Jump to content

Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy

Kacper Skrzypek

Recommended Posts

W dniu 5.02.2024 o 17:06, grzegorz.lki napisał(a):

masz dialer Google tak? To powinieneś mieć jeszcze Google meet (dawniej Google Duo) i to się razem integruje i działa jak na iPhone'ach FaceTime

@FromWP o tym pisałem kilka postów wcześniej. Zobacz że oprócz dialera googla masz jeszcze w aplikacjach google meet (dawniej duo) i wtedy jest opcja wideorozmowy. Wyłącz/odinstaluj tą dodatkową aplikację google i będzie ta opcja w dialerze szara. A @Marekglogow chodziło chyba bardziej o taką funkcjonalność jak oferuje samsung, że bezpośrednio z dialera bez dodatkowych aplikacji.

Poniżej screen z Oneplus gdzie Google Duo wyłączyłem i opcja szaraIMG_20240207_215650.thumb.jpg.e7064fb19a67794ac1f3142893670040.jpg

• Like 1

1 godzinę temu, grzegorz.lki napisał(a):

@FromWPZobacz że oprócz dialera googla masz jeszcze w aplikacjach google meet (dawniej duo) @Marekglogow

Nie mam ani duo ani google meet. W ogóle nie mam z usług google meet-a podpiętego. Połączenie wideo jest w dialerze. Może jutro jak będę miał tel żony obok to zrobię screena.

Możliwe że to jest przez ViLTE które Orange i Play uruchomiły w sierpniu 2023, ale wcześniej z tego co pamiętam też to działało nawet przy połączeniu 3G bez lte. Play wideorozmowy przez sieć 3G (nie voip) uruchomił bodajże już w 2009 roku.

Edited by FromWP
  • Like 1

6 godzin temu, FromWP napisał(a):

Możliwe że to jest przez ViLTE które Orange i Play uruchomiły w sierpniu 2023, ale wcześniej z tego co pamiętam też to działało nawet przy połączeniu 3G bez lte.

Tak zgadzam się z Tobą, że jest część operatorów w Polsce, że tą usługę obsługuje natywnie. W poprzednich postach z T-Mobile zgadywałem, bo nie pamiętałem, który operator to włącza domyślnie. Sprawdziłem kartę służbową (T-Mobile) i prywatną Plus i niestety obie mają tą funkcję wyłączoną

IMG_20240208_054739.jpg

IMG_20240208_054811.jpg

• Like 1

W dniu 7.02.2024 o 19:16, FromWP napisał(a):

Xiaomi też to obsługuje i sieć Play (wideorozmowy przez sieć komórkową). Telefon drugiej strony też to musi obsługiwać i nie wiem czy nie musi być w tej samej sieci. W dialerze pokazuje czy z danym kontaktem można się tak połączyć. Oczywiście odbiorca musi sam zaakceptować i włączyć kamerę. Sprawdzone i działa (Xiaomi 11 lite 5G Ne z RN12Pro5G w Play z dialerami Googla)

IMG_20240207_190537.thumb.jpg.8bf5320efcd15524fc5aca0a05956487.jpg

Dzięki za info

W dniu 7.02.2024 o 21:57, grzegorz.lki napisał(a):

@FromWP o tym pisałem kilka postów wcześniej. Zobacz że oprócz dialera googla masz jeszcze w aplikacjach google meet (dawniej duo) i wtedy jest opcja wideorozmowy. Wyłącz/odinstaluj tą dodatkową aplikację google i będzie ta opcja w dialerze szara. A @Marekglogow chodziło chyba bardziej o taką funkcjonalność jak oferuje samsung, że bezpośrednio z dialera bez dodatkowych aplikacji.

Poniżej screen z Oneplus gdzie Google Duo wyłączyłem i opcja szaraIMG_20240207_215650.thumb.jpg.e7064fb19a67794ac1f3142893670040.jpg

Dokładnie o to mi chodziło. Myślałem że to już standard, a jednak nie. Nie każdy ma aplikacje żeby się z nim połączyć. Dzięki za pomoc.

• 4 weeks later...

Witam.

Od 2 tygodni posiadam Xiaomi 14 (1.0.14.0.0.UNCEUXM). Obecnie mam w 2 gniazdach SIM, karty polską i czeską.

Na rzecz jednej SIM, mogę włączyć eSIM i czeską kartę SIM chciałbym przenieść na eSIM. Chciałem zapytać czy przy wyjeździe poza UE mogę dodać eSIM np z  Egiptu i nie utracić czeskiej eSIM?

Jeżeli tak, to ile profili eSIM mogę załadować do telefonu? 

Zdaję sobie sprawę, że w tym samym czasie mogę używać tylko 2 profili.

Dzięki

Na forum 4pda znalazłem informację (załącznik). To jest dobra informacja. Tracimy jeden slot nanoSIM ( konkretnie 2) na rzecz eSIM na którym można dodać 5 numerów. 

