Jump to content

Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy

Kacper Skrzypek

Recommended Posts

3 minuty temu, Gorus napisał(a):

Pulsuje aż oczy bolą... zacięcie też jest, w 3 sekundzie (jak się obracasz prawie za siebie) tylko że je lepiej widać jak się skupiasz na jakimś konkretnym obiekcie. No nic, trzeba liczyć na jakąś aktualizację chyba.

ok sprawdzę u siebie

W dniu 4.04.2024 o 11:58, damianprz napisał(a):

W Redmi nowe modele mają AoD tylko przez 10 sekund. Przecież to nie jest normalne. "Always" przez 10 sekund. Przecież to jakiś oksymoron. O co im chodzi?

W dniu 4.04.2024 o 12:19, Gorus napisał(a):

Z tym AoD się zgodzę - nie wiadomo co autor miał na myśli

Przecież to można zmienić w opcjach. Jest do wyboru 10 sekund, na stałe albo w określonych godzinach.

1 minutę temu, Albin napisał(a):

Przecież to można zmienić w opcjach. Jest do wyboru 10 sekund, na stałe albo w określonych godzinach.

Pod warunkiem, że masz Xiaomi.eu. W Globalu jest to ograniczone do 10 sekund na "średniakach".

22 godziny temu, rumot napisał(a):

ok sprawdzę u siebie

No tak to wygląda

https://youtu.be/nXOXrdzdGxQ

22 godziny temu, Gorus napisał(a):

Pulsuje aż oczy bolą... zacięcie też jest, w 3 sekundzie (jak się obracasz prawie za siebie) tylko że je lepiej widać jak się skupiasz na jakimś konkretnym obiekcie. No nic, trzeba liczyć na jakąś aktualizację chyba.

Tak to u mnie wygląda

https://youtu.be/nXOXrdzdGxQ

A ma ktoś jakąś sprawdzoną wersję gcam pod redmi note 13 pro 5g? Ściągnąłem jakąś pierwszą z brzegu i nie można wybrać wszystkich obiektywów, druga krzyczy o dostęp do pamięci mimo nadanego i się nie uruchamia. Z tymi obiektywami to tak normalnie? Czasem zdarzało mi się używać szerokiego kąta, jest jakaś wersja co to obsługuje?

3 godziny temu, Albin napisał(a):

A ma ktoś jakąś sprawdzoną wersję gcam pod redmi note 13 pro 5g? Ściągnąłem jakąś pierwszą z brzegu i nie można wybrać wszystkich obiektywów, druga krzyczy o dostęp do pamięci mimo nadanego i się nie uruchamia. Z tymi obiektywami to tak normalnie? Czasem zdarzało mi się używać szerokiego kąta, jest jakaś wersja co to obsługuje?

zobacz ten wątek może ... tu jakiś typ poleca

może jak raz będzie Ci pasować ... 🙃

• 2 weeks later...

Cześć, powiedzcie koledzy i koleżanki jakie aplikacje systemowe z Xiaomi.eu można bezpiecznie usunąć jakimś debloaterem lub wyłączyć żeby system wstał? Ostatnio usuwałem dość sporo tych apel, które niby były bezpieczne do usuwania a jednak system nie wstawał a telefon włączał się do Fastboot.

Napewno nie można usuwać xiaomi.joyose.com - system może się posypać, gdyż ten "szpieg" jest potrzebny do działania SMS i modułu GameTurbo

Godzinę temu, Kuchta2022 napisał(a):

Cześć, powiedzcie koledzy i koleżanki jakie aplikacje systemowe z Xiaomi.eu można bezpiecznie usunąć jakimś debloaterem lub wyłączyć żeby system wstał? Ostatnio usuwałem dość sporo tych apel, które niby były bezpieczne do usuwania a jednak system nie wstawał a telefon włączał się do Fastboot.

Napewno nie można usuwać xiaomi.joyose.com - system może się posypać, gdyż ten "szpieg" jest potrzebny do działania SMS i modułu GameTurbo

ja mam wywalone to na pewno ... zerknij do działu dyskusje o aplikacjach ... tam masz cały wątek jeśli chodzi o debloata ... zawsze z tego korzystam i nie miałem sytuacji że system nie wstał ... dołączę Cię do rozmowy bo ostatnio wysyłałem dla jednego gościa listę aktualna debloata i co zostało wywalone w jakich zakładkach w programie universal android debloater ...

• Thanks 1

W dniu 16.04.2024 o 18:47, Albin napisał(a):

Te wersje działają, na Xiaomi zalecana wersja to scan3D

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/

• Like 1

Posted (edited)

a to nie jest tak że problemy z nagrywaniem filmów są na 13 Pro 4G a wersja 13 Pro 5G z lepszym procesorem głównym i procesorem graficznym radzi sobie lepiej?

