Jump to content

POCO F3 / Redmi K40 - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.6.0.TKHCNXM - Android 13

Recommended Posts

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO F3 / Redmi K40 (nazwa kodowa: alioth).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv14/xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V14.0.6.0.TKHCNXM_v14-13.zip/download

ROM można zainstalować zarówno w TWRP, jak i przez fastboota: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

No właśnie, przydałoby się wrzucić jakiś link do tych zmian, bo po co robić aktualizacje, jak się nie wie co się zmieniło, poprawiło itp. 

No i druga sprawa - jak włączam tryb samolotowy albo wyłączam telefon i wtedy ktoś wyśle mi SMSa, to po włączeniu te SMSy nie przychodzą. To problem z softem czy mam dzwonić do t-mobile?

Godzinę temu, Tomequ123456 napisał(a):

No właśnie, przydałoby się wrzucić jakiś link do tych zmian, bo po co robić aktualizacje, jak się nie wie co się zmieniło, poprawiło itp. 

Problem w tym, że informacje o zmianach w przypadku changelogow Xiaomi są zazwyczaj szczątkowe (poprawki zabezpieczeń). A jak pisałem, pełnych nie jesteśmy w stanie przygotowywać.

Godzinę temu, Tomequ123456 napisał(a):

No i druga sprawa - jak włączam tryb samolotowy albo wyłączam telefon i wtedy ktoś wyśle mi SMSa, to po włączeniu te SMSy nie przychodzą. To problem z softem czy mam dzwonić do t-mobile?

Powinieneś dzwonić do T-Mobile raczej. Sprawdziłem u siebie, w Mobile Vikings pod tym względem jest OK.

• Thanks 1

Witam, 

Po pierwsze wesołych świąt. Pytanie: mam na swoim poco obecnie V14.0.23.2.27.DEV czy trzeba czyścić tel przy przejsciu na tą wersję, czy można zaktualizować przez twrp tak jak kolejne rozwojowe wersje? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 

Edited by bossza

55 minut temu, bossza napisał(a):

Witam, 

Po pierwsze wesołych świąt. Pytanie: mam na swoim poco obecnie V14.0.23.2.27.DEV czy trzeba czyścić tel przy przejsciu na tą wersję, czy można zaktualizować przez twrp tak jak kolejne rozwojowe wersje? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 

Trzeba czyścić.

Wszystko działa jak trzeba? Płatności, aplikacje bankowe? Nie zamierzam rootować telefonu a nie jestem pewien, czy apki bankowe nie wykrywają odblokowanego bootloadera. Bez roota da się używać?

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Czy na xiaomi.eu aplikacja Motywy jest jakaś ograniczona? Na Globalu (nie europejskim) miałem w ulubionych sporo fajnych motywów a teraz po instalacji tego ROMU w ulubionych nie mam nic a wyszukując motywy nie ma tych, o które mi chodzi.
Do tego opis kategorii jest po chińsku oO

Szkoda. Aplikacja do motywów jest jednak lepsza na Globalu. No trudno. I tak opcje personalizacji pulpitu na xiaomi.eu są zdecydowanie lepsze więc jakoś to przełknę.

8 godzin temu, innyreader napisał:

A jak bateria? bo jak na chwilę wrzuciłem to był dramat.

Chyba trochę gorzej, ale nie ma tragedii. Portfel Google za to coś wariuje, początkowo było ok, a dzisiaj komunikat, że urządzenie nie spełnia wymogów bezpieczeństwa.

@TTome Nie strasz mnie. Masz zrootowany telefon?
U mnie na razie płatności działają. Dość długo nie używałem romów miui.pl bo miałem kiedyś problemy właśnie z Google Pay, jeszcze na MI9T.
Jutro wyjeżdżam do Holandii i wolałbym nie mieć problemów z płatnościami telefonem.
A tak z innej beczki, jest jakiś sposób, żeby ustawić inną wyszukiwarkę wywoływaną przesunięciem palca od dołu? Wolałbym DuckDuckGo niż Google.

No właśnie. Tak ogólnie już to skandal, żeby nie można było decydować na własnym urządzeniu, kupionym za ciężkie czasem pieniądze, czy się chce zabezpieczenia czy nie. Koncerny traktują nas jak jakieś zwierzęta lub bezmyślne dzieci.

W dniu 21.04.2023 o 20:04, Kacper Skrzypek napisał:

Portfel Google mógł dzisiaj wariować, bo Google coś kombinowało z SafetyNetem. Wygląda na to, że na razie cofnęli swoje zmiany, więc wciąż działa (przynajmniej u mnie), ale nigdy nie wiadomo, co wymyślą.

Portfel Google już jest na szczęście OK, to faktycznie była chyba tylko chwilowa awaria.

No właśnie. Tak ogólnie już to skandal, żeby nie można było decydować na własnym urządzeniu, kupionym za ciężkie czasem pieniądze, czy się chce zabezpieczenia czy nie. Koncerny traktują nas jak jakieś zwierzęta lub bezmyślne dzieci.

Eee noo, :) przecież te tak znienawidzone koncerny nie zmuszają nas do korzystania z ich produktów , przecież można korzystać z płatności analogowych :)

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Eee noo, default_smile.png przecież te tak znienawidzone koncerny nie zmuszają nas do korzystania z ich produktów , przecież można korzystać z płatności analogowych default_smile.png

Ja nie mam w sobie nienawiści do koncernów. Chodzi mi tylko o to, że to nie koncern powinien decydować o tym jak właściciel smartfona go używa.

Jest to wkurzające ale niestety, kupując dany produkt mimowolnie godzimy się na warunki producenta.
Xiaomi i tak idzie na rękę że pozwala na dłubanie w sofcie, ale też jest związane z ogólnymi przepisami na danym rynku/obszarze, tak samo jak google.

Nie macie problemów z częstotliwością odświeżania ekranu? U mnie od czasu do czasu zauważam, że ekran działa na 60hz. Przełączam wtedy ze 120hz, które jest ustawione, na 60hz i znów na 120hz i jest ok. Ale tak działać to chyba nie powinno?
Po za tym od kilku ostatnich restartów telefonu pojawia mi się taki komunikat jak na załączonym screenie. O co tu chodzi? Z odblokowaniem telefonu nie mam problemów.
c28234ab458158b009ed4e74f1fdb445.jpg

• 2 weeks later...

Jakiś wpływ może mieć, wykonywane są operacje zapisu/odczytu na "dysk" więc potrzebny do tego prąd, ale ile tego prądu idzie to ciężko ocenić.

U mnie działają. Tylko piesek i kotek nie działają. Próbowałem z ciekawości sprawdzić co to to robi ale po dodaniu do ekranu jest tylko zwierzę że strzałką pobierz i tyle. Nic się nie pobiera.
Ale to akurat nie problem bo nie używam takich rzeczy, tak tylko wspomniałem. Reszta widgetów działa bez problemu.

• 2 weeks later...