Jump to content

Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy

Kacper Skrzypek

Recommended Posts

Jak dla mnie te filmy robione przez ten telefon to jest totalna porażka, a recenzenci jakoś pobłażliwie do tego podchodzą. Na chwilę obecną to skreśla te modele z listy do ewentualnego zakupu, ale może będzie to poprawione programowo, podobnie jak Always on Display.

Generalnie to przyzwyczaiłem się do telefonu z wysuwanym aparatem. Mi 9T pod każdym względem spełniał moje wymagania. Nie wiedziałem, że w 2024 mamy do czynienia z takimi dramatami jak na załączonym obrazu hehe

Prawda, stabilizacja w tym modelu to jakieś żarty, tak jak wcześniej pisałem, przy bieganiu się absolutnie nie nadaje, a nawet podczas wolnego chodu też aż niekomfortowo się ogląda - poniżej próbka

https://www.veed.io/view/77da79e0-da51-482c-8ae0-a7cc0190fdd6?panel=share

https://www.veed.io/view/7e5f706b-096b-4d70-88d3-0ccd131a41fe?panel=share

Pojutrze spróbuje jeszcze jak nagra gdy wyłączę wspomagacze

Edited by lucas7911

Ten efekt "wytrzeszczu" to jest nic, zobaczcie na tą próbkę, zwłaszcza przy samym płocie:

Lagi jakby procesor nie wyrabiał 😕

Mógłby ktoś nagrać filmik jak w miarę płynnie lecz dynamicznie przechodzi z ostrością na różne obiekty obok siebie? Wydaje mi się że ten efekt dzieje sei w momencie jak obiektyw szuka ostrości i jednocześnie jest w ruchu... 

2 godziny temu, ohara napisał(a):

Czyli nie opłaca się go kupić?

To zależy do czego, oprócz nagrywania telefon sprawuje się znakomicie, robi dobre zdjęcia a do nagrań kupiłem GoPro - tam stabilizacja jest rewelacyjna :-)

Zauważyłem, że w trybie pro i przy wyłączonej stabilizacji w ustawieniach jest jakby lepiej. Muszę dorwać model wystawowy w jakimś rtv agd i sprawdzić czy to nie kwestia romu tajwanskiego. Przy okazji - parę dni temu wyszła indonezja.

10 minut temu, Gorus napisał(a):

Zauważyłem, że w trybie pro i przy wyłączonej stabilizacji w ustawieniach jest jakby lepiej. Muszę dorwać model wystawowy w jakimś rtv agd i sprawdzić czy to nie kwestia romu tajwanskiego. Przy okazji - parę dni temu wyszła indonezja.

Jak sprawdzić , bo mam prosto z T-Mobile 

Po prostu nagraj jakiś film najlepiej w ciągu dnia (w dobrym świetle) i celuj na obiekty w różnej odległości jednocześnie dynamicznie lecz płynnie przesuwając telefon. Zobacz te filmy które wcześniej wrzuciłem. 

5 minut temu, Gorus napisał(a):

Po prostu nagraj jakiś film najlepiej w ciągu dnia (w dobrym świetle) i celuj na obiekty w różnej odległości jednocześnie dynamicznie lecz płynnie przesuwając telefon. Zobacz te filmy które wcześniej wrzuciłem. 

jak rom sprawdzić czy z tajwanu , moje nagranie też jest wyżej

35 minut temu, lucas7911 napisał(a):

jak rom sprawdzić czy z tajwanu , moje nagranie też jest wyżej

A dobra, sory nie skleiłem. Nie no jak sam nie wyrwałeś tajwanu to najpewniej masz eu o ile kupiłeś z jakiegoś znanego sklepu. Wrzuć screena z ustawień "o telefonie" 

U mnie też ZERO zacinania. Mam wyłączoną stabilizację elektroniczną. Mi wystarczy stabilizacja optyczna, która działa super, video jak z gimbala. Tak samo jest na romie Global EEA jaki i xiaomi.eu czyli China

Zaktualizowałeś do HyperOS? Jak wrażenia?