XIAOMI REDMI NOTE 13 PRO 5G | 200mpx 📷 i DUŻA bateria - a jakie wady? | RECENZJA

filmy nie wyglądają źle

Redmi Note 13 Pro 4G ma Androida 14

Redmi Note 13 Pro 5G ma Androida 13

może przy 4G coś nie pykło, gorsze podzespoły, nowszy Android i dlatego ścina filmy

Edited by damianprz

Potwierdzam, na RN13pro5g nagrywane filmy lagują strasznie, czy to 4k30fps czy 1080p 60fps, sporadyczne tzw frame drops. Czasami problemu nie ma i nie wiem od czego to zależy. Wydaje mi się, że to ma związek ze stabilizacją obrazu, którą u siebie wyłączyłem i działa tylko optyczna. Na pewno problem występuje na Miui 14, i HyperOS 1.0.10 i 1.0.4.0

• 2 weeks later...

Na jaki region najlepiej ustawić telefon żeby dostawać najszybciej najnowsze aktualizacje ? Bo oczywiście na Polskę nadal brak aktualizacji do HyperOS i aktualizacje bezpieczeństwa z 1 stycznia...

2 minuty temu, heban napisał(a):

Na jaki region najlepiej ustawić telefon żeby dostawać najszybciej najnowsze aktualizacje ? Bo oczywiście na Polskę nadal brak aktualizacji do HyperOS i aktualizacje bezpieczeństwa z 1 stycznia...

a wiesz tu nie ma reguly ... zazwyczaj na Szwajcarii sa chyba najszybciej ... ale tez ostatnio ktos pisal o Hong Kongu ... tez chyba Wielka Brytania ... mozliwe ze Niemcy rowniez ... to na prawde trudno powiedziec :)

• Thanks 1

• 2 weeks later...

Po prawie 4 miesięcznym używaniu telefonu stwierdzam, że ten telefon jest dużo gorszy od mojego starego prawie 4 letniego Xiaomi Redmi Note 9 Pro. Zdjęcia dużo gorsze (kolory blakną, są takie szarawe) bateria gorsza (trzyma mi 1 dzień przy wyłączonym 5G, a jak włączę - pół dnia), a HyperOs w porównaniu do Miui bardziej problematyczny i ciężej cokolwiek ustawić (nie mam przykładów, ale takie moje odczucia). Jedyne co jest lepsze to to, że się nie zacina, nie robi numerów w postaci wyłączania się lub samoczynnego śmigania i wybierania numerów alarmowych, świetnie też współpracuje z moim aparatem słuchowym... Gdybym wiedziała, że tak będzie nigdy bym go nie kupiła.

Posted (edited)

a tak zapytam - global czy Xiaomi eu? jeśli chodzi o zdjecia to po średniaku dużo sobie nie można obiecywać ... też można spróbować wrzucić inna apke do aparatu - np. gcam - może poprawi to ich jakość / odczucia wizualne ... 🙃 na baterie ma wpływ masę rzeczy ... nie tylko procesor - ja np. zawsze po instalacji robię tzw. debloat którym wywalam masę usług pracujących w tle - nie mam żadnego problemu z działaniem telefonu a bateria trzyma zdecydowanie lepiej ... najwięcej to odczułem na mi 11 gdzie bateria nie jest za specjalna (ot taki standard na tamten czas) a można powiedzieć że dostała drugie życie ... sam byłem zaskoczony ... pamiętam nawet że wrzucałem na forum tzw. SOT i statystyki zużycia przed i po debloat ... teraz na mi 14 pro wywaliłem znowu masę rzeczy i nie narzekam - ogólnie polecam temat debloat w dziale dyskusje o aplikacjach ... jeśli zależy Pani na dłuższym działaniu na baterii to gra warta świeczki ...

a jeszcze co do aparatów - ten model czyli RN 13 pro kupił ostatnio Krzysiek - przypomniałem sobie co pisał w mailu i wrzucam ...

