chwile logo hyper os i ladowanie - te kropeczki nz dole - i po kilku sekundach wskakuje znowu system ... nawet nie udalo mi sie wstepnej konfiguracji zakonczyc :) ogolnie ciekawa sprawa ... nie przypominam sobie takiego czegos na innych betach (tzn dla poprzednich miui - nie hyper os)

w zasadzie nie idzie z tego korzystać 🙃 myślałem że to może wifi ale wyłączyłem i jest nadal to samo ... reset do ustawień fabrycznych też nie pomógł ...

pobrałem jeszcze raz paczkę z romem i wrzuciłem z clean install - dalej to samo ... zrobilem jeszcze update na ten clean install - zobaczę co będzie - na chinskim romie ten problem ani razu nie wystapil wiec to na pewno nie problem sprzetowy z telefonem ...

po updacie dalej to samo ... to juz skonczyly mi sie pomysly :)

ogólnie telefon jest nieużywalny ... randomowe restarty co minutę dość skutecznie psują komfort korzystania 😉

Edited by Master

13 minut temu, ZduneX25 napisał(a):

Będą rebuildy.

to tylko na pro jest ten problem? czy tez zwykla 14? tak pytam bo dzisiaj bede zdalnie pomagac znajomemu to wrzucic ... to bedzie jasna sprawa wtedy ... uzgodnilismy ze ja pierwszy to wrzuce i dam mu znac czy poszlo ... w sumie on i tak nie ma unlocka jeszcze wiec to moze juz i rebuild bedzie jak to mu zrobi hindus ... 🙃

w ogole jakby ktos chcial info z unlockiem to pisac - ja juz to przebrnalem i w sumie szybko i sprawnie ... i bez tego calego krypto sie obeszlo ... to pomoge temat ogarnac ...

Edited by Master

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Nic mi nie wiadomo o żadnym rebuildzie. Rebuildy są ale tylko dla stable.

Ja u siebie ROM na 14-stce mogę sprawdzić dopiero jutro wieczorem.

no ale stable nie ma jeszcze dla 14 / Pro ... mam nadzieję że dla tych modeli to jednak wyjdzie 🙃 bo to poważna sprawa ... dla 14 zwykłej romu jeszcze nie wrzucałem ... ciekawe jak tam wygląda sytuacja ... jak da radę Pan wrzucić to proszę o info ...

swoją mi 14 pro odłożyłem na szafkę i służy jako ozdoba 🙃 a korzystam dalej z mi 11 na ostatniej dev beta która działa jak złoto ... żeby to jeszcze chodziło tak jak te mi 14 ... mogłem dwa dni pobawić się na chińskim romie to coś pięknego ...

Edited by Master

W dniu 2.12.2023 o 07:09, Kacper Skrzypek napisał(a):

Jeśli po aktualizacji ROM-u aplikacje przestają działać, należy wydać w ADB polecenia:

1
2
3
4
adb shell
pm compile -a -f -r cmdline
pm compile -f -r cmdline --secondary-dex com.google.android.gms
exit

Po wykonaniu tych poleceń aplikacje powinny zacząć działać tak jak wcześniej.

Wysypują mi się aplikacje, po wpisaniu pierwszej komendy komunikat. Error: no devices/emulatora founds 

IMG-20231203-WA0000.jpg

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Bo jesteś w fastboocie, a masz to odpalić jak bedziesz w działającym systemie. W fastboocie nie zadziała.

To samo wyświetla jak odpalam w działającym systemie... Co robię źle?

Ok ogarnięte, po aktualizacji opcje programistyczne były wyłączone. Tylko mam pytanie czy po trzeciej komendzie ma być komunikat: failure?

Edited by Lukasz07

Wersja 1.0.23.11.30 na Xiaomi 14 wgrana bez problemów. Po instalacji pliku .apk z pierwszego postu działa wreszcie apka mcdonalda, która wcześniej nie działała. Płatności wypróbuję jutro. 

Edited by ricki

40 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

@Master, właśnie zaktualizowałem telefon do najnowszej wersji. Nie mam żadnych problemów z losowymi restartami.

Możesz ewentualnie spróbować wrzucić starszą wersję, tj. .13.DEV, i z niej zaktualizować.

dzięki za info - ta 14 to znajomego - jeszcze mu tam nie robiłem bo nie ma unlocka ale pytał o to ... ale Pan robił ten nowy jako update starszej wersji ... może dlatego jest ok? a przy zrobieniu clean install z format już mogą być te problemy ... czytałem też że to co opisałem tutaj na forum poruszyło też kilka osób na forum Xiaomi eu ... w każdym razie zrobię tak jak Pan napisał - tzn wrzucę na czysto wcześniejszy rom i potem zrobię na niego updata tej nowej 30.11 - dam znać jak wtedy wygląda sytuacja 🙃 pozdrawiam!

update - procedura z aktualizacją - jest ten sam problem ... więc to niestety nie rozwiązuje tematu ...

Edited by Master

Odkąd pamiętam, to u Xiaomi zawsze były różnice w zachowaniu się romów na różnych a niejednokrotnie tych samych, tylko różniących się np. iloscią pamięci modelach telefonów. Ileż to razy na tym forum ktoś napisał, że u niego jest OK, ale u innych już nie ;) 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...