Jump to content

Konwersja Mi Band 8 CN do wersji Global v2 ANDROID (17.10.2023)

Bander

Recommended Posts

Jak wiadomo, niektórym osobą konwersja poprzez zwykłą aplikacje przestała działać zgodnie z poradnikiem użytkownika @krzytofmazur, także postanowiłem uaktualnić procedurę jako nowy wątek na forum. Komplikacja wynika z winy kopiujących poradnik bez podawania autora, którym jest m0tral z Reddit, za co serdecznie dziękujemy. Zanim przystąpisz do procesowania, przeczytaj dokładnie poradnik od góry do dołu ze zrozumieniem. ENG bottom.

Przed przystąpieniem do aktualizacji, upewnij się czy Twoje urządzenie jest naładowane minimum w 50%, ponieważ proces zajmuje +/- 30 minut (pobranie, przesył, aktywacja pakietu).

1. Jeśli posiadasz już skonfigurowany smartband, przejdź do sekcji Ustawienia -> O opasce (ikona ustawienia, przewiń na sam dół i wejdź) i spisz adres MAC urządzenia składający się z ciągu XX:XX:XX:XX:XX:XX. 
  2. Otwórz aplikację MiFitness, wybierz rozłącz urządzenie, wyloguj się, usuń aplikacje.
  3. Dołącz do grupy poprzez link: https://t.me/mi_watch_news . Pobierz nową aplikację z grupy telegram https://t.me/mi_watch_news/153 i zainstaluj (druga appka), bądź https://t.me/mi_watch_botIMG_6591.thumb.jpeg.d5b765d38f3a8df1f601844ce44d9ea3.jpeg .
  4. Przejdź do aplikacji, wybierz region CN-Chiny, zaloguj się, dodaj urządzenie, przejdź do sekcji Urządzenia ->Aktualizacje oprogramowania -> wybierz aktualizuj (w tym momencie wysyłasz adres MAC do serwera w celu autoryzacji i musisz wykonać dalsze kroki z pkt.5)
  5. Otwórz/pobierz aplikację Telegram, dołącz do kanału mi_watch_int/84130 (konto multiwątek z kilkoma poddziałami), przejdź do tematu Mi Band 8 Update Request (bot) i wyślij swój adres MAC. Po wysłaniu, masz 6 godzin na aktualizacje. Aby móc pisać, należy dołączyć do grupy, wybrać #faq i kliknąć przycisk poniżej "Press here to enter". Komunikat pojawia się zaraz po dołączeniu.
  6. Jeśli otrzymałeś komunikat got it na TG, przejdź do aplikacji MiFitness i rozpocznij proces aktualizacji urządzenia.
  7. Usuń modyfikowaną aplikację MiFitness, przejdź do sklepu Google i pobierz oryginalną. Wybierz region POLSKA, zaloguj się na swoje konto i sparuj urządzenie. Ciesz się wersją GLOBAL.

Komunikaty z bota TG:

• Your Mi band 8: D0:62:2C:DA:C5:EF is not registered, make sure you use MiFitness mod v1.31u and clicked an update menu - wróć do pkt. 4 i wciśnij aktualizuj
  • Got it, XX:XX:XX:XX:XX:XX activated. - urządzenie aktywowane, możesz pobrać aktualizację

Problem z pobieraniem:

• Użyj VPN

Limity:

• Jeden użytkowni = dwa urządzenia (jeśli ktoś ma problem z dostaniem się, poproś inną osobę o aktywacje MAC).

iOS

• Nie ma możliwości zrobienia tego na iOS. Sam robiłem to poprzez tablet. Na Z5Compact nie instaluje się appka zmodyfikowana (android 7.1.1).

Bezpieczeństwo

• Podobno zmieniono tylko serwery, nikt nie pisze o żadnych wyciekach i sam autor myślę, że nie ma złych zamiarów. Jedyne co możemy zrobić na wszelki wypadek, to założyć nowy adres E-MAIL np. używając TEMPMAIL (wpisz w google, jest to skrzynka tymczasowa), założyć nowe konto w aplikacji i zapomnieć po całym procesie. 

Usterki

• Mogą wystąpić problemy ze zbieraniem danych snu. Zgłaszał to użytkownik w wątku z wersji v1, niestety nie sprawdziłem tego, bo posiadam również wersje GLOBAL ze sklepu. Proszę to potwierdzić.

Różnice (ciekawostka)

• Wersja sklepowa GLOBAL ma lepszy wyświetlacz. Może akurat moja partia CN taka jest, ale ekran wypada bardziej wyrazisty i nasycony.
  • CN po aktualizacji do GLOBAL w porównaniu do sklepowego GLOBAL zwraca... dokładniejsze pomiary tętna i saturacji.

Pytania 

Czy urządzenie będzie aktualizowało się po obejściu CN to GLOBAL?

• Tak, normalnie poprzez oryginalną aplikację MIFitness.

Czy proces aktualizacji może uszkodzić urządzenie?