Screenshot_2024-03-11-13-53-03-203_com.android.chrome-edit.jpg

Edited by markusp1

• 3 weeks later...

jakby kogoś interesowało to na 14 pro jest już najnowsza marcowa aktualizacja google Play ...

jest też już kwietniowa ... przy okazji czy ktoś ma problem ze wskazaniami pozostałego czasu pracy na baterii - to samo wskazanie niezależnie od stopnia naładowania / rozładowania ...?

Edited by Master

• 2 months later...

Pytanie może trochę głupie, ale w sumie zgłupiałem.. a mianowicie.. czy X14 posiada funckje eSIM? 
Ogólnie używam 2 kart SIM, patrzę na instrukcję i niby jest opcja włączenia, ale ja wogóle nie widzę u siebie takiej funkcji, wyjąłem 2gą kartę sim, ale nic się nie zmieniło w tym zakresie.

Witam Przymierzam się do przesiadki  z S23Ultra na  Xiaomi 14 i mam kilka pytań .

Znalazłem ogłoszenie Xiaomi 14 z Wersją OS 1.0.20.0.UNCEUXM rzekomo to global nie chinczyk bo jest możliwość e-sim

Czytałem że odblokowanie bootloadera w Xiaomi 14 lub Xiaomi 14 ultra jest płatne , czy to prawda ? Czy można samemu to zrobić tak jak w poradniku . 

Czy wersja 14 ma problem z Android Auto przez kabel ? 

Dziękuje oraz pozdrawiam

14 minut temu, Cinek- napisał(a):

Czytałem że odblokowanie bootloadera w Xiaomi 14 lub Xiaomi 14 ultra jest płatne , czy to prawda ? Czy można samemu to zrobić tak jak w poradniku . 

Jeżeli to wersja Global, to nie ma problemu, wystarczy uzyskać uprawnienia na Xiaomi Community.

• Like 1

Przed zakupem idzie sprawdzić czy to wersja global czy chiny ?

Z informacji mam że ten rzekomy telefon co chcę kupić posiada e-sim czyli global bo chinczyki niby nie mają

model 23127PN0CG Wersja OS 1.0.20.0.UNCEUXM

7 minut temu, Cinek- napisał(a):

Przed zakupem idzie sprawdzić czy to wersja global czy chiny ?

Z informacji mam że ten rzekomy telefon co chcę kupić posiada e-sim czyli global bo chinczyki niby nie mają

model 23127PN0CG Wersja OS 1.0.20.0.UNCEUXM

jak ma esim to na pewno global ... chinskie wersje nie maja tego ... a jesli chodzi o te oznaczenia to ->

The The Xiaomi 14 and Xiaomi 14 Pro are also included in the IMEI database, 23127PN0CC/23127PN0CG for the Chinese and international versions, and 23116PN5BC/23116PN5BG for the Chinese version.

• Like 1

W dniu 13.06.2024 o 14:12, Kacper Skrzypek napisał(a):

A Twój Xiaomi 14 to wersja globalna czy chińska? Jeśli chińska, to nie ma eSIM.

wersja CH, ale nie mam jej w jakim sensie? Myślałem, że to się odbywa softwarowo, a nie hardwarowo. Chyba, że jestem w błędzie?

17 minut temu, chomiczek napisał(a):

wersja CH, ale nie mam jej w jakim sensie? Myślałem, że to się odbywa softwarowo, a nie hardwarowo. Chyba, że jestem w błędzie?

na forum XDA jest trochę o tym ... to sprzętowe ograniczenie ... zmiana softu tego nie obejdzie ...

Screenshot_2024-06-14-15-59-43-801_com.android.chrome-edit.jpg

eSim to jest fizyczne rozwiązanie/funkcjonalność. Jeśli fabrycznie fon nie posiada to nie ma możliwości żeby to "aktywować".

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

Przymierzam się przesiąść z Samsunga i pytanie może śmieszne ale .

Czy-

1. Xiaomi 14 posiada pływające okna ?

2. Można korzystać z 2 aplikacji jednocześnie na podzielonym ekranie ?

3. Sidebar , wysuwany pasek boczny ?

To jest wersja Chiny i  odblokowanie bootloadera tylko płatne czy  można bez problemu odblokować . Telefon posiada tylko język  En i Chiński ale posiada e-sim

MMS_1824.thumb.jpeg.cc9282795a5ea6fef068094c3db79087.jpeg

Edited by Cinek-

To nie moje tylko kuzyna a że ja mam tutaj konto to zapytałem  , pewnie kupił na Olx i mówi że jest e-sim

Edited by Cinek-

Nie do końca w to wierzę, zwłaszcza na chińskim ROMie. Aczkolwiek różne cuda się działy.

Najlepiej ściągnąć Termuxa i sprawdzić, czy to Global, komendą getprop ro.boot.hwc 

(albo z pudełka - jeśli jest cokolwiek chińskiego, to raczej wersja CN, a tam eSIM na pewno nie ma)

• 2 weeks later...

Witam dwa pytania

1. Xiaomi 14 EEA Global telefon z Play 

Zamiast  google wiadomości można  zainstalować od xiaomi wiadomości ? Zainstalowałem HyperOS Messaging ale nie działa wywala z apki . Czy tylko zmiana na xiaomi.eu ?

