Jump to content

Biometria

Blublek

Recommended Posts

Mam Poco F5 z Miui14 i ROM xiaomi.eu 14.0.22.0 : do tej pory wszystko było OK. Natomiast dziś rano dostałem smutny komunikat z Banku Millenium iż wyłączono mi biometrię(odcisk palucha). Odpowiedź konsultanta banku

oznacza to, że Pana telefon przestał spełniać wymogi bezpieczeństwa i na ten moment nie będzie mógł Pan korzystać z biometrii. Może to oznaczać, że posiada Pan zmodyfikowany system operacyjny, lub aplikację zmieniającą jego działanie, więc nasz mechanizm bezpieczeństwa automatycznie wyłączył biometrię.

WARTO WIEDZIEĆ

Jeśli nadal chce Pan korzystać z tego sposobu, niezbędnym będzie przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych. Spowoduje to usunięcie wszystkich zapisanych aplikacji i danych na Pana telefonie. 

Bardzo proszę o radę co czynić ( nie chciałbym rootować i dodać magiska, bo nie wiem czy zadziała)

7 godzin temu, QbaPL napisał(a):

Kurcze, dlatego ja jak już coś działa, to siedzę na tym sofcie cichutko i nie aktualizuje, bo nie wiem jaka niespodzianka mnie spotka. Powodzenia

Najgorsze jest to iż NIC  nie aktualizowałem! Działało i.....3 dni temu PUPA. 

Wgranie dzisiejszego MIUI też nie pomogło (twrp sypało błędami na czerwono)

Admini Miui Polska nabrali wody w usta i milczą😬

Edited by Blublek

Admin dopiero co wrócił z weekendu. 

Wygląda na to, że Google znowu zaczęło kombinować z SafetyNetem, stąd być może Millenium wychwyciło custom ROM. Sprawdź, czy u Ciebie przechodzi SafetyNet (aplikacja YASNAC). U mnie na Xiaomi 13 Ultra niestety nie (problem dotyczy tylko telefonów, które zaczynały z Androidem 13). Nie mamy na to wielkiego wpływu, prędzej czy później Google blokuje to co ogarniamy. Trzeba czekać na kolejny skuteczny sposób.

Screenshot_2023-08-06-20-31-51-930_rikka.safetynetchecker.jpg

Edited by Kacper Skrzypek

11 godzin temu, Blublek napisał(a):

Najgorsze jest to iż NIC  nie aktualizowałem! Działało i.....3 dni temu PUPA. 

Wgranie dzisiejszego MIUI też nie pomogło (twrp sypało błędami na czerwono)

Admini Miui Polska nabrali wody w usta i milczą😬

Ale 14.0.22.0 to najnowszy soft, więc musiałeś zaktualizować z jakiegoś poprzedniego, który działał? ja siedzę na pierwszym i póki co bez wtopy. Kiedys aktualizowałem przy każdym kolejnym, ale nauczyłem się, że nie można być zachłannym na nowy soft.

Edited by QbaPL

11 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Admin dopiero co wrócił z weekendu. 

Wygląda na to, że Google znowu zaczęło kombinować z SafetyNetem, stąd być może Millenium wychwyciło custom ROM. Sprawdź, czy u Ciebie przechodzi SafetyNet (aplikacja YASNAC). U mnie na Xiaomi 13 Ultra niestety nie (problem dotyczy tylko telefonów, które zaczynały z Androidem 13). Nie mamy na to wielkiego wpływu, prędzej czy później Google blokuje to co ogarniamy. Trzeba czekać na kolejny skuteczny sposób.

Screenshot_2023-08-06-20-31-51-930_rikka.safetynetchecker.jpg

Niestety Safety Net wyrzuca błąd: CTS profile match - niepowodzenie. Czy zrootowanie i instalacja magiska usunie tą dolegliwość ?

• 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...