Jump to content

Xiaomi 12 - nie można zaktualizować romu global

AmyS

Recommended Posts

Cześć,

Mam problem z aktualizacją MIUI 14 w Xiaomi 12 do najnowszej wersji.

Telefon został odkupiony od osoby, która z kolei kupiła telefon bodajże w T-mobile. Zainstalowany jest stabilny rom w wersji global. Telefon w moich rękach został zaktualizowany z 1 lub 2. Aktualnie telefon posiada MIUI 14 w wersji 14.0.10.0. Znalazłem informację, że wyszły już 2 nowsze wersje: 11 i 12, ale rom nie znajduje nic nowszego, nawet po zmianie regionu na np. Szwajcarię.

IMG-20230925-WA0009.thumb.jpg.083e7b0f4357b8d8c9630bd502cc9074.jpg

Ściągnąłem oba nowsze romy i próbowałem je zainstalować, ale aktualizator wyświetla błędy. "Ta pamięć ROM jest przeznaczona do testów wewnętrznych. Upewnij się, że Twoje konto ma wymagane uprawnienia." podczas instalacji romu 14.0.11.0

IMG-20230925-WA0008.thumb.jpg.5f5c47dc6a03e6bc5ce23fd36faa3b02.jpg

Natomiast przy wersji 12 pojawia się komunikat "Nie można flashować tej pamięci ROM."

IMG-20230925-WA0010.thumb.jpg.7382617aa793b0e139b665bac8dca149.jpg

Dodam, że aktualna wersja została zainstalowana właśnie po zmianie regionu na Szwajcarię.

Nie wiem w czym może być problem.

Edited by AmyS

• AmyS changed the title to Xiaomi 12 - nie można zaktualizować romu global

Dokładnie. Taka jest najnowsza wersja. Tak, sprawdzałem z regionem Belgia, Szwecja i Hongkong. Czy muszę być zalogowany na konto Xiaomi patrząc po treści komunikatu "Ta pamięć ROM jest przeznaczona do testów wewnętrznych. Upewnij się, że Twoje konto ma wymagane uprawnienia."?

Edited by AmyS

Zalogowanie się na konto Xiaomi nie pomogło. Aktualizator nie znajduje nowszych wersji, nie pomaga zmiana regionu, ani instalacja po wyborze pliku z aktualizacją 🤷‍♂️

Z dodatkowych rzeczy to wyczyściłem dane Aktualizatora, zmieniałem ustawienie DNS (bo mam ustawiony na AdGuard) na wyłączony i automatyczny. Zmieniałem przy tym region i nadal bez zmian.

Edited by AmyS

Aktualizator MIUI już od dawna nie korzysta z wersji v2. Po prostu skrypt od niej na serwerach MIUI jest wciąż aktywny, a ja z niego korzystałem, stąd mylne wrażenie, że jest OTA z wersji, którą masz (bo na v3 go nie ma). Downgrade'u nie zrobisz, bo nie wiem nawet, który aktualizator nie używa v3. Musiałoby to być bardzo, bardzo dawno.

Tak jak pisałem - sprawdzałem kilkadziesiąt regionów i na żadnym aktualizacji nie stwierdziłem. Oficjalnie to jest w tej chwili "partial release", czyli mogli po prostu wstrzymać dystrybucję i puszczą aktualizację ponownie za jakiś czas.

Znalazłem rozwiązanie problemu.

Należy pobrać aplikację MIUI Downloader.

Po wejściu do aplikacji klikamy w nasze urządzenie na liście:

IMG_20230927_205944.thumb.jpg.2a429f8455e5637a4b7d79a3d3400355.jpg

Następnie należy kliknąć w rodzaj romu. W tym przypadku MIUI Stable:

IMG_20230927_210143.thumb.jpg.2228dff92246a0ad069961372453f31d.jpg

Potem klikamy w rodzaj wersji stabilnej, w tym przypadku EEA Stable:

IMG_20230927_210116.thumb.jpg.a174a6ba6e3bd0f6776d0ae7ed8b9749.jpg

W następnym oknie klikamy Pobierz:

IMG_20230927_210034.thumb.jpg.52c76966c77ee410277c9a724e583c2f.jpg

Po pobraniu romu w aktualizatorze korzystamy z opcji "Wybierz paczkę aktualizacji" i wybieramy ściągniętą paczkę. Aplikacja wykryje wersję romu i zapyta czy wykonać aktualizację.

