Jump to content

Brak certyfikatu Google Play Protected Xiaomi 11T Pro

Mirae

Recommended Posts

Hej, przychodzę z wątkiem, który wiecznie jest odgrzewany, ale nigdy nie mogę tego problemu rozwiązać. Chodzi o problem z certyfikatem od Google Play Protected na Xiaomi 11T Pro (wersja Global miui 8GB RAM / 256 GB ROM) 

Telefon kupiłam w 2021 od Pani, która spłaciła go w Play, w chwili otrzymania telefonu nie było nakładki Play'a (ale pozostałości po programiście mogły zostać). Telefon jest jeszcze na gwarancji do października, próbowałam się z tym skonfrontować, ale Xiaomi zbywa.

Od początku był problem z połączeniem z Google Pay, nawet z niektórymi aplikacjami takimi jak McDonald's. Według aplikacji Advanced Rood Checked i testów nie mam roota (załącznik poniżej), ale odblokowany OEM i myślę, że to on jest głównym powodem, czemu certyfikatu nie mam i nie mogę go samemu ustalić poprzez: https://www.google.com/android/uncertified/?pli=1 nawet po pomyślnym zarejestrowaniu indyfikatora Android (dodatkowo sprawdzony został IMEI w oficjalnej stronie Xiaomi, wszystko się zgadza, do uzyskania Google Services Framework użyłam aplikacji Device Info) i wymazaniu pamięci Google Play. Zrobiłam nawet powrót do ustawień fabrycznych, dalej bez skutku (też pytanie do posiadaczy, czy po uruchomieniu tel macie u góry, po środku odblokowaną kłódkę? Czy tak powinno to wyglądać w tym modelu?).

Obawiam się, że drugą opcją może być, że jest to model przeznaczony na Chiny z nakładką globalną i uceglę sobie telefon próbując OEM zablokować, nie wiem czy to możliwe u operatorów, ale nie wykluczam też tej opcji. Naprawdę nie wiem już od czego zacząć i czy da radę jakoś to naprawić. Jeżeli ktoś był w tej samej sytuacji, będę wdzięczna za wytłumaczenie najprościej jak się da, najlepiej byłoby z uniknięciem programowania, choć pewnie to niemożliwe. 

Będę wdzięczna za każdą pomoc :).

Screenshot_2023-09-13-19-16-06-287_com.android.settings.jpg

Screenshot_2023-09-13-19-17-03-540-edit_com.android.settings.jpg

Screenshot_2023-09-13-19-17-44-552_com.android.settings.jpg

Screenshot_2023-09-13-19-23-25-345_com.android.settings.jpg

Screenshot_2023-09-13-19-41-56-417-edit_com.opera.browser.jpg

• 2 months later...

Hejka mam podobny problem z brakiem certyfiikacji( przez co nie działają płatności telefonem  NFC)   i nie wiem co z tym fantem zrobić ostatnio pomogła aktualizacja nowego rom ale od wczoraj znowu ten sam  efekt i brak płatnosc

Edited by taba19

W dniu 13.09.2023 o 19:59, Kacper Skrzypek napisał(a):

Masz odblokowany bootloader, wystarczy go zablokować w Fastboocie komendą fastboot oem lock. Xiaomi 11T Pro wyszedł tylko na rynki globalne, nie ma szans by to była wersja chińska.

Gdyby to było tak proste... wcześniej myślałem (nie było czasu zagłębić się w sprawę), że update do ver. do 14.0.4.0 rozwiąże problem (odmowa płatności w markecie - ok 10. listopada), ale dziś przeczytałem stosowny artykuł na MIUIPolska. Pytanie jest jedno - czy ktoś potwierdzi (w miarę trwałe, stabilne) zadziałanie w tym modelu opublikowanego niedawno tutoriala? Czy po wielu latach (zaczynałem od pierwszego Mi Max'a) zakończyć przygodę i wrócić na stock'owy Global... :( 

Edited by fido70