Skocz do zawartości

kto ma wersje 16GB i żałuje że nie wziął 64 ?


kubinsiu

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy te 16 Gb mi wystarczy, ile sam system i aplikacje fabryczne zajmują pamięci ROM?

ile zdjęć około się pomieści w pozostałej pamięci zanim trzeba zrzucać na komputer ?

czy jest ktoś kto żałuje że nie wziął 64GB ?

czy warto doplacac te 300 zł ? :) (i tak wiem ze to zalezy od tego ile zainstaluje gier i bede krecil filmikow/robil zdjec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie słuchasz na raz tysiąca piosenek i nie trzymasz miesiąc czasu filmów (o ile oglądasz filmy na telefonie) to nie sądzę by Ci miejsca zabrakło. Masz jakoś 12,5gb dla siebie z tych 16. Ja mam obecnie 1067 zdjęć, 132 piosenki, backupy aplikacji (te sporo zajmują, szczególnie z titanium), jakieś pierdołki, zapasowy rom i mam cały czas ponad 3gb dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(i tak wiem ze to zalezy od tego ile zainstaluje gier i bede krecil filmikow/robil zdjec)

No i tu masz odpowiedź na swoje pytanie.

Ja mam 16GB i jakoś bardzo nie płaczę z braku pamięci. Po prostu organizuje sobie pliki w telefonie tak, żeby starczyło miejsca. Zdjęcia i inne pierdoły mam w chmurze. Gier mam mało. A i ostatnio bardzo rzadko gram. 2-3 tytuły na bieżąco zainstalowane, to maks. Na resztę, spokojnie mi wystarczy miejsca.

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie słuchasz na raz tysiąca piosenek i nie trzymasz miesiąc czasu filmów (o ile oglądasz filmy na telefonie) to nie sądzę by Ci miejsca zabrakło. Masz jakoś 12,5gb dla siebie z tych 16. Ja mam obecnie 1067 zdjęć, 132 piosenki, backupy aplikacji (te sporo zajmują, szczególnie z titanium), jakieś pierdołki, zapasowy rom i mam cały czas ponad 3gb dostępne.

dzięki o to chodziło. 12,5 gb dla siebie to wciąż dużo a po 1000 zdjęciach to już można zgrac na dysk... obawialem sie ze to bedzie 200 zdjec ale tak to w zupelnosci wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnie kilka lat wygląda tak:

 

Jak miałem kiedyś Mi-2 32gb to wolnego miejsca miałem zazwyczaj ok. 9-10gb.

Gdy używałem Redmi Note Pro mając kartę sd 16gb wolnego miejsca było jakoś między 3 a 5gb.

Pół roku z Redmi 1 i tymczasową kartą sd 8gb i miałem jakieś 2-3gb wolnej pamięci na sd.

Obecnie w LG F60 mam sd 32gb i wolnego miejsca 16gb.

 

Myślę, że takie wbudowane16gb  w zupełności by mi wystarczyło, może ktoś ma podobnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niektóre gry zajmują ze 4 GB. Np. WOT. Osmand ze wszystkimi mapami zajmuje też nie mało. Obrazy do emulatorów też potrafią zżerać miejsce. No zależy co się robi. Dal mnie 16 to za mało. Na same oprogramowanie by wystarczyło. Ale jeszcze dane, dropbox, muzyka jakaś, i miałem z 16 problem. Między innymi dlatego zmieniłem sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja miałem już telefon z 8GB - bez 32GB karty i Folder Mount nie byłem w stanie egzystować.

Dalej Redmi Note z 16GB - Również karta 32GB, bo głupie zdjęcia i filmy potomków zaraz zjadły całą pamięć.

Teraz Redmi Note 2 z 32GB i kartą 32GB - w tej chwili mam wolnego 9GB z 25 dostępnych w pamięci wewn., i 20GB z 29GB dostępnych na karcie SD.

Najwięcej miejsca zajmują zdjęcia/filmiki oraz obrazy gier do emulatorów i kopie z TWRPa. I jeszcze 1GB to ebooki;)

Nie wyobrażam mieć mniej miejsca na telefonie niż 32GB, myślę że byłbym się w stanie na takim telefonie zmieścić na styk.

16GB to dużo za mało. Bywało, że zanim miałem czas zrzucić rzeczy z tel na dysk zewnętrzny, to zostawały mi 2GB wolne na karcie SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak się popieści to się wszystko zmieści ;)

Też miałem ten dylemat... najpierw zastanawiałem się nad Mi NotePro 64GB, ale mając na względzie dłuższy czas działania MiNote wybrałem ten drugi i zrezygnowałem z 64GB na rzecz 16GB z uwagi na różnicę w cenie i nie żałuję. Mam aktualnie 4GB wolne, choć fakt, że nie mam, żadnej większej gry (tylko bilard o wadze 100MB i Quizowanie 30 MB), ale za to 4GB zajmuje muzyka, 2GB zdjęcia i firmy, reszta to system i aplikacje (najwięcej waży pakiet Office od MS). Podsumowując większy wariant pojemności pamięci jest dla osób mających dużo gier lub słuchających dziesiątek GB muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...