Jump to content

Niska żywotność baterii X3 Pro


Kokodzambo

Recommended Posts

Cześć,

Od jakiegoś czasu z moim X3 Pro pojawiły się problemy z czasem życia na baterii i zastanawiam się, z czego to wynika. Telefon mam od premiery (czyli ponad 2 lata) i obecnie bateria potrafi schodzić na ~18%/h w aktywnym użytkowaniu i ~1.5%/h w deep sleep. W międzyczasie próbowałem wracać do MIUI poprzez flashowanie fastbootem, ale to nie rozwiązało problemu.

Pomyślałbym, że to kwestia baterii, ale w wykorzystaniu baterii zazwyczaj przoduje "sieć komórkowa", która zjada więcej niż ekran. Aplikacje typu AccuBattery, BatteryGuru itp. nie dają odpowiedzi.

Czy wysokie zużycie baterii może być rejestrowane przez Androida właśnie jako "sieć komórkowa"?

Link to comment
Share on other sites

A jak wysokie jest te zużycie przez sieć komórkową? Wrzuć screeny. Co masz na myśli pisząc że accubattery nie daje odpowiedzi? Ile razy ładowałeś, i jaki procent zużycia pokazuje accubattery?

Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Accubattery pokazuje 92% zużycia, co nie ma dla mnie sensu, bo dawniej SOT był poniżej 10%/h (8-9%), a obecnie nie schodzi poniżej 14%. Bateria raportuje 96 ukończonych cykli ładowania, ale nie mam pojęcia, jak bardzo wiarygodny jest ten odczyt. Telefon zazwyczaj ładowałem w zakresach 20-80% i dopiero odkąd bateria zaczęła uciekać coraz szybciej, zacząłem ładować do 90%.

image.thumb.png.7e45a10f5d58243a468a0ec0fe8bdadc.png

Edited by Kokodzambo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...