Jump to content

obudowy i etui

Master

Recommended Posts

wrzucamy co mamy lub chcemy mieć / planujemy dla nowych Mi14 / PRO

- ja kontynuując tradycję z mi 11 mam już zamówioną aluminiową ramkę + osłonę obiektywów - oczywiście z Ali ... sprawdziło mi się to bardzo dobrze, jest świetnie wykonane - duża dbałość o szczegóły - lepszej wentylacji termicznej obudowy chyba nie ma zadne inne etui 🙃 są różne wersje kolorystyczne - moim zdaniem czarno - srebrna jest najbardziej elegancka (dlatego też zamówiłem czarną 14tke - głównie żeby to się ładnie spasowało) ta ramka dookoła to są skręcane ze sobą za pomocy małych śrubek (wkrętak jest w zestawie) dwa elementy - wewnętrzna część ramki to tworzywo - od strony styku z telefonem jest specjalna taśma zapobiegająca rysowaniu się boków telefonu - zewnętrzna to aluminium - przyciski też są metalowe - działają perfekt - praktycznie tak jak oryginalne - miałem dwie inne obudowy do mi 11 - nawet nie ma porównania ... ramka delikatnie wystaje ponad obudowę tylną i ekran tak więc w razie upadku mamy dobre zabezpieczenie z każdej strony - osłona obiektywu jest mocowana do obudowy mocną taśmą - na mojej mi 11 trzyma się to bez żadnego problemu już ze 2 lata ... ramka ma świetnie zrobione wycięcia na wszelkiego rodzaju porty głośniki anteny itp. jest też dostępna dla innych modeli - w różnych kolorach wykończenia typu czarna + czerwony czy + niebieski albo całość srebrna - co ciekawe można też zamawiać różne kombinacje kolorów 🙃 moim zdaniem to najlepsze etui / obudowa jaką można kupić i nie jest przesadnie droga ... na Ali znajdziemy to wpisując w wyszukiwarce swój model telefonu + słowa np. aluminium frame metal case itp. jakby kto miał problem ze znalezieniem to zarzucam linkiem ...

https://a.aliexpress.com/_EHOH8YN

Screenshot_2023-11-20-17-48-59-074_com.alibaba.aliexpresshd-edit.jpg

Edited by Master

31 minut temu, chomiczek napisał(a):

Fajnie to wyglada, faktycznie się sprawdza? Mi jadę zwykłe 2 gumy, ale ten case, który jest w zestawie jest nad wyraz spoko.

tak - podobnież ten z zestawu jest niezły - na kilku recenzjach pozytywnie go oceniali - a ta ramka o której pisałem sprawdza się świetnie - ponad dwa lata to mam u siebie i dlatego znowu ja wziąłem - jest świetnie wykonana daje dobra ochronę z każdej strony no i te przyciski działają bez żadnego oporu - dla mnie to wręcz idealna sprawa - do tego nie blokujemy obiegu powietrza wokół obudowy - szczególnie dla graczy to dobra sprawa ... jak już będę miał to wrzucę zdjęcia ...

bardzo mi się podoba w tej ramce też to że "macamy" cały czas aluminium a nie plastik czy tworzywo - bo jak pisałem jest to dwuwarstwowe - od zewnątrz mamy metal a od wewnątrz tworzywo ... oczywiście ta osłona na obiektywy jest w całości metalowa

Edited by Master

46 minut temu, chomiczek napisał(a):

no to chyba też się skuszę :)

gwarantuję że nie będziesz rozczarowany - tam też są różne opcje kolorystyczne do wyboru - mi akurat najbardziej podoba się czarna oksyda + srebrne alu ta kombinacja jest luks - ale inne też są godne uwagi ... do tego mam czarno srebrną tapetę to to wszystko świetnie się zgrywa wizualnie ...

1 godzinę temu, chomiczek napisał(a):

ja myślę nad czerwoną.. w sensie czarna i czerwone detale.. tel mam cały czarny, więc może wyglądać na 'szybszy' ;)

coś w tym jest ... powszechnie wiadomo że czerwone samochody są szybsze 🙃 dopasuj sobie jeszcze czarno - czerwoną tapetę i będzie luks to wyglądać ...

