X-SKLEP

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Czytam na XDA o oszczędzaniu energii w naszych telefonach, gość ciekawie tłumaczy że w Xiaomi świetnie wykalibrowało informację o łądowaniu i łądowanie 90-100% naprawdę dłużej trawa niż 50-60%. Ważne też żeby nie trzymać telefonu podpiętego do ładowarki po osiągnięciu 100%.

Skala którą widzimy nie jest z palca wyssana. Oczywiście jak potrzymamy na ładowarce pół godziny dłużej, to dłużej nam będzie bateria trzymać, ale najbardziej degradująco na baterię wpływa wysoka temperatura, dlatego u nas na wyświetlaczu 100% to programowe zabezpieczenie termiczne informujące nas o konieczności odpięcia.

Jeżeli będziemy trzymać dłużej na łądowaniu to czeka nas to co w Samsungach czyli wymiana uku co 8-10 miesiecy.

Rozpatrując wpływ temperatury na aku, logicznym staje się ograniczenie przez Xiaomi prądu ładowania do max 1.4A i wydłużenia czasu jego ładowania.

56 minut temu, KANAR napisał:

Czytam na XDA o oszczędzaniu energii w naszych telefonach, gość ciekawie tłumaczy że w Xiaomi świetnie wykalibrowało informację o łądowaniu i łądowanie 90-100% naprawdę dłużej trawa niż 50-60%. Ważne też żeby nie trzymać telefonu podpiętego do ładowarki po osiągnięciu 100%.

Skala którą widzimy nie jest z palca wyssana. Oczywiście jak potrzymamy na ładowarce pół godziny dłużej, to dłużej nam będzie bateria trzymać, ale najbardziej degradująco na baterię wpływa wysoka temperatura, dlatego u nas na wyświetlaczu 100% to programowe zabezpieczenie termiczne informujące nas o konieczności odpięcia.

Jeżeli będziemy trzymać dłużej na łądowaniu to czeka nas to co w Samsungach czyli wymiana uku co 8-10 miesiecy.

Rozpatrując wpływ temperatury na aku, logicznym staje się ograniczenie przez Xiaomi prądu ładowania do max 1.4A i wydłużenia czasu jego ładowania.

no to super, często zostawiam tel do ładowania na noc :-( w LG G2 po prawie 3latach nie zauważyłem znacznego pogorszenia działania baterii

Czy ktoś widział kiedyś na górnej belce napis 4g lub LTE. Odkąd mam telefon nie udało mi się zauważyć czegoś lepszego od 3G. Czy w ogóle 4G lub LTE pokazuje się na górnej belce?

Z góry dzięki za info

Edited by vvalery

Mam problem z pobieraniem aplikacji ze sklepu przez transfer danych. Wyświetla mi się komunikat że aplikacja jest bardzo duża. Odznaczam pobieraj tylko przez Wi-Fi a mimo to telefon czeka na połączenie Wi-Fi. Ktoś spotkał się z takim problemem?

1.vvalery, tak ja mam 4G na górnej belce - w innym telefonie działa ? Może masz coś w ustawieniach.

2. Myśle że tą informacją o baterii i odłączaniem po osiągnieciu 100% to może lekko przesadzone że wymiana po 8 miesiącach. Ja zawsze ładuje telefon w nocy - nigdy nie zauważyłem spadku mówiąc szczerza o wymianie nie mówiac. Samsung wytrzymał 3 lata, Xperia Z ponad dwa.

3. Kolego Gragsoir przeszukałem trochę i nie znalazłem informacji - masz jeszcze jakiąś unikalną poradę w temacie działania ? W nosie mam te chmurki od messengera - byłem ciekaw po prostu a appka jest na tyle popularna że nie sądze aby prosta odpowiedź była problemem.

4. Semikolajczyk zobacz no w faq bo coś kojarze że problem tam jest opisany, lub w podobnym miejscu. Jak przeglądałem to na coś takiego się natknąłem tylko nie pamiętam dokładnie gdzie.

56 minut temu, hhunter22 napisał:

Ważne też żeby nie trzymać telefonu podpiętego do ładowarki po osiągnięciu 100%.

Technologia się uwstecznia czy co?? Już od dawna, jak tylko w użyciu są sterowane ładowarki, to po zakończeniu ładowania telefon po prostu się nie ładuje, więc jak to może uszkadzać baterię?? W telefonach które miałem przez ostatnie 5-10 lat tak było, więc nie wierzę w to że nagle ktoś robi telefon który jest podatny na coś takiego.

5 minut temu, fatis napisał:

1.vvalery, tak ja mam 4G na górnej belce - w innym telefonie działa ? Może masz coś w ustawieniach.

Fatis dzięki za info. W innych telefonach mam LTE chociaż z innej sieci to fakt. Muszę sprawdzić na tej samej karcie Virigin. :-) W ustawieniach mam 4G/3G czy jak tam jest. W każdym razie zaznaczone żeby łapał LTE i 4G.

