Skocz do zawartości

Rysowanie Obiektywu


bananns

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę jedynie potwierdzić kiepskie szkło, telefon tydzień bez back case i również mam jedną dosyć potężną rysę... w zasięgu obiektywu nie powinna być także nie ma problemu ale fakt faktem że się zrobiła... tak ten 1mm szkło mogło być bardziej schowane i było by pewnie o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni zrobić jakieś szkiełko hartowane do założenia na aparat, poważnie :D

 

Skoro na ekrany są to czemu by nie zrobili na aparat? Przynajmniej ze spokojem można byłoby kłaść telefon (jak ktoś lubi nosić bez case'a), obudowę nawet jak się zarysuje to i tak zawsze można wymienić (nie wspominam o ramce), oczko aparatu już nie.

 

Edit: na Ali jest dla G4, jak by było dla Mi-4 byłoby dobrze ;)

 

http://www.aliexpress.com/item/For-LG-G4-Tempered-Glass-Camera-Lens-Protector-Free-2-X-PET-HD-Lens-Protector-T01/32404134363.html

 

A dla Mi-4 tylko folia na aparat, to jednak zawsze coś :D

 

http://www.aliexpress.com/item/Protective-Digh-Definition-Guard-Film-for-Xiaomi-4-Mi4-M4-Camera-Lens-Shot-Protector-for-Lens/32310048127.html

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni zrobić jakieś szkiełko hartowane do założenia na aparat, poważnie :D

 

Skoro na ekrany są to czemu by nie zrobili na aparat? Przynajmniej ze spokojem można byłoby kłaść telefon (jak ktoś lubi nosić bez case'a), obudowę nawet jak się zarysuje to i tak zawsze można wymienić (nie wspominam o ramce), oczko aparatu już nie.

 

Edit: na Ali jest dla G4, jak by było dla Mi-4 byłoby dobrze ;)

 

http://www.aliexpress.com/item/For-LG-G4-Tempered-Glass-Camera-Lens-Protector-Free-2-X-PET-HD-Lens-Protector-T01/32404134363.html

 

A dla Mi-4 tylko folia na aparat, to jednak zawsze coś :D

 

http://www.aliexpress.com/item/Protective-Digh-Definition-Guard-Film-for-Xiaomi-4-Mi4-M4-Camera-Lens-Shot-Protector-for-Lens/32310048127.html

To nie prościej jest kupić we własnym mieście najtańszą folię do jakiegokolwiek telefonu i sobie wyciąć taki kawałek kwadratowy i przykleić? Z takiej jednej folii wyjdzie Ci pare takich małych kwadracików.

Edytowane przez Deragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ale ja nie mam takich zdolności manualnych by równo przyciąć/dociąć folię, ile to razy brało się kiedyś folie i docinało pod ekran telefonu by potem okazało się że jest krzywo i nierówno wycięta, szczególnie taki mały kwadracik wyglądałby komicznie :D

 

No spróbuj sam wyciąć folie by leżała idealnie na takim obiektywie, powodzenia ;)

 

http://screenshot.sh/oB4g8KtHBG4BF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byleby nie wystawało poza ramkę a będzie git. A daj zdjęcie wtedy ;)

 

Ja tam wole zapłacić 5 dolców za 20 sztuk tych folijek, wezmę na pól z kumplem i tyle.

 

Najpierw jednak trza Mi-4 zamówić bo przymierzam się od dawna, a zniechęca troszkę za wysoka cena za 16GB z LTE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek przyznam, przymieżam sie właśnie do zamówienia Mi4 i troche mnie ten topic zaniepokoił... Ciekawe czy po tych nalepkach nie bedzie widocznego spadku jakości zdjęć. Taka folia na obudowie czy ekranie niewiele zmienia ale obiektyw kamery to jednak dość delikatna sprawa. Ktoś próbował już jakoś zabezpieczyć obiektyw?

 

@checkmate

za wysoka cena za 16GB LTE? ~1150zł wydaje się całkiem rozsądna jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wysoka, bo Mi4 dla mnie to w tej chwili tylko zachcianka a nie mus bo mam telefon.

Druga sprawa w moim przypadku płace 1030zl za 16gb LTE, a Wcdma mialbym za 860zl, mam znizki w Goldway, kwota o jakiej mówisz, 1150zl placic mi sie nie widzi ;)

Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak btw. bo z telefonu w drodze nie zacytowałem tego:

Ciekawe czy po tych nalepkach nie bedzie widocznego spadku jakości zdjęć. Taka folia na obudowie czy ekranie niewiele zmienia ale obiektyw kamery to jednak dość delikatna sprawa. Ktoś próbował już jakoś zabezpieczyć obiektyw?

 

 

Dopóki ktoś nie kupi - to się nie przekonamy. 

 

Jeżeli będzie słaba jakość zdjęć (w co w sumie wątpię) to zawsze folijkę można zdjąć. 

 

Na pewno czułbym się pewniej mając folie na aparacie niż nie mieć jej wcale - w moim obecnym LG F60 (używam do pracy w trudnych warunkach) z etui silikonowym i hartowanym szkle na froncie jakimś cudem zarysowałem obiektyw aparatu, w Mi-4 po prostu chciałbym tego uniknąć.

 

Jeżeli faktycznie kupie za kilka dni Mi-4 to zamawiam od razu folie na aparat z Aliexpress, ktoś inny tu sugerował od 3MK, to tez dobra opcja, podajcie wymiary i zamawiajcie do testów, a może też na zamówienie zrobią szkiełka hartowane na aparat?? Bo jak tak to brałbym w ciemno, jak macie z nimi kontakt - piszcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby folia. Szkło można łatwiej trącić (jest grubsze) i się od razu odklei. Faktycznie można by coś takiego zamówić, kilkanaście sztuk, na pewno byliby chętni za rozsądną ceną to zakupić. Wymiary... A nie lepiej, gdyby podskoczyć do punktu 3mk i żeby sami sobie to wymierzyli? Osobiście mam daleko, ale może ktoś z Was mieszka niedaleko i przy okazji mógłby podejść i zmierzyć z pracownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jeszcze nie sprawdzałem jak jest w mi4 bo odebrałem go dziś i leży sobie w samochodzie i czeka aż skończę pracę, ale w moim obecny HTC One X+ soczewka jest mocno wystająca z tylnej obudowy i już po paru dniach łapie rysy na powłoce anty refleksyjnej. Nie na szkle tylko na powłoce. Sporo osób myli te 2 rzeczy i na xda było sporo lamentu w temacie soczewki. Choć gdyby powłoka nałożona była dobrej jakości to by się łatwo nie rysowała. Kilka rysek na takiej powłoce nie będzie miało wpływu na zdjęcia, ale mocno porysowana będzie dawała efekt zdjęć z poświatą wokół konturów obiektu, taki automatyczny filtr zmiękczający jakby :) W takim przypadku najlepiej się pozbyć resztek powłoki wycierając soczewkę odrobiną zwykłej pasty do zębów nałożonej na miękką ściereczkę. W moim przypadku efekt był bardzo zadowalający - zdjęcia znowu jak z nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludzie, kto chętny? Dziś lub jutro zamawiam te folie na aparat Mi-4:

 

http://www.aliexpress.com/item/Protective-Digh-Definition-Guard-Film-for-Xiaomi-4-Mi4-M4-Camera-Lens-Shot-Protector-for-Lens/32310048127.html

 

Parę sztuk wezmę dla siebie (3-4), reszta jest do rozdania. W zestawie jest 20 sztuk, myślę że 1zł za folijkę byłoby uczciwie.

 

Ja biorę 3-4 sztuki, bo na bank pierwszej lub drugiej nie założę perfect na aparat, proponuję brać tak 2-3 sztuki w razie coś ;)

 

Np. 3szt + cena listu i jesteśmy kwita. Zanim przyjdą folie to zorientuję sie ile wyniesie cena listu,znaczka etc. ale myślę że to sprawy groszowe. Dam znać Wam na PW ile za list + dam numer konta, tyle.

 

Jeżeli jest ktoś chętny to zapraszam na PW, zrobię małą listę od razu, kto pierwszy ten lepszy ;)

 

Edit: Zamówione, mam listę chętnych 6 osób na folie ;)

edit 2: Została 1 sztuka.

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...