Skocz do zawartości

Uszkodzony digitizer - możliwość włączenia dolnego panelu na ekranie


master2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety upadł mi mój Mi4 i na dole gdzie są guziki powrotu, home i opcji pekł digitizer :-| Ekran nie został uszkodzony ale guziki przestały działać - na poczatku przez dzien działały mimo peknięcie a teraz przestały. Można jakoś włączyć guziki powrotu itd na ekranie? I drugie pytanie o serwis telefonu. Koszty digitizera. Gdzie itd :) Jeśli napisałem w złym dziale to sorki :)

Czekam na odpowiedź.

 

Edit:

Ok z guzikami sobie poradziłem według tego tematu:
http://en.miui.com/thread-30475-1-1.html

 

Teraz pytanie do was o koszty ewentualnej naprawy? Wyśeiwtlacz jest cały tylko digitizer pęknięty na dole z lewej strony od guzików funkcyjnych.

Edytowane przez master2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się wprawę to wymiana digitizera jest stosunkowo prosta.

Naczynie, izopropanol i stacja grzejna jest, nie mam kleju loca, chociaż ten kosztuje grosze.

Brak mi jedynie doświadczenia w nakładaniu kleju co przy nieumiejętnym nałożeniu skutkuje plamami na ekranie tak więc tego się nie podejmę, nie będę sobie psuł renomy ;).

Jednak wymienić cały wyświetlacz z dotykiem też mogę bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest na loca?

Te wszystkie samsungi, LG które robiłem były klejone loca.

W takim razie czym i jak przyklejony jest wyświetlacz do digitizera?

Za jakiś czas ma do mnie trafić mi3 na wymianę wyświetlacza to przyjrzę się temu bo jestem ciekaw. Ten model też słynie z niewymienialnego digitizera.

Edytowane przez ddr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja mam całe LCD do Mi3.

Ale można tu wymienić digitizer.

 

To w Mi4 i wyżej nie można i o tym modelu tu mówimy.

 

A czym? Naklejki. Nie klei się żadnym loca (znaczy jak chcesz się babrać to tak... ale to jest w ogóle nieprofesjonalne w tym przypadku).

Do każdego modelu np. Mi4 są naklejki do ramki i na to stawiasz nowy LCD.


Te wszystkie samsungi, LG które robiłem były klejone loca.

Te wszystkie Samsungi i LG mogły mieć szybki to sobie możesz kleić czym chcesz.

W Mi4 masz OGS. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki motyw. Jak naklejkami to już urządzonko do nakładania poprzez transfer najlepiej sobie załatwić bo to zbyt delikatne pewnie do ręcznego nakładania.

Jednak wątpię by zakup takiego urządzenia byłby rentowny. Coraz mniej rzeczy obecnie opłaca się naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol znowu nie.

Naklejka jest kompletna - to jedna częśc. Naklejasz jakbyś naklejał folię na ekran czy szkło. Taka sama zasada. Najpierw strona klejąca do ramki a potem odklejasz drugą powłokę i masz klejącą stroną do ekranu. Roboty 2 minuty.

Żadnych maszyn nie trzeba.

 

Do wymiany LCD w Mi4 potrzeba: ... suszarki, przysstawki i tej naklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest warstwa silikonowa? Zwykła klejąca dwustronna? No tego bym się nie spodziewał.

Ale maszynką szybciej, lepiej i wygodniej. Jak nakłada się tak jak folie to właśnie może te gówienko do folii by się nadało, to grosze kosztuje.

Edytowane przez ddr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...