Jump to content

POCO X3 Pro - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.3.0.TJUMIXM - Android 13

Recommended Posts

Ten komunikat będzie się pojawiać, dopóki nie zaznaczysz opcji Nie pokazuj ponownie.
Rozumiem. Chodzi mi o to że nie instaluje się skutecznie. Niby zainstalowane a nie ma.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

• 1 month later...

Panowie mam pytanko - obecnie mam wersję 14.0.2.0.TJUEUXM i poprawki z pierwszego marca 2023. Pytanie brzmi czy jak sciągnę tą wersję 14.0.3.0.TJUMIXM to mogę ją od razu instalować czy najpierw bootloader trzeba odblokować i wgrać TWRP? Od kliku lat sie nie bawiłem zmienianiem softó i wypadłem z obiegu :). W sumie to bym nie chciał nic zmieniać ale męczą mnie te poprawki zabezpieczeń z przed ponad roku :( 

35 minut temu, Netoper napisał(a):

Masz fabrycznego globala więc powinno pójść normalnie przez aktualizator.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

Ma Globala, ale EEA, a chciałby wgrać "zwykłego" Globala. Nie pójdzie, przynajmniej nie bez kombinacji z plikami w aktualizatorze lub odblokowywaniem bootloadera.

Jak chcesz wgrywać fabryczny rom (a taki jest ten co podałeś wcześniej ) no to nie trzeba żadnych rootów i Twrp . Otwierasz BL i wgrywasz rom miflash'em.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

19 minut temu, milek72 napisał(a):

A czyszczenie cash i dalvik?

nie musisz tego robić ... miflash wszystko czyści na zero ... tam tylko upewnij się przed zapisem romu czy chcesz to zrobić z lockiem czy bez - to trzeba najpierw ustawić (na dole) jak wygrywasz globala na telefon z globalnej dystrybucji to locka możesz zrobić - w innym przypadku nie ...

• 2 weeks later...
Niby się instaluje, jednak nie skutecznie. W dalszym ciągu do zainstalowania. 3b602e29a1bf0529678286c25628ca6c.jpg

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Czy wie ktoś może jak przywrócić komunikat o aktualizacji z tego foto? Przez pomyłkę kiedyś zaznaczyłem"nie pokazuj " i teraz nie mam powiadomień jak wejdę w aktualizacje a kiedyś samo wyskakiwało. Gdzie to ustawić? Usunięcie i ponowna instalacja niczego nie zmieniło, nadal nie ma

Godzinę temu, zeno55 napisał(a):

Czy wie ktoś może jak przywrócić komunikat o aktualizacji z tego foto? Przez pomyłkę kiedyś zaznaczyłem"nie pokazuj " i teraz nie mam powiadomień jak wejdę w aktualizacje a kiedyś samo wyskakiwało. Gdzie to ustawić? Usunięcie i ponowna instalacja niczego nie zmieniło, nadal nie ma emoji3061.png

chodzi Ci o ten komunikat o module inject dla płatności Googla? w apkach powinieneś mieć taką ikonkę od tego updatera ... wejdź w informacje o tej apce i usuń dane i cache ... komunikaty powinny się wyzerować - tzn. powinien się pojawić ... też ten monit o twrp przy okazji ... a jak to nie pomoże to po prostu jak wywali Ci problem z zabezpieczeniami zerknij na serwer sourceforge - tam masz osobny katalog do tych modułów i patrz po datach który jest najnowszy ... no i pobierz po prostu i zainstaluj ... tu masz link jakby co ...

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/Xiaomi.eu-app/

chodzi Ci o ten komunikat o module inject dla płatności Googla? w apkach powinieneś mieć taką ikonkę od tego updatera ... wejdź w informacje o tej apce i usuń dane i cache ... komunikaty powinny się wyzerować - tzn. powinien się pojawić ... też ten monit o twrp przy okazji

Dzięki za podpowiedź. W samym module inject nie da się usunąć danych bo te opcje są nie aktywne, natomiast pomogło usunięcie danych updatera (zielona ikona aktualizacji). Oczywiście mimo zainstalowania najnowszej wersji tego modułu komunikat tak samo wyskakuje żeby aktualizować do najnowszej wersji ale tak było od samego początku tego fixa więc wniosek że chyba sam updater nie sprawdza jaka wersja patcha jest zainstalowana na urzadzeniu tylko zawsze wywala komunikat że jest nowy fix

• 1 month later...

Po kwietniowej aktualizacji systemowej Google przestało mi wyskakiwać okno odnośnie fixa chociaż nic nie zmieniałem, nawet wyczyszczenie danych aktualizacji jak kiedyś robiłem w tym przypadku nie pomogło. U was też tak jest? Nie potrzebny już ten fix? Ostatni jest z datą z lutego więc może jakoś inaczej ten problem zabezpieczeń rozwiązano?

ten moduł nie wskakuje tak od razu ... tzn. nie jest tak że od razu po instalacji będzie ok ... trzeba dać mu trochę czasu 🙃 możesz dodatkowo wyczyścić cache usług googla i zrobić restart - powinno przyspieszyć zaskoczenie fixa ...

Trochę już ochłonąłem bo nie widzę możliwości aby nie płacić telefonem. Możesz mi wskazać gdzie mam wyczyścić cache usług googla? Nie mogę tego znaleźć bądź nie wiem, że to jest właśnie to.

23 minuty temu, Patryk22 napisał(a):

Trochę już ochłonąłem bo nie widzę możliwości aby nie płacić telefonem. Możesz mi wskazać gdzie mam wyczyścić cache usług googla? Nie mogę tego znaleźć bądź nie wiem, że to jest właśnie to.

a to prosta sprawa - wrzucasz się w aplikacje i wyszukujesz ... poczysc cache usług Play portfel framework ... zrób restarta to powinno pomóc choć też nie od razu pewnie ten fix wskoczy ... ale jak już wskoczy to siedzi bezproblemowo ... mam ten fix u siebie od dnia wypuszczenia tj 29 lutego i do tej pory żadnych problemów ... nie wiem jak na innych modelach ale zakładam że też jest ok bo jakoś specjalnie nikt tu nie narzeka 🙃

Screenshot_2024-05-03-14-27-17-860_com.miui.securitycenter.jpg

Też u mnie działało do czasu aż dokonałem formatu telefonu oraz instalacji nowego softu czyli do wczoraj od tego czasu nie działają mi płatności.

Teraz, Patryk22 napisał(a):

Też u mnie działało do czasu aż dokonałem formatu telefonu oraz instalacji nowego softu czyli do wczoraj od tego czasu nie działają mi płatności.

zaczekaj trochę ... tu tylko cierpliwość potrzebna ... jak masz Xiaomi eu i tego fixa to powinno być ok ... sprawdzaj co jakiś czas w portfelu Googla czy wskoczy komunikat o spełnieniu wymagań bezpieczeństwa ...

15 godzin temu, Master napisał(a):

zaczekaj trochę ... tu tylko cierpliwość potrzebna ... jak masz Xiaomi eu i tego fixa to powinno być ok ... sprawdzaj co jakiś czas w portfelu Googla czy wskoczy komunikat o spełnieniu wymagań bezpieczeństwa ...

Nie wiem ile mam czekać 3 dni, tydzień czy miesiąc. Instalowałem już fixa kilkadziesiąt razy. Czyściłem google services framework, portfel google i usługi google play też kilkadziesiąt razy nawet w trybie wyczyść wszystkie dane. Dalej brak płatności.

Posted (edited)
30 minut temu, Patryk22 napisał(a):

Nie wiem ile mam czekać 3 dni, tydzień czy miesiąc. Instalowałem już fixa kilkadziesiąt razy. Czyściłem google services framework, portfel google i usługi google play też kilkadziesiąt razy nawet w trybie wyczyść wszystkie dane. Dalej brak płatności.

fix wystarczy raz zainstalować ... a zaczekać trzeba dzień / dwa ... więcej nic nie poradzisz ... może jest jakiś problem akurat z tym modelem? trudno mi powiedzieć ... napisz może do jakichś uczestników tego wątku i zapytaj jak u nich sytuacja ... @Netoper ma chyba poco X3 - często zagląda na forum i ma dużą wiedzę i doświadczenie - napisz do niego żeby dał znać w temacie ... ja bym radził nic już nie czyścić nie instalować w kółko tego fixa a płatności póki co przerzucić na apke bankowa - jak płacisz zbliżeniowo można też blika ustawić sobie - przy okazji zarejestruj się w konkursie to jak wygrasz diamenta to połowa dla mnie 🙃 i za dzień czy dwa sprawdzić jak wygląda status zabezpieczeń w portfelu Googla ... jak wskoczy że spełnia wymogi to sobie zmienisz i tyle ... na google świat się nie kończy przecież 🙃 

Edited by Master

Właśnie o to chodzi że mam kartę alioru kantoru walutowego do płatności poza granicami. Niestety ona jest uszkodzona (chyba) ale to długa historia. Ogólnie karta mi padła w Turcji i myślałem już że zakończyłem wakacje ale jedna Pani z infolinii banku zaproponowała Google Pay i działało pięknie, uratowała wakacje. Napiszesz pewnie koleś dlaczego tej karty nie wymienisz a no wymienię ale ona jest ciągle w obrocie a nowa to ponad 30 dni oczekiwania na nową w moim przypadku. Tym sposobem płaciłem gdzie chciałem nie musiałem używać uszkodzonej.

Posted (edited)
28 minut temu, Patryk22 napisał(a):

Właśnie o to chodzi że mam kartę alioru kantoru walutowego do płatności poza granicami. Niestety ona jest uszkodzona (chyba) ale to długa historia. Ogólnie karta mi padła w Turcji i myślałem już że zakończyłem wakacje ale jedna Pani z infolinii banku zaproponowała Google Pay i działało pięknie, uratowała wakacje. Napiszesz pewnie koleś dlaczego tej karty nie wymienisz a no wymienię ale ona jest ciągle w obrocie a nowa to ponad 30 dni oczekiwania na nową w moim przypadku. Tym sposobem płaciłem gdzie chciałem nie musiałem używać uszkodzonej.

jasne ... no masz sytuację jaka masz ... ja nie wiem czy mogę coś Ci jeszcze pomóc ... w zasadzie możemy zrobić jedynie to o czym pisaliśmy ... zakładam że to nie wina systemu (choć nie mam pewności ...) no i tak jak pisałem - nie czyść więcej żadnych danych / usług - daj trochę czasu dla tego fixa żeby zaskoczył no i ewentualnie napisz do Netopera i zapytaj jak u niego sytuacja na X3 ... może też korzysta z tej wersji romu ... też z tego co widzę to piszemy w wątku dla miui 14 - może ten fix zadziała tylko na wersji z hyperos? - ale ten model poco chyba nie dostanie w ogóle tej wersji ... pamiętam że kiedyś na niektóre modele - jakiś pod koniec zeszłego roku wychodziły specjalne rebuildy miui 14 w wersji stable - właśnie pod kątem zgodności z tym fixem i pod płatności Googla ale ten rom który tu jest jako tytuł wątku to też chyba grudniowy i ostatni jaki jest dla Twojego modelu więc teoretycznie nie powinno być problemu ... wiesz tu musiałaby się wypowiedzieć osoba z większą wiedzą niż moja marna i niegodna osoba ...

Edited by Master

Mam x3pro i tytułowy rom i ten fix działa bez problemu u mnie od początku do teraz. Ja bym nie instalował 1000 razy fixa bo tylko ciągle opóźniasz jego "zaskoczenie". Jak piszą wyżej czekać to czekać te 2 dni. Swoją drogą trochę ryzykowne bazować na 1 karcie a już tym bardziej na 1 banku - szczególnie za granicą...

dzięki za info ... no to tak jak podejrzewałem ... wiecie to już sporo osób pisało o tych fixach i pamiętam że tylko cierpliwość potrzebna 🙃 to się musi "przegryźć" przez te wszystkie usługi Googla ... cache itp. a czemu to tak wskakuje to już druga sprawa ... i tak dobrze że ten fix działa - na razie google i tak odpuściło grzebanie w tych zabezpieczeniach ... pewnie do czasu 🙃