Jigss

Brak folderu efs utrata imei

Recommended Posts

Witam, mam problem 

mianowicie po wgraniu romu miui  w mojej S3  wywaliło mi folder efs   

stracilem nr imei  a wiec i możliwość zarejestrowania w jakiejkolwiek sieci

zamiast mojego imei widnieje jakis 0049......

Czy macie pomysł jak to naprawić ?   wgrywałem już chyba z 10 romów  i nic nie daje....

Pozdrawiam Jigss

Wgraj to co miałeś wcześniej, przed utratą. Jeśli był to custom, to wgraj czystego stocka przez Odina, ale tego, na którego bazie miałeś wcześniej IMEI. Być może to wystarczy to powrotu IMEI (ja tak miałem z Note 3).

Jeśli nie, to masz problem. Bo jeśli o tym piszesz, to nie zapewne nie masz kopii efs. A więc musisz poszperać na xda, czasami są paczki do wgrywania, dzięki czemu można ręcznie wgrać EFS. Ale w takim przypadku masz małe powodzenie.

A i zapomniałbym. Ważne żebyś wgrał tego stocka pełnego, czyli odpowiedni MODEM itd. itp. W Samsungu to chyba były po prostu 3 plikowce.

znalazłem w necie efs i go przywróciłem  imei  z 0049 zmienił się na null/null  oraz przekreślona ikonka zasięgu

Jak to znalazłeś efs i przywróciłeś? Przecież ta partycja jest indywidualna dla każdego telefonu. Pewnie wystarczyło wgrać stary ROM Odinem, a teraz prawdopodobnie całkiem zepsułeś. Może ktoś znający lepiej temat pomoże, ale to nie wygląda dobrze.

No nie wygląda dobrze. ZduneX25 może pomoże. Bo będzie cegła :(

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Edited by MD13

Pisałem przecież że zmiana romu nic nie da, imei jest wymazany, należy go wpisać. Na mediatekach sprawa jest banalna, przy qualcommach trzeba robić przez QPST, a przy Exynosach... Nie wiem, samsungi przyjmuję tylko na wymianę wyświetlaczy.

Znalazłem coś takiego

My phone is note 3 kk sm-n900
I faced this problom and i found solution
Throug tool named (((GSII-REPAIRE))))
in google play first you have to :
1. Root your phone
2.install busybox
3.downlaod and install GSII-REPAIER
4.CLICK REPIER IN THE APP (MOUNT)
5.Hoha now enjoy your imei the real one is back and the network

To mogłoby zadziałać jeżeli imei jest gdzieś wpisany na stałe.

Poszukaj jeszcze, może jest jakiś sposób. Jak nie ma to zostaje wysyłać do serwisu który ma boxa, tam bez problemu wpiszą, tylko trochę to będzie kosztować.

Wgrywałeś już jakiś najnowszy rom przez odina? Jeżeli masz takie komunikaty po najnowszym to już tylko serwis. Dla jasności serwis z powodu wgrania cudzego efs, jakbyś tego nie zrobił to by się odratowało.

Chyba, że coś się zmieniło przez rok mojej nieobecności w dziale i9300, ale wątpię.

Szkoda. Sprzedaj na części. Całkiem spora kwota się zwróci bo wymiana wyświetlaczy w samsungach to tragedia. Klej łączący ekran z obudową nie puszcza pod wpływem temperatury, a grzejąc mocniej uszkadza się ekran.

Ewentualnie podrzuć do mnie jak mieszkasz w okolicach Białej Podlaskiej, lub podeślij paczkomatem. W wolnej chwili mogę pokombinować.

ja z dolnośląskiego ale mam teściów w Janowie niedawno byłem:)   sprzedam na cześci i tyle bo raczej i tak nic z niego sie juz nie wydusi. ale dzięki za wszystkie rady.

dobra telefon juz został sprzedany. Dzięki i pozdrawiam...

Guest
This topic is now closed to further replies.