Jump to content

różnice między wersją zwykłą a pro

Master

Recommended Posts

40 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Kupiłem dzisiaj 14-stkę 8/256, czekam na dostawę. Wiele się od Pro nie różni poza wymiarami, szybszym ładowaniem, odrobinę innym designem i zmienną przysłoną, także moim zdaniem aż tak bardzo do Pro się nie opłaca dopłacać. Zobaczymy, jak będzie :)

gratulacje - choć chyba można spokojnie brać wersję 12/256 bo różnica w cenie to raptem 200 złotych ... 🙃 właśnie znalazłem dość ciekawe porównanie gdzie ktoś zadał sobie trud żeby to wyszczególnić ...

https://www.igeekphone.com/xiaomi-14-pro-review-a-compact-flagship-with-everything-you-need/

więc lecimy po kolei - różnice dla pro vs zwykła 14tka ...

Exclusive access to Xiaomi’s self-developed Dragon Crystal glass, which is 10 times more resistant to drops; Exclusive access to the f/1.42-f/4.0 stepless variable aperture and 5cm super macro; Exclusive access to two ThePaper P2 fast charging chips; Exclusive access to AAC Technologies ESA1016 ultra-wideband X-axis transverse linear motor.

The screen of the Xiaomi Mi 14 Pro is presented in the form of a congruent deep and slightly curved screen. It has the visual sense of a straight screen and the feel of a curved screen and is not easy to accidentally touch. Secondly, the 1920Hz high-frequency PWM dimming, When the brightness of the mobile phone is lower than 80nit at night, the eye protection ability is stronger than that of Xiaomi Mi 14.

Although the entire Xiaomi 14 series is equipped with a USB 3.2 transmission interface as standard, the transmission rates are different. The standard version supports high-speed transmission up to 5Gbps, while the 14 Pro has twice the transmission speed of the standard version, with a transmission speed of 10Gbps.

There are also differences in charging. Xiaomi 14 supports up to 90W of Thermal Power charging in seconds, with a built-in Thermal P2 charging chip, while the charging power of Xiaomi 14 Pro has been increased to 120W. Two Thermal P2 charging chips support a single battery cell of over 100 times. Watt fast charging capability.

There are also slight differences in the speakers. Although they are both dual speakers, the Xiaomi Mi 14 Pro is equipped with symmetrical stereo dual speakers, while the Xiaomi Mi 14 uses earpiece-type dual speakers. The sound quality and three-dimensional sense of the sound of the former are better than that of the latter.

podsumowując - autorskie szkło Xiaomi - na ile lepsze od victusa to może pokażą jakieś testy ... zmienne przysłony aparatu - tryb makro - wysoka częstotliwość PWM - gdzieś czytałem że PWM w zwykłej 14 jest raczej przeciętne ... dalej - szybsza transmisja USB, no i coś z głośnikami - lepsze technologicznie ... pomijam już oczywiście szybsze ładowanie po kablu i mocniejsza ładowarka w zestawie wyższe PPI ekranu (no i oczywiście rozdzielczość) mi 14 pro ma też lepszy screen to body ratio - niewiele ale jednak ... też bateria ma większą pojemność - niby niedużo ale też oczywiście plus - do 5000 nie dobili ale mało zabrakło ...

a i nie wspomniałem o tym silniku ESA1016 ... to takie coś jak w załączeniu - czyli zakładam że w mi 14 (nie pro) jest mniej zaawansowany rodzaj tego układu ...

no i podobnież wrażenia z używania hyperos są bardzo dobre ... wygląda i działa świetnie ...

ps. w tym zalinkowanym artykule nie ma chyba nic o tym ale możliwe też że 14 pro wspiera pliki RAW a zwykła 14 nie ... nie pamiętam już gdzie to widziałem ale to też może być spory plus dla niektórych ...

ps2. wersja titanium mi 14 pro prawdopodobnie jest zarezerwowana tylko dla wariantu 16/1TB - i chyba będzie dostępna tylko na ich rynku (więc nie będzie jej w przyszłej dystrybucji globalnej) brałem ja pod uwagę przy zakupie ale raz - nie potrzebuje w sumie ani 16 GB ramu ani tym bardziej pamięci dyskowej na poziomie terabajta ... a dwa trzymając telefon w etui tracimy i tak walory tej wersji obudowy ... tak wizualne jak i dotykowe ... choc wizualne można w jakiś sposób zachować stosując np. akrylowe etui ....

