X-SKLEP

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

23 minut temu, Lookas0001 napisał:

Gdzieś tu czytalem, że ten sprzedawca jest ok http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5647331273

Ja kupiłem od tego sprzedawcy za te same pieniądze co na tej aukcji i mogę polecić, wiem, że drożej niż u większości konkurencji, ale źródło pewne i z telefonem nie mam żadnych problemów. Te 100zł. czy więcej nie robiło mi zbytniej różnicy, bo sprzedawca sprawdzony i z tego co się doczytałem serwisuje w Polsce.

6 minut temu, Vosink napisał:

Dzięki za odpowiedź. :) Konkretnie zastanawiam się nad tą konkretną aukcją http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-prime-32gb-lte-wysylka-z-pl-i5707609093.html. Zakupu dokonało bagatela 250 osób więc chyba nie powodów do obaw. A i cena też kusząca 849zł :D 

Sprzedawca w porządku tylko telefony mają skopany soft i będzie potrzebny flash z poziomu PC. Chyba, że poprosisz o wgranie EU, ale nie wiem czy on to robi. 

Napisz najpierw, czy ma na stanie bo mały zapas posiada i żebyś nie czekał długo.

Z ibuygou też jest dosyć tanio. Za 900zł miałem ze szkłem i przesyłką ;)

32 minut temu, galakty napisał:

Sprzedawca w porządku tylko telefony mają skopany soft i będzie potrzebny flash z poziomu PC. Chyba, że poprosisz o wgranie EU, ale nie wiem czy on to robi. 

Napisz najpierw, czy ma na stanie bo mały zapas posiada i żebyś nie czekał długo.

Z ibuygou też jest dosyć tanio. Za 900zł miałem ze szkłem i przesyłką ;)

Dzwoniłem i sprzedawca nie bawi się we flashowanie softów, tylko kupuje i sprzedaje dalej. :D Jeśli chodzi o ibuygou to wysyłka jest realizowana bezpośrednio z Chin ? Jednak gwarancja polegająca na ewentualnym odesłaniu sprzętu do sprzedającego, trochę mi nie leży(jeśli wysyłka byłaby za granicę) :) . Już sam nie wiem W sumie to nic nie wpadło mi w oko z telefonów do 1000zł, ten xiaomi wydaje się najrozsądniejszy. ;)

No to będziesz musiał flashować od niego.

Z Ibuygou idzie z Chin, DHL-em szło 2 dni, tylko sklep 3 dni przekazywał paczkę kurierowi. Łącznie 5.

Ja próbowałem odpalić xposed, ale się nie udało. Pomimo instalacji wersji dla lolipopa nie można było zainstalować bibliotek, gdyż pokazywał brak zainstalowanego xposed. Dla mnie kwestia niezrozumiała.

2 godziny temu, Vosink napisał:

Dzwoniłem i sprzedawca nie bawi się we flashowanie softów, tylko kupuje i sprzedaje dalej. :D Jeśli chodzi o ibuygou to wysyłka jest realizowana bezpośrednio z Chin ? Jednak gwarancja polegająca na ewentualnym odesłaniu sprzętu do sprzedającego, trochę mi nie leży(jeśli wysyłka byłaby za granicę) :) . Już sam nie wiem W sumie to nic nie wpadło mi w oko z telefonów do 1000zł, ten xiaomi wydaje się najrozsądniejszy. ;)

Do tysia to chyba lepszego wyboru nie ma, kwestia wyboru sprzedawcy na allegro. Trochę drożej niż kupować z Chin, ale serwis jest w Polsce. W tym pierwszy linku co podawałem chyba nie trzeba nic flashować - http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5647331273 - aczkolwiek niech inni się wypowiedzą, bo pewny nie jestem.

48 minut temu, krycho22 napisał:

Ja próbowałem odpalić xposed, ale się nie udało. Pomimo instalacji wersji dla lolipopa nie można było zainstalować bibliotek, gdyż pokazywał brak zainstalowanego xposed. Dla mnie kwestia niezrozumiała.

Yyyy, a co to jest ten xposed?

1 minutę temu, galakty napisał:

Jaki serwis w Polsce?

W opisie aukcji u tego sprzedawcy, od którego kupiłem telefon widnieje: "  Gwarancja realizowana w Polsce w naszym serwisie  ". Jeśli to prawda, a myślę, że tak to chyba warto było zapłacić trochę więcej i w razie czego nie bawić się w odsyłanie do Chin.

1 godzinę temu, redminote2 napisał:

http://en.miui.com/thread-179428-1-1.html

komus udalo sie odpalic xposed. Tylko pytanie czy sa jakies przydatne moduly, ktore jedneczesnie beda tez dzialac na miui? ;p Bo gravitybox raczej nie bedzie dzialac ze wzgledu na to, ze praktycznie wszystko inaczej wyglada niz w AOSP.

