Skocz do zawartości
  • 0

Co kupić ?


Blue Natalie

Pytanie

Witam, zamierzam zakupić nowy telefon, jestem teraz na sony ericsson, który posiadam 3 lata. Ostatnio natrafiłam na Xiaomi, telefony spodobały mi się, oraz naczytałam się o nich samych pozytywnych opinii. Jednak wszystkim którym napomnę na temat tych telefonów, mi go odradzają, gdy opowiadam o tym, że osoby posiadające ten telefon, chwalą go, oni zbywają mnie  słowami takimi jak: "jak ktoś miał 2 chińczyki to chwali". Mam więc kilka pytań.

Czy możecie napisać coś jeszcze o nich, wspomniałam, że naczytałam się samych pozytywnych opinii, ale nie ma tego dużo, może napiszecie, jak telefony się sprawują, czy są z nimi jakieś problemy itp. Na forum znalazłam informację o tym, że zdarzają się problemy np z rozmową, nie słychać jednej osoby itp. Często się tak zdarza ?

Ja upatrzyłam sobie Redmi 2, chcę coś w tej cenie, ale nie chcę sprowadzać z zagranicy, zastanawiam się też nad sonym z1 Compact lub LG g2, Co  z Xiaomi najbardziej polecacie w tej cenie ? 

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-2-serwis-pl-fv-23-gratisy-2gb-16gb-i5601166118.htmlco myślicie o tym ? 

Jedyne co nie podoba mi się w tym telefonie to ikonki, da się je zmienić ? 

Z góry dziękuję :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jest apliakcja motywy z której możesz w sumie cały motyw zmienić jak i poszczególne rzeczy (ikony/tapetę/itp).

Największą zaletą słuchawek od Xiaomi jest system MIUI (i głównie po to się je kupuje ;)), potem stosunek cena/jakość ;) A Ci co odradzają pewnie w życiu nawet nie trzymali żadnego telefonu Xiaomi w rękach ;)

 

1 sprawdzony sprzedawca http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=249462&us_id=40078868
2 sprawdzony sprzedawca http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=249462&us_id=34727773

3 sprawdzony sprzedawca http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=1714475

 

Są jeszcze xiaomiforsale.com i ibuygou.com 

Edytowane przez Eru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Plusów jest bardzo dużo. Jak byś trzymał Xiaomi w ręku zaraz je dostrzeżesz. Ja jak porównałem swojego do S3 Neo żony to do tej pory żałuje że jej kupiłem samsunga ;(. Stosunek jakość cena jest na dużym poziomie. I tak jak pisze Eru wielką zaletą jest samo MIUI. Jak kupowałem u polskiego sprzedawcy Accessories 4 You  , a Mibanda w xiaomiforsale.com oby dwa sklepy polecam. Motywów do fonika jest mnóstwo do ściągnięcia z apki która jest w sofcie. Daruj sobie sony i lg i kup xiomi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Będzie gdyż wgrywają wersję global na telefony - co nie zmienia tego, że lepiej i tak wgrać MIUI Polska ;)

Co ma w sobie? Długo by wymieniać i zapewne nie wszyscy by się zgodzili (tak jak nasz kolega awygo którego wymieniane przez nas plusy negował i uważał za mało z jego perspektywy ważne/przydatne ;)) Zaczniesz używać - albo się spodoba i zostaniesz albo wgrasz jakiegoś customa który może już powstał (nie siedzę w temacie telefonów Redmi ;))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ze strony  Accessories 4 You telefon jest znacznie droższy niż z tej, co ja upatrzyłam, chyba lepiej z niej nie ryzykować, a taniej wyjdzie z xiaomiforsale.com. Jeszcze muszę się nad tym zastanowić, dziękuję za pomoc :) 

Jeżeli bardzo zależy Ci na cenie, a nie chcesz ryzykować z VATem kupując z chin to bierz w Xiaomiforsale. Kupowałem tam sporo rzeczy, wszystko idealnie przebiegało :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytam, że na Xiaomiforsale, często  ludzie narzekają, na to że towar jest używany. Czy tak mogło być ? A faktura dowód lub zakupu jest dołączona do towaru ? Też właśnie czytałam, że nie każdy dostaje. 

Dowód zakupu dostajesz w ich "systemie" do pobrania PDF :) Co do używanych... kupowałem masę rzeczy i wszystko nowe... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdecydowałam się i  zamówiłam dzisiaj xiaomi redmi2 z xiaomiforsale :) Mam jeszcze jedno pytanie, gdy telefon przyjdzie, mam go przed uruchomieniem naładować, czy od razu wziąć się za aktualizowanie MIUI Polska ? 

