Skocz do zawartości

MIUI V14.0.23.5.22.DEV


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

23526.png

  • Poprawka niedziałającej funkcji "Automatycznie dostosuj tapety i tło" w Ciemnym motywie
  • 4 sierpnia - koniec aktualizacji beta dla Xiaomi MIX 4 i Xiaomi 12X. Informacja
  • 22 września - koniec aktualizacji beta dla serii Mi 11 i Redmi K40S/POCO F4. Informacja
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Wspierane urządzenia w wersji rozwojowej

devices_weekly_23051301.png.webp

Poza urządzeniami wymienionymi powyżej udostępniamy również aktualizacje wersji beta dla niektórych telefonów z procesorami MediaTeka:

  • Xiaomi 12 Pro Dimensity [daumier] (Dimensity 9000+)
  • Redmi K50 Pro [matisse] (Dimensity 9000)
  • Redmi K50 [rubens] (Dimensity 8100)
  • Redmi Note 11T+ Pro [xagapro] (Dimensity 8100)
  • Redmi Note 11T Pro/POCO X4 GT [xaga] (Dimensity 8100)
  • Redmi K50i [xagain] (Dimensity 8100)

Są one dostępne dla osób, ktore wspierają projekt Xiaomi.eu w serwisie Patreon na poziomie Contributor lub wyższym.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum lub w naszych poradnikach.

Sprawdź też dostępne poradniki instalacji:

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

CHCESZ NAM POMÓC W ROZWOJU OPROGRAMOWANIA?

Możesz wesprzeć nas dowolną kwotą dotacji, którą przeznaczymy na utrzymanie serwera i kawę, pozwalającą lepiej skupiać się przy pracy nad rozwojem softu.

Motyw: tutaj.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć do poprzedniej aktualizacji, włącz debugowanie USB wg instrukcji: https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/, potem zainstaluj nową aktualizację i uruchom skrypt z linka (pisałeś, że stoi długo na logu, chodzi o ten moment właśnie dopóki się nie zrestartuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze spróbuję zainstalować przez fastboot z poziomi kumputera

 

to samo ,mieli długo

 

w każdym razie w okienku wielokrotnie powtarzało komendę "super"

a teraz przynajmniej uruchomiło się twrp. W poprzednim razie nie mogłem wymusić twrp nawet ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tartary napisał(a):

w każdym razie w okienku wielokrotnie powtarzało komendę "super"

No bo tak miało robić, to jest normalne.

Będzie kilka rebuildów (na ten moment na pewno Mi 11 Pro/Ultra, MIX 4, Xiaomi 12X, Xiaomi 13 Ultra, Xiaomi 12S Ultra, Mi 11). Jeśli osoby używające innych telefonów też mają problem z uruchomieniem, bardzo proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wywaliło już 3ci raz błąd pobierania ... przyznam że jeszcze nie miałem takiej sytuacji :) bywało że zrywało pobieranie, nie było mirrorów (dzisiaj też kilka razy) czy prędkość download była nieakceptowalnie wolna - no ale z tym błędem to nowość :) sprawdzałem wcześniej na głównym serwerze to był komunikat że brak pliku a link do mirrora w ogóle się nie uruchamiał 🙃 ogólnie z tego co czytam to może na razie odpuścić tą wersję i chyba lepiej poczekać na rebuilda - z tego co pisze pan Kacper to dla mi 11 też ma być ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, simcold napisał(a):

Jak z ustawieniem autojasnosvi? U mnie jakby średnio dziala. W sensie nie ustawia z automatu tak jasno jak na xiaomi.eu stable

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie, chyba pochwaliłem za szybko, niestety jest coś nie tak, albo popsuł się czujnik lub to wina wersji, auto jasność nie działa prawidłowo, w pewnym momencie zjechało mi do minimum i kilka godzin tak było, po czym samo wróciło do prawidłowej jasności.


Czy mogę się cofnąć wersję do poprzedniej ??  lub czy mogę teraz wgrać wersję stabilną ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, sunkist napisał(a):

Czy mogę się cofnąć wersję do poprzedniej ??  lub czy mogę teraz wgrać wersję stabilną ?? 

możesz jeśli stabilna ma poprawki bezpieczeństwa z taką aktualnością jak ta beta - poprzednia rozwojowa możesz za to spokojnie wrzucić - ja w ogóle z tego automatu nie korzystam ale zobaczę jak to w praktyce działa ... jak raz może coś zepsuli z tym w tej wersji ... już bywały z tym problemy ...

ps. wstępne testy działania czujnika są pozytywne - całkiem fajnie to działa i nie ma skokowych zmian - no ale zobaczymy jeszcze za jakiś czas ...

Edytowane przez Master
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Master napisał(a):

możesz jeśli stabilna ma poprawki bezpieczeństwa z taką aktualnością jak ta beta

Stabilna do Xiaomi 12  jest z 27/2/2023 więc nie sądzę ze poprawki mają taka samą datę, szczerze  mówiąc nawet nie wiem gdzie to sprawdzić, poczekam chyba na najnowszą stabilną wersję i ją zainstaluje.

 

2 godziny temu, Master napisał(a):

poprzednia rozwojowa możesz za to spokojnie wrzucić

Jest jakiś klucz ile wstecz można zainstalować, bo nie pamiętam czy nie przeskoczyłem któregoś wydania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sunkist napisał(a):

Stabilna do Xiaomi 12  jest z 27/2/2023 więc nie sądzę ze poprawki mają taka samą datę, szczerze  mówiąc nawet nie wiem gdzie to sprawdzić, poczekam chyba na najnowszą stabilną wersję i ją zainstaluje.

beta wychodzi co tydzień więc już mając wersję majową nie zainstalujesz bety z kwietnia :) chyba że zrobisz instalacje z wipe data ... ogólnie czy dana wersja systemu ma już nowsze poprawki to sprawdzisz np w changelogach - jeśli jest nowa wersja poprawek bezpieczeństwa to tam zawsze jest to podane - natomiast wersję posiadanych poprawek sprawdzasz w ustawieniach - status zabezpieczeń - tam co jakiś czas możesz sobie zaktualizować Google Play - najnowsza wersja jest z początku maja - to tak raz na miesiąc / dwa można sprawdzać ... i tak jak słusznie zauważył pan Netoper - innych kluczy tu nie ma ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciekawe z tą jasnością ... ja ogólnie zauważyłem dwie ciekawostki związane z automatem - pierwsza to zbyt mocno przyciemnia ekran przy bardzo ciemnym otoczeniu - trzeba i tak ręcznie podbijać wtedy - także właśnie ta maksymalna jasność - tu z kolei jej nie podbija na maksa przy skrajnie mocnym oświetleniu (czyli w pełnym słońcu) w sumie ekran jest i tak czytelny ale suwak jasności można jeszcze podbić tak około 5-10 procent ... oczywiście ręcznie już ... potrzymał trochę ten automat jeszcze włączony tak z ciekawości zobaczyć co z tym dalej się wydarzy 🙃 pamiętam kiedyś że w jakiejś wersji rozwojowej to na prawdę były z tą regulacja problemy - skokowe zmiany i do tego częste ... jeszcze bez wyraźnego powodu bo przy tych samych warunkach ... ale to szybko poprawiono 🙃 za to zepsuto co innego ... ale to właśnie są uroki wersji beta ... ps. ja już szykuje się do wymiany mi 11 na 14tke bo bety się skończą pod koniec września 🙃 a już nowy andek - oczywiście 14ty - na horyzoncie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Dzięki @Master @Netoper  cofnąłem do wersji z przed 2 tygodni, od razu jest zauważalna różnica w maksymalnej jasności, co dalej to zobaczymy później.
Powiedz mi a najlepiej podlinkuj do której wersji się cofnales z tej wersji? Normalnie dirty flasz w twrp?

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, simcold napisał(a):

Powiedz mi a najlepiej podlinkuj do której wersji się cofnales z tej wersji? Normalnie dirty flasz w twrp?

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka
 

prawdopodobnie pisał o tej 14.0.23.5.8.DEV to można spokojnie zrobić jako zwykły flash albo przez install w TWRP albo jako update przez fastboota ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, simcold napisał(a):

Normalnie dirty robić z twrp?

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka
 

przez dirty zakładam że piszesz o update tej wersji co jest? to normalnie przez install dajesz i wskazujesz paczkę z romem (plik ZIP) i lecisz ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył problemy GPS w Mapach Google? Pozycję wyszukuje ale jak wybiorę trasę i prowadź do punktu to od razu gubi sygnał i zamraża mapę (stoi w miejscu). Nie wychodząc z aplikacji podłączam pod samochód i uruchamia się android auto i wszystko jest dobrze i prowadzi pokazując poprawnie pozycję.

Na innych aplikacjach z funkcją GPS (jak dojadę, mapy.cz) jest w porządku tylko w Mapach Google traci sygnał GPS.

Dane aplikacji czyszczone, instalowane na nowo, uprawnienia nadane oraz wyłączone oszczędzanie baterii. Wyłączałem i włączałem nawet w lokalizacji wspomaganie GPS z serwera nie pomaga.

Xiaomi 13, obecna beta 23.5.22, w poprzednim wydaniu nie było problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Master napisał(a):

prawdopodobnie pisał o tej 14.0.23.5.8.DEV to można spokojnie zrobić jako zwykły flash albo przez install w TWRP albo jako update przez fastboota ...

@simcold tak dokładnie do tej wersji się cofnąłem, miałem ja na telefonie nie zdążyłem usunąć po aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to są znowu problemy z powiadomieniami z Messengera ... była ostatnio jakaś aktualizacja tej aplikacji ... może to ona to popsuła bo było dobrze do tej pory 🙃 inne apki z powiadomieniami są ok - przynajmniej z tych co używam - olx allegro Whatsapp gadulec czy bankowa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...