Screenshot_2023-10-30-11-30-34-178_com.android.chrome.jpg

Edited by Master
  • Thanks 1

W dniu 30.10.2023 o 11:15, Kacper Skrzypek napisał(a):

Kupiłem dzisiaj 14-stkę 8/256, czekam na dostawę. Wiele się od Pro nie różni poza wymiarami, szybszym ładowaniem, odrobinę innym designem i zmienną przysłoną, także moim zdaniem aż tak bardzo do Pro się nie opłaca dopłacać. Zobaczymy, jak będzie :)

Jeśli chodzi o wariant globalny, który będzie miał premierę po nowym roku, to wariant chiński ma jakieś różnice istotne, których nie rozwiąże potem instalacja xiaomi.eu?

Rzeczy widoczne na screenach np. Android auto, google pay etc. to kwestie tylko oprogramowania? Brak B20 to jakiś problem w dzisiejszych czasach?

Screenshot_2023-11-02-23-35-37-435_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-11-02-23-35-30-309_com.android.chrome.jpg

mi się wydaje że brak b20 nie będzie specjalnie stanowił większego problemu ... nasycenie nadajnikami jest dobre a i wątpię żeby zostały gdzies takie które pracują tylko w paśmie b20 ... czasami może to być przydatne ale myślę że i bez tego nie powinno być problemów ... Xiaomi eu bazuje przecież na chińskim romie więc na pewno nie będzie gorzej (a wręcz przeciwnie ...) Android auto idzie dodać ale tu bez magiska się nie obejdzie ... 

https://www.gizdev.com/install-android-auto-on-chinese-and-all-android-devices/

Pasmo B20 jest na dużo niżej częstotliwości, więc "dalej" leci zasięg. Przydaje się w odludnych miejscach. Jeśli nie wędkujesz, albo nie chodzisz na grzyby po lasach lub nie mieszkasz gdzieś na odludziu tylko żyjesz w mieście, to większego znaczenia nie ma. Chociaż ja akurat mam w mieście nadajnik B20 obok siebie. Krótko mówiąc takie nadajnik funkcjonują. Więc po coś one są. To nie atrapy.

a sprawdzałeś może tutaj

http://beta.btsearch.pl/

czy ten nadajnik ma tylko B20 czy inne pasma tez? w sumie to ciekawe czy są jakieś tereny gdzie pokrycie jest tylko przez B20 a nie ma żadnego innego pasma ... teoretycznie jak ktoś mieszka na takim rejonie i kupi chińczyka to może mieć sporo biedy ... możliwe też że B20 z racji niższej częstotliwości i większego zasięgu pokrywa np. dziury zasięgu między sąsiadującymi nadajnikami - to oczywiście tez mam na myśli terenu słabo lub w ogóle niezurbanizowane ... czyli telefon tylko chwilowo nam się przełączy na B20 jak będziemy w skrajnych odległościach między nadajnikami ...

Godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Kwestia B20. Google Pay, Android Auto - to kwestia softu.

B20 - na ile się orientuję to kwestia sprzętowa i softwarowo nic tu się nie zrobi ... 

2 godziny temu, Master napisał(a):

a sprawdzałeś może tutaj

czy ten nadajnik ma tylko B20 czy inne pasma tez? w sumie to ciekawe czy są jakieś tereny gdzie pokrycie jest tylko przez B20 a nie ma żadnego innego pasma ... teoretycznie jak ktoś mieszka na takim rejonie i kupi chińczyka to może mieć sporo biedy ... możliwe też że B20 z racji niższej częstotliwości i większego zasięgu pokrywa np. dziury zasięgu między sąsiadującymi nadajnikami - to oczywiście tez mam na myśli terenu słabo lub w ogóle niezurbanizowane ... czyli telefon tylko chwilowo nam się przełączy na B20 jak będziemy w skrajnych odległościach między nadajnikami ...

B20 - na ile się orientuję to kwestia sprzętowa i softwarowo nic tu się nie zrobi ... 

Tak właśnie napisał, jest kropka po B20 ;)

40 minut temu, Olek619 napisał(a):

Tak właśnie napisał, jest kropka po B20 ;)

faktycznie 🙃 nie zauważyłem ... z ręki i z biegu czytałem i pisałem ... w każdym razie myślę że da się żyć bez B20 🙃

Idziesz do plusa gdzie zamiast B20 jest b8, albo do t~mobile,gdzie po wyłączeniu 3G też uruchamiają B8 ( wtedy że stacji nadawane są dwa pasma zasięgowe: B20 i b8) i z głowy :)

Wysłane z mojego CPH2415 przy użyciu Tapatalka

Witam tez sie zastanawiam nad zakupem mi 14, prosze o odp na pytanie? Ile obecnie kosztuje 14? w jakim sklepie mozna kupic na pewniaka? jaka bedzie kwota cla za telefon? i jak wlasnie wersja  tych telefonow , one sa na razie tylko CN? nie ma jeszcze wersji na europe??

