X-SKLEP

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Root booster możesz wywalic na starcie a grennify robi swoje. Hibernuje. Przydatna apka gdy procenty Ci spadają przy nieużywanym fonie

• Like 1

Witam.

Jako nowy posiadacz Redmi Note 2 chciałem go skonfigurować pod siebie, lecz zabrakło mi jednej opcji lub jestem ślepy i jej nie znalazłem.

Czy jest opcja do zmiany sposobu wyświetlania zasięgu? Nie interesują mnie kreski, a dBm. Wolałbym widzieć dBm na pasku stanu, niż instalować do tego niepotrzebnie jakiegoś widgeta.

Edited by CoUsT

9 godzin temu, CoUsT napisał:

Witam.

Jako nowy posiadacz Redmi Note 2 chciałem go skonfigurować pod siebie, lecz zabrakło mi jednej opcji lub jestem ślepy i jej nie znalazłem.

Czy jest opcja do zmiany sposobu wyświetlania zasięgu? Nie interesują mnie kreski, a dBm. Wolałbym widzieć dBm na pasku stanu, niż instalować do tego niepotrzebnie jakiegoś widgeta.

Nie da rady. Trzeba zainstalować apke. Od siebie polecam tę

Screenshot_2015-11-07-10-39-28_de.android.telnet2.png

Edited by JestemMortem

@JestemMortem, jeżeli apka ma opcję widgeta do wrzucenia na ekran główny, to spoko. :) Zaraz sprawdzę apkę.

A generalnie gdyby zmodyfikować pasek stanu w plikach/configach? Skoro system potrafi wykryć sygnał w dBm, to przeprogramować/zmienić opcję w configu nie powinno być trudno, gdyby już się dobrało do tych odpowiednich plików/opcji. Wolałbym jednak mieć bezpośrednio sygnał na pasku stanu, bez instalacji niepotrzebnych widgetów obciżajacych system.

Pytanie takie, a nie chcę zakłądać nowego wątku.

Gdzie zmienić w MIUI 7 aby smsy nie wysyłały się z polskimi literami, a tym samym nie zabierało 2, 3 wiadomości zamiast jednej.

Interesuje mnie zmiana w systemie czy aplikacji sms nie inna aplikacja.

Dziś chce się zabrać za modyfikację, potrzebowałbym parę informacji:

1. Gdzie najlepiej, bezpiecznie pobrać VIPERa?

2. Jak wygląda sprawa Xposed, są jakieś problemy z nim i gdzie go najlepiej pobrać? Widzę że są różne wersje.

3. SELinuxmodechanger jest w f-droid więc stamtąd go ściągnę. W sumie do czego on służy, jakie ma przeznaczenie? 

4. Jak ma się sprawa z WSM Tools i modułem do modyfikacji RN2, jest już jakaś wersja? Jeśli nie czy jest przewidywalna w najbliższym czasie?

5. Jak nie ma WSM Tools to mogę jakoś zmodyfikować inaczej słuchawkę? Chodzi mi przede wszystkim o usunięcie napisów pod apk i modyfikacja górnej belki.

Jeśli nie ma innej możliwości i pozostaje inny launcher, to jaki polecacie do tego typu modyfikacji?

Czy tylko ja mam problem z Tapatalk przy klikaniu w powiadomienie o nowym poście?

eeda19c5df4ef124bb65b00cd986a882.jpg

Jak odpalam Tapa normalnie i ręcznie znajduję interesujący mnie wątek to wszystko jest ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

• Like 2

Ja też tak mam. Cofnij o jedną stronę (przesuń palcem w prawo) a potem Wróć. Nie wiem dlaczego tak jest zaczęło się od prac na forum

• Like 1

Thx Marcin, pomogło. Co nie zmienia faktu że jest to kaszana :(

Czy tylko ja mam problem z Tapatalk przy klikaniu w powiadomienie o nowym poście?

Jak odpalam Tapa normalnie i ręcznie znajduję interesujący mnie wątek to wszystko jest ok.