2 . Czekam to nałożone 72h na odblokowanie bootloader-a  ale żeby  zmienić EEA Global  na Global muszę posiadać  odblokowany bootloader ?

Edited by Cinek-

45 minut temu, Cinek- napisał(a):

Witam dwa pytania

1. Xiaomi 14 EEA Global telefon z Play 

Zamiast  google wiadomości można  zainstalować od xiaomi wiadomości ? Zainstalowałem HyperOS Messaging ale nie działa wywala z apki . Czy tylko zmiana na xiaomi.eu ?

2 . Czekam to nałożone 72h na odblokowanie bootloader-a  ale żeby  zmienić EEA Global  na Global muszę posiadać  odblokowany bootloader ?

Ja wyszedlem z zalozenia ze przemecze sie przez 72h, ale fakt, ciezko jest na Globalu xD

• Thanks 1

Czy po odblokowaniu bootloadera i zainstalowaniu ostatniej wersji przez fastboot czy też przez miflash

Xiaomi 14 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.42.0.UNCCNXM

Aplikacje bankowe typu np: ING czy płatności będą działały czy muszę coś jeszcze robić ?

I jak by była konieczność wrzucenia Global i zablokowaniu bootloadera to kolejne odblokowanie jest możliwe i znów się czeka 72h ?

Pytam bo jak wspomniałem przesiadam się Szajsunga i tak sobie układam w głowie wszystko co i jak .

Dziękuje

Edited by Cinek-

Godzinę temu, Cinek- napisał(a):

Czy po odblokowaniu bootloadera i zainstalowaniu ostatniej wersji przez fastboot czy też przez miflash

Xiaomi 14 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.42.0.UNCCNXM

Aplikacje bankowe typu np: ING czy płatności będą działały czy muszę coś jeszcze robić ?

I jak by była konieczność wrzucenia Global i zablokowaniu bootloadera to kolejne odblokowanie jest możliwe i znów się czeka 72h ?

Pytam bo jak wspomniałem przesiadam się Szajsunga i tak sobie układam w głowie wszystko co i jak .

Dziękuje

z tym odblokowaniem to nie jestem pewny ale zakładam że tak jak piszesz ... płatności powinny działać - o ile apka bankowa nie wymaga tzw. strong integrity ... u mnie na Xiaomi eu iPKO działa bez problemu i przelewy i zbliżeniowo a i płatności Googla tez - oczywiście z wrzuconym najnowszym fixem z 22 maja - ogólnie żadnych problemów ...

Co do odblokowania BL, jak do tej pory to jest tak, że zgoda na odblokowanie danego telefonu zarejestrowanego do konta Xiaomi, z którego szło odblokowanie, jest dożywotnia. Nie trzeba już czekać, można i kilka razy dziennie otwierać/zamykać BL.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

no to dobrze wiedziec ze tylko raz trzeba przejsc ten pierwszy etap ... 🙃 w ogole i tak dobrze ze dla 14tek globali zrobili normalnie ta mozliwosc ... pamietam jak pojawialy sie spekulacje czy beda tez tak mieszac z tym unlockiem jak zrobili to na chinczykach ... ale jednak ktos tam uznal chyba ze nie ma sensu - i chwala mu za to ... 

No a widzisz Master ostatni ROM do mojego fona,  Redmi Note 13 PRO 5G miło mnie zaskoczył, bez jakiejkolwiek ingerencji mimo odblokowanego bootloadera wszystkie aplikacje wrażliwe działają bez zająknięcia. HyperOS śmiga mi jak rakieta, a dzięki Twojej pomocy dostał teraz normalnie skrzydła. Oby tak dalej. Dobrą drogę obrała ta firma ...... 😁😁. Dodam jeszcze, że jak podejrzewam miałem co najmniej 50 % telefonów Xiaomi, i oprócz modelu RN 13 PRO 5G tylko Xiaomi 13 był porównywalny. No teraz jest Xiaomi 14, niedługo 15, ale to już kwota kilku tysięcy złotych. Zależy czy to komuś potrzebne.

Edited by kris68
  • Haha 1

Poradźcie.

Mam Xiaomi 14, wersja z Euro RTV. 

Chciałem złożyć prośbę o odblokowanie BL, ale wywala mi komunikat o błędzie konta i datę próby odblokowania za tydzień. 

To normalne? Wszyscy tak mieliście? 

Czy jednak mam problem z kontem? Bo nie mogę zsynchronizować SMS z chmury, choć wiem, że tam są.

Co poradźcie? Konto mam od 11 lat. Nigdy nie miałem problemów

3 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Jeśli masz konto ustawione na region Chiny, to nie pójdzie.

Jeśli mówisz o synchronizacji SMS, to mam Polskę.

Jeśli mówisz o odblokowaniu BL, to mam global.

Witam .

Ustawiłem ochronę baterii na zoptymalizowaną i ustawiłem na Zatrzymanie ładowania na 80% ale bateria ładuje się do 100% . Czy może ktoś podpowiedzieć co i źle zrobiłem ? Dziękuję pozdrawiam

Screenshot_2024-06-30-13-01-20-292_com.miui.securitycenter.jpg