Odpal, jeżeli będzie mieć ~50% (zazwyczaj mają) to możesz podłączyć sobie pod ładowarkę i w czasie ładowania walnąć aktualizację i zacząć przygodę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co ma w sobie MIUI, że kupuje się dla systemu telefon, wiem, że częste aktualizację, a co jeszcze w nim takiego ciekawego ? Wybaczcie, że pytam o takie banały ;)

Cena urządzenia. Są zdecydowanie tańsze od innych, podobnie wyposażonych. Natomiast Miui jest konsekwencją tego zakupu. Niektórzy instalują inne systemy, ale są tacy, którzy dali sobie wmówić, że pana boga za nogi złapali. I będą poszczekiwać na każdego, kto o Miui wypowie się krytycznie.

Tylko pamiętaj: nigdy nie powiedziałem złego słowa na sprzęt. Mój Mi4 był naprawdę świetnym telefonem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam,

 

Zeby nie zakładać nowego wątku zapytam tutaj.

 

co poradzicie z poniższych:

 

- http://allegro.pl/lenovo-k3-note-16gb-rom-dual-sim-lte-2gb-ram-13mpx-i5645753362.html- przemawia do mnie cena / parametry (2gb 16 gb). czy jest on gorszy od redmi note 2?

 

- http://allegro.pl/xiaomi-redmi-2s-pro-2gb-ram-16gb-rom-dual-sim-lte-i5518328059.html- opcja najtańsza, ale chyba w zupełności wystarczajaca i być może najwygodniejsza z racji mniejszego ekranu (poreczniejszy)

 

- http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-dual-sim-lte-2gb-ram-13mpix-gw-i5609170150.html- czy jest tu slot kat SD? brak w opisie. czy jest lepszy of K3 NOTE?  jest o ponad 100pln droższy ok K3 NOTE

 

nie jestem przesadnie wymagającym użytkownikiem (przegladanie netu, moze jakies gry).

Edytowane przez luki.p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam,

 

Zeby nie zakładać nowego wątku zapytam tutaj.

 

co poradzicie z poniższych:

 

- http://allegro.pl/lenovo-k3-note-16gb-rom-dual-sim-lte-2gb-ram-13mpx-i5645753362.html- przemawia do mnie cena / parametry (2gb 16 gb). czy jest on gorszy od redmi note 2?

 

- http://allegro.pl/xiaomi-redmi-2s-pro-2gb-ram-16gb-rom-dual-sim-lte-i5518328059.html- opcja najtańsza, ale chyba w zupełności wystarczajaca i być może najwygodniejsza z racji mniejszego ekranu (poreczniejszy)

 

- http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-dual-sim-lte-2gb-ram-13mpix-gw-i5609170150.html- czy jest tu slot kat SD? brak w opisie. czy jest lepszy of K3 NOTE?  jest o ponad 100pln droższy ok K3 NOTE

 

nie jestem przesadnie wymagającym użytkownikiem (przegladanie netu, moze jakies gry).

Redmi Note 2... Lepszy proc od Lenovo, wsparcie (nowy telefon), posiada slot na karte SD. Ja osobiście przekonany do Lenovo nie jestem.. ta firma jest... hm... nie ufam im :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym brał Redmi Note 2.

Leneovo podobna ma być wchłonięte przez Motorole - http://blaszak.komorkomania.pl/31530,lenovo-zniknie-z-rynku-smartfonow-i-zostanie-wchloniete-przez-motorole

To Lenovo przejęło Motorole :P Aktualnie produkują jako 2 różne firmy, ale to jest 1 i to samo :D. Lenovo chce zaprzestać produkcji smartfonów jako Lenovo i produkcją ma się zająć całkowicie "Motorola", bo do Motoroli ludzie mają więcej zaufania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

RMN 2  warty jest dokladania do K3 NOTE? pytam, bo nie jestem maniakiem technicznym i niektóre niuanse pewie nie mają dla mnie znaczenia. chodzi o ogólne wrazenie i funkcjonowanie sprzętu.

Lenovo to raczej średnia firma i ja im osobiście nie ufam (bo jaka godna zaufania firma ucieka przed własną nazwą i zmienia ją na "Motorola"?). Redmi Note 2 jest już sprawdzony i chwalony przez ludzi z forum, więc moim zdaniem warto dołożyć to 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lenovo to raczej średnia firma i ja im osobiście nie ufam (bo jaka godna zaufania firma ucieka przed własną nazwą i zmienia ją na "Motorola"?). Redmi Note 2 jest już sprawdzony i chwalony przez ludzi z forum, więc moim zdaniem warto dołożyć to 100zł.

Raz kupilem laptopa lenovo. Aktualnie go uzywam. Wszyscy chwalili lenovo to kupilem. Po roku uzywania stwierdzam ze wiekszego gowna kupic nie moglem. Nigdy wiecej juz nie kupie lenovo. Laptop za 3500 zl ultrabook, wifi to porazka, trzeszczy obudowa, w jednym miejscu na matrycy klej sie odkleil i mozna sobie palcem wciskac. Tragedia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raz kupilem laptopa lenovo. Aktualnie go uzywam. Wszyscy chwalili lenovo to kupilem. Po roku uzywania stwierdzam ze wiekszego gowna kupic nie moglem. Nigdy wiecej juz nie kupie lenovo. Laptop za 3500 zl ultrabook, wifi to porazka, trzeszczy obudowa, w jednym miejscu na matrycy klej sie odkleil i mozna sobie palcem wciskac. Tragedia.

Lenovo miało swoje dobre czasy gdy lapki w przedziale 2-3k były na prawdę świetne, ale aktualnie ta firma ledwo żyje, dlatego zmienia nazwę na "Motorola" wydaje im się, że to ich uratuje, dlatego ceny telefonów Motoroli idą co generację w górę, bo lenovo ratuje się budżetem Motoroli... Niestety to samo dzieje się teraz ze smartami lenovo... 0 wsparcia, 0 jakości, ale co tam 100zł taniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raz kupilem laptopa lenovo. Aktualnie go uzywam. Wszyscy chwalili lenovo to kupilem. Po roku uzywania stwierdzam ze wiekszego gowna kupic nie moglem. Nigdy wiecej juz nie kupie lenovo. Laptop za 3500 zl ultrabook, wifi to porazka, trzeszczy obudowa, w jednym miejscu na matrycy klej sie odkleil i mozna sobie palcem wciskac. Tragedia.

Mam lenovo y580 od chyba 3 lat. W tym przedziale cenowym nie było konkurenta. Laptop na prawde godny polecenia. Wysoka półka wykonania. Zero problemów śmiga aż miło. Nie wiem jak teraz ale kiedys na prawe zaje*iste lapki robili. 

 

Moje pytanie pomożecie w wyborze głośniczka xiaomi ? Wybrać ten czarny walcowaty czy biały "pudełkowaty" ? Ogolnie design podoba mi sie bardziej czarnego walcowatego ale biały ma niby dźwięk stereo wiec powinien teoretycznie lepiej grac. Czy ktoś miałby jakieś rady ? :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

również posiadam laptopa lenovo, dokładnie G780 i .... również gówno jakich mało, zawiasy rozpieprzyły się po roku użytkowania, nadmieniam że laptop pełni funkcję właściwie kompa stacjonarnego i użytkują go dwie dorosłe osoby (czyt. nie rozwydrzone dzieciaki walące łapami czym i w co popadnie). Po wysłaniu na gwarancji do Niemiec (brak serwisu w Polsce) dostałem go właściwie w dwóch częściach bo rozpieprzyli jeszcze mocniej. W odmowie gwarancji napisali że uszkodzenie mechaniczne i że laptop był niewłaściwie użytkowany (haha) + na zawiasy jest gwarancja 3 msce bo na części plastikowe jest właśnie 3 msce. Laptop się bujał w dwie strony ok 1.5 msca. Tyle z osobistych przeżyć. Radzę również poczytać o syfie który wydało się że instalują na swoich sprzętach, była aferka ok rok temu backdory itp. Plus brak serwisu w Polsce (chyba że coś się zmieniło) całkowicie eliminuję tego producenta.

 

troszkę oftopowo ale może się komuś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja mam lenovo z 510 i7 szczotkowane aluminium padzik zarabisty jeszcze takiego nie urzywalem klawiatura podswietlana kazda literka a nie diody pod klawiszami i przez 2 lata zero problemu urzywany w biurze codziennie po kilka h matryca mat i to bylo ok 2.6k troche kosztowal ale jestem bardzo zadowolony

oceniam na podstawie swojej opini dziewczyna ma G- cos tam i fakt w poruwnaniu z Z  przepasc na korzysc Z wiec jak w kazdej firmie sa tansze i drozsze sprzety maja swoje wady i zalety ahha glosniki poprostu bajka w Z nie do poruwnania G w Zetce jak w kinie filmy zawsze na Z odladamy bo katy tez ma lepsze jasniejszy

Xiaomi mam kamerke i jestem zadowolony i nie powiem ze mnie nie drazni jej wifi ale byla tania i nie wymagam bo kupilem na crossa na sztuka a zostala i sluzy  ajak wyrzne mate i potluke to tylko 400a nie 2400

Jesli ktos pisze o jednej marce majac tylko jedna rzecz i akurat z budrzetowej serii to nie diwne ze narzeka a z 2 str. to na forum xiaomi kazdy poleci ta marke jak na forum audi czy yamahy kazdy powie kupuj ta marke bo najlepsza kazdy swoje chwali opinie sa dobre osob ktore przewalaja tym towarem i widza czego ludzie nie zwracaja i sie na magazynie nie wala 

A ktory xiaomi kupic sam mam dylemat ? tel ma byc do dzwonienia a nie do grania i chwalenia sie punktami teraz mialem krugera driva 2 lata bateria 4 dni bez problemu ale padl za 500zl swoje wysluzyl i wiecej nie oczekiwalem po polskim chinczyku kolej na nastenego wiec trzeba cos wybrac a co ?? ....

pozdro wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Ponieważ pytanie w wątku jest ogólne, więc piszę tutaj.

Telefonu nie używam do gier (jedyne gry jakie mam do jewels star lub dont tap, uruchamiane może raz na tydz.), FB mam w wersji lite i odpalam raz na tydz. i potem go "kill".

To na czym mi zależy to płynność w przechodzeniu między aplikacjami, np. kiedy rozmawiam to w między czasie odbieram pocztę firmową na exchange z załącznikami (excel, powerpoint), które od razu odczytuję. Do tego dochodzi sms/mms, google maps i niekiedy chrome. I niestety mój sm-g357fz dostaje dużej zadyszki (nieraz restart). Wielkość telefonu nie może być większa niż 140mm, taka wielkość to już maks dla mnie do obsługi jedną ręką (dużo jeżdżę i raczej dwoma nie dam rady ;-)), a wielkość sprawdzałem na żony E3, który ma identyczne wymiary z Mi4C.

Moje pytanie jest takie:

Czy wystarczy do tego średniak Redmi 3, czy lepiej dołożyć do MI4C - jeżeli tak to wersja 2GB czy 3GB RAM (czy dużą różnicę odczuję w płynności przez to 1GB więcej). Na pamięci Rom mi nie zależy (8GB samsunga w zupełności mi wystarcza).

A operator plus i mam LTE, czy stracę zasięg wybiorę Redmi 3 bez pasma 800. Przemieszczam się dużo w obszarze Radom, Łódź, Wocławek, W-wa, Lublin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam.

Ponieważ pytanie w wątku jest ogólne, więc piszę tutaj.

Telefonu nie używam do gier (jedyne gry jakie mam do jewels star lub dont tap, uruchamiane może raz na tydz.), FB mam w wersji lite i odpalam raz na tydz. i potem go "kill".

To na czym mi zależy to płynność w przechodzeniu między aplikacjami, np. kiedy rozmawiam to w między czasie odbieram pocztę firmową na exchange z załącznikami (excel, powerpoint), które od razu odczytuję. Do tego dochodzi sms/mms, google maps i niekiedy chrome. I niestety mój sm-g357fz dostaje dużej zadyszki (nieraz restart). Wielkość telefonu nie może być większa niż 140mm, taka wielkość to już maks dla mnie do obsługi jedną ręką (dużo jeżdżę i raczej dwoma nie dam rady ;-)), a wielkość sprawdzałem na żony E3, który ma identyczne wymiary z Mi4C.

Moje pytanie jest takie:

Czy wystarczy do tego średniak Redmi 3, czy lepiej dołożyć do MI4C - jeżeli tak to wersja 2GB czy 3GB RAM (czy dużą różnicę odczuję w płynności przez to 1GB więcej). Na pamięci Rom mi nie zależy (8GB samsunga w zupełności mi wystarcza).

A operator plus i mam LTE, czy stracę zasięg wybiorę Redmi 3 bez pasma 800. Przemieszczam się dużo w obszarze Radom, Łódź, Wocławek, W-wa, Lublin.

Im więcej RAM tym lepiej. Poza tym jednak mi4c jest pozycjonowany wyżej w hierarchii więc jest jakby półeczkę wyżej.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@makovic Wiem, że MI4C jest klasę wyżej, ale czy przyda się ta klasa wyżej do czynności wykonywanych prze ze mnie na telefonie, czy jednak wystarczy Redmi 3 i też będę zadowolony z jego wydajności w porównaniu do mojego dwuletniego sm-g357.

Nie jest maniakiem "muszę mieć TOP".

Z góry dzięki za odpowiedz.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

LTE nie stracisz bo u nas w większości jest bodajże B3 1800MHz.

Co do telefonu... Różnicy w płynności między 2 a 3Gb nie zauważysz, tyle lepiej z 3Gb RAM, że więcej apek odpalisz w tle po prostu. No i wybór jest dość spory, Mi4, Redmi 3, Mi4c, wszystko zależy od tego czego potrzebujesz. Jeżeli grasz okazjonalnie, a potrzebujesz telefonu, który będzie działał po prostu, to bierz Redmi 3, jeżeli chcesz czegoś więcej, bierz Mi4, a jeżeli potrzebujesz wydajności do gier, to bierz Mi4c... Jedynym - Mi4 jest słabo umiejscowione miejsce mUSB do ładowania... Ciężko dobra uchwyt do samochodu :P, nie wiem jak jest w Mi4c i Redmi3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...