To jest wina Tapatalka, to samo mam na mi3 na customie

Wysłane z mojego Mi 3W przy użyciu Tapatalka

• Like 1

1 godzinę temu, gwalberg napisał:

Dziś chce się zabrać za modyfikację, potrzebowałbym parę informacji:

1. Gdzie najlepiej, bezpiecznie pobrać VIPERa?

2. Jak wygląda sprawa Xposed, są jakieś problemy z nim i gdzie go najlepiej pobrać? Widzę że są różne wersje.

3. SELinuxmodechanger jest w f-droid więc stamtąd go ściągnę. W sumie do czego on służy, jakie ma przeznaczenie? 

4. Jak ma się sprawa z WSM Tools i modułem do modyfikacji RN2, jest już jakaś wersja? Jeśli nie czy jest przewidywalna w najbliższym czasie?

5. Jak nie ma WSM Tools to mogę jakoś zmodyfikować inaczej słuchawkę? Chodzi mi przede wszystkim o usunięcie napisów pod apk i modyfikacja górnej belki.

Jeśli nie ma innej możliwości i pozostaje inny launcher, to jaki polecacie do tego typu modyfikacji?

1. Z oficjalnej strony oczywiście.

2. Xposed (jeszcze) nie działa na RN2 (znaczy można wgrać starsze wersje przez recovery ale jest duża szansa uceglenia telefonu).

3. Z tego co wiem to ma kilka zastosowań jednak zajmijmy się tym, że umożliwia korzystanie z Vipera na Lollipopie.Jeśli pytasz czy zmiana trybu na permissive wprowadzi jakieś nieoczekiwane zmiany to mogę Cię zapewnić, że nie.

4. WSM identycznie jak Xposed. AKTUALNIE nie działa.

5. Tu Ci nie pomogę na Twoim miejscu śledziłbym info o Xposed ;)

Edited by JestemMortem
  • Like 1

59 minut temu, JestemMortem napisał:

1. Z oficjalnej strony oczywiście.

2. Xposed (jeszcze) nie działa na RN2 (znaczy można wgrać starsze wersje przez recovery ale jest duża szansa uceglenia telefonu).

3. Z tego co wiem to ma kilka zastosowań jednak zajmijmy się tym, że umożliwia korzystanie z Vipera na Lollipopie.Jeśli pytasz czy zmiana trybu na permissive wprowadzi jakieś nieoczekiwane zmiany to mogę Cię zapewnić, że nie.

4. WSM identycznie jak Xposed. AKTUALNIE nie działa.

5. Tu Ci nie pomogę na Twoim miejscu śledziłbym info o Xposed ;)

Czyli chyba wezmę na wstrzymanie i nie będę się bawił Xposed, jest mi teraz potrzebny do Greenify. Mam nadzieję że to szybko się ruszy z tymi dodatkami do modyfikacji. Zainstaluje teraz tylko Vipera i  SELinuxmodechanger 

11.11 Xiaomi wypuszcza RN2 PRO obym nie żałował że nie wziąłem na wstrzymanie. Ma mieć metalowe plecki i skaner linii papilarnych.

39 minut temu, piotr469 napisał:

Do greenify nie musisz mieć xposed przecież. Jest w Google Play.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Musisz, jak chcesz aktywować wszystkie funkcje wersji pro. 

Zacząłem się ostatnio bawić filmami Slo-Mo i fajne efekty można uzyskać. Tylko .. Wydaje mi się, że telefon stać na więcej. Skoro potrafi nagrywać Slo-Mo, to czemu w FHD nagrywa bodajże 30FPS? Dałby radę więcej.

Ekran jest jakiś dziwny, niby jasny, ale tak jakby nie był w pełni rozświetlony, taki jakiś przyciemniony, ma ktoś tak?

Poza tym bateria, na czuwaniu 2godz i cztery procent zjechało, to jest jakaś tragednia. W Redmi1 przez całą noc spadło mi 2% Jakieś rady?

Wysłałem zgłoszenie do wsparcia TT ale chyba coś umarło.

Problem o dziwo tylko na tym forum.

• Like 1

Wysłałem zgłoszenie do wsparcia TT ale chyba coś umarło.

Problem o dziwo tylko na tym forum.

Dokładnie, problem dot. tylko miuipolska...

