Skocz do zawartości

Xiaomi powerbank 10000 mAh


AndropaX

Rekomendowane odpowiedzi

Aż dziwne że nie ma jeszcze tematu poświęconego najnowszemu powerbankowi xiaomi, więc go zakładam. Swojego nabyłem na allbuy za ~50zł z darmową wysyłką. Po sprawdzeniu zdrapki na pudełku wygląda na oryginał. Przez zastosowanie pojemniejszych ogniw, udało się osiągnąć mniejsze rozmiary względem powerbanku 10400 przy bardzo podobnej pojemności. W moim są to ogniwa marki LG. Pierwsze wrażanie było takie że jest małą cegłą, co prawda to mój pierwszy powerbank i nie mam porównania, ale jest wyraźnie cięższy od mojej xperii z1, która jest uważana za dość ciężki telefon. Póki co jedyna rzecz do której się mogę przyczepić to nieco luźny przycisk i podczas potrząsania powerbankiem grzechocze. W pudełku oprócz powerbanku mamy krótką instrukcję z chińskimi krzaczkami i średniej długości kabel micro usb, który wygląda na dość porządny.

Kilka zdjęć:

3d50cb0961ecc4d71eb1bbb6aec31d37.jpgf739a76332781b910a921103005fc751.jpg21164400429215690a4967762f21ffe7.jpg

Wysłane z mojego Xperia Z1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem tutaj :

https://m.allbuy.com/detail/30E0014B-C50F-AFBD-61ED-B8C3B795A2F2?utm_source=allbuy&utm_medium=edm&utm_campaign=2015order

Ale obecnie jest po promocji i kupowanie tam byłoby nieopłacalne, na pewno gdzieś indziej mają go taniej.

Wysłane z mojego Xperia Z1 przy użyciu Tapatalka

Choć jak dodasz do karty to jest po promocyjnej cenie, możesz spróbować.

Wysłane z mojego Xperia Z1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez AndropaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na banggood, czekam na powerbank, ale już pytanko. Mogę ładować go ładowarką 2A od mojego Mi4? Żadnych przeciwwskazań?

Edit: Oj, przepraszam. Odnalazłem już odpowiedź na pytanie w tym wątku: http://miuipolska.pl/forum/topic/5780-xiaomi-powerbank-10400-jak-uzytkowac/page-2. Dla leniwych, tak, można bez problemu ładować ładowarką 2A. :)

Edytowane przez daniel.wu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ile razy Wam naładuje ten powerbank telefon? Mam Xiaomi Mi4, i naładowałem go 2 razy i została jedna kropka jeszcze, więc pewnie koło 40% by doładował. Aczkolwiek nie wiem, czy naładowałem w 100% powerbank. On jak się naładuje, to wyłączają się diody i nie migają już, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, podobno dobrze się znacie na Xiaomi więc mam pytanko do was. Dotarł do mnie dziś powerbank 10000 i chciałbym być pewny że jest oryginalny :P

Zamawiany na banggood, zdrapka na pudełku, weryfikacja pokazała że jest to MI powerbank, i że kod został użyty 1x. Po filmach z YT stwierdzam że diody też świecą w oryginale, i jak podpinam output jednym kablem z input to diody się nie świecą. Ma maleńkie logo w porcie USB na dole. 

 

Ale jedną wątpliwość mam co do kabla, wszędzie mówią że biały środek w końcówce USB i logo MI na kablu to fake. Mój kabel loga nie posiada, ani znaczka USB które widywałem u niektórych na zdjęciach, i posiada biały środek. To znaczy że powerbank oryginalny a kabel może być podróbką? Czy tak na prawdę robią różne kolory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

A czy jakiś specjalista mógłby się odnieść do wytrzymałości powerbanka na mrozie i niskich temperaturach? Noszę go w torbie, coraz chłodniej na dworze, a czasami na zajęciach go podłączam do Mi4. Ma temperatura wpływ na żywotność i stan powerbanku?

Napisane z Xiaomi Mi4 3GB RAM 16GB LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na każde źródło energii, (bateria w telefonie, akumulator w samochodzie) ogniwa nie lubią niskich temperatur, spada wtedy ich wydajność. No ale sorry taki mamy klimat. Ale bez przesady, nowe ogniwa jak nie są tak narażone na zmiany temperatur. - 20 nie powinno mieć znaczącego wpływu na stan ogniwa, może się szybciej rozładować ale nie ulegnie uszkodzeniu.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14 listopada 2015 21:47:32, Marcin.M napisał:

 

 

Sprawdź na gearbest.

 

 

Albo kup szary, i dokup silicon w kolorze czerwonym.

 

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2

 

 

 

 

 

 

Także prosiłbym o podesłanie linka w przypadku odnalezienia Powerbanku. Kupiłem już 2 z Gearbestu, ale nie mogłem znaleźć wersji kolorowej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry!