Telefon mam kupowany w Chinach i nie wiem czy jak mam 3G to będę miał też 4G a może jest obcięta ta częstotliwość. Wiem że chińskie częstotliwości są inne i nie pasują do Europy tylko nie pamiętam czy 3G czy 4G.

Był poruszany wątek lte ostatnio w tym wątku nawet.

1. Sugeruję zadzwonić do operatora bo albo trzeba usługe aktywować lub jak pisał inny użytkownik może być potrzeba powiadomienia operatora o zmianie telefonu - ja przynajmniej ostatnia część tak zrozumiałem z opisu tego co było napisane.

54 minuty temu, szuineg napisał:

Technologia się uwstecznia czy co?? Już od dawna, jak tylko w użyciu są sterowane ładowarki, to po zakończeniu ładowania telefon po prostu się nie ładuje, więc jak to może uszkadzać baterię?? W telefonach które miałem przez ostatnie 5-10 lat tak było, więc nie wierzę w to że nagle ktoś robi telefon który jest podatny na coś takiego.

Może nie jasno się wyraziłem, możliwe że ładowarka się wyłączy po 3 godzinach ładowania, ale zabieg taki że po 2 godzinach i ok 20 minutach jest 100% jest umyślny.

Testuję na razie Automate i program Save Battery for Redmi Note 2 NO TOUCHBOOST

Edited by KANAR

Kupowane były dwa telefony i dzwoniłem do kumpla i ma 4G tylko w innej sieci. Tak więc wszystko wydaje się OK. Przełożę kartę na plusa i sprawdzę.

54 minuty temu, szuineg napisał:  

Może nie jasno się wyraziłem, możliwe że ładowarka się wyłączy po 3 godzinach ładowania, ale zabieg taki że po 2 godzinach i ok 20 minutach jest 100% jest umyślny.

Testuję na razie Automate i program Save Battery for Redmi Note 2 NO TOUCHBOOST

Podaj namiary na ten program, proszę

Redmi Note 2 Prime Miui v7 5.12.10 PL

7 minut temu, vvalery napisał:

Kupowane były dwa telefony i dzwoniłem do kumpla i ma 4G tylko w innej sieci. Tak więc wszystko wydaje się OK. Przełożę kartę na plusa i sprawdzę.

Wydaje mi się że słowo klucz w tej wypowiedzi to inny operator - to że on ma u innego operatora nie znaczy że ty masz u siebie.

17 minut temu, fatis napisał:

Wydaje mi się że słowo klucz w tej wypowiedzi to inny operator - to że on ma u innego operatora nie znaczy że ty masz u siebie.

Chodzi o fakt posiadania 4G i czy ta funkcja działa. Więc te telefony były kupowane razem więc można na 100% powiedzieć że działa tylko z innym operatorem np. Plusem.

1 godzinę temu, szuineg napisał:

Coś w tym jest. Myslę, że to tłumaczy np. dlaczego pomiędzy 100% a 90% bateria schodzi wyraźnie wolniej niż np. pomiędzy 50% a 40%.

39 minut temu, Gawronnek napisał:

Podaj namiary na ten program, proszę

Program Automate polega na tym samym co Llama ale jest bardziej zaawansowany.

Link do tematu http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/howto-limit-cpu-frequency-to-save-t3233745

Link do programu który wystarcza w wersji demo https://play.google.com/store/apps/details?id=com.llamalab.automate

Po zainstalowaniu Automate uruchamiamy program, klikamy ikonkę ludzików po prawej stronie od znaku +, klikamy lupkę, wpisujemy Redmi Note 2, klikamy w pierwszy link czyli  Save Battery for Redmi Note 2 NO TOUCHBOOST , przycisk Download, wracamy do głównego okna programu (tego z + i ludzikami), klikamy  Save Battery for Redmi Note 2 NO TOUCHBOOST i przycisk START. Wychodzimy. 1 w zębatce przy programie oznacza że działa.

Potrzebne uprawnienia Root i autostart.

• Like 1

15 minut temu, KANAR napisał:

Program Automate polega na tym samym co Llama ale jest bardziej zaawansowany.

Link do tematu http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/howto-limit-cpu-frequency-to-save-t3233745

Link do programu który wystarcza w wersji demo https://play.google.com/store/apps/details?id=com.llamalab.automate

Po zainstalowaniu Automate uruchamiamy program, klikamy ikonkę ludzików po prawej stronie od znaku +, klikamy lupkę, wpisujemy Redmi Note 2, klikamy w pierwszy link czyli  Save Battery for Redmi Note 2 NO TOUCHBOOST , przycisk Download, wracamy do głównego okna programu (tego z + i ludzikami), klikamy  Save Battery for Redmi Note 2 NO TOUCHBOOST i przycisk START. Wychodzimy. 1 w zębatce przy programie oznacza że działa.

Potrzebne uprawnienia Root i autostart.

jak długo testujesz go? czy jest wgl wart zabawy...

Panowie prosze o pomoc bo mnie szlag trafi nie moge przegladac niektorych stron w necie przegladarka wyswietla mi ze nie moze polaczyc sie z przegladarka chrome a serweremwww.googleadservices.com witryna moze byc wylaczona lub siec moze byc niepoprawnie skonfigurowana......takie mam powiadomienie.....nie wiem o co chodzi moze ktos zna rozwiazanie tego problemu

5 minut temu, mara44 napisał:

Panowie prosze o pomoc bo mnie szlag trafi nie moge przegladac niektorych stron w necie przegladarka wyswietla mi ze nie moze polaczyc sie z przegladarka chrome a serweremwww.googleadservices.com witryna moze byc wylaczona lub siec moze byc niepoprawnie skonfigurowana......takie mam powiadomienie.....nie wiem o co chodzi moze ktos zna rozwiazanie tego problemu

A czy aby ta domena nie siedzi w pliku hosts z przekierowaniem na localhost?

Witam,

czytam i czytam i nie moge wywnioskowac - wiec pytanie do posiadaczy RN2 - czy najnowszy soft 5.12.10 - jest godny zainstalowania czy lepiej nadal siedziec na 5.10.29 ?

Pod względem baterii odczujesz poprawę. Chyba MiCenter apka do zgłaszania serwisowego wkroczyła od 5.11. Tak to zmian wiele nie ma.

Musisz wgrać i ocenić samemu, ale wszystko powinno chodzić dobrze. Dość stabilny rom nawet jeśli to tylko dev.

Witam,

mam problemy z wifi, czasami podczas oglądania kilkuminutowego filmu muszę dwukrotnie włączyć/wyłączyć, bo zanika połączenie z internetem, dodatkowo zauważyłem dziwne trzaski i zniekształcenia dźwięku na urządzeniach bluetooth, gdy jest włączone wifi(po wyłączeniu zdarza się to tylko sporadycznie). Pływające okna pomimo włączenia w powiadomieniach nie działają.

Edited by Cezary

1 minutę temu, Cezary napisał:

Witam,

mam problemy z wifi, czasami podczas oglądania kilkuminutowego filmu muszę dwukrotnie włączyć/wyłączyć, bo zanika połączenie z internetem, dodatkowo zauważyłem dziwne trzaski i zniekształcenia dźwięku na urządzeniach bluetooth, gdy jest włączone wifi(po wyłączeniu zdarza się to tylko sporadycznie). Pływające okna pomimo włączenia w powiadomieniach nie działają.

Jaka wersja romu ?

Ktoś nie mógł też zrobić zrzutu ekranu na najnowszej, a większości działa :) i weź tu oceń, sprawdź sam najwyżej wrócisz do tego co masz

Jeszcze jedno pytanie. Tego nie ma w FAQ ani nie znalazłem na forum. No mojego Redmi nie przychodzą żadne SMSy, mogę wysyłać, dzwonić, rozmowy przychodzące też ok, a SMS zaden od kilku godzin nie chce przyjść. MIUI 7 wersja 5.9.24. Ktoś spotkał się z takim problemem?

Wie ktoś może co zrobic z moim problemem? Otóż telefon wyświetla komunikat "invalid IMEI 3g" bądź "nie można wykryć karty sim", o dziwo mogę wykonywać połączenia telefoniczne, wysyłać sms oraz korzystać z wi-fi. Nie mogę jednak zalogowac sie na niektóre aplikacje telefoniczne, ani korzystac z internetu z sieci, co jest bardzo irytujace.

Sprawdź czy to nie ten sam problem http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/6397-Przywracanie-IMEI---nie-działająca-transmisja-danych-GSM

Wysłane z RN2 Prime

Podrzuciłby mi ktoś link do tematu z wolnym transferem? Szukam i nie mogę znaleźć, a może tam będzie coś co pomoże na mój internet, bo często jestem np. w zasięgu LTE a nawet strony nie chce załadować, albo ładuje baaardzo wolno. Na Wi-Fi wolny transfer też występuje, ale jest mniej dokuczliwy. Co ciekawe przy pobieraniu zazwyczaj prędkości są w normie (choć nie zawsze)Wysłane z mojego Redmi Note 2

To normalne, ja mam w większości miejsc HSDPA plus, a prędkości nie są zbyt szybkie, na pasku pokazuje się po kilka KB, czasami kilka MB, ale bez szału

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Jeśli uważasz to za normę to tylko pogratulować. Mieszkam w mieście - zazwyczaj H/H+/4G, zasięg cały lub bez jednej kreski. Próbuje załadować stronę to przez 10 min mam 0,00 KB/s a jak już zaskoczy to jest szaleństwo 0,05 KB/s. Masz rację. To z pewnością normalne. Na poprzednich telefonach jak chciałem załadować stronę to ją ładowało.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

1 godzinę temu, piotr469 napisał:

Mieszkam w mieście - zazwyczaj H/H+/4G, zasięg cały lub bez jednej kreski. Próbuje załadować stronę to przez 10 min mam 0,00 KB/s a jak już zaskoczy to jest szaleństwo 0,05 KB/s.

Długo męczyłem się z tego typu problemem. Pomogła… zmiana operatora.