3 godziny temu, chomiczek napisał(a):

ja myślę nad czerwoną.. w sensie czarna i czerwone detale.. tel mam cały czarny, więc może wyglądać na 'szybszy' ;)

Haha, spoko w tym jest fakt, że najszybszy chyba obecnie na rynku telefon mógłby wygłądać na jeszcze ciut szybszy :D

no tak - wizualnie takie detale też dodają speeda - to chyba trochę taka zasada jak zestawy tuningowe np. dla Tico ... ferrari z tego nie zrobi ale wygląd obiecuje dużo więcej niż jest w rzeczywistości 🙃 spojlery ... dyfuzory ... wloty powietrza ... felgi ... do wyboru do koloru ... a i odiodowanie można jeszcze zapodać 🙃 będzie szybko i agresywnie ...

Teraz, Test napisał(a):

Tylko że 14-tka to właśnie Ferrari a nie Tico ;) 

no ale mocy nigdy dość 🙃 tu załogant chomiczek dobrze kombinuje ... w sumie źle dobrane etui też psuje walory estetyczne telefonu - a akurat te Xiaomi to trochę szkoda pakować w byle co ... ja jeszcze czekam na swoje - gdzieś tam sobie jedzie w trasie ... wziąłem jeszcze matowe szkło na ekran - w sumie tak bardziej z ciekawości a nie z potrzeby - z przesyłką to kilkanaście złotych - a może fajnie się zgrać z czarnym matowym tyłem - ciekawe jak to w praktyce się sprawdzi ... zamawiałem tą ramkę to i wziąłem szkło od razu ... tam powinne być dwie sztuki to jedno zawsze niech będzie w zapasie ...

7 godzin temu, Master napisał(a):

wziąłem jeszcze matowe szkło na ekran - w sumie tak bardziej z ciekawości a nie z potrzeby

Ja dzisiaj własnie będę miał matowe szkło z allegro, wziąłem podobnie jak Ty - testowo.. zobaczymy bez naklejania, jak będzie to wyglądało, ewentualnie odeśle.

Do mnie z ali lecą 2 takie case: https://www.aliexpress.com/item/1005006152905668.html czarny i niebieskie. Zobaczymy.

W dniu 22.11.2023 o 19:57, Master napisał(a):

wrzucamy co mamy lub chcemy mieć / planujemy dla nowych Mi14 / PRO

- ja kontynuując tradycję z mi 11 mam już zamówioną aluminiową ramkę + osłonę obiektywów - oczywiście z Ali ... sprawdziło mi się to bardzo dobrze, jest świetnie wykonane - duża dbałość o szczegóły - lepszej wentylacji termicznej obudowy chyba nie ma zadne inne etui 🙃 są różne wersje kolorystyczne - moim zdaniem czarno - srebrna jest najbardziej elegancka (dlatego też zamówiłem czarną 14tke - głównie żeby to się ładnie spasowało) ta ramka dookoła to są skręcane ze sobą za pomocy małych śrubek (wkrętak jest w zestawie) dwa elementy - wewnętrzna część ramki to tworzywo - od strony styku z telefonem jest specjalna taśma zapobiegająca rysowaniu się boków telefonu - zewnętrzna to aluminium - przyciski też są metalowe - działają perfekt - praktycznie tak jak oryginalne - miałem dwie inne obudowy do mi 11 - nawet nie ma porównania ... ramka delikatnie wystaje ponad obudowę tylną i ekran tak więc w razie upadku mamy dobre zabezpieczenie z każdej strony - osłona obiektywu jest mocowana do obudowy mocną taśmą - na mojej mi 11 trzyma się to bez żadnego problemu już ze 2 lata ... ramka ma świetnie zrobione wycięcia na wszelkiego rodzaju porty głośniki anteny itp. jest też dostępna dla innych modeli - w różnych kolorach wykończenia typu czarna + czerwony czy + niebieski albo całość srebrna - co ciekawe można też zamawiać różne kombinacje kolorów 🙃 moim zdaniem to najlepsze etui / obudowa jaką można kupić i nie jest przesadnie droga ... na Ali znajdziemy to wpisując w wyszukiwarce swój model telefonu + słowa np. aluminium frame metal case itp. jakby kto miał problem ze znalezieniem to zarzucam linkiem ...

https://a.aliexpress.com/_EHOH8YN

Screenshot_2023-11-20-17-48-59-074_com.alibaba.aliexpresshd-edit.jpg

Jak te etui sa auluminiowe jak z odprowadzaniem ciepla?? Kiedys mialem xiaomi mi 6 i mialem takie metalowe etui w kolorze niebieksim, i pamietam ze tel sie mocno grzal

3 godziny temu, michals19s napisał(a):

Jak te etui sa auluminiowe jak z odprowadzaniem ciepla?? Kiedys mialem xiaomi mi 6 i mialem takie metalowe etui w kolorze niebieksim, i pamietam ze tel sie mocno grzal

no ale to jest tylko aluminiowa + tworzywo ramka dookola ekranu i oslona na obiektywy - tam obudowy jako takiej nie ma w ogole ... czyli odprowadzanie ciepla jest dokladnie takie samo jak w oryginalnym telefonie ktory nie ma w ogole zadnego etui / obudowy -> czyli lepiej byc nie moze :)

W dniu 4.12.2023 o 22:15, Master napisał(a):

jakby ktoś chciał to mam taką ramkę jak pisałem w pierwszym poście do sprzedaży - wersja dla mi 14 - nieużywana + dwa matowe szkła na ekran

Screenshot_2023-12-02-17-13-24-339_com.alibaba.aliexpresshd-edit.jpg

Do mnie też już dochodzi, ale też będę sprzedawał, bo sobie uświadomiłem, że ja używam ładowania indukcyjnego, a przypuszczalnie w tej obudowie nie będzie to możliwe ;)

dodatkowo mam 2 obudowy do 14 silikonowe: czarną i niebieską firmy Nillkin - opakowania nawet nie otwarte.. Przypuszczalnie jedną z nich zachowa, ale nie wiem którą ;) 

42 minuty temu, chomiczek napisał(a):

Do mnie też już dochodzi, ale też będę sprzedawał, bo sobie uświadomiłem, że ja używam ładowania indukcyjnego, a przypuszczalnie w tej obudowie nie będzie to możliwe ;)

dodatkowo mam 2 obudowy do 14 silikonowe: czarną i niebieską firmy Nillkin - opakowania nawet nie otwarte.. Przypuszczalnie jedną z nich zachowa, ale nie wiem którą ;) 

oczywiscie ze bedzie mozliwe :) tak laduje swoja mi 11 przeciez - ta obudowa to tylko ramka zewnętrzna + oslona na obiektywy - cewka jest bezposrednio pod szklem i nic jej nie blokuje ...

41 minut temu, Master napisał(a):

oczywiscie ze bedzie mozliwe :) tak laduje swoja mi 11 przeciez - ta obudowa to tylko ramka zewnętrzna + oslona na obiektywy - cewka jest bezposrednio pod szklem i nic jej nie blokuje ...

i tak i nie, z tego co widziałem to obudowa jest skręcana, a z uwagi na to, że na case z tyłu mam naklejony magnes do uchwytu w samochodzie to w przypadku tej obudowy nie będzie można jej w prosty sposób zdejmować, aby móc położyć ją na ładowarkę.

57 minut temu, chomiczek napisał(a):

i tak i nie, z tego co widziałem to obudowa jest skręcana, a z uwagi na to, że na case z tyłu mam naklejony magnes do uchwytu w samochodzie to w przypadku tej obudowy nie będzie można jej w prosty sposób zdejmować, aby móc położyć ją na ładowarkę.

a no to inna sytuacja - jesli masz takie opcje - ze trzeba miec magnesa z tylu i zdejmowac obudowe do kazdego ladowania ... ja laduje normalnie na podstawkowej ladowarce - stad pisalem ze no problem jesli o to chodzi ...