• Jeśli postępujemy zgodnie z instrukcją i zaleceniami - NIE. Najważniejsza kwestia to naładowany band, aby go nie uceglić. 

czy aktualizując 8NFC poprzez powyższy proces, będzie działać w GLOBAL?

Niestety NIE. NFC nie działa.

Źródło:

https://t.me/mi_watch_int/84130
https://www.reddit.com/r/miband/comments/174gz5j/mi_band_8_cn_2_gl_conversion/

Update 20.10.2023

v1.31u -> v1.32u

Stary wątek V1:

ENG:

1. Install MiFitness мод v1.32u, login in, choose China region, connect mb8.

2. Charge mb8 up to 50% or put on charger during process.

3. Open up update menu,

You should see that your mb8 successfully registered.

4. Open up a telegram, search for Xiaomi chat @mi_watch_int.

5. This is multitopic chat,

You need to enter into "Mi Band 8 Update Request" topic and enter your band mac address in any delimiters or without.

6. Bot should tell you that upload is activated and then go back into MiFitness mod and start an update.

If bot tells you you mb8 is not registered go to step 3 and repeat.

Update takes about 30mins push into watch, and about 5mins for installation.

7. After update make reset, 

change app region to global you want and connect the watch.

Available firmware should be as on screenshot below

Edited by Bander

10 godzin temu, m c napisał(a):

Wersja aplikacji - pobrana z linku
image.png.47af7ada96f76e3e46cda0d523e80c34.png

.na telegramie dostaje odpowiedź:

image.thumb.png.84e7b3685eb42427ba6956ad2f93f0a2.png

Wszystko robię zgodnie z instrukcją, co jest nie tak?

Wchodziłeś w zakładkę aktualizacja i wybrałeś aktualizuj? Może być to też błąd serwera i trzeba poczekać na reset. Z tego co widzę, pojawiła się kolejna wersja v1.32u. Dzisiaj zrobię aktualizacje.

Edited by Bander

Jest jeszcze nowsza wersja, ale nie wiem jak ją znaleźć, poza tym nie chcą mnie dodać do forum. Pozdrawiam 

Your Mi band 8: D0:62:2C:CA:01:9E is not registered, make sure you use MiFitness mod v1.35u and clicked an update menu 

5 minut temu, ivaldir napisał(a):

Jest jeszcze nowsza wersja, ale nie wiem jak ją znaleźć, poza tym nie chcą mnie dodać do forum. Pozdrawiam 

Your Mi band 8: D0:62:2C:CA:01:9E is not registered, make sure you use MiFitness mod v1.35u and clicked an update menu 

Tak, przed chwilą dodana.

https://t.me/mi_watch_int/79403/115864

Musisz wybrać/wpisać #faq, bądź opuść grupę, wejdź jeszcze raz i od razu pojawi się ta informacja. 

• Like 1

3 godziny temu, Bander napisał(a):

Wchodziłeś w zakładkę aktualizacja i wybrałeś aktualizuj? Może być to też błąd serwera i trzeba poczekać na reset. Z tego co widzę, pojawiła się kolejna wersja v1.32u. Dzisiaj zrobię aktualizacje.

Z nową wersją 1.32 działa

czy dotychczasowe dane wersja Chińska pobiorą się?

Edited by m c

8 godzin temu, m c napisał(a):

Z nową wersją 1.32 działa

czy dotychczasowe dane wersja Chińska pobiorą się?

Jeśli posiadasz pobraną apkę 1.32u, zrób proszę reupload i wrzuć link. Z góry dzięki. Tam porobił się bałagan…

proszę również sprawdzić ten link (autor napisał, że dziala podobno i to jest chyba v132u):

https://www.conversmod.ru/micolor/files/MiFitness_3.20.2i_m0tral_v131u.apk

Edited by Bander
  • Like 1

Mam problem przy punkcie 5, tzn. dołączyłem do tego czatu na telegramie, ale pisać nie mogę, mam tylko komunikat, że administratorzy tej grupy ograniczyli mi możliwość wysyłania wiadomości. Jest tam jakaś blokada lokalizacyjna, czy coś w tym stylu?

6 godzin temu, dandon21 napisał(a):

Mam problem przy punkcie 5, tzn. dołączyłem do tego czatu na telegramie, ale pisać nie mogę, mam tylko komunikat, że administratorzy tej grupy ograniczyli mi możliwość wysyłania wiadomości. Jest tam jakaś blokada lokalizacyjna, czy coś w tym stylu?

Też tak miałem, trzeba się uzbroić w cierpliwość, za którymś razem będziesz dodany i będziesz mógł wpisać MAC 

7 godzin temu, dandon21 napisał(a):

Po dołączeniu jest napisane:

Hello xxxxx!  All instructions and news are published in @mi_watch_news. Write to chat #faq to get help
TO BE ABLE TO WRITE, YOU NEED TO CLICK ON THE BUTTON UNDER THIS MESSAGE!