Ogólnie to poprawiło się nagrywanie video? Jak sprawuje Wam się ten telefon, polecacie? Noszę się z zamiarem wymiany note 10 pro i zastanawiam się nad note 13 pro 5G.

U mnie nic nie lagowało przy nagrywaniu a co do hyperos to zmiany nie są duże, momentami działa szybciej a czasem potrafi lagnąć przy otwieraniu i zamykaniu aplikacji 

Czuć że potrzebuje jeszcze poprawek 

Odnośnie zacinania podczas nagrywania to mam nową teorię, ale od początku. Nie dając za wygraną zrobiłem backup danych, ponownie odblokowałem bl i wrzuciłem indonezję. Szybka konfiguracja, test kamery i co? Zero zacięć, wszystko płynne, tak jak powinno być. Uradowany że to była kwestia tajwanskiego romu, zacząłem wrzucać z powrotem swoje rzeczy, z tym że te "swoje rzeczy" to blisko 100GB. Razem z aplikacjami zająłem ok połowy pamięci fona i co? Zacięcia powróciły.

I teraz naszła mnie taka rozkminia - niektóre, zwłaszcza tańsze dyski ssd mają coś takiego, że im bardziej zapchane, tym mają słabszy transfer. W niektórych modelach ta wada pokazuje się już przy +/- połowie zajętości. Nie wiem czy chińczyk nie przyoszczędził na pamięci w rn13 i stąd te problemy... Jutro pokasuje trochę rzeczy i sprawdzę co to coś da.

Odnośnie samego romu indonezyjskiego, to dwie ciekawostki : rom posiada aplikacje do sms zarówno od googla jak i od xiaomi a domyślnie ustawiona jest ta pierwsza.

Po drugie, w romie indonezja można wybrać region, zawsze wrzucam Szwajcarię - w tajwanie nawet nie było takiej opcji w ustawieniach. 

W dniu 27.02.2024 o 19:30, lucas7911 napisał(a):

Możesz wrzucić kawałek w 4k/30 i 1080p/60 ale podczas marszu ?

Nagrałem dzisiaj krótkie wideo w 1080/60 klatek i zacinania się nie zauważyłem ale za to jakby występuje efekt "pulsowania" jakby łapał ostrość co chwilę, udostępniam plik na google drive

https://drive.google.com/file/d/19jBQlolMfNDkL2VagjncznJNZIDBSUVa/view?usp=sharing

No ja mam w swoich tak samo, i nie jest to normalna sytuacja, idziesz na swoim filmiku ja mam nagrane również podczas biegu gdzie to pulsowanie jest jeszcze bardziej widoczne, mimo ostrego obrazu oglądanie tak nagranych filmików jest męczące

Cześć. W Redmi Note 13pro 5g lampa błyskowa świeci ciepłym kolorem. Podchodzącym pod żółty. Czy to tak ma być? W innych tel. lampy świecą jasna zimna barwą.

Po zmianie regionu jest hyperos 1.0.8.0. Pytanie ktoś wie jak dodać animowane widgety do wersji global? Bo chyba tylko w chińskim Hyperos są dostępne.

To mój ostatni telefon xiaomi, ten hyperos to syf niedopracowany 

Może powstanie jakiś fajny custom rom to od razu przeskakuję albo zmienię tel

Edited by Zwinny

Planuję kupno RN13 PRO 5G ogólnie warto kupić ten telefon? Czy są z nim jakieś problemy?

Telefon będzie służył do podstawowych funkcji, czyli dzwonienie, przeglądanie neta i do płacenia.

Bedę wgrywał HyperOS i rotował telefon, jakieś są problemy?

Poza tym nie wiem gdzie najlepiej tanio kupić i nie przepłacać. Znalazłem tego sprzedawcę na ali i podobno przyjdzie z magazynu z Francji. Kupował ktoś od tego sprzedawcy?

Youpin Store

Oprócz tego nagrywania to śmiga ładnie, nad HyperOS się zastanów, jeszcze na nas testują, nic nowego zbytnio nie wnosi a już słychać o problemach ( zamulanie ), u mnie na zwykłym Miui chodzi płynnie

• Thanks 1