Jump to content

Redmi Note 12 Turbo/POCO F5 - MIUI 14 Polska/Xiaomi.eu stabilne - V14.0.25.0.TMRCNXM - Android 13

Recommended Posts

Wrzuciłem najnowszą wersję z MD5 e34e9ff8b7, ale niestety palec w millnnium nie odpowiada ich standardom, a Play Integrity API Check mam tylko Meets_Basic na zielono. Odziwo u żony taki sam telefon, też ten sam soft i Millennium przepuszcza jej palca. O co chodzi?

P.S.

Bylismy na wyjezdzie  i soft V14.0.19.0 tak sie wysypał, że przestał działać aparat, latarka, czesc kontaktów nie dało się wyswietlić, częśc opcji przestało działać. Ale był kabaret. Pierwszy raz takie coś miałem. Dziś wrzuciłem jej najnowszy i wszystko wrócilo do normy. Na tym samym występował dalej ten sam błąd.

W dniu 2.12.2023 o 18:26, lee napisał(a):

Jakiś mały fix wskoczył w OTA z 05.12.2023. 12 kilo tylko w formie apk do instalacji

• Like 1

W dniu 6.12.2023 o 13:10, QbaPL napisał(a):

Jakiś mały fix wskoczył w OTA z 05.12.2023. 12 kilo tylko w formie apk do instalacji

Wyszedł nie tylko do tego romu. Po za tym nie jest dobrze bo android 14 blokuje natywnie instalację aplikacji z sdk23 i wcześniejsze czyli jeżeli aplikacja nie ma minimum sdk24 czyli android Nougat 7.0 to nie da się normalnie zainstalować. Sposób na instalację to edycja .APK i zmiana SDK na wyższe. Trochę to nie poręczne.

Apka działa tylko na nowych ROM-ach (wydanych po 1 grudnia).

59 minut temu, lee napisał(a):

Po za tym nie jest dobrze bo android 14 blokuje natywnie instalację aplikacji z sdk23 i wcześniejsze czyli jeżeli aplikacja nie ma minimum sdk24 czyli android Nougat 7.0 to nie da się normalnie zainstalować.

Zanim napiszesz, zweryfikuj. Aplikacja jest jako systemowa, więc można ją normalnie zainstalować, co zrobiłem u siebie na Xiaomi 14 własnie z Androidem 14.

3 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Apka działa tylko na nowych ROM-ach (wydanych po 1 grudnia).

Zanim napiszesz, zweryfikuj. Aplikacja jest jako systemowa, więc można ją normalnie zainstalować, co zrobiłem u siebie na Xiaomi 14 własnie z Androidem 14.

Mi ona sie pojawiła w OTA a mam 14.0.25.0, a to chyba jest z listopada? Teraz jak sprawdzałem, to pojawił mi się ROM rebuild do tej wersji, mimo, że już to instalowałem. Czy znów jakies zmiany zostały dokonane?

26 minut temu, QbaPL napisał(a):

Mi ona sie pojawiła w OTA a mam 14.0.25.0, a to chyba jest z listopada? Teraz jak sprawdzałem, to pojawił mi się ROM rebuild do tej wersji, mimo, że już to instalowałem. Czy znów jakies zmiany zostały dokonane?

Aktualizator nie odróżnia "starych" wersji od nowych, stąd idzie to na całość. Jeśli masz rebuild, to go ściągnij. Dopiero po instalacji tego rebuildu aplikacja, o której mowa w aktualizatorze, będzie mogła normalnie działać.

7 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Aktualizator nie odróżnia "starych" wersji od nowych, stąd idzie to na całość. Jeśli masz rebuild, to go ściągnij. Dopiero po instalacji tego rebuildu aplikacja, o której mowa w aktualizatorze, będzie mogła normalnie działać.

a to z pierwszego posta od Ciebie jest juz rebuildem? W OTA chaiłem pobrać, ale to jest raczej nierealne z tą prędkościa. Niby u żony pobrałem kilka dni wcześniej i u niej zainstalowałem. przżuciłem to do siebie zainstalowałem, a mimo to OTA pokazało mozliwosc pobrania rebuilda. O co chodzi??? Jak sprawdzić która wersje mam zainstalowana, bo kazda ma taki sam skrót.

Dzieki za info

15 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Jeśli widzi w aktualizatorze, to musisz ściągnąć. Tak, ta wersja z pierwszego posta jest rebuildem.

przez OTA sie nie da, bo mirrory niedostepne, odsyła do pobierarki, czy jakos tak. Tą z pierwszego posta już instalowałem i nic to nie dało.

W dniu 10.12.2023 o 20:44, Kacper Skrzypek napisał(a):

Jeśli widzi w aktualizatorze, to musisz ściągnąć. Tak, ta wersja z pierwszego posta jest rebuildem.

Tych wersji było kilka. Wiem mogłeś nie zauważyć bo dodali do pobrania po czym wywalili wszystko z folderu....

Tych plików fixów też już kilka było.

Ja osobiście instalowałem 3-5 różnych wersji z końcówką 25.

Co do odblokowanego bootloadera

https://miuipolska.pl/hyperos-global-pierwsze-modele-zmiany-bootloader/

Jakby ktoś nie wiedział jest artykuł o global.

Pozdrawiam