Jump to content

Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy

Kacper Skrzypek

Recommended Posts

Ale ja nie potrzebuję odblokowywać po co mi to, chcę żeby działały płatności i nagrywanie rozmów. Bawiłem się w custom rom. Bo korzystałem z miui polska, Ale odkąd Google szaleje i cały czas wymyśla nowe zabezpieczenia i nie można korzystać z płatności zbliżeniowych, tylko cały czas loteria kiedy przestanie działać to nie chcę już odblokowywać bl

Edited by agrest04

Jak kupisz wersję chińską no to albo zostawiasz rom CN i blokujesz BL,
Albo wgrywasz któregoś globala i kombinujesz z magiskiem żeby działały płatności, albo wrzucasz XiaomiEu, w obydwu tych przypadkach nie możesz zablokować BL bo uceglisz telefon.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

30 minut temu, agrest04 napisał(a):

A czy na chińską wersję mogę bez problemu wgrać na przykład indonezyjską

Jak odblokujesz bl to możesz. W sumie na każdą. Niestety po wgraniu do chińskiego telefonu np. indonezyjskiej nie możesz zablokować bl.

No bo natoper napisał że albo zostawiam wersję chińską i blokuje bl albo cos tam... A czy na chińską wersję mogę bez problemu wgrać na przykład indonezyjską?

Nie dokładnie napisałem, jak zakupisz nowego fona CN to masz w nim rom CN z zablokowanym bootloaderem. Żeby zmienić typ/wersję romu musisz najpierw odblokować BL i wtedy wgrywasz sobie np Indonezja Global (czy inny global), z tym że właśnie BL wtedy musisz zostawić odblokowany bo uceglisz telefon, żeby ma nich (globalach) działały płatności musisz wtedy kombinować magiskiem i odpowiednimi jego modułami.
Wgrywając rom XiaomiEu też musisz mieć i pozostawić otwarty BL, ale tutaj nie musisz już kombinować magiskiem tylko wystarczy fix w postaci APK który jest zamieszczany na forum jak google coś koło pióra odwali.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

Godzinę temu, TheKaaC napisał(a):

Ktoś zna jeszcze jakiś sposób na odblokowanie BL poza drogą oficjalną?

nie ma drogi oficjalnej ... chyba że jesteś chińczykiem z wysokim levelem na ich community ... dla zwykłych śmiertelników są tylko nieoficjalne metody ... o których już wiesz ... nic tu więcej się nie poradzi ... ot takich czasów dozylim 🙃 ciekawe kiedy Xiaomi w ogóle zablokuje jeszcze to co mamy ... oczywiście trzymamy kciuki za ich porażkę 🙃

Płatności zbliżeniowe, jeśli chodzi o google to jakieś tam problemy są, ale są przecież aplikacje bankowe, które pozwalają płacić bez problemu NFC w tych telefonach z odblokowanymi bl. Więc nie widzę jakoś większego problemu. Chyba, że ktoś ma parcie na google itd ;)

Mam pytanko, jak podmienić tego tzw bios ;) mam chińskie krzaki, a wiem że gdzieś była instrukcja jak to obejść. Kiedyś to robiłem, ale to były czasy chyba S3. ;)

nie płaciłem dawno zbliżeniowo przez Googla - sprawdzę przy okazji ... ale z tego co widzę to nie powinno być problemu ... w ustawieniach wszystko jest jak trzeba ...

bios?

9 godzin temu, Master napisał(a):

nie płaciłem dawno zbliżeniowo przez Googla - sprawdzę przy okazji ... ale z tego co widzę to nie powinno być problemu ... w ustawieniach wszystko jest jak trzeba ...

bios?

Chodziło mi o twrp czy jak to się tam zwało. ;)

W dniu 30.01.2024 o 20:32, Marekglogow napisał(a):

Chodziło mi o twrp czy jak to się tam zwało. ;)

a no to inna sprawa 🙃 bios to może trochę na wyrost ... to takie customowe recovery z większą funkcjonalnością ... ale że to siedzi w pamięci na stałe to trochę taki bios 🙃 te krzaki jak ominąć to gdzieś jest filmik na jutubie ... też tutaj na forum było gdzieś o tym w tzw FAQ w tutorial ach - na pewno to znajdziesz bezproblemowo ... tu masz jakby co pierwsze z brzegu z jutuba ...

do 14 nie ma jeszcze dobrego twrp - tzn. z deszyfrowaniem - więc np. systemu tym nie zaktualizujesz ... ale inne funkcje działają ... czekamy na takie w pełni funkcjonalne ... w końcu będzie (chyba) 🙃

Edited by Master
  • Thanks 1

3 minuty temu, never winter napisał(a):

Od dzisiaj dołączam do waszego grona bo przyszła teraz x14 ale mega dziwne że dostałem 12/256 a kupiłem 8/256 teraz czas na męki przy odblokowaniu jej :)

no ... daj znać jak teraz sytuacja wygląda ... bo ostatnio co z gościem pisałem to typ od unlocka mu napisał żeby w ogóle nie kupował tej usługi ... czyli chyba są duże opóźnienia / kolejki / problemy z serwerem z kluczami ...

