Jump to content

Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy

Kacper Skrzypek

Recommended Posts

Spróbowałem na oryginalnie zablokowanym BL wrzucić rom taiwan przez MiFlasha. Wszystko szło dobrze, ale po blisko 700sekundach wyskoczył komunikat "error: flash timeout" Po uruchomieniu telefonu, w dalszym ciągu oryginalny ROM EU. Czy to kwestia braku zgodności?

Niestety Miflash PRO też nie działa (gdzieś znalazłem jakieś info że wersja PRO obchodzi zablokowany bootloader), przynajminiej w RN Pro 5G nie działa. Podmiana plików z updateami też nie działa...

Przystąpiłem do procesu odblokowania bootloadera, ale w zakładce "stan odblokowania MI" przy próbie dodania konta pokazuje komunikat "The system is being upgraded. Please try again later."  o co chodzi?

Naprawdę nie ma jakiegoś ludzkiego sposobu na wgranie globala z Tajwanu ;(

Dobra, pierwszy etap zakończony, teraz pozostaje czekać 167 godzin.

Potwierdzam wszystkie zamieszczone tutaj informacje odnośnie odblokowania bootloadera. U mnie też zaskoczyło dopiero o godzinie 17 czasu polskiego. Dla potomnych - jeżeli  wyskoczy komunikat typu "Nie udało się zweryfikować. Spróbuj ponownie dodać swoje konto" trzeba się na telefonie wylogować,  zalogować ponownie na swoje konto xiaomi i spróbować jeszcze raz dodać urządzenie.

Pytanie dodatkowe - czym różni się połączenie przez MiAssistant (vol+ i power) od FASTBOOTa (vol- i power)? Miflash widzi telefon w obu przypadkach. Przy pierwszym zaczynał flashowanie (nawet na zblokowanym bootloaderze) ale po 700 sekundach wyskakiwał error timeout a wersja romu pozostawała bez zmian. W przypadku podłączenia przez Fastboota, Miflash od razu wyrzucał error że urządzenie zablokowane i nawet nie rozpoczynał procedury.

Godzinę temu, Gorus napisał(a):

Pytanie dodatkowe - czym różni się połączenie przez MiAssistant (vol+ i power) od FASTBOOTa (vol- i power)?

MiFlash nie powinien widzieć telefonu w pierwszym przypadku, bo to jest coś typu adb sideload (czyli nie fastboot, no chyba że sprawdza też adb).

no właśnie widzi i mało tego, zaczyna flashować, tylko że po przekroczeniu 700 sekund wywala błąd (error:timeout). Na zagranicznych forach doradzają aby próbować starszą wersją miflasha albo na komputerze z dyskiem SSD, ale nic nie pomaga...

Nie wiem czy tworzyć nowy wątek, niech moderatorzy zdecydują, ale kwestia warta poruszenia, tak sądzę.

Otóż kupując RN13 Pro 5g liczyłem na zauważalny skok w jakości zdjęć w stosunku do mojego starego RN7. Niestety się zawiodłem, choć przynajmniej nie jest gorzej. Od zawsze używam GCam'a i tak samo tym razem wziąłem się za poszukiwanie odpowiedniej wersji. Trochę ich przekopałem i znalazłem taką, która spełnia moje wymagania. Ma swoje mankamenty, bo działa w niej nagrywanie wideo, tryb portretowy i inne, pozostaje wyłacznie tryb aparat i tryb nocny, ale te zdjęcia w końcu mają to coś. Czasem zrobi zdjęcie z dziwnym balansem bieli, ciut ciemne, ale myślę że warto się jej przyjrzeć. Nie wiem czy dostępne w niej ustawienia wpływają jakkolwiek na zdjęcia, ja zdołałem tego zauważyć, choć próbowałem.

Miłego. Dajcie znać czy u Was też śmiga.

Sprawdzane na MIUI Global (EU) 14.0.6.0.

Link poniżej:
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-UltraM8/f/dl7/

U mnie jest właśnie na odwrót, mam porównanie z RN 10 Pro. Na szybko wrzucam zdjęcia. Po lewej RN 13 Pro 5G po prawej RN 10 Pro. Oba telefony na domyślnych ustawieniach, w tej samej odległości. Zdjęcia cyknięte w tym samym momencie. Na zdjęciach oryginalnych różnica jest jeszcze większa na korzyść 13

compare.jpg

Ja wypowiem się co do porównania z RN 10s - jakość zdjęć zwłaszcza wieczorem na wielki plus, ale już jakość nagrań z włączonym OIS - powiem tak, biegam i sprawdzałem podczas biegu w dzień, stabilizacja optyczna pracuje, robi co może ale na finalnym nagraniu efekt męczy oczy przy oglądaniu. Plik poniżej

https://www.veed.io/view/77da79e0-da51-482c-8ae0-a7cc0190fdd6?panel=share

2 godziny temu, Gorus napisał(a):

U mnie jest właśnie na odwrót, mam porównanie z RN 10 Pro. Na szybko wrzucam zdjęcia. Po lewej RN 13 Pro 5G po prawej RN 10 Pro. Oba telefony na domyślnych ustawieniach, w tej samej odległości. Zdjęcia cyknięte w tym samym momencie. Na zdjęciach oryginalnych różnica jest jeszcze większa na korzyść 13

compare.jpg

To niemożliwe, aby zdjęcie z RN10 Pro było aż tak nieostre (rozmyte). Dla mnie ewidentnie błąd jest po twojej stronie Z wykonaniem samego zdjęcia. Ponieważ - jak pisałem - sam posiadam RN10 Pro - to wiem co piszę. Nie kupuję tego.

Błąd po mojej stronie chyba dlatego, że dla RN10 Pro nie miałem gimbala i dodatkowego oświetlenia. Po za tym, w czasie robienia testu oba telefony trzymałem tak, że przylegały do siebie bokami. Więc nawet jeżeli mi ręce zadrżały, to RN13 się obronił a 10 nie.

Z resztą, celowo nie odpisywałem Ci w tamtym temacie odnośnie Twojego porównania, bo nie mam zamiaru niczego udowadniać i nikogo przekonywać, gdyż zwyczajnie nie mam w tym interesu ani chęci. RN10 Pro mam prawie 2 lata i wiem jakie są jego możliwości ale również i wady (zwłaszcza po zmroku). W RN13 widzę przewagę matrycy samsunga, te zdjęcia mają fajniejsze, bardziej cukierkowe kolory, co mi akurat odpowiada i blisko im do zdjęć z S22 mojej żony. Podsumowując - ja jestem zadowolony.

A tak swoją drogą, to z każdym kolejnym telefonem mam wrażenie że jako nowy robił lepsze zdjęcia a ich jakość z biegiem czasu się pogarszała. W przypadku RN10 też mam takie wrażenie, ale od razu uprzedzam - obiektyw zawsze czyściutki i zero rysek. Nie chcę popadać w jakieś paranoje, ale czyżby celowe postarzanie sprzętu? ;-)

No cześć Panowie ,w poprzednim modelu Mi 11 lite była opcja gestu, jak scrollowałem ekran z dołu do góry to wyskakiwały aplikacje i można było coś na szybko wyszukać z wszystkich aplikacji itp, czy możecie doradzić gdzie to znaleźć? 

14 godzin temu, yaro.bob napisał(a):

No cześć Panowie ,w poprzednim modelu Mi 11 lite była opcja gestu, jak scrollowałem ekran z dołu do góry to wyskakiwały aplikacje i można było coś na szybko wyszukać z wszystkich aplikacji itp, czy możecie doradzić gdzie to znaleźć? 

W wyszukiwarce w ustawieniach wpisz z szufladą aplikacji i tak sobie ustaw

Wracając jeszcze do Taiwanu...

1. Czy do RN 13 Pro 5G wersję Taiwanu pobiera się z tej strony? https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/garnet/stable/V14.0.2.0.TNRTWXM/ i to jest plik: garnet_tw_global_images_V14.0.2.0.TNRTWXM_20240116.0000.00_13.0_tw_1ce6b2cbd9.tgz ?? 

2. Kupuję w PL, sprzedawca na aukcji pisze, że to wersja EU na rynek polski. Jak sprawdzić czy po prostu nie wgrał na urządzenie z rynku chińskiego wersji global? Bo bootloader byłby odblokowany czy coś jeszcze? 

3. Rozumiem, że czekam te swoje 170 godzin, odblokowuję BL, wgrywam miflash ROM Taiwan, blokuję boatloader?

4. Potwierdzi ktoś, że nagrywanie i płatności działają?

5. Czy ustąpiły kłopoty z "innymi" literkami na dialerze i VoLTE?

6. Czy do rom Taiwan używa się twrp? Nie wiem - może do aktualizacji?

1. Tak, rom .tgz pod miflasha. Ja pobieram z miuirom.org

2. Tak, po zmianie romu na chińczyku nie można blokować bl. Dodatkowo jeżeli pudełko jest oryginalnie zaplombowane, to ładowarka powinna być z naszym wtykiem. 

3. Tak. Dokładnie 168 godzin ;) (choć podobno zdarza się dłużej) 

4. Potwierdzę w niedzielę bo też czekam :D

5. Z tego co wiem trzeba coś tam w t9 przestawić. 

6. Nie potrzeba. 

A jak bo nie mogę namierzyć Tylko chodzi o wyłączenie ekranu W innych np POCO X4  jest w ekranie głównym taka opcja Tu nie ma jej 

Edited by rsat

7 godzin temu, rsat napisał(a):

A jak bo nie mogę namierzyć Tylko chodzi o wyłączenie ekranu W innych np POCO X4  jest w ekranie głównym taka opcja Tu nie ma jej 

Ustawienia - wyszukiwarka .... dwu..   i już widać😄

W dniu 9.02.2024 o 13:24, mariokej napisał(a):

Wracając jeszcze do Taiwanu...

4. Potwierdzi ktoś, że nagrywanie i płatności działają?

5. Czy ustąpiły kłopoty z "innymi" literkami na dialerze i VoLTE?

Jestem już po wrzuceniu Tajwanu. Wrócił stary dobry dialer z nagrywaniem i smsy. Wszystko poszło zgodnie z opisem. BL na końcu zablokowałem.

Odnośnie chińskich krzaków w dialerze - w ustawieniach zaawansowanych w opcji "Wyszukiwanie T9" należy zmienić z Zhuyin na Pinyin.

Jedyne z czym nie mogę dojść do ładu to powiadomienia na Mi bandzie. Po ciężkim boju udało mi się na razie jako tako uruchomić powiadomienia z Whatsuppa, ale wciąż na opaskę nie dochodzą powiadomienia o mailach, mobidzienniku itp. choć w telefonie poprawnie wyskakują. Przeinstlaowywałem kilka razy zepp lifea, usuwałem i dodawałem opaskę, wszystkie opcje z oszczędzaniem energii ustawione prawidłowo a powiadomień brak... może wkrótce pojawi się jakaś aktualizacja co to naprawi.

Edit: omg <facepalm> wystarczyło jeszcze raz uruchomić telefon. Niepotrzebne parowanie, przywracanie domyślnych ustawień itp. 

Edited by Gorus

• 2 weeks later...

Ja zauważyłem inny problem i zastanawiam się czy to nie jest temat na reklamację - chodzi o nagrywanie wideo. Przy bardziej dynamicznych ruchach telefonem podczas nagrywania, obraz na ułamek sekundy się zacina. Wyczaiłem, że dzieje się to gdy obiektyw łapie ostrość i zaczyna mnie to mega irytować... Jak jest u Was? Spróbuję później nagrać próbkę ocb. 

Witam

Planuję zakup telefonu w najbliższym czasie. Oglądam recenzje Redmi Note 13 Pro oraz Redmi Note 13 Pro + i martwią mnie 2 rzeczy.

Always on Display przez 10 sekund? Czy ten żart został już załatany aktualizacjami?

Obecnie mam Xiaomi Mi 9T i nagrywając film w 1080p ze stabilizacją w trakcie marszu czy nawet  lekkiego truchtu filmy wychodzą bardzo fajne, a tutaj koleś idzie powoli i film strasznie drga. Minęły 4 lata odkąd kupiłem Mi 9T i myślałem że będzie już tylko lepiej, a tutaj telefon za 2500 zł i stabilizacja miałby działać gorzej? Czy to po prostu nieumiejętne nagrania recenzentów?

1 minutę temu, damianprz napisał(a):

Always on Display przez 10 sekund? Czy ten żart został już załatany aktualizacjami?

Niestety nie, AoD w tym telefonie to w dalszym ciągu ponury zart. Odnośnie nagrywania filmów to poniżej link do mojej próbki :

To zacinanie jest mega irytujące i zastanawiam się czy ten model tak ma czy nie reklamować, bo coś tu ewidentnie jest nie tak...