Ja mam proste pytanko. Czy posiada ktoś instrukcję do tego powerbanka w języku polskim/angielskim?

Albo ewentualnie ktoś powie mi jak jest z ładowaniem? Najlepiej najpierw go naładować do pełna i potem rozładować do zera i to powtórzyć 3 razy, czy można od razu po wyjęciu z pudełka zacząć nim ładować, o ile coś w nim jest prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięci nie mają ale kilka razy trzeba je rozładować i naładować żeby osiągnęły optimum wydajności. Nie rozładowuj nigdy do zera bo wtedy najbardziej niszczy się baterie. Jak wiesz że nie będziesz używał baterii przez dłuższy czas to zostaw ją naładowaną Trochę powyżej 50%. A jak leży naprawdę długo to raz na jakiś czas ją rozładuj i naładuj.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie. Kilka dni temu kupiłem PB 10000mah od Xiaomi. Wydaje mi się, że jest oryginalny

sv4oOYF.png

Zauważyłem, że szybko się rozładowuje. Całą noc go ładowałem. O godz. 12 podłączyłem do niego P8 Lite, o godz. 13 z 4 świecących diód, świeciły się 3. Potem podłączyłem do niego na 15 min inny telefon został 2 diody.

Czy to normalne? Ile razy ładuje Wam telefony? Czy można ładować nim 2 urządzenia, 1 zwykłym usb co było w zestawie, a drugie kablem obustronnym micro usb? Można tak? Próbował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jutjub napisał:

Witajcie. Kilka dni temu kupiłem PB 10000mah od Xiaomi. Wydaje mi się, że jest oryginalny

 

  Ukryj treść

 

sv4oOYF.png

 

Zauważyłem, że szybko się rozładowuje. Całą noc go ładowałem. O godz. 12 podłączyłem do niego P8 Lite, o godz. 13 z 4 świecących diód, świeciły się 3. Potem podłączyłem do niego na 15 min inny telefon został 2 diody.

Czy to normalne? Ile razy ładuje Wam telefony? Czy można ładować nim 2 urządzenia, 1 zwykłym usb co było w zestawie, a drugie kablem obustronnym micro usb? Można tak? Próbował ktoś?

 

Mój ładuje się znacznie szybciej i ma bardzo małe straty przy ładowaniu telefonu. Jeżeli twój kod produktu był sprawdzany kilka razy gdy ty go sprawdziłeś pierwszy raz to wniosek jest jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mój powerbank padł po 7miesiacach. Nie da się go naładować. Podłączam pod różne ładowarki i nic nie mruga nic się nie dzieje. Jak klikne przycisk power to migają diody. Na wyjściu też jest prąd bo jak podepne pod tel to na chwilę załącza się ladowanie (na kilka sek ale to dlatego że już jest pusty) Miał ktoś podobnie? Do wyrzucenia czy jakoś da się naprawić?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam trudne pytanie odnośnie mocy powerbanka Xiaomi 10000 -> Chciałem z wami przeanalizować kwestie ładowania na przykładzie dwóch różnych telefonów. LG G Flex 2 o pojemności baterii 3000 mAh 3,8 V, i Iphona 5s o pojemności 1570 mAh 3,8 V. -> przynajmniej tak jest napisane na tych bateriach. Analizę wykonuję z powodu niepokojąco małej ilości załadowań mojego LG...

Teraz tak,

- Powerbank ma 10000 mAh co w przeliczeniu daje 36 Wh (10000 * 3,6 V / 1000 = 36 Wh)

- Lg ma 3000 mAh co w przeliczeniu daje 11,4 Wh (3000 * 3,8 V / 1000 = 11,4 Wh)

 

Rozsądek podpowiada, że ten LG powinien się naładować trzy razy ->  36/11.4 =  3,16 .... Niestety u mnie w takim razie coś źle działa, ponieważ po jednym ładowaniu powerbank wykorzystał połowę mocy (świecą się dwie diody) czyli załaduje go max drugi raz i koniec.... - czyżbym miał uszkodzonego powerbanka?

 

podobne obliczenia możemy wykonać przy baterii do iphona 5s

- Powerbank ma 10000 mAh co w przeliczeniu daje 36 Wh (10000 * 3,6 V / 1000 = 36 Wh)

- Iphone 5s ma 1570 mAh co w przeliczeniu daje 5,966 Wh (1570 * 3,8 V / 1000 = 5,966 Wh)

 

Czyli takiego iphona w teorii powinienem załadować 6 razy lu 5 i trochę -> 36/5,966 = 6,034

 

Podpowiedzcie proszę czy moje rozumowanie jest prawidłowe

Edytowane przez Kriis88
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...