Skocz do zawartości

Mi3 vs LENOVO A8 806 LTE vs Redmi 2s pro


spierniczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Aktualnie posiadam Samsunga Ace 2, który doprowadza mnie do szału przez straszne zamulanie.
Jestem zainteresowany kupnem jednego z powyższych telefonów.  Który z nich najlepiej wypada w stosunku cena/jakość ? Zastanawiam się czy modele z 5 calowym ekranem nie będą zbyt duże i który z nich jest najmniej awaryjny, najlepiej wykonany, ma lepsze podzespoły. Dodatkowo mam pytanie do posiadaczy Mi3, ile pamięci rzeczywistej pozostaje do dyspozycji spośród 16GB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MI3 od +/- 2mc i mam nadal wolne 8,4GB, na poczatku bylo ok 12-13GB z tego co pamietam, korzystam z chmury, zdjecia kasuje w miare na biezaco te niepotrzebne, filmow raczej nie nagrywam i do sluchania muzyki nie uzywam czyli nie mam wlasciwie zadnych mp3 z wyjatkiem dzwonka i sygnalu sms. Pamięc pewnie zżera parę gierek, mapy, i internety (fejs, youtube, chrome, mail [gmail, aquamail do sluzbowej skrzynki])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo a8 to dosyć kiepski wybór. Z 5 calowych dobrych jest mi3, zte nubia z7 mini i z9 mini. Z budżetowej tandety, ale wciąż lepszej od tego lenovo to byłoby elephone p6000 pro. A tak po środku to chyba redmi2. Zenfone 5 ma rozmiary blisko 5,5". Nic mi więcej na myśl nie przychodzi w obecnej chwili. Cuda pokroju tego lenovo czy umi zero omijaj. Tego elephona też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi3 masz 11.5 GB wolnego, (albo coś koło tego, może troszkę więcej).

 

Z tej trójki na pewno odpuść sobie Lenovo, mediatek i brak wsparcia robi swoje. Na Twoim miejscu brałbym Mi3 - możesz kupić u Burizy 16 GB za ok. 700 zł. Redmi 2 pro stoi po 580 więc nie ma wielkiej różnicy w cenie, ale w działaniu będzie dosyć duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuraw najprawdopodobniej wykorzystałbym pamięć głównie na internety + muzykę + drobne pliki typu pdfy. Wiadomo zdjęcia jakieś potrzebne można trzymać na telefonie, a resztę zgrać. Na moim aktualnym telefonie zajmuje mi to ok 7-8 GB, jednak zdjęcia z Xiaomi będą pewnie większej pojemność.
Lenovo najmniej brałem pod uwagę i teraz utwierdziliście mnie w przekonaniu żeby dać sobie z nim spokój. Jeśli chodzi o Zenfone 5, miałem okazję wziąć go do ręki, wszystko jest ok ale strasznie dużo zajmują ramki przez co telefon jest większy.
Przez ostatnie miesiące byłem sceptycznie nastawiony do zakupów z Chin, ale czytałem opinie użytkownika Burizy i chyba zaryzykuję z zakupem. Wg mnie jednym minusem Mi3 jest brak slotu na karte pamięci, niewymienalna bateria oraz kanciaste kształty, czytałem że mogą utrudnić wygodną obsługę. Tylko teraz czy dopłacać do 64GB Mi3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem lenovo nie jest procek (uwielbiam mediateki), ale właśnie bardzo krótkie wsparcie. W ten sposób uśmiercili wiele całkiem ciekawych modeli. Różnicę między mi3 i redmi 2 zauważysz tylko przy sporych grach i działaniu aparatu. Jest też różnica w rozmiarze, redmi 2 jest o centymetr krótszy i pół centymetra węższy od mi3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuraw najprawdopodobniej wykorzystałbym pamięć głównie na internety + muzykę + drobne pliki typu pdfy. Wiadomo zdjęcia jakieś potrzebne można trzymać na telefonie, a resztę zgrać. Na moim aktualnym telefonie zajmuje mi to ok 7-8 GB, jednak zdjęcia z Xiaomi będą pewnie większej pojemność.

Lenovo najmniej brałem pod uwagę i teraz utwierdziliście mnie w przekonaniu żeby dać sobie z nim spokój. Jeśli chodzi o Zenfone 5, miałem okazję wziąć go do ręki, wszystko jest ok ale strasznie dużo zajmują ramki przez co telefon jest większy.

Przez ostatnie miesiące byłem sceptycznie nastawiony do zakupów z Chin, ale czytałem opinie użytkownika Burizy i chyba zaryzykuję z zakupem. Wg mnie jednym minusem Mi3 jest brak slotu na karte pamięci, niewymienalna bateria oraz kanciaste kształty, czytałem że mogą utrudnić wygodną obsługę. Tylko teraz czy dopłacać do 64GB Mi3...

Nie wiem jakie duże masz dłonie, ale mnie ani trochę nie przeszkadzają te kanciaste kształty. Łapę mam sporą ;)

 

O baterię wystarczy dbać, a nic kompletnie z nią się nie stanie. Miałem przez 1.5 roku Redmi i bateria trzymała tak samo jak na początku, wystarczy ładować od 15/20% do 100%.

Edytowane przez MasaMasen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnia i to jest wg mnie główny mankament, chociaż jak kto lubi. Dzięki wszystkim za opinie, zastanowię się jeszcze co wybiorę i poinformuję o wrażeniach jeśli tylko przyjdzie telefon. Jeśli wybiorę Redmi 2s pro to mam nadzieję że posłuży mi przynajmniej 2 lata i nie będzie zamulać jak nieszczęsny Ace 2, bo już mnie szlag trafia, a to jest główny powód zmiany telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...