Po restarcie zainstalowana jest najnowsza wersja romu MIUI Stable 👏👍

IMG-20230927-WA0019.thumb.jpg.5af097d90cd39f2f4a5bc2f12ef0a5d6.jpg

Aplikacja na tyle mi pomogła, że udało się telefon zaktualizować. Kiedy pobierałem aktualizację z tej strony: https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/cupid/stable/V14.0.12.0.TLCEUXM/ to Aktualizator wywalał takie błędy jak opisałem w pierwszym poście. Aplikacja pobrała aktualizację i Aktualizator przyjął tą paczkę. Co ciekawe, oba pobrane pliki miały tą samą nazwę, ten sam rozmiar i prawdopodobnie aplikacja pobrała paczkę z tego samego linku.

• 2 weeks later...

Witam
Ja niestety nie mam tej opcji, "Wybierz paczkę aktualizacji", a z tego co pamiętam to wcześniej była taka możliwość i nie mam jak zainstalować pobranej paczki romu. Chyba pozostaje poczekać aż sama w końcu się pojawi 513ca30f012dbb4c6a0cab2b22d601e7.jpg

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka

Jak napisałem wyżej a naprawdę nie prościej odblokować bootloader zaczekać tydzień i wgrać xiaomi.eu które zawsze lepiej chodzi i ma odblokowane nowe funkcje. Po co paprać się globalami. A do wszystkiego są tutoriale, które prowadza za ręke-tego nie można zepsuć.

3 minuty temu, scooter19832 napisał(a):

Ja niestety nie mam tej opcji, "Wybierz paczkę aktualizacji"

Masz, tylko ukryta. Kliknij kilka razy w logo Miui na twoim zrzucie to się pojawią zaawansowane opcje. Ale mało prawdopodobne żeby pozwoliło Ci aktualizować z pliku.

• Like 1

FromWP  przepraszam, że Ci się wtrącam, ale dlaczego on nie rozpatruje opcji xiaomi .eu tylko globala. Przecież bootloader można zamknąć i nikt w razie sprzedaży nie pozna, jaki to soft chyba ze naprawdę głęboko w tym siedzi.

• Like 1

FromWP   ja ciebie rozumiem, każdy ma inne podejście, może nie chce grzebać w telefonie, muszę to uszanować. Ale muszę też dodać, że do wszystkiego, co opisałem mamy doskonale tutoriale które prowadzą za rękę dosłownie a tak, po co się męczyć. Wreszcie coś mu źle pójdzie i zrobi z fona cegle. Ale "de gustibus not disputandum" . Ale myślę, że każdy z nas siedzący w wątku z ochotą by mu pomógł. Cóż.....

Masz, tylko ukryta. Kliknij kilka razy w logo Miui na twoim zrzucie to się pojawią zaawansowane opcje. Ale mało prawdopodobne żeby pozwoliło Ci aktualizować z pliku.
Dzięki, faktycznie po kliknięciu w logo miui wyskoczyły dodatkowe opcje i udało się zainstalować aktualizację z pliku a4fa4dfd54d8892286a4729c1793aa0d.jpg

FromWP  przepraszam, że Ci się wtrącam, ale dlaczego on nie rozpatruje opcji xiaomi .eu tylko globala. Przecież bootloader można zamknąć i nikt w razie sprzedaży nie pozna, jaki to soft chyba ze naprawdę głęboko w tym siedzi.
Dzięki za interesowanie, wiem że można Eu wgrać, ale nie chce się bawić, niech będzie tak jak jest.
Tak jak piszesz można uceglić fona, a tego nie chce, uwierz mi że że nawet krok po kroku w w tutrialach też to można zrobić, sam na szczęście tego nie doświadczyłem, ale znam taki przypadek, ale jeszcze raz dzięki

Nie każdy jest fanatykiem ;) jedni wolą gruszki inni śliwki.
BL mozna zablokować tylko na oficjalnych romach.

Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka