Skocz do zawartości

Quick Charge 2.0 - Dlaczego nie działa?


Ari93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ktoś może ma jakieś informacje na temat Quick Charge 2.0? Na wyłączonym telefonie wyciągnąłem 29% po 30 minutach, na tej stronce komuś na włączonym tel udało się osiągnąć 28% tak więc wynik praktycznie identyczny. Ze znajomym testowaliśmy tą ładowarkę na LG G4 i w podobnym czasie przybyło wyraźnie więcej procent niż u mnie ale teraz nie pamiętam dokładnych danych, może w piątek jeszcze raz sprawdzę.

Ktoś może coś wie czy da się jakoś wymusić uruchomienie tego Quick Charge?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzine? 40% powinno byc w pół godziny i właśnie coś koło tego kolega wyciągnął po 35min z tym ze mial ponad 90% a jak wiadomo końcówka baterii się wolniej ładuje. Ładowarka jak i kabel jest oryginalny od Xiaomi 5v 2a, 9v 1,2a i 12v 1a bodajże. 

30% po 30min ewidentnie pokazuje że ładuje 5v przy 2a... Sprawdzałem wartości w pliku i przy włączonym ekranie w baterie wchodzi jakies 1500-1600mA, reszta idzie na działanie telefonu ew na adb po wifi przy  uspionym tel moge sprawdzić ale raczej nic odkrywczego nie zobaczę bo qc2.0 po prostu tu nie działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli standardowo jak każdą inna zwykłą ładowarką 2A...

upewniłem się jeszcze na oficjalnej stronie http://www.mi.com/en/mi4/features/i wyraźnie napisane mają "Quick Charge 2.0"

dlaczego zatem to nie działa?  35 sekunda https://www.qualcomm.com/videos/qualcomm-quick-charge-20-helps-reduce-battery-anxiety"50% charge in 30 minutes" w tle oryginalna ładowarka od Xiaomi a przez cały filmik przewija się MI4... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i co z tego? Lg to nie xiaomi. Xiaomi nie daje w standardzie ladowarki ktora obsluguje quick charge 2.0

 

Nie wiem czy czytałeś wyżej moje wypowiedzi ale oba telefony ładowałem oryginalną ładowarką od Xiaomi o mocach 2A przy 5V, 1,2A przy 9V i 1A przy 12v. Owa ładowarka również jest przedstawiona na w/w filmiku ze strony Qualcomma razem z MI4. Ta sama ładowarka jakoś potrafi wepchnąć w LG o połowę więcej prądu niż w Xiaomi...

tak więc wracamy do punktu wyjścia; dlaczego Quick Charge nie działa na MI4?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli LG ładuje się w technologii quick charge 1.0 a Xiaomi... po prostu standardowym 5V 2A. Tak czy owak pytanie pozostaje to samo... spróbuję w pracy wytrzasnąć do testu jakąś ładowarkę od np. SG Nota 4 z QCh 2.0 i może przy tej ładowarce MI4 "zaskoczy" jeśli przy własnej oryginalnej nie potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli quickcharge 1.0 jeden drugiemu nierówny, skoro LG jest w stanie "przyjac" więcej prądu. Swoją drogą, polecicie jakąś dobrą ładowarkę z qc2.0? Pełno tego na wishu czy ali. Ktoś coś sprawdzał i dysponuje linkiem?

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Mi4 według specyfikacji wspiera QC2

Może używa 9V ale z niższym prądem. Zbyt duży prąd nie jest zbyt dobry dla baterii.

 

Ja sobie ostatnio zamówiłem taką ładowarkę. http://www.aliexpress.com/item/Tronsmart-TS-WC3PC-Qualcomm-Certified-42W-3-Ports-Quick-Charge-2-0-wall-charger-for-Samsung/32389382865.html

Chce sprawdzić ładowanie na Redmi2 które wspiera QC1 i aktualnie czekam na Mi4i :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13% w pół godziny? Czyli dla Ciebie "zwykłe ładowanie" oznacza ładowanie prądem ok 800mA?

Jutro w adb przy wyłączonym ekranie sprawdzę prędkość ładowania przy rozładowanym akumulatorze, w tej chwili mam 81% i ładuje prądem ok 1,65A.

post-1261-0-92261500-1440284392_thumb.jp

Widać że na końcu już zwolnił do 1,55A a to że są wartości minusowe pisałem już chyba ponad rok temu gdy to zauważyłem na MI2, jak widać w Xiaomi nikomu to nie przeszkadza... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie jak dziala quick charging bo wypowiadasz sie na tematy o ktorych bladego pojecia nie masz. Pewnie bateria 3000 mha bedzie ladowac sie w kilka minut. Masakra buhaha.

Proponuje wyslac telefon do naprawy bo pewnie zepsuty jest.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie jak dziala quick charging bo wypowiadasz sie na tematy o ktorych bladego pojecia nie masz. Pewnie bateria 3000 mha bedzie ladowac sie w kilka minut. Masakra buhaha.

Proponuje wyslac telefon do naprawy bo pewnie zepsuty jest.

Różnica jest taka że Ty manipulujesz danymi takimi jakie Ci są wygodne i tymi skąd chcesz a to czy mają coś wspólnego z prawdą... na twoje nieszczęście źle trafiłeś.

 

Tak więc postaram się jak najbardziej łopatologicznie wytłumaczyć Ci z dowodami bo Ty co najwyżej potrafisz zarzucać komuś nieznajomość tematu sam mając na jego temat jeszcze mniejsze pojęcie.

Od początku; tu jest link do strony Qualcomma: https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/quick-charge, jak sobie zjedziesz troszkę niżej zobaczysz duży napis "More Quick Charge 2.0 Devices, Accessories, and Power Controllers" a pod nim LINK do pliku .pdf w którym są wymienione urządzenia zgodne z Quick Charge 2.0. Jest Xiaomi MI4? Jest. Jest ładowarka Xiaomi MDY-03-EB dodawana razem z Xiaomi MI4 i którą oczywiście również posiadam? Jest (w pliku mają literówkę, więcej TUTAJ).

 

Jak więc te wszystkie informacje odniesiesz do swoich poprzednich postów? No i przede wszystkim do ostatniego zdania: "Proponuje wyslac telefon do naprawy bo pewnie zepsuty jest."

Telefon jak najbardziej nadaje się na gwarancję ponieważ jest to niezgodność z zapewnieniami sprzedawcy oraz producenta na temat obsługi Quick Charge 2.0. Ładowarka jest jak najbardziej zgodna a potwierdził to G4 kolegi.

Dlaczego zatem telefon nie jest jeszcze w drodze do Chin? Bo na 95% jest to problem software'owy dlatego założyłem ten temat aby się nieco rozeznać w tej sprawie i potwierdzić moje przypuszczenia. Zawsze jest jakaś szansa że to faktycznie z moim modelem jest coś nie tak i np. padł jakiś kontroler odpowiedzialny za przełączanie napięciami ładowania z ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka że Ty manipulujesz danymi takimi jakie Ci są wygodne i tymi skąd chcesz a to czy mają coś wspólnego z prawdą... na twoje nieszczęście źle trafiłeś.

Tak więc postaram się jak najbardziej łopatologicznie wytłumaczyć Ci z dowodami bo Ty co najwyżej potrafisz zarzucać komuś nieznajomość tematu sam mając na jego temat jeszcze mniejsze pojęcie.

Od początku; tu jest link do strony Qualcomma: https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/quick-charge, jak sobie zjedziesz troszkę niżej zobaczysz duży napis "More Quick Charge 2.0 Devices, Accessories, and Power Controllers" a pod nim LINK do pliku .pdf w którym są wymienione urządzenia zgodne z Quick Charge 2.0. Jest Xiaomi MI4? Jest. Jest ładowarka Xiaomi MDY-03-EB dodawana razem z Xiaomi MI4 i którą oczywiście również posiadam? Jest (w pliku mają literówkę, więcej TUTAJ).

Jak więc te wszystkie informacje odniesiesz do swoich poprzednich postów? No i przede wszystkim do ostatniego zdania: "Proponuje wyslac telefon do naprawy bo pewnie zepsuty jest."

Telefon jak najbardziej nadaje się na gwarancję ponieważ jest to niezgodność z zapewnieniami sprzedawcy oraz producenta na temat obsługi Quick Charge 2.0. Ładowarka jest jak najbardziej zgodna a potwierdził to G4 kolegi.

Dlaczego zatem telefon nie jest jeszcze w drodze do Chin? Bo na 95% jest to problem software'owy dlatego założyłem ten temat aby się nieco rozeznać w tej sprawie i potwierdzić moje przypuszczenia. Zawsze jest jakaś szansa że to faktycznie z moim modelem jest coś nie tak i np. padł jakiś kontroler odpowiedzialny za przełączanie napięciami ładowania z ładowarki.

Hehe to odyslaj na naprawe. Sry ale ty zadnych danych nie podales. Xiaomi nie posiada ladowarki z quick charge 2.0 odsylam do artykulu z tego miesiaca w ktorym jest przeciek ze xiaomi ma dopiero wypuscic taka ladowarke.

gsminsider.com/2015/08/xiaomis-quick-charge-2-0-certified-charger-leaks/

Dane że strony Qualcomm:

Bateria 3300 mAh

QC 2.0 30min - 60%

QC 1.0 30min - 30%

Zwykłą ladowarka 30min -12%

Bateria w LG g4 ma 3000 mAh więc mogła na QC 1.0 naładować się w 35 min 40%.

Chyba to jest proste i zrozumiałe.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przy QC2.0 akumulator MI3 ładowany jest max prądem 1.5A, ładowarka przełącza się na 9V. Bez QC2.0 max prąd w aku to 1.2A. Jest szybciej ale bez przesady i to szybciej to działa tylko w fazie CC, w fazie CV nie ma przyrostu prędkości. Do przełączenia faktycznie wykorzystywane są linie data.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telefon który obsługuje QC 2.0, mam tez ładowarkę, kupiłem sobie miernik na USB aby podejrzeć jakim prądem i napięciem ładuje i w jakim momencie przełącza. Tylko nie wiedziałem ze mój miernik nie ma przejścia sygnałów data. Ale skoro jest to pewne ze wykorzystuje to zrobię przejście tych sygnałów i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...