Jump to content

Połączenia ViLTE (Video over LTE) w MIUI 14

Mati9545

Recommended Posts

Cześć, od kilku dni szukam jakiegoś rozwiązania, żeby zaimplementować możliwość wykonywania i odbierania rozmów wideo w technologii LTE natywnie przez sieć LTE w fabrycznej aplikacji telefon MIUI. Próbowałem zainstalować aplikację Telefon Google, ale niestety on również nie daje takiej możliwości na moim Xiaomi. Mam Androida 12, rozmowy wideo są aktywowane zarówno w menu diag qualcomm jak i w menu IMS odblokowane za pomocą aplikacji Pixel IMS. Niestety dialer dalej nie pokazuje możliwości wykonywania połączeń wideo. Może da się zainstalować jakąś inną aplikację do połączeń, która będzie wydawała możliwość wykonywania takich połączeń wideo po ViLTE ? 

• 1 month later...

Problem.opisywalem wcześniej w jednym z wątków , jak kolega wyżej pisał - zadzwoń do operatora i zleć aktywację usługi , zostanie aktywowana w 24 godziny. To jest błąd operatora bo ich genialne systemy ja wyrzucają. Wiele osób tak zrobiło na forum i jest ok. 

13 godzin temu, marcin19883 napisał(a):

@mnkowalski

Jak zlecisz w Orange aktywacje usług, a telefon nie jest wspierany to cię wyrzuci po kilku godzinach. Jak masz wspierany telefon, to aktywacja konieczna i będzie trzymać.

Usługa się aktywuje ale po co zlecać aktywację skoro telefon nie wspiera usługi ? Usługa i tak zostanie aktywna , nawet jak telefon jej nie wspiera , nie zdezaktywuje się - używam 3 telefony gdzie jeden na pewno jej nie wspiera i karta jest w nim po kilka dni w tygodniu a po przełożeniu do F5 pro nadal działa. Tyle praktyka , teoria - aktywujesz usługę i wyłączy się po kombinacjach systemowych Orange lub wymianie karty - pracowałem u pomarańczy 11 lat więc system znam . 

22 godziny temu, WD40 napisał(a):

Dlatego najlepiej byłoby zmienić operatora, ale tę funkcję ma na razie tylko Orange i Play.

Albo zmienić telefon na Samsunga i będzie działać od razu. Orange bardzo promuje Samsunga.

Mają z niego najlepsze prowizje , ot cała tajemnica. Tak jest od wielu lat. Stary dostawca i systemy które są częściowo bardziej go wspierają - taki mały monopol. Zresztą kazdy operator ma swoje fanaberie i fochy. Ideału nie ma nigdzie - kwestia gustu. 

W Orange pojedynczy klient się nie liczy. Nawet jak jest klientem od wielu lat i posiada wykupione kilka usług. 

Nie twierdzę, że gdzieś jest idealnie. W moim przypadku wystarczyło, że jest dużo lepiej niż w Orange.