Jak jest to będzie dobrze, poprawki pewnie wkrótce będą, jak dla mnie ważna sprawa. Jak przyjdzie fon to pierwsze co zrobię po zainstalowaniu softu to własnie instalacja bibliotek.

13 minut temu, kamilstw7 napisał:

W opisie aukcji u tego sprzedawcy, od którego kupiłem telefon widnieje: "  Gwarancja realizowana w Polsce w naszym serwisie  ". Jeśli to prawda, a myślę, że tak to chyba warto było zapłacić trochę więcej i w razie czego nie bawić się w odsyłanie do Chin.

Powiedz jeszcze czy posiada wgrane już polskie miui(?), czy po prostu język polski? Aha i czy długo użytkujesz telefon? Nie zwalnia pod naporem ilości instalowanych aplikacji ? :D

Godzinę temu, kamilstw7 napisał:

Może... ale w razie czego to bardziej jednak bym ufał serwisom, z których korzysta Ibuygou, niż jakimś domorosłym entuzjastom lutownicy. Choć prawdopodobnie i tak ich "gwarancja realizowana w Polsce" polega na wysyłaniu do Chin. Więc pewnie na jedno wychodzi, tylko dłużej poczekasz, niż odsyłając tel. do Ibuygou samemu. W moim przypadku od wysłania tel. do jego powrotu z Chin z wymienionym ekranem minęły 2 tyg., co uważam za bardzo przyzwoity czas.

Trudno mi zrozumieć, czemu wysłanie przesyłki do Chin przeraża Was bardziej niż oddanie telefonu do naprawy w ręce osób, które nie wiadomo jakie mają w tym doświadczenie i nie wiadomo skąd i jakie biorą części.

W sprawie wątpliwości co do GPS-u, wyjaśniam: To NIE JEST kwestia sprzętowa telefonu tylko programowa.

W kilku ostatnich wersjach coś się sypało z sygnałem, gubił się. W najnowszej ten problem już zdaje się nie występować. 

Sygnał łapie bardzo szybko, bardzo dokładnie i nie zrywa.

GPS to była rzecz, do której zawsze przywiązywałem dużą wagę w telefonie, w RN2 jest on najlepszy, z jakim miałem do czynienia.

8 godzin temu, Vosink napisał:

Powiedz jeszcze czy posiada wgrane już polskie miui(?), czy po prostu język polski? Aha i czy długo użytkujesz telefon? Nie zwalnia pod naporem ilości instalowanych aplikacji ? :D

No ja z tego co pamiętam miałem od razu Miui Polska 5.8.27 na pokładzie :) Telefon mam od połowy września, nie zauważyłem spadków wydajności, a MIUI dobrze się na nim sprawuje i chociaż na początku było mi ciężko się do niego przyzwyczaić to teraz bardzo mi się spodobało. Skoro latet mówi, że naprawa w Chinach trwała 2 tygodnie razem z wysyłką to też uważam to za przyzwoity czas, a opinii o tym serwisie, z którego w razie co będę musiał skorzystać w ramach gwarancji nie znam, może nie jest u nich źle, a części mają od producenta (mam nadzięję).

Takie pytanko mnie dręczy. Da się usunąć zapamiętaną ostatnią piosenkę w odtwarzaczu? :D Zawsze byłem przyzwyczajony, że jak zamykam i czyszczę odtwarzacz to po prostu go nie ma. A w MIUI jest u góry ta belka i cały czas ostatni utwór. Nie, żeby mi to przeszkadzało, ale zastanawia.

Jest gdzieś opcja multiwindow w MiUI? Jeśli nie to może coś z zewnętrznego źródła? Ekran 5,5", wystarczająco RAM do korzystania z kilku aplikacji jednocześnie, aż chciałoby się z tego skorzystać ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Witam. Czy ta aplikacja miPilot działa z dekoderem? Z telewizorem sobie radzi, ale dekodera nie mogę znaleźć

Spróbuj jakiejś zewnętrznej aplikacji, na przykład zaza remote.

Jak zrobić zeby nie wylaczalo pewnego procesu bo co chwilę wyłącza mi BitTorrenta w tle i nic nie mogę ściągnąć

3 minuty temu, JestemMortem napisał:

Jak zrobić zeby nie wylaczalo pewnego procesu bo co chwilę wyłącza mi BitTorrenta w tle i nic nie mogę ściągnąć

Wciśnij przycisk opcji (dotykowy po lewej stronie u dołu telefonu), wyświetli Ci się ta aplikacja razem z innymi, złap ją i ściągnij do dołu wtedy doda Ci kłódkę na aplikację i nie będzie jej killować.

• Like 1

Działa wam funkcja domyślnego nagrywania połączeń z numerami nieznanymi? Mam to włączone, ale nic się nie nagrało. Automatyczne nagrywanie numerów nieznanych jest aktywowane.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

4 godziny temu, kamilstw7 napisał:

Wciśnij przycisk opcji (dotykowy po lewej stronie u dołu telefonu), wyświetli Ci się ta aplikacja razem z innymi, złap ją i ściągnij do dołu wtedy doda Ci kłódkę na aplikację i nie będzie jej killować.

