Jump to content

Wgrywanie ROM przez adb fastboot (w linux-manjaro) nie widzi urządzenia

adriand

Recommended Posts

Cześć! Chciałem uaktualnić sobie rom w telefonie Poco x3 pro, nie na windowsie tylko na linux Manjaro. Bootloader odblokowany, debugowanie usb włączone w opcjach programistycznych, pakiet android tools zainstalowany. Nie widzi urządzenia… pokaże co mi wyskakuje:

   ~/Po/xiaomi.eu_multi_POCOX3Pro_V14.0.3.0.TJUMIXM_v14-13  ./rom.sh                                ✔ 
Waiting for device...
Compatible devices: vayu, bhima
Your device: unknown

Jak to ogarnąć? Proszę o pomoc!
Aaa no i dodam, że telefon wykrywa adb devices przy włączonym telefonie, w trybie fastboot w terminalu jest "device unknown" a w "urządzeniach usb" widzi go jako Redmi 2 🙃

Ja zawsze instaluje: android-tools i android-udev. Spróbuj jeszcze ten drugi pakiet zainstalować. Nadałeś skryptowi uprawnienia chmod a+x, przed uruchomieniem? Według poradnika? Ja bym otworzył skypt rom.sh notatnikiem i usunął wpisy sprawdzające model telefonu, ale to moze uwalić telefon.

Edited by marcin19883
  • Like 1

9 godzin temu, marcin19883 napisał(a):

Ja zawsze instaluje: android-tools i android-udev. Spróbuj jeszcze ten drugi pakiet zainstalować. Nadałeś skryptowi uprawnienia chmod a+x, przed uruchomieniem? Według poradnika? Ja bym otworzył skypt rom.sh notatnikiem i usunął wpisy sprawdzające model telefonu, ale to moze uwalić telefon.

Nadałem chmod +x wcześniej, dałem a+x i od razu poszło :D Dzięki wielkie!!!