Skocz do zawartości

Xiaomi Mi4i | Problemy z systemem, Google Play Services


Moisuree

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Z Xiaomi mam do czynienia po raz pierwszy, także wybaczcie za wszelką niewiedzę typowo programistyczną.

Telefon zamówiłem z aliexpress od podobno zaufanego sprzedawcy - sprawdziłem numer spod zdrapki na oficjalnej stronie Xiaomi i... okazał się oryginalny, także chyba nie w tym problem. (w razie czego mogę podesłać fotki, czy coś)

 

Telefon otrzymałem w środę - włożyłem dwie karty, wszystko działa jak należy. Załączam pakiet internetowy, pobieram dzięki temu ulubione aplikacje - wszystko bez problemu. Ogólnie telefon podobał mi się bardzo!

 

A że należę do osób, które najpierw działają, a potem myślą... stąd też muszą pojawić się problemy.

 

DO RZECZY.

 

Włączając pierwszy raz telefon ukazał mi się język polski. No, częściowo. Kilka rzeczy nie było jeszcze przetłumaczonych. Zainteresowałem się tematem http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/i postanowiłem przytuningować telefon poprzez łatkę od Miui Polska. Robiłem wszystko tak jak jest w instrukcji - brakowało jedynie ROMu dla Mi4i.

Poczytałem gdzieś na forum, że są starsze wersje dla Mi4i od Miui Polska i pobrałem dwa pliki znalezione na serwerach:

miui_MI4i_5.8.13_edb0f3cbc7_5.0
MIUIPolska_ferrari_5.8.6_v6-5.0

Oba zainstalowałem w sposób opisany w instrukcji dla Mi4i (łącznie z tym recovery itd) - oczywiście najpierw sprawdziłem jeden, a potem drugi.

Co się ukazało moim oczom? Język angielski pomimo włączonego w ustawieniach języka polskiego. Zmieniłem szybko na język angielski oraz na polski - bez zmian.

Sam język nie sprawia mi problemu, jednak po pewnym czasie przestał mi działa Sklep Play. Konkretnie to zaczęła pokazywać się informacja "Google Play services has been stopped".

 

W poprzednich androidach wystarczyło wyczyścić aplikację i wszystko wracało do normy - tu jednak jest inaczej. Wyczytałem, chyba błędnie, że należy odinstalować i zainstalować raz jeszcze sklep Play. No spoko, ale musiałem to zrobić manualnie - czyli poprzez wrzucenie pliku APK do pamięci oraz późniejsza instalacja. Zainstalowałem. Klikam w sklep, pokazuje się na pół sekundy biały ekran (jakby się włączał), a następnie znika. Klikam - ta sama sytuacja. Sklep Play nie reagował.

 

Miałem zapisany boot w Flashify (zgodnie z instrukcją), więc natychmiast go użyłem - stary Play Store oraz inne aplikacje zostały przywrócone, jednak informacja Google Play services has been stopped zaczęła wyskakiwać ponownie. No i ten język angielski, z którym da się żyć, ale teraz ciężko mi się przestawić.

 

Pobrałem również z oficjalnej strony Xiaomi  (http://en.miui.com/download-263.html) najnowszy ROM GLOBAL dla mojego modelu telefonu: 

miui_MI4iGlobal_V6.6.10.0.LXIMICF_80f20c0908_5.0

Niestety nie za dużo to pomogło i sklep Play wciąż sprawiał problemy bądź też włączał się biały ekran na pół sekundy, a następnie znikał. Przypomnę, że do niektórych aplikacji potrzebny jest Google Play Services (przykładowo Snapchat) i bez tego ani rusz z odpaleniem aplikacji. No a właśnie to wciąż sprawia problemy, bądź nie ma skąd pobrać (ponieważ Play Store był usunięty, bądź nie działa poprawnie). Więc wariuję.

 

A tak wyglądają dane telefonu na ten moment:

 

slY9wcU.jpg

 

Moje pytanie oraz prośba brzmią:

 

Czy jest możliwość powrotu do fabrycznego systemu? Mam na myśli tego, który miałem w momencie włączenia po raz pierwszy telefonu, czyli częściowy język polski, lecz telefon chodzi perfekcyjnie.

Smartfon jest fantastyczny. Genialnie działał nawet z niecałkowicie przetłumaczonym językiem polskim - wszelkie aplikacje w normie. Tylko no właśnie - zepsułem coś bawiąc się tymi ROMami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś po prostu z poziomu telefonu zrobić powrót do fabrycznych? Opcja a jest o ile się nie mylę w wustawienia->kopia i przywracanie... Zawsze możesz też zrobić wipe z poziomu Recovery... O ile 5.8.13 miało już MiRecovery, nie pamiętam w którym dokładnie patchu była ta zmiana, ale wydaje mi się, że od 5.8.6 jest już normalnie MiRecovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to idzie tak: Settings -> additional settings -> backup & reset -> factory data reset ... ale to nic nie dało.

 

MiRecovery? Kurcze, nic takiego nie mam. Albo jestem po prostu zbyt tępy, co jest bardzo prawdopodobne. :/


Wipe po instalacji 5.8.6 Miui Polska? A możesz trochę jaśniej dla takiego laika jak ja?

 

Powiedzmy, że jestem w momencie kompletowania wszelkich plików z instrukcji co do instalacji MIUI dla Mi4i.

 

I jak ten wipe zrobić?