Skoro w najbliższym czasie ma wyjść RN2 Pro z metalowymi plecami to raczej w końcu będzie można je dokupić. Bo o tym plastiku szkoda gadać

Skoro w najbliższym czasie ma wyjść RN2 Pro z metalowymi plecami to raczej w końcu będzie można je dokupić. Bo o tym plastiku szkoda gadać

Raczej będzie to obudowa unibody

Raczej będzie to obudowa unibody

Chyba masz rację

43ce10e2fbbc010e11c4920136477185.jpg

A to?

http://www.techzim.co.zw/2015/11/as-xiaomi-enters-africa-local-iap-africom-takes-lead-for-zim-market-offers-a-250-device/?utm_campaign=Contact+SNS+For+More+Referrer&utm_medium=twitter&utm_source=snsanalytics

Tez myślę o wersji PRO :) z tego co czytałem to to samo co Prime tylko z czytnikiem i metalowymi pleckami

A moim zdaniem ładniej wyglądają plecki w plastiku, taka rzecz rozpoznawalna dla xiaomi szczególnie biała. I bez tego dodatkowego oczka.

Ale kwestia gustu.

18 minut temu, d3tr0 napisał:

A moim zdaniem ładniej wyglądają plecki w plastiku, taka rzecz rozpoznawalna dla xiaomi szczególnie biała. I bez tego dodatkowego oczka.

Ale kwestia gustu.

Plastik / metal to nie tylko kwestia gustu, ale też „przepuszczalności” dla fal elektromagnetycznych. Po Redmi Note 2 w metalowej obudowie spodziewałbym się raczej pewnego pogorszenia np. Wi-Fi czy GPS. Za to lepsze odprowadzanie ciepła, więc potencjalnie mniejszy throttling.

Mam alumeniowy telefon i chyba już następny będzie plastik. Fajnie jest dopóki nie używasz telefonu na mrozie

Wyslane z G7

Jaka jest obecnie najnowsza wersja MIUI Polska dla RN2 ?

Dziś pokazuje 5.10.29 a wczoraj jeszcze była 5.11.5 :) downgrade ?

Była jakaś uszkodzona ?

Edited by d3tr0

6 minut temu, d3tr0 napisał:

Jaka jest obecnie najnowsza wersja MIUI Polska dla RN2 ?

Dziś pokazuje 5.10.29 a wczoraj jeszcze była 5.11.5 :) downgrade ?

Była jakaś uszkodzona ?

Usunęli, nie wiem czemu. Pytaj Acida

Jezu co Wam nie gra ...Usunęli z serwerów, może przez pomyłkę, może specjalnie, może serwer się krzaczy.. No chyba, że nagle w najnowszej wersji wykryto super szpiega albo bombę atomową.

• Like 1

Mam 5.11.5 i działa poprawnie, ale dobrze byłoby żeby ktoś się wypowiedział w tym temacie, o co chodzi z tym cofaniem aktualizacji. 

32 minuty temu, latet napisał: Plastik / metal to nie tylko kwestia gustu, ale też „przepuszczalności” dla fal elektromagnetycznych. Po Redmi Note 2 w metalowej obudowie spodziewałbym się raczej pewnego pogorszenia np. Wi-Fi czy GPS. Za to lepsze odprowadzanie ciepła, więc potencjalnie mniejszy throttling.

raczej nic sie nie pogorszy o ile uwierzyc w ten model to anteny beda full plastik oslona gora i dol i tez nic sie nie polepszy ; ) zwlaszcza nie throtting bo amelinium nie bedzie w zaden sposob wykorzystane jak to zwykle bywa xD  bedzie pelnic role czysta estetyczna i wyciagac od was zbedne $ za pare gram metlu

I za skaner linii papilarnych

1 minutę temu, gwalberg napisał:

Mam 5.11.5 i działa poprawnie, ale dobrze byłoby żeby ktoś się wypowiedział w tym temacie, o co chodzi z tym cofaniem aktualizacji. 

Gdyby było coś poważnego, to by nam info podali.

1 minutę temu, galakty napisał:

Gdyby było coś poważnego, to by nam info podali.

Też tak w sumie myślę.  Miałem tylko problem z pobieraniem, musiałem pobierać przez mirror i tak długo trwało.