A smartfon wiesz - raz, ze obiektyw dobry główny Samsunga chyba, 200 MPix ale tym sie nie podniecam, ważne, ze stabilizacja optyczna !!!!! nie elektroniczna - oglądałem porownanie tej i tej- stabilizacja optyczna wypada lepiej w każdym teście o 100%, elektroniczna odpada zupełnie. Bardzo ładne zdjęcia nocne i szeroki kat + macro. No i nagrywanie filmów w 4K - 30 kl/s, mogloby być 60 kl/s ale też się nie podniecam bo 30 wygląda bardzo dobrze. No i ostrosc naprawdę jest za***ista a nie to co tańsze aparaty

czyli nie ma tragedii ... gość jest zawodowym fotografem to raczej wie co mówi ... możesz napisać do niego na priva i podpytać np. o ustawienia @kris68

Edited by Master

Czy post powyżej dotyczy naprawdę RN13 pro, stabilizacja, ostrość wychwalona? To te wrzucone tu próbki nagrań z fatalną jakością nagrań, ciągłym pływaniem autofocusu jakoś tego nie oddają 

29 minut temu, lucas7911 napisał(a):

Czy post powyżej dotyczy naprawdę RN13 pro, stabilizacja, ostrość wychwalona? To te wrzucone tu próbki nagrań z fatalną jakością nagrań, ciągłym pływaniem autofocusu jakoś tego nie oddają 

to pisał znajomy - też załogant tego forum ... wysłał mi takie info na priva to wrzuciłem 🙃 wątpię że ma jakiś powód żeby mi kit wciskać 🙃 a miał wcześniej mi 13 ... zawsze można do niego na pisać i się podpytać w temacie - a może sam coś tu wrzuci z praktyki z tym modelem - na tym etapie wiem że robi unlocka i będzie wrzucał rom Xiaomi eu ...

W dniu 9.06.2024 o 08:07, lucas7911 napisał(a):

Wątek dotyczy Redmi Note 13 Pro 5G

Miałem przez kilka dni CrDroid 10.5, który ma wiele wad wieku dziecięcego (laguje jak diabli, problemy z bluetooth i inne) ale zauważyłem że aplikacja aparatu chociaż jest w tej samej wersji co w ostatnim xiaomi.eu (5.1.001030.3) to filmy w ogóle nie zacinają, ANI RAZ nie było zacinki.

A jeśli chodzi o powyższą krytykę jakości zdjęć... Aparat robi świetne zdjęcia a zdjęcia na zbliżeniu x2 są super, jak na zbliżeniu optycznym, świetne kolory. Pierwszy raz od lat wolę wbudowaną aplikacje niż Gcam. Jedynie obiektyw szerokokątny do bani jak zwykle... Obraz jak z 480p

podejrzewam że nie ... w ogóle Xiaomi namieszało z tym unlockiem ... inaczej w chińczykach inaczej w globalach ... lepiej nic nie kombinować bo czas się zresetuje i będzie jeszcze więcej czekania 🙃

Sprobuj jeszcze raz, mi kiedyś na MIUI wyskoczyło chyba 1400 h, ale się wkurzyłem, drugi raz spróbowałem odblokować i wyskoczyło 168 h, więc nie wiem, od czego to zależy, błąd skryptu czy złośliwość chinola.  Gorzej jest z wersją HyperOS, bo mi się zachciało uaktualnić na tym sofcie, najpierw musisz być zarejestrowany na MI Community czekać miesiąc, a potem codzienni próbować aż chinol wyrazi zgodę (zawsze po 17). Niektórzy czekają kilka dni, ale mnie się udało o 18. Inna rzecz, że miałem drugie konto na drugim fonie 330 dni i po 18 dniach konto z poprzedniego modelu udało mi się włączyć na nowym. No i próbuje zdjąć myślę 168h a tu mi wywaliło 74h dziwne. To akurat dzisiaj a mi bardzo zależało, bo to o wiele lepszy telefon. No naprawdę to utrudnili i dużo zalezy od ich dobrej woli niestety.......

@kris68 fajnie że tu odpisałeś bo nawet miałem do Ciebie wrzucić ten temat żebyś się wypowiedział - wiedziałem że się tym bawiłeś ostatnio na nowym RN ... ja ustalem na temacie unlocka jeszcze jak go robiłem na mi 11 ... a teraz na chińskim 14 pro to wiadomo - tylko nieoficjalnym trybem 🙃 a namieszalo w tym Xiaomi nieźle ... ciekawe co jeszcze wymyśla ...

W moim Redmi Note 13 Pro 5G wreszcie po 20 dniach oczekiwania udało mi się odblokować bootloader no i co dziwne mObywatel i aplikacje bankowe chwile działały bez problemu. No ale swoim zwyczaje Magisk, Play Integrity Fix i zaczęły się schody, bo urządzenie zrotowane a robilem to 20 razy. Restart dalej to samo, wreszcie zastosowałem XiaomiEUModule_2024.05.22 i prawie wszystko się wyprostowało i działa poza jednym tak ING jak i Millenium nie da się zalogować odciskiem palca, bo urządzenie nie spełnia wymagań. Trochę to dziwne. Portfel tez po chwilowym pluciu się, ale po restarcie i działa. TWRP  twrp-3.7.1_12-0-garnet-Nebrassy również.

Edited by kris68