Jump to content

HyperOS 1.0.23.11.8.DEV

Kacper Skrzypek

Recommended Posts

Witam jak będzie wyglądała aktualizacja z MIUI do Hyper OS. Czy jak mam MIUI 14 Polska/Eu to po prostu dostanę aktualizację OTA/instalacja przez fastboot czy będzie trzeba zainstalować z usuwaniem danych albo w inny sposób ?

2 minuty temu, Tomekcz napisał(a):

Witam jak będzie wyglądała aktualizacja z MIUI do Hyper OS. Czy jak mam MIUI 14 Polska/Eu to po prostu dostanę aktualizację OTA/instalacja przez fastboot czy będzie trzeba zainstalować z usuwaniem danych albo w inny sposób ?

Tak jak zwykle, czyli OTA/Fastboot (bardziej Fastboot lub ręczna instalacja, bo linki do sourceforge są nowe, więc OTA nie będzie ich widzieć).

Edited by Kacper Skrzypek

1 minutę temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Tak jak zwykle, czyli OTA/Fastboot (bardziej Fastboot lub ręczna instalacja, bo linki do sourceforge są nowe, więc OTA nie będzie ich widzieć).

Ok dziękuje. A jeśli wiesz może jaka wersja zostanie wypuszczona pierwsza eu czy global ?

Dzień dobry. Pytanie w celu upewnienia się.

Czy proces instalacji Hyper Os na Poco f5 pro dla nowego telefonu jest standardowy?

1. Odblokowanie botlosdera.

2. Instalacja Hyper Os za pomocą fastboot.

Dzięki za odpowiedź.

Edited by DukeN

Też miałem pisać o dźwięku aparatu, ale skoro ogarniete to dobrze.
Kolejna sprawa, w miui13 była opcja zmiany ikon w powiadomieniach (systemowe/aplikacji), obecnie wszystkie ikony na górnej belce to białe kwadraciki więc nie wiadomo co jest co. tak ma być? 

1 godzinę temu, DukeN napisał(a):

Czy proces instalacji Hyper Os na Poco f5 pro dla nowego telefonu jest standardowy?

Tak.

1 godzinę temu, mateo912 napisał(a):

Kolejna sprawa, w miui13 była opcja zmiany ikon w powiadomieniach (systemowe/aplikacji), obecnie wszystkie ikony na górnej belce to białe kwadraciki więc nie wiadomo co jest co. tak ma być? 

Nie wszystkie funkcje są jeszcze zaimplementowane. Być może uda się ogarnąć za parę tygodni, jak wyjdzie ROM na pozostałe telefony (twórca poprawek nie miał żadnego telefonu z Androidem 14, więc nie miał tego jak sprawdzić).

5 godzin temu, mateo912 napisał(a):

Też miałem pisać o dźwięku aparatu, ale skoro ogarniete to dobrze.

Musisz zmienić styl powiadomień

Ustawienia>powiadomienia i pasek statusu>styl powiadomień i tam android

Edited by TeSh

8 minut temu, TeSh napisał(a):

Musisz zmienić styl powiadomień

Ustawienia>ustawienia i pasek statusu>styl powiadomień i tam android

Ok dzięki wcześniej też to znalazłem ale wydawało mi się, że to zmienia całkiem powiadomienia i zostawiłem klasyczne 😅

2 minuty temu, never winter napisał(a):

No w sumie nie wiadomo co jest co po tych samych ikonkach białych a w OxygenOS są fajnie podpisane i jeszcze jak napisy za długie to od lewej do prawej lecą. 

Screenshot_2023-11-21-16-53-30-85_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Można włączyć podpisy, ale już nie pamiętam gdzie😅

Edit. Znalazłem 

😅

Screenshot_2023-11-21-16-58-27-126_com.android.settings-edit.jpg

Edited by mateo912

5 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Tak.

Nie wszystkie funkcje są jeszcze zaimplementowane. Być może uda się ogarnąć za parę tygodni, jak wyjdzie ROM na pozostałe telefony (twórca poprawek nie miał żadnego telefonu z Androidem 14, więc nie miał tego jak sprawdzić).

Dziękuje i ukłony.

2 godziny temu, mateo912 napisał(a):

Ok dzięki wcześniej też to znalazłem ale wydawało mi się, że to zmienia całkiem powiadomienia i zostawiłem klasyczne 😅

Można włączyć podpisy, ale już nie pamiętam gdzie😅

Edit. Znalazłem 

😅

Screenshot_2023-11-21-16-58-27-126_com.android.settings-edit.jpg

no tyle że ta opcja wyłącza tylko podpisy w ikonach aplikacji ... sam z tego korzystam 🙃 natomiast tych podpisów pod ikonami w panelu nie idzie wyłączyć ... pisałem już o tym dawno temu że brakuje takiej opcji ... tym bardziej że każdy doskonale wie co tam jest do czego 🙃 a tam jedne są statyczne drugie się przesuwają ... dla mnie to trochę mało estetyczne ... wiem ... wiem ... czepiam się 🙃 osobiście po cichu liczyłem że na nowym systemie da się to wyłączyć ... kiedyś jeszcze tak było że te ikonki to różniły się od siebie np. odcieniem ... ale to było tylko na kilku rozwojowych ... potem już to poprawiono ... fajnie mieć takie opcji customizacji ... może kiedyś 🙃

Screenshot_2023-11-21-19-33-36-703_com.miui.home.jpg

W dniu 19.11.2023 o 13:13, Kacper Skrzypek napisał(a):

Możesz, nie musisz. Jeśli pojawi się działające TWRP pod Androida 14 (a chyba już jest) to możesz przez nie.

@Kacper SkrzypekNo właśnie mam pobrane nowe TWRP tylko nie wiem jak je zainstalować? Poprzez stare TWRP czy to się jakoś aktualizuje? Mam pobrane coś takiego 

Screenshot_2023-11-21-23-03-36-285_com.android.fileexplorer-edit.jpg

Wgrałem przez fastboot HyperOS na Xiaomi 13 Pro telefon się uruchamia pokazuje się logo HyperOS i telefon uruchamia się w kółko.

Załączam plik co się dzieje po wykonaniu komendy windows_fastboot_update_rom.bat

System instalowany na wersję xiaomi.eu_multi_NUWA_V14.023.9.18.DEV_V14-13

fastboot.txt

Edited by lukasso

2 godziny temu, Lukasz07 napisał(a):

@Kacper SkrzypekNo właśnie mam pobrane nowe TWRP tylko nie wiem jak je zainstalować? Poprzez stare TWRP czy to się jakoś aktualizuje? Mam pobrane coś takiego 

Screenshot_2023-11-21-23-03-36-285_com.android.fileexplorer-edit.jpg

Wrzuć na telefon, odpal TWRP i daj aktualizuj z obrazu img, wybierz plik i zaznacz opcję "oba sloty".

1 godzinę temu, Netoper napisał(a):

Stare TWRP nie deszyfruje pamięci na nowym andku i dlatego te dziwne nazwy i brak dostępu do folderów.
Trza nowe wrzucić przez fastbot

Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka

Nowe poprostu zainstalować na stare czy jakoś inaczej to aktualizować? Mogę prosić o jakieś instrukcje? Nie chciałbym czegoś popsuć, będę wdzięczny za pomoc 😉

• Like 1

Trza fona podpiąć do kompa odpalić tryb fastbot, i przez polecenie z konsoli w kompie wgrać plik TWRP
Ja to robię przez narzędzie: minimal ADB fastboot i polecenie: fastboot flash recovery TWRP.img
ale się upewnij czy na pewno taka składnia polecenia bo z głowy pisałem a konkrety mam na innym sprzęcie zapisane.
W dziale tutoriale jest też poradnik jak wgrać TWRP.

Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka

• Thanks 1

Witam Zainstalowałem wersję rozwojową na 13ce Ultra i na dzień dobry kilka spostrzeżeń Mianowicie brak możliwości wyłączenia czy wyciszenia  dźwięku migawki w aparacie Dwa, telefony zaktualizowany a wciąż informuje o konieczności aktualizacji Trzy ,ustawienia pulpitu w jasnym trybie są nieczytelne I cztery w panelu sterowania dwie te same ikony WiFi calling na samej górze (po co?)Brak możliwości edycji tych kafelków Na plus że znów mogę używać TouchPal Są już dostępne jakieś motywy by zmienić kolory  w panelu sterowania? Bo nic nie dziabie totalnie 

IMG_20231120_065830.jpg

IMG_20231120_065754.jpg

Screenshot_2023-11-19-20-17-25-525_com.miui.home.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...