 

Edit: problem w tym: yPu8UCJ.jpg

Edytowane przez Moisuree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co się stało po wybraniu opcji w ustawieniach? Ogólnie to powinien się Zresetować czyszcząc przy włączaniu dane użytkownika i aplikacji. Jak zrobiłeś sobie konto Xiaomi to dodatkowo musisz mieć włączony internet i wpisać hasło do konta inaczej zakręci kółkiem i nic :/. Ew. do recovery wchodzisz przy wyłączonym Mi4i trzymając kilka sekund Vol+ i Power i tam wybirasz factory reset. Tak ogólnie to masz MiRecovery czy TWRP (recovery)? Choć dla mnie to prawie bez różnicy.

 

Ps

Acid pisał że jest problem z ROMem 5.8.20. Ja zdążyłem zainstalować i teraz nie działają wszelkie alarmy. Ja niestety nie mogę Ci podesłać poprzedniego :/

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem coś na wzór tego: http://www.hardreset.info/devices/xiaomi/xiaomi-mi-4/#hardresetjednak mi nie wyświetla się ekran ze zdjęcia czwartego. U mnie jest taki niebieski ludzik Androida z jakąś przepaską na oku (?), a poniżej wyskakują dane, jakieś cyferki oraz napis "Rooting (superSU)" oraz niżej "Rebooting in 10 seconds".

 

Co do instalowania Miui Polska na Mi4i - no właśnie, ROM jest niedostępny, więc nie mam jak tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to jakoś do 18 mogę ci podesłać bo mam wolny net w domu, a w pracy mam inny teraz sprzęt. Powinienem mieć 5.8.6 jak i 5.8.20. jak wolisz. EW MiFlash jeśli można na Mi4i. To by ci wyrzuciło cały syf co ci ktoś namieszał.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to jakoś do 18 mogę ci podesłać bo mam wolny net w domu, a w pracy mam inny teraz sprzęt. Powinienem mieć 5.8.6 jak i 5.8.20. jak wolisz. EW MiFlash jeśli można na Mi4i. To by ci wyrzuciło cały syf co ci ktoś namieszał.

No jeśli to ma pomóc to bym bardzo prosił.

Kurcze, co to się porobiło to ja nie wiem...

 

Chciałbym wejść do tego ale w moim  telefonie zwyczajnie takie menu się nie otwiera. :/

XRxQiEC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z powodu problemów z autem dopiero teraz dorwałem się do kompa. Zacznę wysyłać i podeśle linka potem.

Ps

Jest nowy ROM V7 :shock:

Jednak nie wrzucę po 3 godzinach i po dwóch zerwaniach połączenia. Polecam wgrać 5.8.20 :/

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, jakoś sobie poradziłem. Przedstawię sytuację i to, co zauważyłem (nawet dla przyszłych pokoleń).

 

Skorzystałem z: http://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/

Zgodnie z instrukcją podłączyłem telefon do PC, wybrałem zakładkę "Flash", po czym miałem do wyboru dwie opcje:

1) STABLE (V6.6.10.0.LXIMICF) - 997M

2) BETA (5.8.22) - 1.2G

 

Zacząłem pobierać więc numer 2. Chwilę to trwało ale zgodnie z przewidywaniami telefon po zainstalowaniu wszelkich obrazów był czyściutki - wręcz czystszy od tego kiedy go dostałem. Dodatkowo przechodząc do Recovery Mode dostawałem to, o co się wcześniej prosiłem, czyli MAIN MENU z WIPE & RESET (hurra)

Problem jedynie tkwił w programie "Google Play services" - to on wywoływał w moim Mi4i jakieś palpitacje oraz lagi i z tego co widzę każdy ma podobny problem po ostatniej aktualizacji tej aplikacji (opinie w sklepie Play).

 

W międzyczasie wyszedł ROM MIUIPolska dla Mi4i, więc czym prędzej przygotowałem sobie potrzebne pliki i rozpocząłem: najpierw instalacja recovery (chiński rom dev, Flashify oraz plik .IMG). Tu się jednak zaczęły problemy, gdyż przechodząc do Recovery Mode znów miałem swój stary obraz niebieskiego ludzika, który rebootował telefon zamiast przechodzić w tryb recovery. No nic, spróbowałem zainstalować MIUIPolska, ale to nic nie dało - języka polskiego jak nie było, tak nie ma... o trybie recovery nie mówiąc.

 

Spróbowałem więc użyć zakładki Flash raz jeszcze - tym razem opcja STABLE. Waży mniej, więc szybciej poszło. Moim oczom ukazał się identyczny obraz w porównaniu z opcją BETA. Nauczony tym, żeby nie instalować Google Play Services, przeszedłem do instalacji pozostałych aplikacji i jak na razie wszystko chodzi perfekcyjnie (jedynie nie mam języka polskiego).

 

Zastanawia mnie jedynie sprawa tego MIUIPolska - instalując chiński rom, następnie Flashify gdzie korzystam z obrazu IMG tracę możliwość przejścia do Recovery Mode i nawet instalując potem MIUIPolska dla Mi4i... polskiego języka nie ma, WIPE'u zrobić też nie mogę.

Ktoś się z czymś takim spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem w kolejności:

- przyszedł z MUI multilang

- root i twrp przez Mi Toolkit V4 (kilka razy musiałem odpalać bo TWRP się nie zainstalowało za pierwszym razem)

- MIUIPolska przez TWRP (Aktualizacje > Uruchom w recovery > wiadomo jak dalej)

- ustawienia fabryczne kilka razy po kilku romach bo byłem zbyt zachwycony zrobieniem na początku, najlepiej zrobić to w recovery 1 raz.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...