4 minuty temu, michals19s napisał(a):

Witam tez sie zastanawiam nad zakupem mi 14, prosze o odp na pytanie? Ile obecnie kosztuje 14? w jakim sklepie mozna kupic na pewniaka? jaka bedzie kwota cla za telefon? i jak wlasnie wersja  tych telefonow , one sa na razie tylko CN? nie ma jeszcze wersji na europe??

zobacz w tradingshenzen - przełącz sobie na górze kwoty z dolarów na nasze plny ... są to tylko wersje CN - innych nie ma i jeszcze jakiś czas nie będzie ... cło i vat zależy od tego czy płaci za Ciebie sklep czy nie - w tradingu masz to już wliczone w cenę - w innych sklepach niekoniecznie ... w giztopie też masz wliczone ... 

42 minuty temu, michals19s napisał(a):

ok czyli wychodzi okolo 3 tys zl, za zwykla 14, hmm Tylko mieszkam poza PL i troche dziura tu jest i sie obawiam ze bez b20 moze byc slabo z netem....

no to też można sprawdzić na jakichś mapach zasięgu jakie tam w okolicy masz nadajniki ... u nas jest to np na stronce

możesz też sprawdzić z jakim pasmem masz teraz połączenie np. apką netmonster ... ogólnie na pewno bezpieczniej i na wszelki wypadek mieć jak najwięcej tych pasm obsługiwanych - to bez dwóch zdań ... może w wersji globalnej dadzą dodatkowo to B20 ... zobaczymy 🙃

Edited by Master

Dodaje screena bo nie czaje wyniku z tego programu;)  na 2 innych sieciach jak łącze telefon pokazuje LTE 800 czyli B20, więc te sieci mogą mieć problem z netem a tak w ogóle obecna wersja systemu jest na cn, czy po wprowadzeniu globalu na Europę będzie można zaktualizować i poprac, czy trzeba bawić się w ręczne zmiany systemu??

Screenshot_2023-11-07-22-27-34-552_cz.mroczis.netmonster.jpg

Edited by michals19s

1 godzinę temu, michals19s napisał(a):

Dodaje screena bo nie czaje wyniku z tego programu;)  na 2 innych sieciach jak łącze telefon pokazuje LTE 800 czyli B20, więc te sieci mogą mieć problem z netem a tak w ogóle obecna wersja systemu jest na cn, czy po wprowadzeniu globalu na Europę będzie można zaktualizować i poprac, czy trzeba bawić się w ręczne zmiany systemu??

Screenshot_2023-11-07-22-27-34-552_cz.mroczis.netmonster.jpg

trzeba będzie ręcznie ... nawet żeby wrzucić globala i tak będziesz musiał odblokować bootloadera ... tam w tej apce jak wejdziesz w logi to będzie widać przez jakie pasma była łączność (załącznik) - jeśli masz tylko B20 to też nie znaczy że nadajnik nie obsługuje innych pasm - po prostu to pasmo może mieć najlepszy sygnał i stąd i modem łączy się z tym w pierwszej kolejności ... a jeśli chodzi o kompatybilność z sieciami / krajami to polecam np. stronkę kimovil - też w załączeniu - może się przydać ... a na tradingshenzen masz jeszcze compatibility assistant - też warto zerknąć ... ogólnie możliwości dużo 🙃

Screenshot_2023-11-07-23-50-48-052_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2023-11-08-00-04-44-951_com.android.chrome.jpg

Edited by Master

na stronie pokazuje ze niby na b28a czyli 700 dziala urzadzenie, tylko pytanie czy poradze sobie z bootloaderem :) osttanio bawilem sie w to w moim mi6 gdzies z 6 lat temu :) Jeszcze pytanie, jezyk w telefonie bedzie tylko angielki lub chinski do wyboru na start??

9 minut temu, michals19s napisał(a):

na stronie pokazuje ze niby na b28a czyli 700 dziala urzadzenie, tylko pytanie czy poradze sobie z bootloaderem :) osttanio bawilem sie w to w moim mi6 gdzies z 6 lat temu :) Jeszcze pytanie, jezyk w telefonie bedzie tylko angielki lub chinski do wyboru na start??

przeczytaj najpierw tutaj ... mozliwe ze nie bedziesz mial nawet jak sie tym pobawic :)

https://miuipolska.pl/odblokowanie-bootloadera-xiaomi-14-zmiany/

tak - w wersji CN masz angielski i ichni do wyboru ...

Cytat

przeczytaj najpierw tutaj ... mozliwe ze nie bedziesz mial nawet jak sie tym pobawic

Ojojoj....pośpieszylem się ...a wersja titan już płynie 😭😭. No nic trzeba zacząć uczyć się chińska języka....😉

Google tłumacz poradzi sobie szkoda tylko że aktywowanie jest na rok i potrzebny dowód chiński.. zakładając to że Chińczyk wyśle odblokowany telefon będzie bardzo szybko trzeba wrzucać Xiaomi eu 😁 i siedzieć na nim.

Jak to okaże się prawda o problemach z odblokowaniem to trzeba będzie uważać na zakup telefonu na necie, bo coś czuję że sporo osób będzie chciało się go pozbyć. Liczyłem na 11.11 na jakąś fajną cenę, ale nic trzeba czekać na europejską edycję tylko ciekawe od jakiej kwoty wie zacznie...?

6 godzin temu, zajec napisał(a):

Google tłumacz poradzi sobie szkoda tylko że aktywowanie jest na rok i potrzebny dowód chiński.. zakładając to że Chińczyk wyśle odblokowany telefon będzie bardzo szybko trzeba wrzucać Xiaomi eu 😁 i siedzieć na nim.

Przecież jak odblokuje bootloader, to zostaje odblokowany na stałe, tam chodzi o prawo do odblokowania, które ma być przyznawane na rok komuś.

1 godzinę temu, michals19s napisał(a):

Jak to okaże się prawda o problemach z odblokowaniem to trzeba będzie uważać na zakup telefonu na necie, bo coś czuję że sporo osób będzie chciało się go pozbyć. Liczyłem na 11.11 na jakąś fajną cenę, ale nic trzeba czekać na europejską edycję tylko ciekawe od jakiej kwoty wie zacznie...?

też liczyłem ... grosz odłożony ... a teraz zaczekam już chyba na globala i będę liczył na to że nic przy nim nie będą kombinować ... czekamy na razie na info od pana Kacpra ... jeśli da się obejść ten cyrk z levelami na ich community i dowodami / kartami i da się tego unlocka ogarnąć (już pomijam płatnie czy własnymi siłami) to biorę chińczyka ...

32 minuty temu, Test napisał(a):

Przecież jak odblokuje bootloader, to zostaje odblokowany na stałe, tam chodzi o prawo do odblokowania, które ma być przyznawane na rok komuś.

no jeszcze by brakowało żeby automatem po roku unlock sam się wyłączał 🙃 chociaż kto wie co jeszcze wymyśla ...

• 1 month later...
  • 4 weeks later...

Szkoda, ze nie będzie globala 14 Pro, a już na pewno w PL dystrybucji.

Szczególnie jeśli zwykła nie wspiera raw i ma jakiś ułomny silniczek wibracyjny (już 13 ma kiepskawy ale przynajmniej wspiera raw)

Edited by anemusek

25 minut temu, anemusek napisał(a):

Szkoda, ze nie będzie globala 14 Pro, a już na pewno w PL dystrybucji.

Szczególnie jeśli zwykła nie wspiera raw i ma jakiś ułomny silniczek wibracyjny (już 13 ma kiepskawy ale przynajmniej wspiera raw)

no możliwe że nie będzie ... za to chyba ultra ma być ... silniczek w pro jest bardzo dobry ...

W PL już certyfikowali 14 u operatorów (VoLTE, ViLTE, VoWiFi, SMSoIP) i robili to tylko z 14 (już jest na listach kompatybilności) więc na naszym rynku Pro nie planują. Kwestia czy w ogóle w EU ale Xiaomi raczej nie dywersyfikowało rynków unijnych.

7 minut temu, TheKaaC napisał(a):

Cześć, 
Dorwałem wersję CN Xiaomi 14, idzie to normalnie odblokować ?

normalnie nie ... tylko alternatywne metody ... można zamówić usługę unlocka albo walczyć samemu np. przez xiaomikey ... (wykupienie klucza i tak będzie konieczne - za to wyjdzie trochę taniej jak przy wykupieniu usługi ...)

48 minut temu, Master napisał(a):

normalnie nie ... tylko alternatywne metody ... można zamówić usługę unlocka albo walczyć samemu np. przez xiaomikey ... (wykupienie klucza i tak będzie konieczne - za to wyjdzie trochę taniej jak przy wykupieniu usługi ...)

Gdzie można wykupić taką usługę ?