Jump to content

Xiaomi 13T/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy

Kacper Skrzypek

Recommended Posts

🙃 tu chyba na forum nigdzie nie ma szczegółowych informacji na temat tego patreona ... poczytaj o tym 

https://www.patreon.com/xiaomieu

tym się zajmuje ekipa Xiaomi eu ...

a co do romow to każdy model ma swój dedykowany ... z tym że modele na procesorach mediateka - jak właśnie 13t - to już trzeba korzystać z dostępu przez ten patreon - o ile pamiętam to musi być poziom contributor ...

@Masterczyli jest tak jak myslalem, wczesniejsza wypowiedzia mnie z deka skolowales ale ok, co do paterona to trzeba wylozyc 50 zl, ale czy mam pewnosc ze dostane ROM pod mojego fona ? 😆

12 minut temu, siner napisał(a):

@Masterczyli jest tak jak myslalem, wczesniejsza wypowiedzia mnie z deka skolowales ale ok, co do paterona to trzeba wylozyc 50 zl, ale czy mam pewnosc ze dostane ROM pod mojego fona ? 😆

sorki bo pisałem z ręki i w pośpiechu i nie dodała mi się literka t do 13 🙃 ale tam szybko Ci dopisali co i jak ... to już nie poprawiałem ... no wykaz modeli tam powinien być ... wejdź np. w aktualizacje hyperos kliknij dowolna wersję np. ta najnowsza 3.11 i tam będzie lista modeli wspieranych w patreon - 13t też jest - załącznik ... ogólnie jeśli jakiegoś romu nie ma na miui polska to będzie tam (a w szczególności modele na mediatekach ...)

ps. też jak pisałem tu za dużo info o patreonie nie znajdziesz ... myślę że bardziej trzeba by poczytać na forum Xiaomi eu ... bo to ich projekt no i ich zasady 🙃

a i taka ciekawostka - nie musisz płacić co miesiąc tej subskrypcji - możesz zapłacić raz pobrać rom a potem zrezygnować i wznowić jak wyjdzie kolejna wersja stabilna do Twojego modelu - pisał o tym pan Igor ... też w załączeniu ...

Screenshot_2024-03-16-23-44-28-309_com.chrome.dev.jpgWidget span

Screenshot_2024-03-16-23-51-36-933_com.chrome.dev.jpg

Edited by Master

10 minut temu, siner napisał(a):

jesli mozecie to zarzuccie prosze, jakims linkiem do tego patreona bo za cholere nie moge nic tam znalezc... 😕

a wysłałem Ci przecież ... nawet tam się zalogowałem na próbę przez konto Googla - dostępne romy zgodnie z załącznikiem - Twój to aristotle ...

https://www.patreon.com/xiaomieu

tam dajesz become member albo join - to pewnie to samo ... ale najpierw chyba trza konto założyć i potem subskrypcję wykupić - pobrać rom i zrezygnować - żeby miesięcznie nie ściągało Ci automatem grosza z karty ...

jako ciekawostka to widzę tam że rom pod Twój model bazuje na wersji global - tu na miui polska i ogólnie romy na procesory qualcoma bazują na oryginalnej chińskiej wersji a nie globalu ... tylko romy dla modeli Redmi bazują na wersji CN ... reszta opiera się o globala ...

Screenshot_2024-03-16-23-59-17-601_com.chrome.dev.jpg

Edited by Master

21 godzin temu, siner napisał(a):

@Master jak to moge ?? chyba musze.. bo nic innego tam nie ma tylko odrazu subskrypcja 

no dostęp do pobrania romów będzie dopiero po jej wykupieniu ... tak więc innej opcji i tak nie ma 🙃 pamiętaj tylko potem żeby anulować subskrypcję - te wersje stable to wychodzą tak co 2-3 miesiące ... 

• Thanks 1

• 3 weeks later...

Wszelkie wgrywanie ROM-ów czy ustawianie regionu na Tajwan i wgrywanie wersji oprogramowania niezgodnego z naszym regionem nie powoduje że tracimy gwarancję na ten sprzęt?