21 minut temu, kris68 napisał(a):

Master mam prośbę, czy mógłbyś mi znaleźć taką obudowę, ale do zwykłej 13 i podać link. Bo szukam, szukam i nie znajduję, nie wiem, czy nie ma, czy nie potrafię trafić. A tak zrobiłbym sobie prezent na Nowy Rok :).

nie będziesz żałować ... jest rewelacyjna ... ja tylko ta jedna biorę pod uwagę - a wiem co mówię bo ponad dwa lata z niej korzystam w mi 11 ... zaraz podeśle linka

https://a.aliexpress.com/_EIvhg6V

tam są różne wersje kolorystyczne do wyboru - mi najbardziej podoba się czarna ze srebrnymi akcentami - ale wszystko kwestia gustu ...

Edited by Master

28 minut temu, kris68 napisał(a):

Master bardzo Ci dziękuję zaraz kupię, tylko muszę wybrać. Pozdrawiam.

spoko - za dwa tygodnie dostaniesz ... ja swojej już nie mogę się doczekać ... dzisiaj dotarła do Europy - pod koniec tygodnia powinienem mieć - tam dodatkowo sobie przekierowałem jeszcze na dostawę przez DHL pickup point - domyślnie jest poczta polską przez Pocztex - akurat mam obok siebie szafkę pick up to skorzystam ... ja teraz 14 trzymam w stockowym etui i przyznam że z przyjemnością nadal biorę w łapę mi 11 a nie 14 🙃 zupełnie inne wrażenie ... 

51 minut temu, ricki napisał(a):

Z ciekawości jak to przekierowałeś? Też mam obok siebie automat dpd a poczta to dziś wielka niewiadoma kiedy dojdzie 

Tam było na DHL tylko ... A przekierowalem bo takie powiadomienie było z ali że można ... To zmieniłem ... Tam z mapki można wybrać pickup point ... Tak z ciekawości wziąłem i pewnie szybciej będzie jak przez pocztę ...

Czasami samo Ali podsyła powiadomienie że można zrobić przekierowanie. Mi jak oferują przekierowania to tylko do paczkomatu InPost, ale to nie zawsze jest taka oferta, 90% przesyłek jest Pocztex"em (kurier) jeśli wysyłka z Chin. Ciort wie od czego zależy możliwość przekierowania, kwota zakupu (?) umowa danego sprzedawcy z firmą logistyczną (?)
Natomiast przesyłki z polskich/europejskich magazynów idą DHLem, kurier, ale tutaj już sam DHL w mailach daje propozycje że można przekierować na ich pickupy.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

46 minut temu, ricki napisał(a):

No nic u mnie nie było opcji przekierowania i paczka idzie pocztexem. Juz się w pl więc pewnie koło środy dostanę etui.

no tez licze za maks do konca tygodnia bedzie ... moja nie jest chyba jeszcze w PL bo nie wskoczyl tracking DHL ... podejrzewam ze jedzie sobie do Polski wlasnie ... wiec czwartek / piatek pewnie do odbioru ... :)

Ciesz się że udało Ci się zmienić dostawce. Ja miałem dziś w doreczeniu pocztex i nagle wieczorem (będąc cały dzień w domu) zobaczyłem status: doręczenie nieudane. Na infolinię nie, ma, opcji się dodzwonić. Tam jednak macki pisu nadal sięgają. Poczta to straszne dziadostwo.

• Haha 1

21 minut temu, ricki napisał(a):

Ciesz się że udało Ci się zmienić dostawce. Ja miałem dziś w doreczeniu pocztex i nagle wieczorem (będąc cały dzień w domu) zobaczyłem status: doręczenie nieudane. Na infolinię nie, ma, opcji się dodzwonić. Tam jednak macki pisu nadal sięgają. Poczta to straszne dziadostwo.

no u mnie też zaraz powinno być ... a macki dzisiaj przycieli im solidnie 🙃 oby jeszcze rano dobrze poszło ... wiesz ja to zawsze tak robię że jak przychodzi to powiadomienie od kuriera to wysyłam mu smsa że jestem na miejscu i w sumie do tej pory jakoś obyło się bez przygód ... nie wiem czy oni tam robią powtórne doręczenie - zakładam że tak ... w ostateczności odbierzesz osobiście ... 🙃

Czasami tak jest jak kurierzy mają nadmiar przesyłek, teraz duży ruch jest i nie wyrabiają, to nie wina kurierów, za mało kurierów jest. Na drugi dzień przesyłka ponownie ma status że w doręczeniu i przywozi kurier.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka