Skocz do zawartości

MI3 i nagrzewa się przy zas. z zapalniczki i użyciu map i transferu danych


Pete67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

od jakiegoś czasu obserwuje nagrzewanie się mojego MI3 w sytuacji gdy jest podłączony do zapalniczki w samochodzie i uruchomione są na raz mapy google i odpalony transfer danych.

Aby było śmieszniej jak zamienię google na Yanosika jest lepiej ale już jak wyłącze transfer to jest OK.

Najpierw sądziłem, że to od sońca lub nawiewu

ale telefon odkładam w miejsce gdzie nie jest ciepło i nie ma słońca i to sao.

Ładowarka ma niecałe 2A (sprawdzałem miernikiem - coś w okolicach 1.6-1.8A) i telefon podczas pracy z wymienionymi się rozładowuje...

i teraz nie wiem czy wysyłać do serwisu czy zmieni coś np zejście na MIUI5

telefon z ibuygou jakoś we wrześniu skończy się gwarancja.. szkoda by było przegapić jeśli to wada a nie problem z romem...

 

Wcześniej miałem redmiNote i w sumie było też coś podobnego tyle że tam ładowarka dawała jak się okazało zbyt mały prąd (0.9A).

Proszę o pomoc :)

może nie zabija mnie to ale drażni i szkoda mi by było gwarancję przegapić jesli to usterka:)

Pozdrawiam

Piotr Krupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA

No to... trudno.

Choć przypuszczam że temperatura >50 st C ( imo) bateryjce wcale nie sprzyja...

Wymyśliłem wczesniej na wypadek gdyby własnie tak miało być normalnie...

Telefon jest przyklejany na żelową podkładkę prawie 1cm żelu na całej powierzchni telefonu. Pomaga ale tylko trochę.

A może zmajstrować uchwyt z radiatorem???

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj się podłączać pod ładowanie w samochodzie telefon naładowany w 100% to wtedy będzie się mniej grzać. Mój przynajmniej się mniej grzeje wtedy. Ale jak wracam z jakieś podróży i muszę korzystać z nawigacji i doładować baterię to można na nim upiec jajko jest taki gorący :D Więc to normalka. Trzeba czekać na chłodzone uchwyty samochodowe na telefon :3

Swypnięte z Redmi Note 4G :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj się podłączać pod ładowanie w samochodzie telefon naładowany w 100% to wtedy będzie się mniej grzać. Mój przynajmniej się mniej grzeje wtedy. Ale jak wracam z jakieś podróży i muszę korzystać z nawigacji i doładować baterię to można na nim upiec jajko jest taki gorący :D Więc to normalka. Trzeba czekać na chłodzone uchwyty samochodowe na telefon :3

Swypnięte z Redmi Note 4G :)

Chevrolet w nowych modelach ma specjalne miejsca na telefon które są chłodzone i mają podkładkę do ładowania bezprzewodowego
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja wpadłem na genialny podróż aby mi3 zastąpił mi nawigację w drodze na Chorwację i PADŁ :(

Był nagrzany a bateria wyczerpała się do zera. Teraz po podpięciu do 5 różnych ładowarek, o różnych mocach  tylko świeci czerwona dioda i nie da się go uruchomić....

 

Ma ktoś jakiś pomysł na ratunek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wpadłem na genialny podróż aby mi3 zastąpił mi nawigację w drodze na Chorwację i PADŁ :(

Był nagrzany a bateria wyczerpała się do zera. Teraz po podpięciu do 5 różnych ładowarek, o różnych mocach tylko świeci czerwona dioda i nie da się go uruchomić....

Ma ktoś jakiś pomysł na ratunek??

Zostaw na dłużej przy ładowarce i nie ruszaj, jak rozladujesz do "zera" to ładowarka podaje bardzo małe natężenie i dopiero po jakimś czasie da radę uruchomić. Pod warunkiem że bateria nie padła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Mi3 ma jakieś zabezpieczenie przed przegrzaniem?

 

W wakacje wracałem znad morza i miałem też "ciepło". Telefon podłączony do zapalniczki, włączona navi i dane mobilne, dodatkowo telefon oświetlony światłem słonecznym przez szybę. Po 2 godzinach jazdy zauważyłem, że dioda ładowania nie świeci. Odłączanie i podłączanie do ładowarki nie pomagało. Dopiero jak poleżał i się trochę schłodził, ładowanie zaczynało działać. Godzina jazdy i znowu to samo. Problem zniknął pod wieczór, gdy słońce już tak nie grzało. Telefon był gorący, ale ładował się bez problemu.

 

Sugerowałoby to istnienie jakiegoś zabezpieczenia, przynajmniej w kwestii ładowania przy zbyt wysokiej temperaturze. Albo to tylko przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...