Pytanie do posiadaczy 13T Pro, czy jak używacie messengera, to dymki czatu wyświetlają się Wam prawidłowo? U mbie po aktualizacji do wersji 1.0.3.0 hyperos niestety dymki przestały działać. Po otwarciu dymku jest szare tło. Czyszczenie danych aplikacji, jej ponowna instalacja i aktualizacja do najnowszej wersji nic nie pomaga. Czy macie ten sam problem? 

Screenshot_2024-04-05-21-25-48-878_com.miui.home.jpg

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Xiaomi 13T nie nagrywa rozdzielczości 1920x1080 w 60 klatkach?

1080p@30fps
4K@30fps
720p@30fps
Wideo w zwolnionym tempie 120, 240, 960 kl/s

Jak długie może być nagranie 960fps? W moim starym Mi 9T jest 1-2 sekundy

Wczoraj odpaliłem nowe 13T i jestem trochę zaskoczony.

Aplikacja wiadomości z Rozpocznij czat... Niebieskie ikony kontaktów, wiadomości i połączeń... Myślałem że to "rewelacje" które spotykane są w telefonach Redmi...

W starym Mi 9T miałem kontakty zapisane na koncie Xiaomi, tutaj nie widzę możliwości zalogowania się na takie konto. Chyba z tego zrezygnowali i jest tylko google, ale to nie problem bo się je jakoś skopiuje.

Czy można zainstalować starą apkę do Wiadomości? Klikając Rozpocznij czat trzeba najpierw wybrać do kogo chcemy wysłać wiadomość a później treść. To chyba nie jest najlepsze rozwiązanie. Wiele osób na to narzeka. Jak zwykle wymyślają, zmieniają i dobre rzeczy zostają zastępowane gorszymi.

@damianprz stara apka kontakty i dialer od Xiaomi zainstalować się da, ale działać nie będzie. Jak włączysz synchronizowanie kontaktów z chmurą Xiaomi w ustawieniach chmury to będą sie synchronizować. Pojawi sie tez opcja w ustawieniach kontaktów wyświetlania tych z konta Mi. Teraz te apki są od Googla i to ich trzeba winić za to jak to działa. Xiaomi umyło ręce i nie ma nic do tego. Jednocześnie skutecznie zablokowali możliwość używania swoich aplikacji.

• Like 1

20 minut temu, FromWP napisał(a):

stara apka kontakty i dialer od Xiaomi zainstalować się da, ale działać nie będzie.

Zainstalowałem Right Messages 5.1.5 i True Phone 2.0.22-gp rev 122 i pod względem zmiany ustawień funkcjonalności i wyglądu są bardzo rozbudowane i wystarczające, ale...

czytam na internecie że TrueCaller mimo popularności (50 mln pobrań) jest uważany jako niebezpieczny, może wykradać dane, śledzić telefon, a także prosi o uprawnienia, które nie powinny mu być potrzebne

23 minuty temu, FromWP napisał(a):

Jak włączysz synchronizowanie kontaktów z chmurą Xiaomi w ustawieniach chmury to będą sie synchronizować. Pojawi sie tez opcja w ustawieniach kontaktów wyświetlania tych z konta Mi.

po przełożeniu karty SIM do 13T usunąłem z niej kontakty (mając kontakt na SIM i na koncie Google na liście wiadomości SMS wyświetlała się przykładowo nazwa Jan Now ... zamiast Jan Nowak) a kontakty na Mi 9T będące na koncie Xiaomi przeniosłem na konto Google i po synchronizacji na nowym telefonie pojawiły się na liście. Tak więc teraz mogę aktualizować listę kontaktów w oparciu o chmurę Google.

29 minut temu, FromWP napisał(a):

Teraz te apki są od Googla i to ich trzeba winić za to jak to działa. Xiaomi umyło ręce i nie ma nic do tego. Jednocześnie skutecznie zablokowali możliwość używania swoich aplikacji.

Czym tłumaczyć te rozwiązania? Xiaomi miało swoje sprawdzone i lubiane aplikacje Połączenia, Kontakty i Wiadomości, a obecnie jest zmuszane to stosowania aplikacji od Google? Wielu znajomych ma smatfon Xiaomi i fakt, nie każdy zwraca uwagę na tego typu detale, ale kogo nie zapytam o te nowe rozwiązania to potwierdza, że było lepiej a jest lipnie.