A jeśli to nie pomoże to ewentualnie zaglądnij też jeszcze do opcji "Oszczędzanie baterii w aplikacjach" i ustaw tam klientowi BT ręcznie co trzeba.

11 minut temu, gwalberg napisał:

Przyszedł dziś fon, szybciutko i bez VATu, tylko z tym że miał przyjść stock a jest jakiś multilang z

MIUI 7 by xiaomi.eu

5.10.22 (rozwojowa)

Związku z tym  według jakiej instrukcji mam instalować MIUI POLSKA? Według tej instrukcji?

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

Tak. Metoda 1.

• Like 1

Bateria mi się podładowała, więc zaraz będę działał. Chcę zrobic full wipe  full wipe / wipe user dat/ wipe all data, więc mam pytania. Co tam mi wymaże,cały system? Wrzucić ROMa na kartę i odpalić go z karty? Tak kiedyś robiłem na Redmi 1, wymazałem wszystko, nie było nic, mogłem wejść tylko do recovery i odpaliłem ROM z karty pamięci, zrobić teraz tak samo? Niby ROM jest okey, ale kto wie co mi tak ukryli przy modyfikacji, jestem wyczulony na takie rzeczy :D Nawet mi baterii nie zabezpieczyli, Pierwsze co zrobiłem to do baterii, a ta bez zabezpieczeń. Telefon kupiony od TOP ONE, niby renoma ale kto ich tam wie.

Czy tylko ja nie mogę wyłączyć słownika Google i uparcie podkreśla mi poprawne słowa w polach tekstowych?

Ustawienia -> Urządzenie -> Język i klawiatura -> Sprawdzanie pisowni
Klikanie pomarańczowej strzałki - brak efektu. Podobnie jak klikam zębatkę. Jedynie kliknięcie w globus włącza menu, w którym mogę jedynie włączyć podpowiedzi sugestii dla kontaktów.
Redmi Note 2 Prime

Screenshot_2015-11-04-18-35-40_com.android.settings.png

Edited by pawel.majczyk

Znalazłem wadę tego telefonu - koledzy "szajsungowcy" się z niego śmieją bo chińczyk, nigdzie tego nie kupi itp... Ale z drugiej strony to ja po cichu też się z nich śmieję, bo przepłacili za swoje szajsungi :D 

• Like 3

Przepis na Samsungowych śmieszków:

1. Przygotuj coś wymagającego

2. Pokaż śmieszkowi jak to u Ciebie hula i porównaj z jego zabawką

3. Dorzuć do tego cenę jaką zaplaciłeś za fona (po cichu szydząc z fortuny jaką wyrzucił na telefon fanboy)

4. Pomóż pozbierać opadniętą szczękę zmieszanego śmieszka

5. Voila! Śmieszek nawrócony ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 2

• Like 5

11 minut temu, piotr469 napisał:

Przepis na Samsungowych śmieszków:

1. Przygotuj coś wymagającego

2. Pokaż śmieszkowi jak to u Ciebie hula i porównaj z jego zabawką

3. Dorzuć do tego cenę jaką zaplaciłeś za fona (po cichu szydząc z fortuny jaką wyrzucił na telefon fanboy)

4. Pomóż pozbierać opadniętą szczękę zmieszanego śmieszka

5. Voila! Śmieszek nawrócony ;)

Albo po prostu naładujcie oba telefony na 100% i pozostawcie nieruszane na noc. Rano porównajcie stany baterii :) Bawiłem sie tak kiedyś z koleżąnką w czasach, gdy lubiła u mnie zanocować. Rano ją krew zalewała - mój Mi2S 99%, a jej SG5 - 75% albo i mniej :-)

3 godziny temu, gwalberg napisał:

Przyszedł dziś fon, szybciutko i bez VATu, tylko z tym że miał przyjść stock a jest jakiś multilang z

Uważaj czym się chwalisz, bo ostatnio na Forum zagościł pewien osobnik, któremu strasznie przeszkadza fakt, że nie wszyscy zapłacili VAT (jak on) i domaga się sprwiedliwości!

Edited by latet
  • Like 2

Samsungi mają to do siebie, że póki nie wgrasz custom softu to mulą i żrą baterię. LG jakoś mniej to doskwiera. No i Sony też miewa problemy .. Nie zapomnę kumpla, nie wiem jako model miał, ale 2 rdzeniowy procek i siatka aplikacji mu klatkowała, podczas gdy mój L5 na CM i Overclockingu go przebijał.. 400zł vs 900zł ..

Najlepsze jest to, że czasami nie mają pojęcia o tym co mówią. Byli zadziwieni, że mam roota od nowości :-D Później się okazało, że chyba nawet dobrze nie wiedzą czym jest ten root i do czego służy. Nie dowierzali też, że poprzedni telefon potrafiłem sobie zrootować (oni nie umieli). Serio to jest takie trudne? ;)