Musisz zatwierdzić. 

20 minut temu, Paweł Matyszczyk napisał(a):

Udało się ale inaczej. Z linku nie działa nie wiedzieć dlaczego ALE jak się wejdzie w dział Mi band 8 Update Request i zagada do tego bota na Priv on daje link do tej samej apki i można ściągnąć jak by po komendzie dawał dostęp.

Screenshot_2023-10-23-21-39-13-44_948cd9899890cbd5c2798760b2b95377.jpg

Super, kolejne rozwiązanie - dzięki za info.

Edytowałem, może w pierwszej kolejności trzeba dołączyć, a później przejść. U mnie tak działa.

https://t.me/mi_watch_bot i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Edited by Bander
  • Thanks 1

13 godzin temu, Krzysztof Sielicki napisał(a):

Chyba was pogięło, żeby ruskim hakerom na telegramie swoje adresy MAC wysyłać...

Podaj różnice pomiędzy RU, a ChRL… gdybyś wiedział ile oni posiadają danych, a ile nieświadomie dziennie ich udostępniasz. Zbędna dyskusja, tym bardziej, że nie ma innej możliwości. Nie chcesz - nie rób. Nie każdy dev to haker. Jakoś wcześniej nikt myślał o tym, gdy była możliwość aktualizacji przez zmodyfikowaną aplikację. Działało to na tej samej zasadzie - Połączenie - wysłanie MAC - odbiór. 

• Thanks 1

W dniu 22.10.2023 o 20:56, Bander napisał(a):

Po dołączeniu jest napisane:

Hello xxxxx!  All instructions and news are published in @mi_watch_news. Write to chat #faq to get help
TO BE ABLE TO WRITE, YOU NEED TO CLICK ON THE BUTTON UNDER THIS MESSAGE!

Musisz zatwierdzić. 

Męczyłem się z tym z godzinę albo i więcej... Jako, że nigdy wcześniej nie używałem TG, może to się przyda dla potomnych, bo nigdzie (tutaj, czy na reddit) nie było to tak łopatologicznie wyjaśnione:

Po wejściu na grupę @mi_watch_int nie wchodzimy od razu do "Mi Band 8 Update Request", bo jak tam dołączymy, będziemy zablokowani. 

Swoje pierwsze kroki kierujemy bodajże w wątek "#Discussion, coś tam cyrylicą". Tam na samym dole będzie napis "Press HERE to enter/coś cyrylicą"

To dopiero odblokowuje możliwość pisania w "Mi Band 8 Update Request".

P.S. Działa tylko nowy sposób update przez Telegram (jak i pobieranie apk)

Edited by ziachu

Mam pytanie, czy u was też opaska na tej aplikacji się stale łączy i rozłącza? U mnie opaska łączy się na ułamek sekundy i zaraz się rozłącza i tak w kółko. Na oryginalnej apce tak nie było, wiecie może jak sobie z tym poradzić?

W dniu 29.10.2023 o 10:24, Lesny12 napisał(a):

Mam pytanie, czy u was też opaska na tej aplikacji się stale łączy i rozłącza? U mnie opaska łączy się na ułamek sekundy i zaraz się rozłącza i tak w kółko. Na oryginalnej apce tak nie było, wiecie może jak sobie z tym poradzić?

A używasz oryginalnej aplikacji czy zmodyfikowanej? Po aktualizacji należy przejść na oryginalną. 

Cześć. 

Mam problem z aktualizacją do wersji GLOBAL. 
Przeszedłem cały proces z pobraniem aplikacji i aktywacją w telegramie ruszyła aktualizacja ale niestety się nie dokończyła po zabrakło baterii. 
Opaska odpaliła się na nowo z oprogramowaniem CN. 

Teraz jak wszystko robię tak jak poprzednio tylko z pełną baterią, po kliknięciu Aktualizacje w zmodyfikowanej aplikacji dostaje komunikat 

"Nie udało się uzyskać wersji oprogramowania" i nie mogę przejść dalej. 

Pomożecie ?

Cytat

"Nie udało się uzyskać wersji oprogramowania" i nie mogę przejść dalej. 

Zmień telefon, męczyłem się z godzinę bo też nie chciało mi pobrać nowego oprogramowania.   usuwałem isntalowałem resetowałem ble ble

wziołem drugi telefon i od razu ruszyła aktualizacja i jest  pl :D

• 2 weeks later...
W dniu 12.11.2023 o 12:02, mruczek66 napisał(a):

według opaski sypiam dwie noce w tygodniu. powiadomienia z aplikacji raz są, a raz nie. 

Akurat posiadam wersję sklepową GLOBAL i mogę potwierdzić, że powiadomienia raz są, a raz nie. Rano z automatu włączam wszystko z trybu sen, a później rozłącza się opaska, mimo bliskiego kontaktu z urządzeniem. Statystyki snu też dziurawe, nie śpię po parę dni. Na tą chwilę brak upgrade w oryginalnej Global. 

• 1 month later...