Tak szczerze to miałem ostatnio kontakt tylko z telefonami Redmi i myślałem, ze te przypadłości dotyczą właśnie tych telefonów. Zainwestowałem w 13T licząc, że dostanę to co w Mi 9T, ale się trochę przeliczyłem

Twój Mi9T był ostatnim modelem z tymi aplikacjami od Xiaomi. Wszystkie nowsze mają googla. Inne chińskie firmy też tak zrobiły. Wiadomo że Truecaller zbiera dane, bo na tej podstawie ostrzega o spamie, niebezpiecznych numerach itd. To jego podstawowa funkcjonalność. Dialer googla też to robi nie wiem czy nie skuteczniej.

• Like 1

True Phone ma opcję nagrywania rozmów i nawet udaje się przygotować przycisk do nagrywania w oknie rozmowy. Wyskoczyło nawet ostrzeżenie, że aplikacja daje możliwość nagrywania, ale ostrzega że jest to niezgodne z prawem na danym obszarze itd. Myślałem, że będzie nagrywał, ale później w oknie Połączeń wyskoczyła informacja że jednak nie będzie można nagrywać... Czy można to jakoś obejść bez wgrywania ROM-u na Indonezję?

Inna kwestia w MIUI. Jako skrót do kontaktu proponowane są 2 widżety. Albo okienko o wymiarach 2x3 jako skrót do 1 kontaktu. W sumie mogli dać 5x5 żeby jeden kontakt zajął cały pulpit... Albo proponują okienko 4x1 z ulubionymi kontaktami, które można co prawda rozszerzać w pionie i poziomie ale nie ma możliwości zmiany kolejności tych ulubionych kontaktów w tym okienku. Co prawda fabryczna aplikacja Kontakty ma możliwość dodania kontaktu na pulpit, ale jest to tylko skrót. W Mi 9T była możliwość ustawienia co taka ikonka ma robić, czy od razu zadzwonić, czy napisać SMS, czy wyświetlić to okno kontaktu tak jak jest teraz. Komu to przeszkadzało, że to usunęli...

Czy ewentualna aktualizacja systemu do XyperOS (która jest już dostępna dla 13T, a której nie widzę u siebie) wprowadza jakieś zmiany w kwestii dialera czy wiadomości czy te zmiany dotyczą innych kwestii?

HyperOs nic nie zmienia w kwestii dialera i kontaktów. W niektórych telefonach preinstalowali apkę xiaomi do wiadomości (pozwolili na jej używanie).

• Like 1

jeszcze mam takie zapytania odnośnie 13T i w zasadzie ogólnie MIUI

czy jest możliwość ustawienia skrótu do latarki jako dwukrotne kliknięcie przycisku zasilania?

czy można zmienić sposób wyświetlania ikonek powiadomień na pasku zadań u góry i w panelu powiadomień? tworzą się jakieś negatywy, czy czarno białe, inna ikonka tego samego powiadomienia u góry a inna jak się rozwinie panel powiadomień i żadna z nich nie jest taka jak ma być, np. inpost, signal, olx, messenger itp.

4 minuty temu, damianprz napisał(a):

jeszcze mam takie zapytania odnośnie 13T i w zasadzie ogólnie MIUI

czy jest możliwość ustawienia skrótu do latarki jako dwukrotne kliknięcie przycisku zasilania?

czy można zmienić sposób wyświetlania ikonek powiadomień na pasku zadań u góry i w panelu powiadomień? tworzą się jakieś negatywy, czy czarno białe, inna ikonka tego samego powiadomienia u góry a inna jak się rozwinie panel powiadomień i żadna z nich nie jest taka jak ma być, np. inpost, signal, olx, messenger itp.

w romie Xiaomi eu można ... sam z tego korzystam bo bardzo wygodne ... nie wiem jak to wygląda w globalu ... wyświetlanie ikonek też można zmieniać ... jest opcja użyj ikon z aplikacji - no ale to też jest w romie Xiaomi eu ... 

Posted (edited)
Godzinę temu, Master napisał(a):

w romie Xiaomi eu można ... sam z tego korzystam bo bardzo wygodne ... nie wiem jak to wygląda w globalu ... wyświetlanie ikonek też można zmieniać ... jest opcja użyj ikon z aplikacji - no ale to też jest w romie Xiaomi eu ... 

najgorzej jak jest coś normalnego, a tworzą coś nowego tylko po to żeby tworzyć, żeby było coś innego

przecież to trzeba tworzyć filtry, algorytmy, które tym sterują, po co... 🙃

01.jpeg

02.jpeg

03.jpeg

Edited by damianprz

W dniu 16.05.2024 o 12:27, damianprz napisał(a):

najgorzej jak jest coś normalnego, a tworzą coś nowego tylko po to żeby tworzyć, żeby było coś innego

przecież to trzeba tworzyć filtry, algorytmy, które tym sterują, po co... 🙃

(ikony)

te ikony to kwestia motywu ciemnego z tego co widzę

na motywie jasnym kolory ikonem są takie jak mają być, chyba...

z kolei na motywie ciemnym czcionka paska górnego jest biała a włączając stravę, która dziwnym sposobem ma tylko motyw biały to nie widać zegarka i poziomu baterii (biała czcionka na białym tle) ale co ciekawe czytam że Strava w 2024 planuje wprowadzić kilka funkcji, w tym Dark Mode ale... na moim Xiaomi Mi 9T mam czarny motyw w Stravie... 🙃

W dniu 16.05.2024 o 10:57, damianprz napisał(a):

znalezione ale zaszyte gdzieś w innych ustawieniach... dziwne

• 2 weeks later...
W dniu 18.03.2024 o 11:03, Master napisał(a):

no dostęp do pobrania romów będzie dopiero po jej wykupieniu ... tak więc innej opcji i tak nie ma 🙃 pamiętaj tylko potem żeby anulować subskrypcję - te wersje stable to wychodzą tak co 2-3 miesiące ... 

w koncu sie zlamalem i wykupilem dostep do tego pterona ale nadal nie moge znalezc tam zadnych romow do pobrania.. 😕

cos mi sie wydaje ze wywalilem 60 zl w bloto... 

chyba ze to jakos inaczej dziala ?!

• 2 weeks later...
W dniu 25.05.2024 o 14:07, Kacper Skrzypek napisał(a):

Po wykupieniu dostępu musisz napisać PW na Patreonie z Gmailem, dla którego chcesz mieć dostęp do ROMu. Wszystko jest napisane tu: https://www.patreon.com/xiaomieu/about? 

Proszę powiedz mi jak mam wysłać tą wiadomość, bo po zalogowaniu się i wykupieniu dostępu na tej stronie nie widzę żadnej opcji wysłania wiadomości PW. Jak wchodzę w wiadomość wyświetla mi się "Napisz do twórców, aby wyrazić swoją sympatię" i nie mam możliwości nic napusać.

Dla mniej ogarniętych tak jak ja, aby napisać PW na Patronie należy po zalogowaniu się, kliknąć wiadomości ,następnie w okienku z lupką po lewo, wpisać Xiaomi.eu. Pod lupką pokaże się ikonka Xiaomi.eu, klikamy w nią i jesteśmy w PW do twórców

W dniu 25.05.2024 o 14:07, Kacper Skrzypek napisał(a):

Po wykupieniu dostępu musisz napisać PW na Patreonie z Gmailem, dla którego chcesz mieć dostęp do ROMu. Wszystko jest napisane tu: https://www.patreon.com/xiaomieu/about? 

dzieki za podpowiedz, dostalem nowego softa wsadzilem i niby wszystko jest ok, ale jak teraz zablokowac bootmenadzera zeby moc normalnie korzystac z portfela ?? bo to dla mnie dosc istotne... 

co prawda zablokowalem go poprzez ADB ale to nie pomoglo...  a wrecz nawet utrudnilo  🤣

image.thumb.jpeg.6851cd4fa68b96bc3c4e5c8c70b4d0b9.jpeg

tel. co prawda juz dziala.. ale jak to zablokowac ??

pozdrawiam Jan Fus

Edited by siner

24 minuty temu, siner napisał(a):

ale jak teraz zablokowac bootmenadzera zeby moc normalnie korzystac z portfela ??