2 minuty temu, brawo napisał(a):

Chyba jej nie przwłaszczysz? Jakby ci przysłali 8/128 to pewnie byś to reklamował.

Nie rozumiem czemu mam reklamować niby. Dali większą bo kupiłem z softem eu ale że nie mogą wgrać to rekompensata okolo 200 zł plus 12gb ramu wersja.

21 minut temu, never winter napisał(a):

Nie rozumiem czemu mam reklamować niby. Dali większą bo kupiłem z softem eu ale że nie mogą wgrać to rekompensata okolo 200 zł plus 12gb ramu wersja.

no właśnie ... oni też mają problemy z unlockiem - stąd wysłali Ci wersję bez tego ... to by wskazywało na problemy z tymi serwerami / serwerem z kluczami ... czyli chyba to poważniejszy problem ... ciekawe kiedy i czy w ogóle dasz radę to zrobić ... w ostateczności trzeba się będzie polubić z softem CN 🙃 tam jak wrzucisz ten pakiet językowy dla sklepa Play to w sumie fajna sprawa ... ciekawe jak będzie wyglądać sprawa płatności i zabezpieczeń ... no dawaj znać jakby co 🙃

całkiem świeży artykuł ... jeszcze go nie widziałem ... czyżby zadziała to też dla 14tek? jeśli tak tzn. że Xiaomi trochę odpuściło z tym tematem 🙃

5 minut temu, Master napisał(a):

całkiem świeży artykuł ... jeszcze go nie widziałem ... czyżby zadziała to też dla 14tek? jeśli tak tzn. że Xiaomi trochę odpuściło z tym tematem 🙃

Wygląda na to, że działa. Parę osób było w stanie dodać konto nawet na chińskim ROMie 

2 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Wygląda na to, że działa. Parę osób było w stanie dodać konto nawet na chińskim ROMie 

no proszę ... to załogant @never winter może spróbować się przebić przez ta procedurę ... zamiast kombinować jak my kiedyś 🙃 ciekawe czy się uda ... zaczekamy na info ...

Edited by Master

18 godzin temu, Master napisał(a):

no proszę ... to załogant @never winter może spróbować się przebić przez ta procedurę ... zamiast kombinować jak my kiedyś 🙃 ciekawe czy się uda ... zaczekamy na info ...

Ponieważ byłoby zbyt pięknie, Xiaomi zablokowało tę opcję, a przynajmniej tak wynika z komunikatu.

W sumie logiczne, bo otworzyliby furtkę dla Chińczyków...

Screenshot_2024-02-01-15-27-10-197_com.mi.global.bbs-edit.jpg

4 godziny temu, never winter napisał(a):

No panie Master i się nie udało nie zdążyłem , trzeba było kluczem niestety ale poszło jakoś .

Najnowszy stable do X14 to ten 1.0.31.0 tak? I tam wszystko śmiga dobrze i root też jest możliwy tego ?

stable to nie wiem jak ... ja zawsze na dev beta ... 🙃 ostatnio znajomy wrzucał stabla dla 13tki to nie był zadowolony ... a czy ktoś korzysta na 14 to nie wiem ... może tu napisze przy okazji ... root to myślę i na stable i na dev beta pójdzie ...

obydwu tych przypadkach nie możesz zablokować BL bo uceglisz telefon.

dlaczego uwali się telefon? Z tego co pamiętam to kiedyś mi10t pro chiński zablokowałem przez przypadek i nic się nie stało.  

@master - ja cały czas aktualizuje przez twrp z pena 😉

a tak przy okazji twrp - to jest nowa wersja dla 14tek ... wrzucilem u siebie ale swipe to unlock dalej nie lapie ... czyli nadal bez deszyfrowania ... no nic - czekamy dalej ...

W dniu 5.02.2024 o 17:06, grzegorz.lki napisał(a):

@Marekglogow jak masz ROM EU to masz dialer Google tak? To powinieneś mieć jeszcze Google meet (dawniej Google Duo) i to się razem integruje i działa jak na iPhone'ach FaceTime

Screenshot_2024-02-05-17-00-56-342_com.android.vending.thumb.jpg.dd285332b6443fd7b6218add8ebc55c6.jpg

Bardziej chodziło mi o zwykła opcje dzwonienia z książki telefonicznej, jako opcja w dialerze. Dzięki za pomoc.

8 godzin temu, Marekglogow napisał(a):

Bardziej chodziło mi o zwykła opcje dzwonienia z książki telefonicznej, jako opcja w dialerze. Dzięki za pomoc.

W Polsce to tylko Samsung i druga osoba też musi mieć Samsuga i jak dobrze pamiętam to chyba jeszcze T-Mobile tylko  to obsługuje 

• Like 1