Jump to content

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

X-SKLEP
 Share

Recommended Posts

67 stron przeczytane. Szukam w opcji telefonu i nie mogę znaleźć da się zakładać hasła np na folder z zdjęciami i video? Czy trzeba aplikacje do tego zainstalować?

3 minuty temu, Axles napisał:

Mam jedno zagadkowe dla mnie pytanie, dlaczego Xiaomi Redmi Note 2 Prime nie występuje na stronie oficjalnej xiaomi?

Chciałem podać w pewne miejsce linka z oficjalnej strony no i znaleźć nie mogę: http://www.mi.com/en/

Polska Wikipedia też nie wspomina o tym modelu.

O co chodzi?

Zauważ, że nie ma tam wielu ich produktów, więc nie ma co się nad tym głowić, przygotują odpowiednio stronę to pewnie zamienią Note 4G na Note 2, tak jak zamienili Redmi 1 na Redmi 2, a sama Wikipedia jest robiona przez ludzi, więc... po prostu nikt nie zaktualizował wpisu...

1 godzinę temu, Gość napisał:

67 stron przeczytane. Szukam w opcji telefonu i nie mogę znaleźć da się zakładać hasła np na folder z zdjęciami i video? Czy trzeba aplikacje do tego zainstalować?

Wydaje mi się, że widziałem taką opcje przy robieniu blokady (wzór, pin) i pyta się czy wymagać hasła do plików. Da się także ukrywać foldery.

2 godziny temu, Cichq napisał:

Wydaje mi się, że widziałem taką opcje przy robieniu blokady (wzór, pin) i pyta się czy wymagać hasła do plików. Da się także ukrywać foldery.

Ustawienia>Urządzenie>Prywatność>Ochrona Prywatności

12 minut temu, backlit napisał:
1 minutę temu, gwalberg napisał:

Super, kto pierwszy testuje? :D

Czy ktoś już testował  xposed na polskim MIUI 5.11.12 z poprzedniego postu? 

Na tym romie nie zadziała problemy BOOTLOPEM

Działa na wersjach z opisu  5.9.24 max 5.10.**

Próbowałem na global romie nie na polskim

Edited by _mARk_
  • Like 1

Ale jak to ma się do :

STEPS (MIUI 7 CHINA BETA ROM ONLY):
1.SKIP STEP 1 (DONT FLASH AND FOLLOW THE REST

Jak rozumiem, miui polska bazuje na chińskiej wersji rozwojowej - w opisie żadnych uwag odnośnie wersji powyżej 5.11.* dlatego pytałem czy fizycznie ktoś testował. Sam bym sprawdził ale póki co przez nieuwagę telefon zostawiłem w aucie w garażu i jakoś nie chce mi się w tą pogodę dylać po niego...

Edited by backlit

48 minut temu, backlit napisał:

Czy ktoś już testował  xposed na polskim MIUI 5.11.12 z poprzedniego postu? 

Ale co ma aktualizacja MIUI do Xposed? Przecież to autorzy Xposed mają problem, a nie MIUI, to oni muszą dopasować swoją aplikację do MIUI, a nie MIUI do nich...

• Like 1

52 minuty temu, Nezumi napisał:

co ma aktualizacja MIUI do Xposed?

muszą się wersje zgadzać więc na pewno jeśli nie ma Xposed pod MIUI to nie zadziała i w tym wypadku wyraźnie mówiłem że :

5.11.12  bootlop

5.10.29 bootlop

nie pomaga instalacja fixów, poprawa uprawnień, na więcej nie mam czasu grzebać

na wersji glob lub china 5.9, 5.10.15 dziala bez problemu

mówię o tym bo fizycznie próbowałem, na wersji prime nie wiem bo nie mam ;)

Dodam tylko  instalowałem przez TWRP z wipe i bez, kopia była wiec szybko mogłem wrócić do życia <lol>

Edited by _mARk_

Domyślna aplikacja do rozmów ostatnio się wyłączyła po 8 minutach gadania ;) Tinder notorycznie się wywala, Skype po wejściu na przeglądarkę w trakcie rozmowy tak samo. Ostatnio często po wejściu na pulpit muszę czekać aż się załaduje.

A najnowsza aktualizacja to dodatkowe udogodnienia jak samowibrujaca klawiatura czy samoistne przyciemniane ekranu ;)

Mam tylko parę GB wolnego, czy to ma coś wspólnego z zaistniałą sytuacją?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

1) sprawdź  uprawnienia

2) mówiłem o pamięci RAM, ale to w sytuacji jeśli ktoś zmieniał domyślnie ilość otwartych apk i ma obszerne zasobożerne apki

minimum na partycji to chyba ok 300MB aby wszystko jeszcze w miarę działało ;)

3) Rozmowa Ci się wyłącza czy aplikacja zamyka? Czy jest włączone nagrywanienie, Są włączone jakieś limity czasu lub kosztów rozmowy u operatora lub sobie takie ustawiłeś?

4) Co do Tindera to wiele po ostatnim update uwalili może cofnij wersje?

Edited by _mARk_

Ile macie dostępnego miejsca? U mnie pokazuje niecale 12 GB, i niby 7 GB zajęte przez aplikacje w ustawieniach systemowych. Ale sumując całą zawartość pamięci wewnętrznej ekasploratorem plików, razem z ukrytymi folderami wychodzi zajete koło 2 gb, wolnego jest 4 gb. Gdzie więc podzialo się brakujące 6 gb? Jak ten telefon ma podzielona pamięć?

Trochę ponawiam, a trochę odpowiadam. Otóż za pomocą root explorer wyczailem, że cała zawartość pamięci wewnętrznej jest na partycji z /data, a więc współdzielone z dalvik cache, apkami, itd. To wyjaśnia rozbieżność w dostępnej powierzchni, zajętej i wolnej. Ale zastanawia mnie czemu aż 6 GB zajmuje /data z czego połowa to dalvik cache - można to jakoś ograniczyć?

Ile macie dostępnego miejsca? U mnie pokazuje niecale 12 GB, i niby 7 GB zajęte przez aplikacje w ustawieniach systemowych. Ale sumując całą zawartość pamięci wewnętrznej ekasploratorem plików, razem z ukrytymi folderami wychodzi zajete koło 2 gb, wolnego jest 4 gb. Gdzie więc podzialo się brakujące 6 gb? Jak ten telefon ma podzielona pamięć?

Trochę ponawiam, a trochę odpowiadam. Otóż za pomocą root explorer wyczailem, że cała zawartość pamięci wewnętrznej jest na partycji z /data, a więc współdzielone z dalvik cache, apkami, itd. To wyjaśnia rozbieżność w dostępnej powierzchni, zajętej i wolnej. Ale zastanawia mnie czemu aż 6 GB zajmuje /data z czego połowa to dalvik cache - można to jakoś ograniczyć?

Wipe. Wipe. Wipe.

• Like 1

Czy ma ktoś jakiś pomysł żeby viber nie usypial i żeby dochodziły powiadomienia. Zablokowana aplikacja klodka oczywiście wszystkie powiadomienia włączone i działa tylko przez jakiś czas po otwarciu aplikacji. .po dłuższej bezczynności telefonu znów nie dochodzą

1 godzinę temu, Acid napisał:

Tam jest wyjaśnione jak to działa. W sumie to ja ostatnio kombinowałem jak to wyłączyć ale jakoś nie wyszło.

Wysłano z MI Note

Wyłączyłem, tam jest opcja do wyłączenia.

28 minut temu, kaj99 napisał:

Czy ma ktoś jakiś pomysł żeby viber nie usypial i żeby dochodziły powiadomienia. Zablokowana aplikacja klodka oczywiście wszystkie powiadomienia włączone i działa tylko przez jakiś czas po otwarciu aplikacji. .po dłuższej bezczynności telefonu znów nie dochodzą

Dodaj do autostartu, sprawdź też oszczędność baterii i dodaj żeby działało w tle.

Edited by gwalberg

Ile macie dostępnego miejsca? U mnie pokazuje niecale 12 GB, i niby 7 GB zajęte przez aplikacje w ustawieniach systemowych. Ale sumując całą zawartość pamięci wewnętrznej ekasploratorem plików, razem z ukrytymi folderami wychodzi zajete koło 2 gb, wolnego jest 4 gb. Gdzie więc podzialo się brakujące 6 gb? Jak ten telefon ma podzielona pamięć?Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Wipe. Wipe. Wipe.

Nie jestem co do tego przekonany. Suma sumarum się zgadza, tylko ta wolna przestrzeń wprowadza w błąd... Ile u Was jest wolnego?

Mam pytanko w sprawie  Redmi NOTE 2 PRIME 32GB.

1. Czy do tego konkretnego telefonu wgrywa się oprogramowanie "hermes", to jest uniwersalne oprogramowanie do wszystkich wersji redmi note 2?

2. Czy w tym telefonie jest możliwe przywracanie do fabrycznego softu za pomocą np. Miflash ?
3. Czy to LTE działa normalnie w Polsce?
4. Czy soft wgrywa się tak samo jak w MI3, przez updatera, czy mirecovery ? Czy ten telefon posiada MiRecovery (tak jak MI3) ?
5. Czy szkła hartowane i pokrowce są takie same dla PRIME, jak i tego zwykłego note 2 ?

Chciałem coś trochę większego niż MI3, żeby posiadał LTE i diodę IR, w przystępnej cenie.
Ten telefon by mi najbardziej chyba odpowiadał. Parametrami bardzo zbliżony jest do MI3 (i wydajnościowo zresztą chyba też ?), także za wiele nie tracę przy zmianie z MI3, chyba jak myślicie ?

Edited by lg4xhd

Mam pytanko w sprawie  Redmi NOTE 2 PRIME 32GB.

1. Czy do tego konkretnego telefonu wgrywa się oprogramowanie "hermes", to jest uniwersalne oprogramowanie do wszystkich wersji redmi note 2?

2. Czy w tym telefonie jest możliwe przywracanie do fabrycznego softu za pomocą np. Miflash ?

3. Czy to LTE działa normalnie w Polsce?

4. Czy soft wgrywa się tak samo jak w MI3, przez updatera, czy mirecovery ? Czy ten telefon posiada MiRecovery (tak jak MI3) ?

5. Czy szkła hartowane i pokrowce są takie same dla PRIME, jak i tego zwykłego note 2 ?

Chciałem coś trochę większego niż MI3, żeby posiadał LTE i diodę IR, w przystępnej cenie.

Ten telefon by mi najbardziej chyba odpowiadał. Parametrami bardzo zbliżony jest do MI3 (i wydajnościowo zresztą chyba też ?), także za wiele nie tracę przy zmianie z MI3, chyba jak myślicie ?

Na wszystkie swoje pytania znajdziesz odpowiedzi w tym wątku, poczytaj go. Jest też wątek o szkłach i etui też warto przejrzeć.

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Nie mam za bardzo czasu na szukanie, muszę w miarę szybko podjąć decyzje o zakupie. Wy macie te telefony na co dzień, to praktycznie z biegu możecie odpowiedzieć na te pytania.
Ja o swoim MI3 też często odpowiadam. Mam go na miejscu, to dlaczego nie mogę odpowiedzieć jak ktoś o coś poprosi - nie robię z tego problemu i nie odsyłam do archiwum...

Edited by lg4xhd